mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 04:48:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 105546 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #315 : sobota, 19.01.2008 : 22:50:38 »

mene je pa na pasji razstavi nekaj resnično fasciniralo...odkrila sem sprej za hitro zamrznjenje izrebka, da ga lažje pobereš  Cheesy svašta.....če ga kdo ima doma, sem resnično tako firbčna in bi rada vedela kako se obnese, sploh s kakšnimi driskicami na pločniku ?  sram
Tekoči dušik jih zamrzne takoj... Če pa to ni zadosti, pa lahko uporabiš tekoči ogljik... Sam ne vem, če sta v prosti prodaji...
 Wink
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #316 : nedelja, 20.01.2008 : 00:04:39 »

 Cheesy
res bi rada vedela kako se to obnese...potem pa špohtlaš iz pločnikov...nam je prodajalec razložil, da je ta sprej v Ljubljani nujno potreben, ker ni dovolj zelenih površin, pa še pobiranje kakcev je z zakonom predpisano.... Grin
Logiran
bajsa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #317 : ponedeljek, 21.01.2008 : 01:39:10 »

Veš kaj, jaz sem iz Ljubljane in sicer iz centra in kakce pobiram, že cirka 8 do 10 let -še ko sem imela prejšnjo kužiko. Na začetku, so me gledali kot da sem kakšen zombi, predstavljaj si, da se je kar avtobus nagnil- tako so zijali dol. Danes pa je to postalo že čisto običajna stvar, da vsaj lastniki manjših psov pobiramo iztrebke. Opažam pa da na zelenicah ostajajo predvsem velike bombe. Ne vem v čem je fora. Packi pač ne pospravljajo za seboj. Včasih poberem, še za kom drugim-ampak človek kar obupa. So pa tiste rolice, raznih barv in oblik prav super, ko jih obesiš na fleksa-tako si vseskozi tudi za nepobirače dober zgled.Za tak sprej pa še nisem slišala. Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #318 : sreda, 23.01.2008 : 07:14:38 »

Mene pa poleg teh drekcev vzunaj, ko še vedno ogromno ljudi ne pobira za svojimi psi/čkami, me je zmotilo na tej zadnji pasji razstavi to, da lastniki psov, ki so jih pač tam razstavljali, tudi, če vidijo, da njihov pes naredil kupček, tega ne poberejo Undecided Tega je bilo vse polno ( večinoma že pohojenih)  Angry
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #319 : četrtek, 24.01.2008 : 15:54:59 »

To je tudi mene zmotlo...tista trava ob šotoru je bila cela posrana...in razstavljanci in vzreditelji naj bi bili glede taga bolj osveščeni... Angry
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #320 : četrtek, 24.01.2008 : 22:08:46 »

To je tudi mene zmotlo...tista trava ob šotoru je bila cela posrana...in razstavljanci in vzreditelji naj bi bili glede taga bolj osveščeni... Angry
Ja res ja. Pa žal ni bilo tako Angry
Logiran
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #321 : nedelja, 17.02.2008 : 10:25:53 »

tudi jaz pobiram za obema, je pa tudi res če smo vn iz mesta (gozd, travniki,...) ne poberem. Roll Eyes
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #322 : petek, 16.05.2008 : 13:03:55 »

To je tudi mene zmotlo...tista trava ob šotoru je bila cela posrana...in razstavljanci in vzreditelji naj bi bili glede taga bolj osveščeni... Angry

Sem zelela ze ene parkrat napisat nekaj na to temo a vedno pozabim. Danes pa sem se spet spomnila, ko sem nekaj kolovratila okoli razstavisca in je ravno dan, ko bo cel svet plesal cetvorko.
Vse je super, zelo dobro organizirano in resnicno mi je zal, da tega ni bilo v casu moje mladosti. A kar se tice cistoce je pa ziva groza.
Ze sedaj je okoli GR-ja vse polno praznih in na pol praznih steklenic, plocevink, papirckov, ostankov hrane... tla so ze polita itd.
Ko bo mladina zakljucila s plesom se bodo vrnili na osnovno lokacijo, kjer bo zurka do vecera. Potem pa bogpomagaj. Ce bo zadeva potekala po lanskem scenariju, potem bo ob ene 15h dobesedno vsa okolica in lokacija nastlana s smetmi do kolen, vse polito, pobruhano in se kaj bi se naslo. Ko govorim o okolici, potem mislim na Dunajsko cesto z obeh strani, Vilharjevo, vse okoli Slovenijalesa tja do Navja. Jasno, smetnjaki (ki jih niti ni tako malo) pa so vzorno prazni. Vsej tej svinjariji niso kos niti snazilci, ki so v casu prireditve prisotni.

To niti ni edini dogodek, ko se vsi dobesedno dusimo v svinjariji, jih je se kar precej, a pustimo zdaj to.

Druga zgodba je okolica, kjer zivim. Ker je v blizini sola je temu primerno vse nastlano s smetmi, h vecjemu smetnjaku na prostem pa pripomorejo tudi prebivalci vrstnih his, ki so si izbrali (ne tako majhno) podrocje kamor odlagajo sve i svasta od pokosene traje do kosovnih odpadkov.

In kje je tukaj svinjarija, ki jo naredijo psi?

Na razstavi je bilo onesnazeno samo tisto malo trave ki jo premore razstavisce, vse ostalo je bilo presentljivo cisto.
Doma sem se zgrozila ob misli, da se hocejo moji psi igrati s praznimi plasticnimi flasami (beri: smetmi).

In na vso to svinjarijo, ki je cisti produkt cloveka, se ti najte ena pametna (ali vec njih), ki viha nos, ko zagleda psa, ki kaka v visoki travi ob potoku, kamor cloveska noga ne stopi ali pa se spravi na najvisji kup smeti v obliki vej in pokosene trave.

Enkrat sem eni taksni zabrusila: "A to vas pa nic ne moti?", in pokazala na kup kosovnega materiala, pomesanega z malto, opeko in peskom, ki se je bohotil tam, kjer bi pravzaprav morala biti urejena trata. Njen odgovor je bil: "Pustimo to, ker ni isto."

S tem sicer ne zelim reci, da pustimo pasje dreke tam kjer jih je pes naredil, sploh ce govorimo o urejenih parkih alla Tivoli. To, da psi ne sodijo na otroska igrisca pa mi verjetno ni potrebno posebej poudarjati.

Mi gredo pa strasno na zivce ta dvojna merila in gonja napram lastnikom psov. Clovecki lahko dobesedno naserjejo do kolen pa je to druzbeno sprejemljivo, ce pa pes naredi en kup, pa ze vsi letijo vkup in z nagubanim celom zmajujejo z glavo in se zgrazajo nad neodgovornostjo lastnika in tem, da nima nikakrsnega cuta za cistoco in kako smo lastniki psov strasno netolerantni do okolice.

Ko so lani (ali predlani) naredili akcijo proti pasjim kakcem in so bili parki polni tistih zastavic, ki so oznacevale, kje se nahaja pasji drekec, me je posteno imelo, da bi tudi sama zacela z zastavicami oznacevat smeti, ki so ostale za clovekom. Prepricana sem, da bi se kakec zastavice dobesedno izgubile med zastavicami cloveskih odpadkov.

Naj vsak pomete pred svojim pragom in zivljenje bo za vse skupaj mnogo lepse in predvsem cistejse.  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #323 : petek, 16.05.2008 : 13:22:43 »

mene je pa na pasji razstavi nekaj resnično fasciniralo...odkrila sem sprej za hitro zamrznjenje izrebka, da ga lažje pobereš Cheesy svašta.....če ga kdo ima doma, sem resnično tako firbčna in bi rada vedela kako se obnese, sploh s kakšnimi driskicami na pločniku ? sram

Ali se da to kupiti in kje?

Hvala!
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #324 : sreda, 21.05.2008 : 10:55:53 »

Meni se zdi skrajno nekulturno in ogabno, da na poti, kjer s Čipom hodiva na Rožnik, vsak dan ˝srečam˝nove dr.... Pa ne pasjih, temveč človeške. Matr, če te že prime sredi gozda, se vsaj umaknni s poti če že ne znaš pospraviti za seboj!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #325 : sreda, 21.05.2008 : 11:00:48 »

Ko so lani (ali predlani) naredili akcijo proti pasjim kakcem in so bili parki polni tistih zastavic, ki so oznacevale, kje se nahaja pasji drekec...

...bi jaz pričakovala, da bodo zastavice kasneje tudi odstranjene. Tudi to je konec koncev onesnaževanje okolja. Vsaj okoli našega bloka jih nihče ni odstranil. Tako na koncu na zelenici niso ležali samo drekci, pač pa še zastavice (poleg ostalih smeti seveda).
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #326 : sreda, 21.05.2008 : 11:16:52 »

A kdo morda ve, če obstajajo razgradljive vrečke za pobiranje drekcev - take kot so za biološke odpadke?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #327 : sreda, 21.05.2008 : 11:20:07 »

Ja, sem ji že videla v par trgovinah, samo se ne spomnim kje.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #328 : sreda, 21.05.2008 : 12:14:52 »

Obstajajo.
Veliko na to temo je napisano tu:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,22236.0.html
lp Teja
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #329 : sreda, 21.05.2008 : 16:01:11 »

kako je sploh s temi vrečkami, ali se razgradijo ali ne??
torej lahko polno vrečko vržem kar v grmovje ali kaj Tongue sram
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines