mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 02:47:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 105854 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #390 : sreda, 05.05.2010 : 23:29:28 »

Sem enemu v naselju že povedala, da pred t-i- njegovim blokom ne pobiram drekov več, ker nisem smela vreč vrečke v kanto za smeti. In ne bom. Iz principa ne.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #391 : sreda, 05.05.2010 : 23:35:15 »

Mene je danes ena prijazna gospa opomnila, da bi lahko ulovila drek, preden pade na tla.

    O mater...izjava dneva!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #392 : sreda, 05.05.2010 : 23:36:54 »

Ja, lahko začnemo psom montirat take mini lavorčke pod r*t, da bodo kot konji Grin
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #393 : četrtek, 06.05.2010 : 08:03:09 »

To sploh ni smešno, ker mam občutek, da nekateri že pričakujejo to od nas, ki imamo pse.  Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #394 : četrtek, 06.05.2010 : 08:20:20 »

Mene pa ne moti, če se poliva gnojnica po travnikih pod pogoji, ki so za to določeni (če so..., upam da ja). Pač smrdi, jeb* ga.... Del življenja je tudi gnoj in smrad.
Raje vidim to, kot pa potresanje kakšnih umetnih gnojil.

In nujno se mi zdi pobirati pasji drek povsod, kjer so ljudje (urbana naselja, frekventne sprehajalne poti...).
V gmajni in sredi kakšnega oddaljenega travnika se pa tudi jaz ne sklonim, iz preprostega razloga - ker ne bom potem cel dan nosila plastične vrečke z drekom do prve kante.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #395 : četrtek, 06.05.2010 : 08:44:48 »

branka, kaj so ti pa rekli ko si prijavila?

Se bom pozanimala, ker sem bila res prepričana, da se ne sme.

Saj sem v bistvu le do klica prišla, da se mi je policaj javil, in rekel tisto, kar sem zgoraj napisala. In me ni popolnoma nič resno jemal.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #396 : četrtek, 06.05.2010 : 08:53:05 »

Ne vem, kocka, včasih se je gnoj potresal po njivah, ki so hranila koristno 'uporabile' za rast in razvoj rastlin. Danes je na njivah namesto gnoja še najbolj simpl uporabit umetna gnojila, ker so v točnih razmerjih glede na analize tal, gnojnico se pa kot odpadek pač zliva na travo. Se pravi, da sploh ne gre za alternativo gnoj-um.gnojila. Ekološka škoda se tako dela dvojno, poleg tega je pa vse še bistveno bolj intenzivno kot je bilo nekoč, ko je imel vsak samo par krav in je bil tisti verz 'gnoj je zlato' še upravičen.
Če vprašaš kmeta, zakaj toliko polivajo travnike, dobiš nazaj vprašanje, da 'ja kam naj pa dam gnoj?' Torej ne gre za bogatenje trave, ampak samo za to, kako se gnojnice znebit. Travnik je samo še odlagalna površina, ki lahko po predpisih sprejme toliko in toliko tega odpadka. To mi pa ni več všeč.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #397 : četrtek, 06.05.2010 : 08:59:52 »

Ja, ok, če je namen polivanja izključno ta, da se nečesa znebiš, potem se strinjam, da verjetno ni OK. Če pa je namen gnojenje, potem se mi pa zdi OK.
Ampak res, kam pa naj dajo ves ta gnoj Huh Undecided
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #398 : četrtek, 06.05.2010 : 09:18:14 »

Določene posamezne kmetije (ni ti treba bit ogromna kmetija za to), pa recimo Ihanska farma, so se odločili za pridelavo metana in super funkcionira. Navadno se tako pridobljena elektrika porabi za ogrevanje, luči itd. na samem mestu in se baje vložek čisto izplača in povrne.
Panvita ima že nekaj let v Prekmurju eno večjih bioplinarn v Evropi. Vanjo gre poleg gnoja tudi ogromno prašičjih klavničnih odpadkov, silaža in še kaj. Zadevo pripravijo tako, da poleg plina, ki je energent, dobijo tudi kakovosten dehidriran gnoj, ki se ga potem uporabi za gnojenje polj in to celo za bio pridelavo. Zakaj ne bi vsi vozili odpadkov v neke take zbiralnice? Naše kmetijstvo je še strašno nerazvito in tradicionalno usmerjeno, se mi zdi. Pa to ne pomeni, da je kaj bolj naravno in čisto.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #399 : četrtek, 06.05.2010 : 10:15:56 »

Kmet mora imet dopolnilno dejavnost in mora izstaviti račun, če pride praznit greznico, njeno vsebino pa je treba  peljat na čistilno napravo. Sam to urejajo občinski odloki in je od občine odvisno, kake pogoje bo sprejela.

Gnojnico pa lahko spuščajo šele po 15. marcu.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #400 : četrtek, 06.05.2010 : 10:24:15 »

  O mater...izjava dneva!

No, niti ni najbolj bistra od izjav, ker je priletela od t.i. gospe, ki me je lani nadrla, da Habibi ne spada v mesto, ker ima predolgo dlako in onesnažuje okolje. Tako da... Tale je bila še blaga v bistvu.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #401 : četrtek, 06.05.2010 : 10:25:25 »

p.s. Aja, onesnažuje okolje z odpadanjem dlake, da ne bo nesporazumov.
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #402 : četrtek, 06.05.2010 : 11:54:20 »

 
Mene je danes ena prijazna gospa opomnila, da bi lahko ulovila drek, preden pade na tla.
No, niti ni najbolj bistra od izjav, ker je priletela od t.i. gospe, ki me je lani nadrla, da Habibi ne spada v mesto, ker ima predolgo dlako in onesnažuje okolje.
Ne vem Yo, ali midve isto "gospo" srečujeva  Grin. Sem tudi jaz že take slišala. Pa še to, da bi bilo najbolje vrečko psu že kar na rit privezat, ko greš ven  Huh.
Glede dlake pa, da kdo bo zdaj to dlako (ki jo "čupam" dol iz psa) iz trave pobiral.

So me začeli zabavati takšni idioti  Grin!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #403 : četrtek, 06.05.2010 : 12:37:20 »

Ja, ne vem, če isto srečujeva, odvisno od kod si  Wink
Glede dlake... Po Habibijevo dlako vsako jutro pride sinička, tako da jo namerno nastavljam na balkon  Smiley
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #404 : četrtek, 06.05.2010 : 12:58:04 »

... Po Habibijevo dlako vsako jutro pride sinička, tako da jo namerno nastavljam na balkon Smiley
ooooo, simpatično!  Cheesy
Tale sinička bo pa svoje tamlade (skoraj) dobesedno v vato zavila!
 Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines