mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:20:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: mastin espanol - španska doga
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: mastin espanol - španska doga  (Prebrano 20992 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majave
novinec
*
Sporočil: 21


« : četrtek, 21.11.2002 : 12:25:45 »

Najlepši pozdrav!  Cheesy

Najprej pohvale spletni strani, predvsem pa sem z zanimanjem prebrala strani foruma o pasmah. Žal o "moji pasmi " tudi tu ni veliko informacij. Torej k stvari. Močno se zanimam za pasmo Mastin Espanol (ME) ali po naše špansko dogo. Povedati moram, da sem precej brskala že po internetu in v tujini že našla vzreditelje, vseeno pa bi rada izvedela, če je v Sloveniji vsaj kakšen lastnik ME ali poznavalec, ki mi lahko kaj več pove o tej čudoviti pasmi. Malo sem zmedena, ker je pasma npr. v Nemčiji razvrščena med nevarne pasme, čeprav vzreditelji trdijo, da je to miren, uravnovešen pes z močnim nagonom za varovanje svojega ozemlja.
Doma imamo hišo z velikim vrtom in sadovnjak, smo precej na samem in rabimo tudi čuvaja, sicer bi se enostavneje odločili za novofundlandca ali kaj podobnega. Imam tudi dve hčerki, za družbo katerih si ne želim preveč agresivnega in težko obvladljivega psa. Naj povem, da pri psih nisem popoln začetnik, imela sem že samico novofunslandca, trenutno pa imamo doma mešančka Piko-ta, ki je prišel k nam sam in bo tudi po nabavi novega psa ostal pri nas.
Zelo me tudi zanima, kako je z uvozom psa? Lahko to izvedem sama? Kakšne dokumente vse potrebujem za to?

Naj bo za prvič dovolj, komaj čakam na kakršenkoli odziv. Hvala!
Logiran
majave
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #1 : ponedeljek, 25.11.2002 : 08:44:48 »

Nataša, najlepša hvala!

Po končnici mojega maila, kot si opazila, sicer sem gov.si, kar pomeni državni uslužbenec, vendar to za naše pomenke sploh ni pomembno.  Grin
Moram ti povedati, da si mi glede uvoza z informacijami zelo pomagala ( Cool) Psa bom najverjetneje uvozila iz Češke, upam, da se bom lahko kako dogovorila, da bi mogoče lastniki s psičkom in mogoče še s katerim od psov prišli na razstavo v Ljubljano in bi se tako lahko izognila uvozu, vendar še ne vem če bodo za to. Vsekakor si ne želim imeti kakršnihkoli komplikacij na meji s psom za katerega bom že tako morala odšteti znatne denarje.

Hvala še enkrat!

Maja
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #2 : sreda, 05.03.2003 : 08:21:51 »

4je mastin-espanoli nujno iscejo nov dom. pred kratkim so jih resili v Španiji pred plinom. Slike se da videti na www.molosser.at/zuhause-gesucht , kjer je tudi kontaktni telefon. So "relativno" neproblematicni, potrebujejo pa vrt!
Logiran
majave
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #3 : sreda, 23.04.2003 : 08:36:08 »

Cheesy Grin Cheesy
IMAM GA, IMAM GA, IMAM GA, JUHUHU!
(PRVI?) MASTIN ESPANOL - ŠPANSKI MASTIF, ŠPANSKA DOGA je v Sloveniji, pri meni.
Ime mu je PABLO, je rjavo bele barve z malo črne maske, povešenim gobčkom, žalostnim pogledom in z "odvečno" kožo na glavi in vratu. Je najlepše pasje bitje na svetu in jaz sem najsrečnejši človek na svetu. Ko bo mogoče, vam bom posredovala tudi kakšno slikico. Star je tri mesece in tehta 25 kg. Trenutno zelo rad žveči vse povrsti, veliko pa tudi počiva.
Najlepši pozdrav vsem forumovcem in zahvala Nataši za nasvete in pomoč!

Maja
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #4 : sreda, 23.04.2003 : 20:18:56 »

Maja, RES JE TEŽAK! Shocked Shocked Shocked Shocked
Koliko pa naj bi tehtal odrasel? Okoli 75-80 ali več?

Psička mastinka je imela 26 pri 3 mesecih - za moj okus absolutno preveč, pa po mastino tabelah tudi, možnost kasnejših težav s sklepi. No, sicer pa sem ti že dopoldne napisala, kako in kaj. Upoštevaj, lepo prosim, da bo s Pablom vse o.k.

Veliko, veliko sreče in veselja!
Logiran
majave
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #5 : četrtek, 24.04.2003 : 06:32:50 »

Smiley
Zivijo, Teja,Nataša in Nadja!

No, mogoče ima kakšno kilo manj, ampak 23 kg je imel že, ko smo šli po njega. In ne boste verjele, ravno včeraj sem jamrala možu, da se mi zdi suh. Ima sicer precej "rezervne" viseče kože, ampak na hrbtu pred kolki je zelo ozek in me kar skrbi, da se mu ne bodo že rebra pokazala. Je seveda tudi precej visok - plečne višine cca 45 cm. in odrasli mastini imajo lahko tudi 120 kg, ampak to je zgornja meja. Samci pa imajo lahko čisto normalno od 80 do 100 kg. Torej meni je vzrediteljica rekla, da naj bi pes od 3. do 8. meseca pridobival do 3 kg na teden - torej težke in velike mrcine.
Bom pa vsekakor pazila, da ga ne zredim preveč.
*****

Toliko za zdaj
Maja


Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #6 : nedelja, 08.06.2003 : 08:01:49 »



No, pa ste dočakali majavinega Pabla. Torej - Pablo z ogromnimi šapami pri 4. mesecih na pikniku SKVPM, prijazen, nežen, puhast.
Logiran
majave
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #7 : ponedeljek, 09.06.2003 : 12:38:07 »

Živijo! Cool

Najprej hvala Nataši, da je spravila našega Pabla na forum - slikico, namreč. Sama tega še ne obvladam, pa tudi opreme nimam. Hvala tudi za prijazen komentar, ki kar drži.
Čeprav me je malo skrbelo moram reči, da se je naš Španec na pikniku SKVPM dobro počutil in lepo obnašal. Vsi smo se imeli lepo in vse je minilo skoraj brez laježa in renčanja. Grin

Statistika: starost: 4 mesece; pl.višina: 58 cm in teža: 34 kg
Karakter (trenutno) zelo umirjen, za svojo velikost ( in starost)dovolj obziren in nežen do otrok, ki lahko z njim počnejo skoraj vse. Nevarno neroden (za manjše otroke) je lahko le, ko dobi zalet po hribu navzdol in ga je težko zaustaviti. Do ljudi, ki prihajajo k hiši je zelo prijazen, vsakega le najavi - malo zalaja in mu pritisne moker gobec na obleko. Ko ga prišlek poboža se umakne in ne sili več v ljudi.  Sploh ne skače po ljudeh in ne grize. Ko se igrava, me včasih rahlo prime za roko, vendar takoj popušča, kot bi se bal, da me bo poškodoval. Res je zelo nežno bitje v primerjavi s svojo pojavo.

Lep pozdrav
Maja in Pablo Kiss
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #8 : torek, 10.05.2005 : 16:04:52 »

Tole pa posebej za Majo in ljubitelje velikanov; 2 španca s San Marina!



Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #9 : torek, 10.05.2005 : 17:20:09 »

ufff..to pa so velikani..Se vecji zgledajo od nemskih dog, najbrz zato ker so bolj 'masivni'..
Logiran
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #10 : torek, 10.05.2005 : 17:21:07 »

samci dosežejo tud 120kg.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #11 : torek, 10.05.2005 : 17:47:01 »

Verjamem ja !
Logiran
Negrina
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #12 : petek, 27.05.2005 : 12:14:25 »

majave,iz kje si doma? sem na čakalni listi za dogo. čez dva tedna bo godna za oddajo. o tej pasmi je malo napisanega. zanimajo me tvoje izkušnje.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #13 : sobota, 11.02.2006 : 22:27:22 »


Tale je pa PREKRASEN. Koliko pa kaj taka (odrasla) mrcina poje dnevno?
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #14 : sobota, 11.11.2006 : 12:56:03 »

VAU! To pa je pes! V živo ga še nisem videla, bi si pa zelo želela. majave, hodiš kaj na razstave?
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #15 : nedelja, 19.11.2006 : 15:46:54 »

A so na tej sliki tudi španci?



Sem jih slikala v Poznanu, pa nisem nič spraševala katere pasme so. So bili pa kar v taki ograjici, čisto mirni.
Lp
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #16 : ponedeljek, 27.11.2006 : 17:47:19 »


Skoraj zagotovo!
Ampak "moj" SanMarinčan" je lepši, kaj praviš Smiley?
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #17 : ponedeljek, 27.11.2006 : 17:55:47 »

Res zgleda bolj veličasten. Grin A bi lahko bili teli v ograjici še mladiči (malo večji Grin)?
Lp
Logiran
majave
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #18 : četrtek, 13.09.2007 : 10:25:12 »

Živijo vsem, po dolgem času!

Ker se po mojem zadnjem pisanju kar dolgo ni nihče zanimal za mrcine, ki jim pravimo španski mastif ali šp. doga, se tudi jaz kar dolgo nisem oglasila. Pa še kak otrok je "padel" vmes, tako, da res nisem imela časa.
Danes pa sem videla, da ste nekaj pisali o mastinih in iz prve roke naj povem, da so to psi, ki so mi zlezli pod kožo in tudi naš Pablo je pravi predstavnik svoje vrste.
Zdaj, ko je že odrasel (ima 4 leta), lahko napišem, da je to miren, zelo uravnotežen pes, ki do sedaj še nikoli ni pokazal agresije do človeka, kljub temu pa je zaradi svoje pojave in tudi mogočnega laježa (ki pa pri nas ni tako redek, kot se ponekod navaja), zelo dober čuvaj. Definitivno pa ne mara psov (večjih) in nikakor ne prenaša mačk. Naš Pablo ima plečne višine okrog 80 cm koliko pa tehta, vam trenutno ne znam povedati, preden je imel 1 leto, pa je tehtal 77 kg. Če ga pogledaš je videti dokaj vitek (ni tako zalit kot primerka z Natašine slike), kar pa mi je kar všeč, ker je bolj gibčen in kolki manj trpijo.
Naj vam povem še to, da imamo v SLO zdaj tudi čistokrvno samico - v MB, ki je svetle barve s črno masko - ime ji je Fessi in je stara 2 leti.
Če boste želeli lahko v bodoče pripnem še kakšno slikico.
Toliko za danes in lep pozdrav vsm ljubiteljem "težkih gobcev".

Maja
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #19 : četrtek, 13.09.2007 : 10:58:29 »

Oj, Maja, pozdravljena!

Lepo je slišati glas iz domačih krajev Wink

Nazadnje sva se videli pred kakšnimi tremi leti na razstavi v Trbovljah, moji so tam razstavljali svojega tibetanskega mastifa.

Lepo je slišati, kako uživate s Pablom. Res je pravi korenjak.

Lep jesenski dan vam želim,

Ljubica
Logiran
majave
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #20 : petek, 14.09.2007 : 09:46:38 »



Ljubica, lep pozdrav tudi tebi!

Kot sem ugotovila, se ti ukvarjaš z zverinicami povsem drugačnih dimenizj, kot je naš Pablo, zato te verjetno že prej nisem pogruntala.

Uživaj s svojimi kosmatinčki in upam, da se kaj vidimo na kakšni razstavi.

Maja
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #21 : petek, 14.09.2007 : 10:25:53 »

Ja, moje zverinice so čisto drugače dimenzionirane, kot Pablo ali Hetu. Ampak so velikani še vedno moja velika ljubezen in ko/če bomo kdaj živeli v bolj prostornem domu, se nam bo sigurno pridružil kakšen korenjak. Wink

lp
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #22 : petek, 14.09.2007 : 10:49:40 »

majave
sem prebrala celo temo...super..bi bila pa vesela kakšne fotke...ker stare več ne delujejo...da vidim tvojega mogočnega lepotca  Wink prosim lepo  Tongue
lp
Logiran
majave
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #23 : torek, 29.04.2008 : 11:59:07 »

Oh, res sem neredna gostja tegale foruma!

Upam, da mi bo uspelo primalati enoslikico našega Pablota:http://- DSC00606.JPG

in še eno z njegove ljubico Fessi iz MB, ko smo bili tam na obisku:http://- dopustsep-marec2008 090.jpg

Vsi, ki vas zanimajo tudi mladički španskega mastifa, imam tudi novico za vas - ob naslednjem oglašanju!

Maja
Logiran
majave
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #24 : torek, 29.04.2008 : 12:12:44 »

NE ZNAM PRILEPIT SLIKIC!  sram

NA POMOČ!


http://  - dopustsep-marec2008 090.jpg   ; - dopustsep-marec2008 091.jpg


Maja
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #25 : torek, 29.04.2008 : 12:21:56 »

Majave, pošlji slike meni na mail, bom objavila v tvojem imenu jaz: t_a_mala@yahoo.com
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #26 : torek, 29.04.2008 : 18:48:23 »



Pablo priliznjenec



Pablo in Fessa



Pa še enkrat Pablito in 'njegova' kraljična

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: mastin espanol - španska doga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines