mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:55:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 105123 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #480 : torek, 25.01.2011 : 20:26:28 »

Živim tam, kjer je veliko drekcev od srn in zajcev. Ko sem živela v mestu sem pobirala, tukaj pa ne potrebujem, ker ni poti za ljudi. In zakaj bi pobirale pasje iztrebke v grmovju? Res je, da je neka cesta, samo jaz se tam ne sprehajam.
blanci, upam samo, da pobiraš tam, kjer hodijo ljudje, tudi, če ni ravno neke poti. Npr. shojene gozdne poti ali bližnjice ... tam ljudje že hodijo. Wink Saj če si sama kdaj stopla na kak "pasji izdelek", veš, kako je to dol pucat  Roll Eyes  Angry...
Drugač pa se menda ja ne bo noben v grmovje vlaču, da bi pobral pasji drek. Če pa majo ljudje karkoli v grmovju za iskat in stopijo na drek, so si pa sami krivi, tako pač je  Roll Eyes.
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #481 : sreda, 26.01.2011 : 09:49:26 »

vem kako je to, če moraš pazit na drek...ko sem še živela v mestu in sem šla na travo, sem mogla prav pazit, da ne stopim na drek, ker niti 1 človek ga ni pobral in je bila cela trava polno dreka  Huh .... tukaj kjer jaz živim niti ni gozdnih poti, tako da ljudje se tukaj sploh ne sprehajajo, ker je divje...sicer pa je tukaj bolje paziti, da ne stopiš na konjski drek pa na gnoj, kateri je razstresen po cesti
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #482 : sreda, 26.01.2011 : 10:34:40 »

Zaenkrat bomo lahko srečni, ko bodo v Sloveniji vsi pobirali kakce po cestah in zelenicah.
Sem pa slišala, da skandinavci pobirajo tudi po gozdovih in nosijo potem to v ruzaku po ure daleč do prvega koša. Tako mi je zaupala zaprepadena slovenska oseba, ko je šla tam z eno ekipo na sprehod na območje primerljivo z našo Šmarno goro.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #483 : sreda, 26.01.2011 : 11:07:33 »

Samo Šmarna gora gomazi od "pohodnikov" ...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #484 : sreda, 26.01.2011 : 12:28:26 »

ja sej niso bili na Šmarni gori , samo za primerjavo sem dala, kot destinacijo. Drugače pa ja- če se dogodi na shojeni potki na se vedno pobere (vsaj jaz). Ampak v tem primeru so pobirali vse , tudi prav po gozdu in na travnikih. Zaradi zdravstvenega varstva divjadi je bilo razloženo, ne zaradi estetike ali  pohodnikov (kao se lahko kakšna neavtohtona bolezen ali parazit prenese na prosto živeče vrste).
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #485 : sreda, 26.01.2011 : 14:44:29 »

Sej, skandinavci majo res svoje navade, ki niti niso tako napačne. Tudi mene je presenetlo, da v nobenem , ampak res v nobem skandinavsek mestu nisem vidla enega iztrebka, pri nas pa samo greš v malo bolj zakotno ulico, pa jih že maš na kupe  Huh Angry . Se mi zdi, da nam še veliko manjka ...  Roll Eyes
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #486 : sobota, 29.01.2011 : 14:47:50 »

- 1. pasji iztrebki se ne uporabljajo kot gnojila  (oz. jaz še nisem slišala, da se bi  Huh) Roll Eyes
- 2. nekaj vrečk na dan, če jih pravilno ločuješ in počakaš do smetnjaka, veliko manj onesnažuje okolje kot pa, če izrebek odplakne

komentar na 1. točko: OK, jih ne uporabljamo, ampak škode pa tudi ni od njih, če so sredi gozda (razenm da lahko stopiš vanj).
komentar na 2. točko: haha, šala? misliš da srne gledajo kje se*jejo? pač ne pelješ psa na WC zraven zbirališča vode. Če bo pa kupček slučajno deževje splaknilo v rečico, pa po moje tudi ne bo ekološke katastrofe.

Meni se zdi, da dokler iste GOZDNE poti ne uporablja neka množica ljudi, ni potrebe pobirati za psi. Če ga pa lih na sredo poti ukida, ga pa s kako palico porineš v goščo. Če je to, da v gozdu pohodiš pasji drek najhujša stvar, ki se lahko tam zgodi, potem je svet idealka. Logično pa gledaš kje hodiš - že zaradi lastne (in pasje) varnosti.

Druga stvar so pa zelenice, pašniki, ceste, sprehajalne poti, pločniki, ...

(kao se lahko kakšna neavtohtona bolezen ali parazit prenese na prosto živeče vrste).
Na to pa res nisem nikoli pomislila ... Sicer pa predvidevam, da psi (zaradi zaščite) parazitov ponavadi nimajo ... Se motim?
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #487 : sobota, 29.01.2011 : 15:28:53 »

Sama sicer nimam psa. Lahko pa povem, da sem nedolgo nazaj opazila res starega možaka z psičkom. Na zelenici pred trgovino je kuža dobil idejo kakati. Možak je počakal, vzel vrečko in se komaj spravil na kolena in za psom počistil! Res sem bila šokirana, ker kljub vsemu na tisti zelenici kaj hitro nagaziš na bombo. Lahko si samo želimo, da bi bilo takih ljudi več.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #488 : sobota, 29.01.2011 : 18:14:12 »

Jaz za svojo ne poberem, kadar se pokaka v gozdu, stran od poti (če se blizu poti ali na njej, s kakšno palico iztrebek preselim v grmovje). Sicer pa kakce kar pridno pobiram, saj se veliko sprehajava po/ob poteh, kjer vem, da hodi precej ljudi (čeprav jih midve redko srečava). Pobiranje v mestu, v parkih, na vadbišču,... mi je pa itak samoumevno. Je pa problem, ker v vaškem okolju razen ob vaških cestah ni košev/smetnjakov. Običajno sem vsa vesela, če naredi kupček blizu smetnjaka. Kadar se ne in če vem, da se bom vrnila po isti poti, poberem kupček, vrečko pustim na tleh in jo poberem, ko se vračam (da ne nosim drekca brez veze s sabo 3/4 poti). Meni je najmanjši problem pobrati kakec, imam pa pogosto prav slabo vest, da ob tem porabim toliko vrečk (zato sem blazno srečna, kadar naredi kupček kje v gozdu...). Pa če ga je treba daleč v roki (sploh pozimi, ko so roke čisto premražene) nositi do koša, ni nič prijetno (v žep ali torbo me pa res ne mika, da bi vtaknila vrečko s smrdečo vsebino).
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #489 : sobota, 29.01.2011 : 18:39:38 »

Eh, tam kjer jaz živim, je na cesti več konjskega dreka, kot pa dreka mojega psa.

Konjske fige jaz pobiram za moje prekrasne vrtnice  Tongue Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #490 : sobota, 29.01.2011 : 18:46:23 »

The best scena iz tovrstne teme, kar sem jih videla je bila ženska, ki je v naravi (prvo naselje oddaljeno cca 1 km!!!) za psom pobrala drekec in plastično vrečko skrbno odložila v grmovje . Še danes študiram, kaj je s tem hotela povedati, mogoče neko meni neznano sporočilo vesolju o neosnaževanju narave Shocked Moja pripomba jo je - predvidljivo - pustila ravnodušno, vrečko sva pa z Moro odnesli kamor spada  butnglavc
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #491 : sobota, 29.01.2011 : 18:57:45 »

pobrala drekec in plastično vrečko skrbno odložila v grmovj
  butnglavc 

   hahaha. najjača!  
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #492 : sobota, 29.01.2011 : 19:04:43 »

sem se ravnokar spomnila: na začetku tedna smo imeli pred službeno stavbo 2 m pred vhodom en konkreten kup pasjega dr*ka. da ga pa tu niso pobrali ...

... no, mogoče je bil pa strateško pozicioniran po tehtnem premisleku (lastnika) ... Smiley
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #493 : sobota, 29.01.2011 : 19:10:32 »

Jaz sem pa enkrat mislila, da sem vrečko s kakcem pozabila nekje v gozdu/na travniku... (seveda ne namenoma tako kot tale gospa, o kateri je bilo govora). Pač želela sem posneti par fotk in sem vrečko s kakcem odložila na tla. Ko pridem iz sprehoda domov in s tem do smetnjaka na lepem ugotovim, da nimam vrečke s kakcem. Sem šla celo po poti v obratni smeri gledati, če sem jo slučajno pozabila tam, kjer sem fotkala ali pa mi je kje padla iz rok. Vrečke pa nikjer. No, čez kakšno uro se med pospravljanjem kar na lepem spomnim, da sem vrečko že med potjo odvrgla v koš za smeti. Butl. butnglavc Grin

Konjske fige jaz pobiram za moje prekrasne vrtnice  Tongue Smiley
Tega ti pa na sprehodih mimogrede naberem celo vrečo. Tongue
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #494 : sobota, 29.01.2011 : 19:11:12 »

vrečko sva pa z Moro odnesli kamor spada  butnglavc

Pridni  Smiley takšnih ni veliko  Smiley


Ampak kaj je pasji drek proti onesnaževanju ( v našem naselju- vasi, imamo tega na pretek) tovarne, ki spušča v zrak črn, črn dim, po 10 min na enkrat, po večkrat na dan... Undecided ( malo off topic, ampak me vse bolj skrbi)

Bi mogla jit "jamrat" s tem v kakšno drugo temo...
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines