mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:40:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 105127 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #450 : nedelja, 23.01.2011 : 19:50:58 »

Jaz jih ne pobiram, ker itak živim na vasi blizu gozda, kjer itak ni gozdnih poti in  je bolj malo ljudi.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #451 : nedelja, 23.01.2011 : 20:28:39 »

Čestitke Blanci, gotovo živiš na popolni samoti, kjer ni nobenih poti, nobenih pohodnikov in nobenih pasjih sprehajalcev, ki bi namočili čevelj v drek in imeli od same sreče polepšan dan. Mogoče pa vanj stopi kdo od tistih 'bolj malo' njih...? Gozd brez gozdnih poti? Kočevski rog?
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #452 : nedelja, 23.01.2011 : 20:44:31 »

Res čestike blanci, ker tako lokacijo, kjer skoraj da ni žive duše, neki bogu za hrbtom, je res težko najti  Wink  Roll Eyes.

Pomisli malo na okolje, ko ta iztrebek odplakne kam v "čisto" in "neokrnjeno" reko (saj če je tako malo ljudi je čista, a ne?) in na čisto nepotrebno onesnaževanje voda ter okolja. Ja, saj iztrebek se razgradi in je to neke vrste 1.naravno gnojilo, in ja, vrečke za pobiranje iztrebkov so iz 2.plastike in spet ja, lahko se kakšna 3.gozdna žival zaduši zaradi pojedenega koščka le-te, ampak :
- 1. pasji iztrebki se ne uporabljajo kot gnojila  (oz. jaz še nisem slišala, da se bi  Huh) Roll Eyes
- 2. nekaj vrečk na dan, če jih pravilno ločuješ in počakaš do smetnjaka, veliko manj onesnažuje okolje kot pa, če izrebek odplakne neznano kam (sploh v naravo)
- 3. Če upoštevaš drug razlog, zakaj pobirati iztrebke, se to živalim ne more pripetiti  Wink

Pa pomisli še, če si v dvomih, koliko toaletnega papirja (veliko preveč) porabimo ljudje in koliko dreves zato posekamo  Roll Eyes.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #453 : nedelja, 23.01.2011 : 23:34:48 »

Hm ... mene pa nekaj zanima.
Sama za pobiranje iztrebkov večinoma porabim vrečke za sadje iz trgovin ali vrečke iz lekarne in podobno.
Do zdaj se mi je zdelo logično, da je bolje vrečko vsaj še enkrat uporabiti, kot pa da bi jo takoj zavrgla, čeprav med embalažo, po drugi strani pa bi morala vrečke za pobiranje iztrebkov kupovati.
Pa nekako nisem več prepričana o tem.
Kakšno mnenje?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #454 : ponedeljek, 24.01.2011 : 08:21:14 »

jst od kod pa izvira dvom?

Razen če se nisi namenila kupovati bio-razgradljivih vrečk, se meni zdi popolnoma vseeno s katero plastiko pobiramo kakce (večina kupljenih vrečk je iz enakega materiala kot vrečke od sadja) ...
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #455 : ponedeljek, 24.01.2011 : 08:56:27 »

kaj pa v primeru da te ustavi inšpektor, ti pa s sabo samo vrečke za sadje/zelenjavo Tongue a to šteje potem .. namen, da si nameraval z njimi pospraviti za psom ali ne
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #456 : ponedeljek, 24.01.2011 : 09:49:19 »

jst od kod pa izvira dvom?

Razen če se nisi namenila kupovati bio-razgradljivih vrečk, se meni zdi popolnoma vseeno s katero plastiko pobiramo kakce (večina kupljenih vrečk je iz enakega materiala kot vrečke od sadja) ...

A resno? Sem mislila, da so tiste vrečke razgradljive. A potem tudi tiste, ki so ob smetnjakih za pasje iztrebke, niso razgradljive vrečke?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #457 : ponedeljek, 24.01.2011 : 10:25:17 »

Mislim, da razen določenih od unitedpeta (pa mogoče še kakšnih) nobene niso bio razgradljive ...

Pasjih iztrebkov naj tako ali tako ne bi metali v smetnjake namenjene razgradljivim odpadkom ... (razlog je baje vprašljiva "zdravost" odpadkov), ampak če imam razgradljive vrečke, gredo samo ke noter in nikamor drugam.

Vse ostale so navaden PVC, nič drugačen od "zelenjavnih" vrečk. Da bodo "zastonj" vrečke biorazgradljive, bo najbrž preteklo še kar nekaj vode pod pregovornim mostom (razen, če je v kakih drugih občinah drugače, vendar pa hudo dvomim)
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #458 : ponedeljek, 24.01.2011 : 10:29:19 »

Ampak glede na to, da naj bi se plastične vrečke ukinile... Kako oz. s čim bomo pa drekce pobirali?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #459 : ponedeljek, 24.01.2011 : 10:33:18 »

No jaz jih že sedaj večinoma z "občinskimi" vrečkami. Sicer imamo enega balkanca tule v bližini, ki se včasih po dnevu ali dveh polasti celega zvitka iz pasje postaje, ampak načeloma imamo občinske ali pa ikeine ...

Po drugi strani bodo pa tudi trgovine morale ponuditi neko aletrnativo za nabiranje in nošenje sadja? Morda papirnate vrečke? Ali pa biorazgradljive?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #460 : ponedeljek, 24.01.2011 : 10:39:30 »

Vrečke bodo menda še dolgo, samo fejst obdavčene in zato zelo drage. S tem računajo, da se bo poraba močno zmanjšala in bo država naredila nekaj za okolje.  Ko bi le naredila še kaj več...
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #461 : ponedeljek, 24.01.2011 : 10:49:57 »

Ikeine? Houdini, a se samo meni zdi, al je Ikea res ukinila cel živalski program? Mi bomo fuuul pogrešali valjčke. No, pa vrečke tudi.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #462 : ponedeljek, 24.01.2011 : 10:51:12 »

Ravno v soboto sem študirala plastično vrečko iz Zare, piše, da je 100% razgradljiva na soncu.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #463 : ponedeljek, 24.01.2011 : 10:57:32 »

Jaz sem v ikei nakupila tako zalogo, da mi sedaj drži že več kot leto, ker kot pravim, uporabljamo predvsem občinske vrečke, tako da pravzaprav ne vem kako je z ikeinim živalskim programom, vem, da so manjšali, če so pa ukinili čisto vse mi pa ni znano (nazadnje bila v dunajski septembra).

Vrečke bodo menda še dolgo, samo fejst obdavčene in zato zelo drage. S tem računajo, da se bo poraba močno zmanjšala in bo država naredila nekaj za okolje.  Ko bi le naredila še kaj več...

A to velja tudi za zastonjske vrečke pri sadju? Al je bilo mišljeno drago za trgovce?



Glede vrečk naslpošno imam pa v torbici skoraj vedno dve tekstilni vrečki, ker se mi plastičnih že tako preveč nabira in človek nima kam z njimi. Če pa nakupim več pa "jbg". Če se da raje vzamem papirnato, razen v merkatorju, ki ima grozovito nekvalitetne in ti že v trgovini običajno razpade, ker ne zdrži.

Tuš in Spar imata biorazgradljive pri blagajni, ne vem pa zakaj na splošno nimajo papirnatih pri sadju in zelenjavi. Še na tržnici so postale redke ....
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #464 : ponedeljek, 24.01.2011 : 15:04:48 »

Ravno v soboto sem študirala plastično vrečko iz Zare, piše, da je 100% razgradljiva na soncu.

Tudi tiste iz DM so.
Tiste za sadje pač ne ...

Ampak v tem primeru (če večina vreč ni biorazgradljivih) je pa res veliko bolje ne pobirati iztrebkov v naravi.
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines