mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 06:42:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 105548 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #375 : sreda, 05.05.2010 : 12:14:21 »

Mačke so že od vedno poglavje zase.. heh Cheesy
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #376 : sreda, 05.05.2010 : 12:42:28 »

hm... ta tema mi je tako simpaticna, ker skusate/skusamo biti lastniki psov bolj papeski od papeza in skusamo popraviti vsesplosno slabo mnenje o nas oz. se skusamo izogniti konfliktom s tistimi, ki bi najraje iztrebili kar vso "kosmato golazen". Pravzaprav pa smo edini, ki se sklonimo in poberemo za sabo in svojim psom. Vsi ostali (ravno tisti, ki se najbolj oglasajo in bentijo) pa mirno smetijo vsepovprek. In potem (dobesedno v posmeh vsem nam) kmet natrosi gnoj po celi parceli, se najvec tam, kjer solarji hodijo v solo. Saj ne, da je ta parcela v strnjenem naselju in tesno stisnjena med solo, vtrec in naselje.  Evil Ampak, to je pa cisto O.K., al' kako ze?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #377 : sreda, 05.05.2010 : 12:51:37 »

....... In potem (dobesedno v posmeh vsem nam) kmet natrosi gnoj po celi parceli, se najvec tam, kjer solarji hodijo v solo. Saj ne, da je ta parcela v strnjenem naselju in tesno stisnjena med solo, vtrec in naselje. Evil Ampak, to je pa cisto O.K., al' kako ze?

no hvala za tale zapis, sem že mislila, da tale gnoj samo meni leze v nos. Sem se že lotila ugotavljat, kako to, da moramo stanovalci, ki v naselju nimamo urejene kanalizacije, plačevati lepe denarce Komunali za praznjenje greznice, kmet pa jumpajdija  natrese in pošprica par hektarov pa nikome ništa. Sem dobila tak odgovor, da sem po tretjem branju sklenila, da sem zgleda blont in sem primer zaključila.
V povezavi s pasjimi kakci pa...enkrat me je sredi polja, ob kupu šare, svinjarije IN gnoja (tapravega), ko se je moja pesjanka spravila na kakanje, ena kmetica (dobesedno, ne v prispodobi) ozmerjala kot mulo, da kdo bo pa tale drek pobral. Ja kdo - jaz, ane! Imam vedno, vedno, vedno vrečke s sabo in poberem tudi sredi travnika ali polja.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #378 : sreda, 05.05.2010 : 13:07:24 »

Drejči, točno tako, zato pa jaz ne pobiram kakcev za svojima psema, in jih tudi ne bom. Živim na vasi, se sprehajam po gozdu, travnikih, skoraj nikoli po pločnikih. In ni me sram priznat, da jih ne mislim pobirati vse do tedaj, ko bodo kmetje prenehali zlivati gnojnico 3 m stran od naše hiše. Da ne moreš imeti oken odprtih, ne moreš cunj zunaj sušit, ne moreš sedeti zunaj v svoji vrtni uti, da ti je slabo od smradu, da celo bruhaš, ko ti pripelje SVINJSKO gnojnico...in nič ne pomaga, če jih prosiš naj nehajo, nič ne pomaga. Sem zadnjič klicala Policijo, ko je ravno spet začel trositi čisto zraven naše hiše, pa mi je policaj odgovoril, da kdaj je pa drek še dišal.  Angry Se mi pa zdi, da najraje vozijo ob praznikih, ko smo mi lepo doma, oni pa morajo ravno tako delati, pa ob sobotah in nedeljah.  Angry Lips Sealed
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #379 : sreda, 05.05.2010 : 14:02:06 »

Drejči, bravo bravo!
Jaz samo še čakam, da mi kdo kaj reče, ker tudi jaz voham gnoj recimo da vsaj 20krat letno. Zadnjič mi moj ni nehal težit, da pes smrdi in da naj ga skopam, ker se je v nečem povaljal, pa so bili na koncu krivi moji lasje, ker je zrak na trenutke dobesedno prepojen s tem vonjem in se moraš prav preoblečt, ko prideš not. Da bi takrat kaj zračil, itak ni niti za pomislit. Žal zadeva ne izgleda več tako kot nekoč, ko so gnoj malo raztresli po travnikih. Zdaj je zmešan v lepljivo tekočo brozgo, ki pronica v podtalnico kot bi rekel keks (poleg tega jo zlivajo še pred dežjem, da pronicanje dodatno pospešijo), na površini pa ostane taka lepa posušena skorja, ki jo zapeče sonce. Res mamljivo bruham, ja.

In potem ti kmet reče, da ne smeš hodit po njegovem (ker gre za privat lastnino), te grdo gleda, če na njegovi, še niti ne tako visoki travi z otrokom pol urce spuščaš zmaja ali jo prečkaš s psom. Da ne govorim, da nekateri nalašč gnojijo poti, ki se jih uporablja že od pamtiveka (so sicer res na njihovem, ampak se mi ne zdi, da točno tisto površino preživetveno potrebujejo) ali celo težijo nabiralcem regrata. Branka, jaz jim nočem bit podobna, zato prav iz principa pobiram tudi na taki travi, naj izgleda bedasto kot hoče, ker želim imet čisto vest. Ko bo enkrat nekdo meni osebno zapametoval v zvezi s travniki, bo pa moral poslušat vse o gnoju in kmečki 'navezanosti' na zemljo in okolje, ki je v glavnem samo lepa pravljica - za večino je zemlja orodje, uporabno sredstvo in niti malo ne pomišljajo, ko jo je treba zasvinjat in ekološko ogrozit (redke izjeme seveda izvzete).

Naša Štajerska ima tako marsikje nepitno vodo, o rekah ni da bi govoril - ker je bila najbolj kmetijsko intenzivna. Če bi se vsi pesjanarji zbrali tam na kaknju skupaj s svojimi psi, ne bi mogli naredit take štale. Da bi kdo pridelal malo manj in na ta račun nekoliko bolj pazil na okolje tudi ni za pomislit. Se mi zdi torej čudno, da so travniki taka svetinja glede sprehajanja s psi, mi smo pa tisti, ki vohamo in prenašamo vse, kar se širi iz njih Angry. Tudi ni fer, da je za vsako tovarno predpisana ekološka odprava odpadkov, kmetu pa ni treba gnojnice nikamor vozit, on je pač izjema. Kako je pa en pasji drekec smrtonosen za kravo, lahko pa malica s svojimi lastnimi fekalijami onesnažene rastline, mi pa itak ni jasno. Ornk jezna...
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #380 : sreda, 05.05.2010 : 14:11:08 »

A ni tko, da je polivanje iz greznic po travnikih z zakonom prepovedano? Ne vem, od kje imam to v glavi...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #381 : sreda, 05.05.2010 : 14:52:43 »

Fižolova župca, da bi ti le lahko bila podobna, pa žal nisem. Mogoče čez čas...pobiram pa iztrebke po pesjaku, se mi ne gravžajo, niti malo. Da ne bo kdo mislil, da jih zato ne pobiram. Po moje bi nas pri nas vsi tako čudno gledali, če bi drekce pobirali za svojimi psi  Roll Eyes

Zala_, pri nas gnojijo po travnikih čisto blizu reke Krke, Temenice, pa se še nihče do sedaj ni pritožil, da je kaj narobe. Za moje pojme je to fino fino narobe, in bodo sami čez čas videli (ko bo že prepozno), da so vse uničili. In da je podtalnica uničena.  Angry
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #382 : sreda, 05.05.2010 : 16:05:10 »

A ni tko, da je polivanje iz greznic po travnikih z zakonom prepovedano?

Ja.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #383 : sreda, 05.05.2010 : 16:11:36 »

Če je tako, ZAKAJ se pa tega zakona nihče od kmetov ne drži ? Jih lahko začnem prijavljat vsaki dan, joj bo imela zakonodaja ogrooomno dela. Saj ni potem sploh čudno, da je tako. Nihče se ne drži zakonov, zakaj bi se jih potem jaz...

A lahko najdeš, in mi posreduješ link, kje ta zakon piše ? Jaz kar verjet ne morem, da se ga nič ne držijo.
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #384 : sreda, 05.05.2010 : 16:26:53 »

A ni tko, da je polivanje iz greznic po travnikih z zakonom prepovedano? Ne vem, od kje imam to v glavi...
Ja.

Ne vem, če je prepovedano?

UREDBA o mejnih vrednostih vnosa nevarnih snovi in gnojil v tla: http://www.pisrs.si/Predpis.aspx?id=URED3859&pogled=osnovni
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #385 : sreda, 05.05.2010 : 19:35:53 »

branka, kaj so ti pa rekli ko si prijavila?

Se bom pozanimala, ker sem bila res prepričana, da se ne sme.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #386 : sreda, 05.05.2010 : 20:35:01 »

To mislite človeške greznice? Ker polivajo v glavnem brozgo iz živalskega gnoja plus vode pomoje. Vsaj smrdi tako Undecided.
Se pa vsaj pri nas držijo rokov, ko se ne sme gnojiti (enkrat pred zimo do enkrat februarja, se mi zdi). Zadnji dnevi pred tistim datumom so pa takšni, da je groza.
Z mejnimi vrednostmi je pa problem, da kot navaden državljan težko veš, ali kmet pretirava ali ne, torej ne veš, ali osnova za prijavo sploh obstaja...
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #387 : sreda, 05.05.2010 : 22:59:18 »

FŽ, to je delo inšpektorja. Valda ti ne veš, če je preveč - pač prijaviš, pa on ugotavlja, saj to je njegova služba. Kazen za krivo prijavo pomojem bi dobila samo, če sploh ne bi gnojil (ali zelo očitno zelo malo). Vsaj tako je pri prijavah za živali - prijaviš in potem mora on merit verigo, ugotavljat stanje,... Radi pa grozijo s kaznijo, to pa, ker si želijo zmanjšat delo (in prestašit ''ta tečne preveč zaskrbljene babe'').
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #388 : sreda, 05.05.2010 : 23:20:17 »

Mene je danes ena prijazna gospa opomnila, da bi lahko ulovila drek, preden pade na tla. Najbrž bom šla jutri kupit kakšno ribiško mrežico ali kaj podobnega, da bom dreke not lovila, preden padejo med vrečke od čipsa, piksne, glažune in igle od narkičev. Aja, pa baje je scanje tudi treba oprat... Grem jutri po Pril, pa ga bom polila tam, pa ajmar vode bom s sabo vzela...
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #389 : sreda, 05.05.2010 : 23:24:49 »

Vprašej jo drugič, če gre ona tudi na drug konec kanalizacije kdaj svoje ''izdelke'' pospravit. Ja, tudi ti nekam grejo, a folk misl da v WCju izginejo?

Od kdaj imajo ljudje izključno pravico nad vsem okoljem in žival niti lulat ne sme več?  butnglavc
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines