mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 12:35:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 105863 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #300 : sreda, 24.10.2007 : 13:39:49 »

Vedno vaju "zaloti" zato ker mu je očitno dolgčas in nima drugega dela kot oprezanje za sostanovalci in teženje. Verjemi, najbolj pomaga da ga ignoriraš ali pa da si tako prijazna, da je groza. Samo ne se prepirat z njim in ne dajaj mu povoda, da te napada.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #301 : petek, 26.10.2007 : 15:26:40 »

Jaz za Divo vedno pobiram, razen ko greva na Anski vrh (hosta), kjer ni smetnjakov ampak na poti se ne pokaka.
Mi gredo pa včasih kocine pokonci...Že velikokrat se mi je naredilo, da ko sem pobirala Divin kakec, sem medtem stala v enem drugem. Po tleh moram gledati kot kakšna kura, saj sem že tolikokrat stopila na "mino", da bi... Angry In to v samem parku! Da ne govorim koliko iztrebkov je na poti v park...na ločniku. In potem mene ljudje grdo gledajo...češ "vaši psi samo svinjarijo delajo".Pa gredo meni ti dreki tudi blazno na k... jetra!  Angry
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #302 : petek, 26.10.2007 : 15:32:07 »

Aja...glede na to, da smo cener Celja bi lahko Občina postavila smetnjake za kakce + vrečke. Sramota, da nimamo niti enega!  Angry So bili pred leti...mislim, da kakšnih 5. Vendar jih je večina požgala in razbila mularija.
No, za enega vem, da še stoji...ampak ta ni več v parku ampak na poti proti Petričku.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #303 : petek, 26.10.2007 : 17:57:04 »

pr nas ne ptuju pa so ta teden postavili celo dva smetnjaka za pasje iztrebke- trenutno so še vrečke gor (verjetno zato, ker jih nihče ne uporablja)  Sad . me pa moti, ker so 20 metrov stran zabili tablo z napisom: psom prehod prepovedan.
ga bom pač nesla prek  Cheesy
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #304 : torek, 20.11.2007 : 20:49:14 »

Mene zanima kje se dobijo tiste rolice z vrečkicami za na flexi, koliko stanejo ter koliko vrečk je v rolici. Vseskozi imam vrečke po žepih, zdaj sem pa že pri kar nekaj so-sprehajalcih videla, da to imajo in izgleda zelo praktično Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #305 : torek, 20.11.2007 : 22:35:41 »

Zala_  dobijo se v trgovinah za živali.  Pomojem kar v vseh, če ne pa v kako večjo pojdi in tam jih sigurno dobiš Smiley

lp
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #306 : sobota, 19.01.2008 : 08:21:49 »

Ha, ha, v enem dnevu sem stopla 2 x v pasji iztrebek in to v parku - konkretno ! To bo denarja. Pobiram pa za mojo lubico, ki kaka takšne rižeke, da jih komaj vidim in poberem.
No, meni se gabijo pol-kilski pasji iztrebki na pločnikih in zelenici v parkih, po možnosti že na pol pohojenih. Pa lastnikom teh psov zgleda tudi, ker jih ne pobirajo  Angry. Včeraj sem opazovala enega takega lastnika. V mestnem parku je peljal svojega psa na povodcu in ko se je ta postavil v pozo smukača, se je obrnil vstran in se zazrl v nebo, verjetno je ta lastnik psa tudi ljubitelj ptic. Ko je pes svoje opravil, sta šla naprej. Pobral za svojim psom seveda ni, je bilo preveč in pretežko.
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #307 : sobota, 19.01.2008 : 10:39:17 »

ja, taki imajo radi ptice in globoko razmišljanje, opažam Angry
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #308 : sobota, 19.01.2008 : 11:05:41 »

Pri nas na Vrhniki je ista zgodba. Po naši ulici je tako pos***o, da se vsak dan odločam med mislijo, ali naj za drugimi poberem nesnago ali naj preprosto ignoriram vse skupaj. Zelo nadležno je pazit, da ne stopiš v **** (ti ali tvoj pes), medtem ko pobiraš iztrebek svojega psa. O tem kako izgledajo te zadeve (razmočene) po dežju raje ne bom izgubljala besed...ogabno. Običajno so to ogromni kupi in ne male klobasice.
Kar se tiče košev za smeti so v našem okolišu zelo redka dobrina že običajni, kaj šele pasji, z vrečkami. V celotnem mestu mislim, da je pasjih recimo 5, seveda brez vrečk. Ker se ti ne zdi prenašati zadeve čez celo mesto, jo  pazljivo zaviješ v vrečko in vržeš v eno izmed "privat" kant za smeti, pri čemer  tvegaš, da boš nahruljen s strani lastnika kante Undecided
V eni izmed ulic so se pojavili celo letaki z napisi: "Če imaste pse vas prosimo, da serjejo po vašem dvorišču". Če razmislim, se niti ni za čuditi, saj je nekultura nekaterih lastnikov psov neizmerna, slaba luč pa konec koncev pade na vse, tudi na tiste, ki bomo kmalu nosili seboj na sprehode poleg vrečk še stekleničke z vodo za izpiranje.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #309 : sobota, 19.01.2008 : 11:23:38 »

Binulja, jaz sem bila zadnjic (na Vrhniki) cisto paf, ko me je med pobiranjem kakca ogovoril mimoidoci-ces, da bi bilo lepo, ce bi bilo vec takih. Sama recimo videvam vedno vec pobiralcev, ampak ocitno sem res redkost tam pri nas, ker si je celo en kmet zapomnil, da sem "una ki vrecke nosi sabo".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #310 : sobota, 19.01.2008 : 12:20:18 »

Mene sta zadnjič v parku pred Domom za ostarele z okna opazovali dve medicinski sestri. Sem  opazila šele potem, ko sem pobrala kakec, kako mi prijazno kimata in se mi smejeta z okna. Glede na to, da je po zelenici sicer polno klobasic, sem bila zelo vesela, da sta me "ujeli na delu" Smiley
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #311 : sobota, 19.01.2008 : 12:42:21 »

Binulja, jaz sem bila zadnjic (na Vrhniki) cisto paf, ko me je med pobiranjem kakca ogovoril mimoidoci-ces, da bi bilo lepo, ce bi bilo vec takih. Sama recimo videvam vedno vec pobiralcev, ampak ocitno sem res redkost tam pri nas, ker si je celo en kmet zapomnil, da sem "una ki vrecke nosi sabo".

Hm? Mene je tudi zadnjič opazovala ena gospa, ko sem ravno pobirala Divin kakec. Je rekla, da ne more verjeti, da sem tako kulturna in pridna, da pospravim za svojim psom. Sem ji odvrnila, da tudi mene zelo moti ta nesnaga v parku, še posebno, ko Diva ali jaz stopiva vanjo. Sem bila pa zelo presenečena...no, ali pa niti ne. Zdaj, ko je bilo nekaj snega se je vidlo cel kup rjavih kupčkov. Na pločniku pa še vedno vsakodnevno "sije" ta packarija.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #312 : sobota, 19.01.2008 : 13:14:39 »

Pri nas smo kar pridni, kar se tega tiče. Vsaj jaz ne opažam veliko kakcev po tleh, pa tudi večina ostalih lastnikov pridno vzame vrečko iz rolice/žepa, ko kuža kaka. Se mi je pa enkrat še s prejšnjim psom zgodilo, da sem na hitro letela ven, ker sem morala zunaj počakat nekoga, ki mi je pripeljal neke stvari, in sem samo pripela kuža, brez da bi pogledala, ali imam vrečke v žepu. Seveda se je ravno takrat pokakal, in ravno takrat je bila pred tistim blokom gospa, ki je ni bilo 'sram' me opomnit. Sem ji razložila, da imam drugače vedno vrečke s sabo in da bom prišla čez 5 minut nazaj in pobrala, ker se mi je prej pač mudilo. Pa je bila vseeno nesramna, čeprav ji čisto nič ne očitam, ker se je verjetno res slišalo kot izgovor. No, seveda je ni bilo več tam, ko sem prišla nazaj, ampak mislim, da je vseeno kasneje šla pogledat, da se prepriča Wink
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #313 : sobota, 19.01.2008 : 17:40:07 »

Tudi jaz sem mislila, da "danes" lastniki pobirajo iztrebke svojih ljubljenčkov, pa ni čisto tako. Namreč pred slabimi štirimi meseci sem postala prvič lastnica kakega psa in živim v strnjenem naselju.  Še tisto malo zelenic, kar jih imamo so resnično polne pasjih kakcev.  Tongue  Sploh ne vem v čem je tak problem tega pobiranja. Nakup vrečk je zelo poceni zadeva, časa pa tisto pobiranje tudi ne vzame veliko. Ne razumem, res. Huh
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #314 : sobota, 19.01.2008 : 21:20:33 »

mene je pa na pasji razstavi nekaj resnično fasciniralo...odkrila sem sprej za hitro zamrznjenje izrebka, da ga lažje pobereš  Cheesy svašta.....če ga kdo ima doma, sem resnično tako firbčna in bi rada vedela kako se obnese, sploh s kakšnimi driskicami na pločniku ?  sram
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines