mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 14:41:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 105113 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #45 : sreda, 29.06.2005 : 21:42:47 »

Tudi mi pobiramo iztrebke. Sicer je moja psica navajena vse opraviti doma, preden greva od doma, se pa zgodi da ji tudi drugje kaj iz "riti pade". Roll Eyes

Ponavadi imam vrečke vedno s sabo in kakec lepo zapakiram, se mi je pa tudi že zgodilo da vrečke nisem imela, pa sem se potem malo ozrla naokoli (nekateri ljudje so itak neosveščeni in nemarno puščajo smeti za sabo kjer jim iz rok pade) in sem se znašla, pobrala karton in eno palčko, pa vse skupaj napacala gor in odnesla v kontejner.

Za nekatere mimoidoče sem bila čudakinja ker sem se mučila s palčko in kartonom, ampak meni je vseeno - nihče mi namreč ne more očitati da za psom ne pospravljam.

Je bila pa enkrat zabavna situacija, ko mi je psica naredila kupček prav pred vrati skladišča neke trgovine. Jaz se oziram naokoli, vidim njihove "odpadke" (kartoni, folija v katero so zaviti artikli - pohištvo itd) in se spravim pospravljati. Ravno ko mi je uspelo vse spraviti na karton in sem se dvignila, je eden izmed zaposlenih odprl vrata skladišča, ki se seveda odpirajo navzven in bilo je samo nekaj sekund po tistem, ko sem vstala, sicer bi se jaz lepo prevrnila direkt naprej v ... nekaj dišečega. Roll Eyes

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #46 : sobota, 09.07.2005 : 14:56:34 »

Tudi jaz vedno pobiram pasje kakce in se jezim na sosede, katerim se niti na travniku pred blokom ne zdi vredno pospraviti... In, ja, včasih tudi malo improviziram, tako kot je to razložila fortuna Wink

Pozdravček, Tjaša.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #47 : ponedeljek, 18.07.2005 : 22:44:06 »

dobri ste. jaz se nisem nikoli pobral iztrebka ce ni bil na moji zemlji. morate tudi upostevati da je iztrebek naravno gnojilo ki koristi travi. v seinfieldu je je bila dobra fora. je rekel kaj si mislijo nezemljani ce nas gledajo ko se dve osebi sprehajata, ena ji najprej da za jest, potem gre z njo na sprehod, ko pa spusti iztrebek ga pa pobere. in ne vem ce smo tak ravno pasje alfe prej oni nase.
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #48 : ponedeljek, 18.07.2005 : 23:43:41 »

Jaz pa za mojo psičko pospravljam okoli naše hiše kar vsak dan, na sprehod pa imam s seboj vrečko (razen kadar greva v gozd).

Se pa sploh več ne čudim, da ljudje ne pobirajo iztrebkov za svojim psom.

Neprijetno sem bila presenečena na CAC-u Maribor. Bila sem sveto prepričana, da pa tam zagotovo lastniki pospravijo za svojimi kužki. Pa sem se krepko zmotila!!  Angry Saj ne rečem, velika večina je pospravila, izjeme pa.... Verjetno si predstavljate kakšen kakec ima nemška doga!! Huh In lastnik mirno stoji zraven, da kuža opravi, nato pa se hladnokrvno obrne in odkoraka. Da ne omenjam malo starejše gospe, ki je s kozarcem piva v roki (pa nima pijača nič zraven) neprizadeto počakala, da se je pes pokakal, nato pa gremo v nasprotono stran. In to na razstavnem prostoru in ne tam, kjer je bilo pasje stranišče. Undecided Pa so povsod visele vrečke, bili nastavljeni smetnjaki in celo lopatke za pobiranje!! Tako se sedaj ničemur ne čudim več.  Lips Sealed

Sicer se počasi daleč pride in morda bomo s svojim pozitivnim zgledem le uspeli počasi prevzgojiti lastnike štirinožnih kosmatincev.  Roll Eyes  Roll Eyes
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #49 : torek, 19.07.2005 : 08:42:41 »

Jaz za svojo psičko pobiram kakce,ampak je vse odvisno od situacije,ko grem zno v travnik ali pa v gozd ne bom pobrala če pa se to zgodi sredi mesta pa bom pobrala.

lp
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #50 : torek, 19.07.2005 : 08:46:16 »

Pobiranje iztrebkov vsaj okoli blokov , v parkih in ob poteh je nekaj ,kar bi morl narediti vsak ,ki ima psa Angry. Ker iztrebki so glavni in povečini edini razlog, da mnogi ljudje sovražno gledajo na pse oz na njihove lastnike Cry.
Da ne bi o tem, kako je res ogabno in neokusno gledati pokakane zelenice in stopiti v kakšno mino Sad.
Najbolj pomaga, če lastniki psov opozorimo druge lastnike ,ki tega ne počnejo. Jaz običajno kar se da naivo in prijazno omenim:"Oh ,vidim ,da ste že porabili vrečke, naj vam posodim svojo..." in mu jo ponudim-sledi običajno bedast izraz na obrazu Wink..ampak pogosto pomaga.

Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #51 : torek, 19.07.2005 : 08:49:59 »

Včeraj grem na sprehod in vidim kako en kuža kaka na sredini pločnika. Dama pa mirno gleda promet. Ko Kuža opravi, gresta lepo dalje - granata pa ostane na pločniku  Angry  . Ker se za dame ne spodobi, da pobirajo kakice...
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #52 : torek, 19.07.2005 : 09:14:17 »

Jaz sem tudi med tistimi redkimi v mojem okolišu, ki vedno pobiramo kakce. Na žalost pa se mi zdi, da tukaj pri nas greš bolj v nos ljudem, če kakce pobiraš, kot pa če se narediš neumnega in greš kar naprej, tako kot ostali delajo. Ker če pobiraš kakce, te ljudje opazijo, in potem poslušaš pripombe, naj pes serje doma... Sploh ne morem verjeti, da se trudim pospraviti za psom, medtem ko je ob cestah polno kakcev že tako in tako, pa me potem nekdo, ki ima pet minut časa, nadira... Se mi zdi, da grem ljudem že samo zato na živce, ker imam sploh psa. Ne glede na to, če kaka in če pobiram kakce ali ne...

Saj bi tudi jaz bila vesela, če bi se moja psica hotela pokakati doma, potem vsaj ne bi imela teh problemov z ljudmi, pa z iskanjem kant, ki jih ni... Se mi zdi, da bodo tisti, ki ne marajo psov, našli vedno kakšen razlog za nerganje, pa četudi pes gre samo mimo hiše Undecided
Ampak moja punca noče in noče kakati doma. Včasih že komaj drži do sprehoda, ampak doma ona ne bo spustila... Tako da točno vem, kaj je prvi opravek, ko grema na sprehod. Zato grema tudi najprej direkt do gozda (cca. 300 metrov vstran), tam mi namreč noben ne more težiti. Ampak tu in tam pa se ji je res tudi že zgodilo, da je bila že taka sila, da niti teh 300 metrov ni zdržala. Ampak tudi v takih primerih vedno pazim, da se ne pokaka komu pred vhod ali kar na cesti. Pa seveda imam v vseh žepih, torbicah, jaknah polno vrečk, polne vrečke pa potem nosim cel sprehod s sabo... Ampak ljudem grema še vedno v nos, medtem ko se drugi na kakece sploh ne ozrejo in samo grejo dalje, kot da ni bilo nič ...
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #53 : torek, 19.07.2005 : 12:29:27 »

Bonie, nic se obremenjevat zaradi taksnih pripomb. Moja se nikoli ne bo pokakala na nasem dvoriscu, pa ce jo pustim tam celo uro. V trenutku, ko greva na zelenico pa opravi svoje. Pobiram pa za njo od dne, ko sem jo dobila. To res ni nic takega. Se ko je bila mladic, sem za njo pobirala po stanovanju  Wink, zakaj potem ne bi zunaj.
Na razne pripombe pa ponavadi kaksno pikro pripomnim, ceprav v nasi soseski pravzaprav ni sovraznih pogledov. Vsi se nekako poznamo in vecina ima pse.

lp
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #54 : torek, 19.07.2005 : 14:43:53 »

Meni se zdi to "osnovna kultura", da se za psom pobira iztrebke! Tisti ki to ne poče neve kaj pomeni - odgovornost imeti psa. Lepo bi bilo, če bi to vsi delali! Jaz vedno imam kakšno vrečko v žepu.
Logiran
CowTarina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #55 : torek, 19.07.2005 : 15:22:55 »

Ah ja, se povsem strinjam z vami vsemi, da je potrebno za sabo počistit, kar pomeni tudi za psom. Tudi jaz pobiram od prvega dne, in še vedno poslušam od mimoidočih, da za psom je pa ja treba pobirat. Pa saj razumem ljudi, da jih nesnaga moti, saj mene tudi. Samo včeraj mi je pa res film počil, ko me prijazna starejša gospa "oblaja", da kam pa pridemo, če bomo vsi puščal kakce povsod. Moja psica je šla namreč lulat, gospa pa me je strokovno prepričevala, da je ona že vidla da kaka itd.....phhhhhhhhhhh.  Pa kaj bi ji razlagala, ker ona ima pač prav, a ne. Saj bo bolje (mogoče) ko bo vsem ljudem prišlo v navado ne puščajo smeti za sabo....

LP vsem Katarina &  Cuba
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #56 : torek, 19.07.2005 : 15:37:38 »

Da vam povem kakšna nerodnost se mi je enkrat zgodila v LJ...
Bila sem na sprehodu s svojim mlajšim kužkom. Ob pločnik zraven grmovja se je pesjan spravil kakat. Ni problema, saj imam vrečko. Grin Počakala sem, da je opravil, nato pobrskala po žepu in prebledela. Še danes mi ni jano kako se mi je to zgodilo sram sram sram Niti ene vrečke. Po pločniku je prihajal sprehajalec in mislila sem, da se bom udrla v zemljo Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
Kako sem se znašla? Cheesy Cheesy Reskirala sem 100SIT Grin Grin Grin Grin   Na srečo je bil kakec normalno trd Roll Eyes pa še majhen Wink  Z muko sem se poslovila od stotaka Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin in šibala do kontejnerja Grin Grin Grin Cool

LP
Teja
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #57 : torek, 19.07.2005 : 16:32:47 »

Kaj pa se je meni zgodilo,ko je bila še prejšna psička mlajša....šla sem po ulici 5min stran od doma...psička se je pokakala na travo pred neko hišo.Ravno tisti dan sem bila brez vrečke.Kakec sem pustila,šla naprej do trgovine s sadjem(minutka stran) zaprosila za vrečko,šla pobrat in nesla v koš....nato pa smo šli naprej na sprehod Wink.
Rina pa ima tako navado,da bi ona kakala samo doma....razen če "ujameš" pravi čas,da ona tega še ni opravila doma in jo že tako tišči,da opravi svoje na travniku.
Vedno imam na torbici za priboljške privezano vrečko,ali pa za povodec...

LP,
Nina
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #58 : torek, 19.07.2005 : 22:19:25 »

mene tudi moti ko se ljudje vozijo z avtomobili, ki onasnezujejo zrak kar veliko bolj skodi mojemu zdravju in slabsa kvaliteto mojega zivljenja kot pa kak iztrebek. pa zato ne hodim naokol in govorim ljudem, da se nebi smeli voziti z avtomobili in odkod imajo potem drugi pravico meni govoriti kaj moram narediti. v zivljenju se morajo sklepati kompromisi in razen teh iztrebkov ne delam nic slabega za okolici. drugi pa meni skos skodijo(od kadilcev, do onasnezezevanja vode, da nisem mogu niti enkrat v zivljenju v cisti reki plavat itd.).
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #59 : sreda, 20.07.2005 : 09:38:36 »

mene tudi moti ko se ljudje vozijo z avtomobili, ki onasnezujejo zrak kar veliko bolj skodi mojemu zdravju in slabsa kvaliteto mojega zivljenja kot pa kak iztrebek. pa zato ne hodim naokol in govorim ljudem, da se nebi smeli voziti z avtomobili in odkod imajo potem drugi pravico meni govoriti kaj moram narediti. v zivljenju se morajo sklepati kompromisi in razen teh iztrebkov ne delam nic slabega za okolici. drugi pa meni skos skodijo(od kadilcev, do onasnezezevanja vode, da nisem mogu niti enkrat v zivljenju v cisti reki plavat itd.).
Upam, da boš obdržal takšnole mnenje tudi še po tem, ko boš čevlje temeljito potopil v dišeč kupček in bo vsak mimoidoči zavihal nos sram ali pa boš kopal smrdljive in napackane otroke........ Roll Eyes Tongue Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines