mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 05:45:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 105857 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mojč31
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #345 : sobota, 27.02.2010 : 21:34:17 »

Na našem koncu je porazno! Drek pri dreku, tako da s psičko ne hodim več po standardnih poteh. Na Rudniku še nisem opazila kakega koša  Angry, pa meni kljub temu, da ni košev, še na misel ne pride, da kakca ne bi pobrala. Sem skoraj edina, ki pobiram. Končno so začeli vsaj eni sosedje pobirat za svojim psom, samo kaj kako je samo v naši ulici še vsaj 5 neodgovornih lastnikov. Nabolj me pa razp* ko pride sosedov pes na naše dvorišče srat.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #346 : sobota, 27.02.2010 : 21:36:39 »

Nam so pa še tiste 3 koše za pasje iztrebke, ki so v celem naselju, razstrelili za Novo leto (+ vse ostale smetnjake)  Angry
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #347 : nedelja, 28.02.2010 : 00:25:00 »

Dreka se v snegu ne pobira, ker je treba zagazit v sneg, če hočeš po drek. Vprašte mene, ki grem, koza neumna, v natikačih butnglavc psa peljat na sprehod. Pes se posračka ene tri metre od ceste, v celem snegu, jaz pa po drek na glavo zaronim v sneg. No, ne glih na glavo, pač pa grem po drek, rezultat so pa mokre nogavice navsezgodaj zjutraj butnglavc. In verjamem, da še marsikdo v neprimerni obutvi (lahko so tudi čevlji ali superge, ne nujno natikači) vozi pse v snegu ven, pa ni tolk blesav, da bi potem po celem snegu gazil in v mokrih štumfih okol šetal samo zato, da bi en drek pobral Angry.
Logiran
biarritz
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 153


« Odgovor #348 : nedelja, 28.02.2010 : 00:31:48 »

Nam so pa še tiste 3 koše za pasje iztrebke, ki so v celem naselju, razstrelili za Novo leto (+ vse ostale smetnjake)  Angry

Drekast ognjemet, res super butnglavc
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #349 : nedelja, 28.02.2010 : 08:45:27 »

Dreka se v snegu ne pobira, ker je treba zagazit v sneg, če hočeš po drek. Vprašte mene, ki grem, koza neumna, v natikačih butnglavc psa peljat na sprehod. Pes se posračka ene tri metre od ceste, v celem snegu, jaz pa po drek na glavo zaronim v sneg. No, ne glih na glavo, pač pa grem po drek, rezultat so pa mokre nogavice navsezgodaj zjutraj butnglavc. In verjamem, da še marsikdo v neprimerni obutvi (lahko so tudi čevlji ali superge, ne nujno natikači) vozi pse v snegu ven, pa ni tolk blesav, da bi potem po celem snegu gazil in v mokrih štumfih okol šetal samo zato, da bi en drek pobral Angry.
Brez skrbi, se javlja še ena, ki leta po drek v sneg obuta v neprimerno obutev Grin
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #350 : nedelja, 28.02.2010 : 21:11:30 »

Pri nas pa začuda malo drekov.
Smo bili že veseli kako so naši pasjeljubci postali pridni za pobiranje.
Pa smo ugotovili,da vrane sproti pobirajo drekce Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #351 : nedelja, 28.02.2010 : 21:49:46 »

Mi smo bili danes na spehodu v lokalni gmajni. Celo pot dreki vsepovsod, na vhodu in izhodu iz gmajne bi pa lahko z lopato odmetaval. In to take polkilske mine, da dol padeš...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #352 : petek, 19.03.2010 : 10:24:02 »

Inšpektor mora psa zasačiti pri dejanju
Za prekrškarje le opozorila, in ne denarne kazni
Mestni inšpektorat je lani v sodelovanju s policisti in veterinarji izvedel tri, letos pa eno akcijo, v kateri je obravnaval ljubljanske pasje lastnike. Aprila lani so inšpektorji, policisti in veterinarji obravnavali 42 ljudi, kar 37 jih ni imelo psa na povodcu, pet jih ni imelo vrečke za pasje iztrebke, enega pa so zalotili, ko se je njegov štirinožec podelal, pa iztrebka ni pobral in odvrgel v smeti. Vsi so jo odnesli zgolj z opozorilom in vse leto 2009 inšpektorat tovrstnim nevestnežem ni izrekel niti ene globe. Proti petim so ukrepali veterinarji, saj so ugotovili, da psi niso bili cepljeni. Omenjeno področje ureja odlok o urejanju in čiščenju občinskih cest, ki določa, da mora lastnik psa, konja ali druge živali imeti pri sebi vrečko ali drugo opremo za odstranitev iztrebkov, ki jih mora takoj odstraniti v primeru onesnaženja ceste ali javne površine. Za kršitev je predpisana globa 40 evrov. Inšpektorat je pasje lastnike lani in letos preverjal na Golovcu, v Šiški, za Bežigradom, na Rožniku, v Kosezah, Trnovem in Tivoliju.

http://www.delo.si/clanek/101807

Logiran

šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #353 : petek, 19.03.2010 : 10:33:31 »

Lastnik konja mora pobirati konjske fige? Pa saj niso resni.  Grin Grin Grin 
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #354 : petek, 19.03.2010 : 10:35:50 »

Zakaj pa ne? Naj jim pa vrečko namontirajo pot rito, tako kot imajo to po Avstriji tisti mestni konji, ki turiste vlečejo. Meni se zdi pa čisto prav, da vsi pobirajo. Btw. kako imajo pa policijski konji to uštimano?
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #355 : petek, 19.03.2010 : 10:40:18 »

Btw. kako imajo pa policijski konji to uštimano?
Kaj misliš? Wink

Nisem prepričana, da se da vrečo nastaviti, če žival ni vprežena (vsaj ne spomnim se, da bi kje videla). A naj zato, ker prečkam cesto, zdaj še z lopato jaham na teren?



Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #356 : petek, 19.03.2010 : 10:45:52 »

Če si po zakonu dolžen traktorju gume spucat, preden zaviješ nanjo... ja, v bistvu.
Saj je vse samo stvar navade. Bi postalo rutina, če bi tako delali skoz. Lahko bi se reklo tudi 'na urbanih površinah' ali kaj podobnega. Drugače pa težko prepričaš lasntika čivave, da mora pobrat tisto kuglico, če za konjem pustiš... 
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #357 : petek, 19.03.2010 : 10:50:02 »

A se kdo cudi, da so ljudje tako zelo nastrojeni proti pasjim lastnikom?
Folk ne pobira svinjarije, odgovorni ne kasirajo kazni.
Logiran

šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #358 : petek, 19.03.2010 : 10:51:00 »

Ja, pa pri čivavi ti tudi ni treba razjahati, ni tveganja, da bi ti avtomobilsko hupanje splašilo 500-kilogramsko žival, ki bi skočila nate ali na cesto in drek ne tehta toliko, da bi potreboval samokolnico za njegov odvoz. In jahanje z lopato ne povečuje varnosti jezdeca v prometu.

Pa še ta razlika: tisti vrtnarji, ki vidijo konjski drek na cesti pred hišo, ga tečejo pobrat za svoje vrtnice. Pri pasjem navdušenja običajno ni.

Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #359 : petek, 19.03.2010 : 11:07:00 »

Pobiram za psi (razen v čisti "divjini")- včasih še kakšen dodaten drek zraven. Ker imam veliko psov mi gredo tako lastniki,ki ne pobrajo drekocov še bolj na živce kot tistim, ki psov nimajo.
Konji se večinoma n esprehajajo po cestah, na travnikih pa njihovi dreki nikogar ne motijo. Se pa strinjam,da bi bilo treba tudi konjski drek odstranit s poti (pa ne nujno odnest v vrečki), če bi kdo jahal po PSTju al pa po Tivolskih poteh, trim stezi, pločniku  in podobno.
Obenem pa me zanima tudi kdo in kdaj bo pospravljal za mački, ki se prosto šetajo povsod , kamor psi niti pod nadzorom ne smejo? A te živali so pa angelčki, ki nimajo ritk ali kaj?
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines