mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:14:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Ko se psa naveličaš
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ko se psa naveličaš  (Prebrano 26344 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #15 : sobota, 17.07.2004 : 09:48:04 »

Na katerem programu pa je? Huh Roll Eyes
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #16 : sobota, 17.07.2004 : 09:52:53 »

Na katerem programu pa je? Huh Roll Eyes

SLO-ob 12h  Wink


Lp
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #17 : sobota, 17.07.2004 : 09:54:45 »

Ja, na SLO - mislim, da na enki!

Lp, Ursa
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #18 : sobota, 17.07.2004 : 10:43:09 »

Aha, hvala, bomo gledal Grin
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #19 : sobota, 17.07.2004 : 11:08:18 »

Predvidvam, da ze vsi gledate!  Grin

Samo toliko, da se nekaj na novo prijavljenih vidi!

Lp, Ursa
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #20 : sobota, 17.07.2004 : 11:14:13 »

Jaz sem že v četrtek jokala kot dež, ampak očitno sem mazo, ker sedaj tudi sedim pred tv in čakam na ponovitev Tednika.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #21 : sobota, 17.07.2004 : 21:22:57 »

Moji prvi komentarji na to temo!

Ja, sem gledala in kaj drugega kot ... jok! Sad((((((

Kot prvo se pa z necim, kar so povedali tudi priblizno ne strinjam in to je:
da imajo stroske z ukvarjanjem s psi in vodenje na sprehode!

1. Pse sprehajajo prostovoljci!!!
2. Ce bi se ukvarjali z vsakim 5 minut na dan - glede na to, da jih je zaposlenih zelooo malo, bi za vse pse potrebovali 1 teden.

... se dobro, da prostovoljce placajo ... hehehe ... mogoce bi morala pa kaj dobit, pa mi niso dali ...

... tako da so stroski res nenoramlno veliki ...

Sem se pa odlocila, da en dan (ne, bom veckrat kot enkrat) skocim v Kamnisko Bistrico (s pusko v roki Smiley) in ce bom kaksnega zapuscenega psa (ali pa po moznosti kar celo leglo) videla, da ga/jih odpeljem, ce pa srecam kaksnega lastnika, ki ga/jih bo tam pustil, pa da mu odpihnem glavo Smiley - bom mogla it ponoci, se utaboriti in cakati ...

... da o Veliki Planini sploh ne govorim! ...


Ceprav me je pa zmotilo to, da niso nic povedali kaj bodo/so s tistim kuzkom naredili - nisem tocno slisala iz kod je - ta prvi, ki je bil, o katerem je tisti lovec govoril! Ali so ga odpeljali v zavetisce ali so ga pustili kar tam!

Pa za vse ostale tudi niso nic povedali kako in kaj naprej!

Lp, U.

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #22 : sobota, 17.07.2004 : 21:24:45 »

Tole je na sosednjem forumu napisala Mili - za tiste, ki niste gledali - en delcek  Wink

Citat
Žalostno, da en dan oskrbe psa stane več kot en dan oskrbe osebe v domu ostarelih. In da 70% občin v Sloveniji nima poskrbljeno za zapuščene pse, čeprav bi morala po zakonu vsaka občina zagotoviti vsaj 1 pesjak v zavetišču na 800 prebivalcev. Cene so pa zato tako visoke, ker jih tako določa VURS, pravi direktor Gmajnic. Veterinarji pa veste, da so preklemano dragi. Kaj res ne morejo dati popusta, saj gre za ogromno živali? Vse pa si zaslužijo in imajo pravico do dobre veterinarske oskrbe. Mogoče je to eden od razlogov, da je občinam tako malo mar za zapuščene pse. Smolnikar, župan Kamnika, je rekel, da je prevoz zapuščenega psa iz Kamnika na Gmajnice stal 7200 SIT (kar je več, kot bi plačal človek, ki bi se po isti poti peljal s taksijem). Brezbrižnosti lastnikov psov pa res ne razumem - kako bi se počutili oni, če bi jih na stara leta ali pa že prej, otroci poslali na cesto in pustili tam brez vsega. Ko se enkrat odločiš za psa, si zanj moralno odgovoren do konca njegovega življenja, se pravi najmanj deset let. Ljudje pa so neumni, se ne zavedajo tega, žrtve so pa psi. Ne vem, kje so vse tiste inšpekcije, ki naj bi kontrolirale stanje in mučenje živali. Vem za kar nekaj ljudi, ki nimajo cepljenih psov proti steklini, še prijavljenih nimajo nikjer (psi pa nikoli ne prestopijo domačega praga izven koče na verigi - se mi res smilijo), inšpekcije pa še nikoli nisem videla opravljati nobenih kontrol. Zakaj ne uvedejo obveznega popisa psov v register, kot pri mnogih drugih vrstah živali? In obvezno čipiranje za vse pse, ne le za tiste rojene po oktobru 2002? Mi je pravila neka znanka, da pozna nekoga, ki se rad hvali naokoli: Jaz pa mojega cepim kar z brco v rit. Saj bi jaz njega cepila proti nalezljivim boleznim tudi kar z brco v rit, potem bi pa videl.

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #23 : sobota, 17.07.2004 : 21:27:27 »

Inspektor linchaich na terenu, hehe…

Danes sem se odpravila v Kamnisko Bistico, da “preucim” situacijo!

Prvi postanek je bila nihalka za na Veliko Planino! Delavca, s katerim sem govorila, nista se videla nobenega psa, ki bi ga tja pripeljali oziroma odvrgi!
Sta mi pa povedala, da pri njih dela tudi gospa, ki je “zaposlena” (saj veste – prostovoljno) pri Drustvu proti mucenju zivali Domzale (ni Barbara!), tako da ona poskrbi za vse muce, ki so tam okoli, in sigurno tudi ona psicke, ki jih tam odvrzejo vzame oziroma odpelje! Super! Eno podrocje je vsaj “pokrito”!
Kaj se dogaja na Veliki Planini se ne ve oziroma se ve le toliko, kolikor so povedali na Tedniku!

Druga postojanka pa je bila gostilna v Kamniski Bistrici (mislim, da je Pri Juriju, ampak nisem 100% - tista, ki je 50m pred zadnjim parkiriscem levo). Tam je pa situacija cisto drugacna! Sad
Na zalost je vse res, kar so povedali na Tedniku – pa saj ne, da jim ne bi vejrela, ampak sem vseeno sla “preverit”! Velikokrat se zgodi, da pridirkajo na parkirisce in iz avta vrzejo skatlo! Vprasanje pa je kdaj in ce sploh kdo pogleda kaj je notri!!! Vecina jih sigurno pomisli, da so smeti, dokler se ne slisi jokanje, pa naj bo to macje ali pasje! Potem pa je tako! Poklicejo pristojne, ampak se v vecini zgodi, da ne pride NIHCE! Pse ali muce zaprejo v lopo! Res, da je tam gostilna in da jih pomij ne manjka, tako da vsaj niso lacni!
Ampak je pa en se vecji problem! Vecino muc, ki jih tam pustijo so podivjane in se nikakor ne pustijo prijeti! Pocasi postanejo (ali pa so ze) divje! Zal je za njih zgoba skoraj koncana! Veliko jih pristane v lisicjih trebusckih! Tistih nekaj, ki lisici uidejo pa pocakajo do zime, takrat je pa tudi konec – tam je veliko bolj mrzlo, kot v LJ!
Ja, za muce (tiste divje), pa naj se se tako grdo slisi, zal ni pomoci!
Pri psih je pa tako (za tiste “nedivje” muce velja enako), da jih ponudijo gostom - ob vikendih jih je ogromno in ti jih kar nekaj odpeljejo, ce pa ne gre, ga pa po nekem casu zal spustijo – konec je po vsej verjetnosti zalosten!

Sem pa pustila tam svojo telefonsko stevilko (me je lastnik vpisal pod EMERGENCY!!!), da me poklicejo vsakic, ko psa/pse ali muco/muce ne bodo mogli oddati ali v primeru, ko pristojni ne bodo ukrepali!!! Ce ne drugega, bom pse ali muce vsaj odpeljala v zavetisce!!!

Bil je hvalezen, ker sem bila prva, ki sem jim sploh ponudila pomoc!!!

Tako! Ko me bodo poklicali (sicer upam, da cim manjkrat), upam, da boste pripravljeni pomagati tudi vi!!!

Lp, Ursa

PS: Najveckrat pripeljejo celo leglo!


... ... ... zal pa je to le delcek ogromne sestavljanke ... ... ...
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #24 : sobota, 17.07.2004 : 22:00:22 »

Jst sm gledala. Groooooooozal  Cry Cry Cry Lips Sealed Undecided Cry
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #25 : sreda, 15.09.2004 : 19:37:45 »

linchaich!
so te ze kdaj poklicali???
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #26 : četrtek, 16.09.2004 : 08:11:48 »

linchaich!
so te ze kdaj poklicali???

Np! Sva se tako dogovorila, da ce ne bo druge moznosti, pridem na vrsto jaz ... se pravi za Gmajnicami in ostalimi dobrimi ljudmi, ki hodijo tja na izlet! Cheesy

Bom sla pa se kaj tja pogledat ... takrat bom sporocila tudi na forum! Wink
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #27 : četrtek, 16.09.2004 : 09:53:31 »

Tudi jaz ne morem verjeti, kako se lahko psa ali muce preprosto naveličaš? Saj niso živali stare hlače ali majica... Jaz nobene moje živali ne bi dala vstran pa če bi bankrotirala in bi vsi skupaj morali jesti samo suhi kruh   Sad
Pa še nekaj ne razumem, kakšen odnos morajo imeti takšni "ljudje" s temi živalmi, če jih, kolikor tukaj berem, potem le-te sploh ne pogrešajo. Za mojo kužiko sem prepričana, da bi od žalosti prav umrla, če mene ne bi bilo več, tako zelo je navezana name... Nihče niti od ostalih družinskih članov ni dovolj dober, samo poleg mene hoče biti in to ves čas. Ko se premaknem iz ene sobe v drugo, gre takoj za mano, pa četudi se mi zdi, da trdno spi... Ko zamujam iz službe, že sedi zunaj pred ograjo  (ne glede na vreme) in se joka... Pa sem jo že na vse mogoče načine hotela to odvaditi. Kakšen človek moraš potemtakem biti, da ti toliko ljubezni ni mar, in se psa, mačke lahko naveličaš?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 16.09.2004 : 15:32:39 »

Bonie, v življenju se kaj hitro lahko vse obrne na glavo. Kljub temu, da imam srčno rada svoje pse, bi se jim odpovedala, če bi vedela, da za njih nisem več sposobna skrbeti. Bi bilo verjetno zelo hido, vendar pri takih stvareh pač ne moreš biti egoist.
Logiran
Lanyca
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #29 : četrtek, 16.06.2005 : 17:40:57 »

Starši otrokom kupujejo pse naveličajo se jih in jih odpeljejo stran. Le kako bi bilo vsakemu izmed nas če bi nas odpeljali od doma nekam kjer ne bi poznal nikogar. Sigurno ne bi uživali. Tudi psički se počutijo tako osamljene na cesti. Če že imaš psa dobro skrbi zanj ne morem razumeti kako lahko daš psa stran. Tega ne bi nikoli naredila!!!!!!!!!!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Ko se psa naveličaš
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines