mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 08:18:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Ko se psa naveličaš
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ko se psa naveličaš  (Prebrano 26355 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #30 : četrtek, 16.06.2005 : 19:28:47 »

Živijo!

Se javlam še jaz z  zgodbo s srečnim koncem (no čistoooo na koncu je  Cry žalostna).Skratka jaz ne razumem ljudi,ki se psa preprosto naveličajo...
Bilo je 13 let in mesec dni nazaj.Na svet je prilajal čistokrvna rodovniška šarplaninka po imenu Cedra.Vzela jo je družina iz Lj,ki je živela v bloku.In ko je psička dočakala 1 leto je bila na žalost prevelika za v blok.Tako je pristala v naši vasi-pri sosedu.A ker so tam že imeli psa so ga dali nam,ker smo mi našega uspavali zaradi oglušitve.
Tako mi je Ara (spremenjeno ime Wink )družbo delala prekrasnih 9 let...let ki se jih še danes živo spominjam...vseh pustolovščin,potepov...sprehodov in izgub...Poznala sem vsak njen lajež,vsak njen znak...vsak gib in korak.Doživela je prečudovita leta...prekrasna...svobodna in igriva.
a prišel je tudi njen čas,ko je resno zbolela in ker ni morala več hoditi je prišel vet. in jo pospremil še zadnji trenutek...Ko bi vi videli njen zadnji pogled...pogled pol hvaležnosti.
Čeprav imamo sedaj novega psa,ki je resnično nasprotje po karakterju se Are spominjam in se je vedno bom.Ko gledam njen rodovnik,njen obesek in ovratnico jokam in upam,da je vesela tam kjer sedaj je...

Najbol bedna izjava njenih prvih lastnikov je bila:"Nisva si mislila,da bo pes tako zrasel.Naveličala sve se je Angry "

Meni tudi ne gredo od rok kreatke zgodbice Tongue

Tako vam lastnikov psov polagam na srce:
"imejte radi svoj zaklad,ki ga ne boste našli nikoli več!Ne naveličajte se psa,ki vas ima rad...
Logiran
valen5
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #31 : sobota, 26.11.2005 : 10:57:36 »

ne vem kako se lahko ljudje naveličajo psa,saj vem da ti gre včasih(vsaj meni)pošteno na živce,ampak vseeno se psa ne bom nikoli znebila,ker ga imam neskončno rada in upam da ima tudi on mene.vseeno pa je bolje da lastniki ki se psov naveličajo le te oddajo,kot da jim ne nudijo ustrezne nege.
Logiran
yan
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #32 : torek, 29.11.2005 : 07:30:18 »

No pa se ena zgodbica s srecnim koncem. Sva ponosna lastnika dveh huskyic. Ena je z nama ze od samega zacetka (Tara in je fantova ljubica), drugo pa sva posvojila, ko je bila stara 2 leti (Dina). Oglas sva nasla tukaj tej strani. Neka druzina je mislila, da je husky = nemski ovcar. Po dveh letih so ugotovili, da temu ni tako in so se odlocili, da mora stran. Ko sva jo prisla iskat je bila v pesjaku, ki je sicer imel uto, ampak v uti ni bilo nic zaprto - imela je dva okna, ki nista bila zaprta, tako da je pihalo z vseh strani. Dina je imela hudo vnete oci, bila je zanemarjena in je grozno smrdela. Kljub vsemu je bila ljubezen na prvi pogled (tako za naju s fantom, kot za Taro in Dino) in je sla z nami domov. Dina se je grozno navezala name in ne gre nikamor ce sem jaz doma (tudi na sprehod ne). Ni lepsega kot tisti dolg pogled hvaleznosti in poljub, ki ga dobis. Na to ne mores postaviti cene. Tudi za trenutek ne obzalujeva najine odlocitve.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #33 : torek, 29.11.2005 : 12:59:08 »

Čudovita zgodba yan, ko bi bilo le več takšnih ljudi, kot sta vidva. Zelo pohvalno!  Smiley
Logiran
Maxima
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 350


« Odgovor #34 : sreda, 30.11.2005 : 16:38:22 »

Yan!

Lepa zgoba s še lepšim koncem!

lp

m

Logiran
ČRNI PANTER
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #35 : sobota, 17.05.2008 : 10:31:00 »

Ne vem zakaj ljudje potem psa sploh kupujejo, če se ga naveličajo. Pri mojem bratrancu imajo mešanca med rotwailerjem in nem. ovčarjem, pa ga bodo dali ubit(po 1,5 leta) in zakaj:
Tepejo ga že od malega, pes ima zlomljena rebra, živi na ketni vse življenje, je le pomije...
no in ko g aje ta moj bratranec želel spet namlatit, ga je pes ugriznil.
in zdaj mora umret...  Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #36 : sobota, 17.05.2008 : 10:52:27 »

Ne vem zakaj ljudje potem psa sploh kupujejo, če se ga naveličajo. Pri mojem bratrancu imajo mešanca med rotwailerjem in nem. ovčarjem, pa ga bodo dali ubit(po 1,5 leta) in zakaj:
Tepejo ga že od malega, pes ima zlomljena rebra, živi na ketni vse življenje, je le pomije...
no in ko g aje ta moj bratranec želel spet namlatit, ga je pes ugriznil.
in zdaj mora umret... Angry

Ti za to ves in gledas, pa nic ne ukrepas?

Zakon doloca:
1.) psa se ne sme muciti, mlatiti ...
2.) zdravega psa se ne sme usmrtiti

Torej, kako bos ukrepal? Bos lastnike najprej seznanil z Zakonom o varstvu zivali in s Pravilnikom o zasciti hisnih zivali in ce ne bodo takoj postimali zadev podal prijavo na VURS? Kdaj lahko pricakujemo ukrepanje?
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #37 : sobota, 17.05.2008 : 11:04:41 »

zame so negativci tudi tisti, ki psa uspavajo, ker je pač star, gluh, šepa na eno tačko, slep...
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #38 : sobota, 17.05.2008 : 11:18:41 »

Ne vem zakaj ljudje potem psa sploh kupujejo, če se ga naveličajo. Pri mojem bratrancu imajo mešanca med rotwailerjem in nem. ovčarjem, pa ga bodo dali ubit(po 1,5 leta) in zakaj:
Tepejo ga že od malega, pes ima zlomljena rebra, živi na ketni vse življenje, je le pomije...
no in ko g aje ta moj bratranec želel spet namlatit, ga je pes ugriznil.
in zdaj mora umret... Angry
 
Joj  Shocked 
Če mene vprašaš bi dala na inekcijo te, ki si dovolijo mučenja. Voluhari!!!  Angry   Kr nej se pod zemljo skrijejo takšni. Verjetno jih ni ubogal pa so poskusili s špartansko vzgojo. Pa kaj ljudem ni jasno, da če se s psom ne ukvarjaš, da ne more biti poslušen. Dobijo psa in mislijo, da bo znal že vse  Angry   
Res upam, da se spravi tega psa na varno.  Undecided

zame so negativci tudi tisti, ki psa uspavajo, ker je pač star, gluh, šepa na eno tačko, slep...

Ja. Ljudje so zelo nepotrpežljiva bitja. Kdo drug nas lahko nauči potrpežljivosti, kot žival. 
Eh... že se mi je naredil cmok v grlu zaradi tega psa... brez besed  Lips Sealed
Logiran
ČRNI PANTER
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #39 : sobota, 17.05.2008 : 12:17:13 »

Ti za to ves in gledas, pa nic ne ukrepas?

Zakon doloca:
1.) psa se ne sme muciti, mlatiti ...
2.) zdravega psa se ne sme usmrtiti

Torej, kako bos ukrepal? Bos lastnike najprej seznanil z Zakonom o varstvu zivali in s Pravilnikom o zasciti hisnih zivali in ce ne bodo takoj postimali zadev podal prijavo na VURS? Kdaj lahko pricakujemo ukrepanje?

Nič ne ukrepam? bratranc asem mahnil okoli kepe ko je udaril psa, pa je bila cela pizdarija. Pol pa še očitejo kako oni zmeraj dobijo pokvarjenega psa, pri na spa so vsi prijazni. In ko mu povem da je odvisno od uzgoje se zadere kaj si pa ti naredil za psa? in ko mu naštejem: vstajanje ob petih, hranjenje, česanje, sprehajanje....; pravi da jaz matram psa, da mora bt ps na ketni pa lajat! prav sram me je da imam takega kretena v žlahti.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #40 : sobota, 17.05.2008 : 12:24:13 »

Črni panter prijavi na inšpekcijo Wink
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #41 : nedelja, 18.05.2008 : 11:04:52 »

Joj ne vem no... črni panter, tole ni lepo da gledaš in nič ne narediš saj za to obstajajo pristojne službe...

Kar se pa tiče uspavanja bolanih, šepajočih, gluhih psov....

Tega je že nekaj let (mislm da 7), ko je poginila naša novofunlandka...
Ko smo jo dobili je bila prava mala zverina in kuža je bil ZELO neposlušen. Tako, da smo v osnovno poslušnost- ne, pusti, sedi, poleg, sem- vložili OOOOGROOOOMNOOOO časa in dela. Sicer je bil takrat to večinoma oče, saj sem bila premlada da bi me pes sploh upošteval, pa tudi nisem imela izkušenj, tudi ne volje. Pri približno 2,5 letih je psička postala še bolj lena kot je bila, puščala hrano a se zredila. Cele dneve je ležala, na sprehod ni hodila (ko sem prinesla povodec je običajno skakala, sedaj pa se je le še bolj zvila v klopčič). Kaj kmalu nam je potegnilo, da je s psom nekaj hudo narobe! Tako jo je veterinar napotil na preglede v Ljubljano. Z nekaj testi, usltrazvokom in podobnimi stvarmi so ugotvili, da je psička hud srčni bolnik, ter da ji zaradi tega zastaja voda.
In sledilo je branje knjig, pa posveti z veterinarjem pa oh in sploh. Izogibane hujšim fizičnim naporom, vožnji z avtom, poletni vročini, čim več vode, čim manj mastna hrana... Kljub temu, da je bila zelo bolana smo se odločili, da se bomo VSI od prvega do zadnjega potrudili.

Tako je dobivala vsak dan 5 različnih tablet, ki so bile takrat na "beli" recept in smo jih plačevali. Ja vsak mesec je šlo po 40€ za tablete za psa, pa nam ni bilo težko tega denarja. Bolj težko nam je bilo kuža. Tako se v Ljubljani delali razskavo in po nekje 3 letih po diagnozi poklicali koli časa je naša psička še živela. Mi vsi bledi, kako še živela? Pes ŠE živi, pa je čisto normalna, pa živahna pa leži zraven nas... Izogibali smo se vsemu kar so nam svetovali.

Nekega dne (mislim da nekej 4-4,5 let po diganozi), ji je odpovedalo srce, kjer je videla mene ko hodim proti njej s povodcem v roki. Od samega vseselja ji je srce odpovedalo, obležala je na tleh popolnoma negibna. Ne ni bilo lahko, a vedeli smo da je bila psička srečna in da smo naredili VSE kar smo lahko.
Logiran
ČRNI PANTER
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #42 : nedelja, 18.05.2008 : 11:56:00 »

kaj pa naj nardim? a?
obsojate me kod da bi jaz mrcvaril tega psa! Vidim ga pa mogoče enkrat na pol leta, pa še skregani smo! z njim se menim po gmailu, pa sm ga zbrisal, ker me obsoja kako zmeraj mi dobimo "nepokvarjenega " psa! SAj enkrat je že bil veterinar tam, a je rekel da ga lahko le uspava; sprva so soglašali, ko pa so izvedeli da to stane pa ne več!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #43 : nedelja, 18.05.2008 : 11:56:22 »

Pravilnik o zaščiti hišnih živali

II. SPLOŠNI POGOJI

3. člen
(naloge skrbnika hišne živali)

(1) Skrbnik hišnih živali (v nadaljnjem besedilu: žival) mora storiti vse potrebno, da zagotovi dobro počutje živali, ki so v njegovi oskrbi, in preprečevati vzroke, ki lahko povzročijo bolečine, poškodbe, bolezni ali motnje v obnašanju živali.(2) Skrbnik živali mora zagotoviti ustrezno namestitev in skrb za živali z upoštevanjem etoloških potreb glede na vrsto živali in še posebej zagotoviti:
1. kakovostno in količinsko ustrezno hrano in vodo;
2. ustrezno gibanje živali glede na vrsto;
 …

IV. POGOJI ZA POSEDOVANJE PSOV

19. člen
(prehrana)

Psu je treba zagotavljati ustrezno prehrano, ki mora vsebovati vse potrebne snovi za njegov zdrav razvoj. Mlade pse do šestega meseca starosti se hrani vsaj trikrat dnevno, od šestega meseca do enega leta starosti vsaj dvakrat dnevno, odrasle pa vsaj enkrat dnevno, stalno pa morajo imeti na voljo pitno vodo.

23. člen
(bivalni prostor)

(1) Pes mora imeti ustrezen bivalni prostor, ki mu zagotavlja zaščito pred padavinami, vetrom, mrazom in sončno pripeko, preprečuje pobeg živali ter omogoča potrebno gibanje.
(2) Psa ni dovoljeno nastaniti (zapreti) v prostor brez naravne svetlobe, kjer pes ne vidi okolice, ali v prostor brez zadostnega zračenja.
(3) Če pes biva zunaj, mora imeti ustrezen pesjak in uto oziroma drugo enakovredno zavetje.
(4) Če je zunanja temperatura nižja od 0 stopinj celzija, mora imeti pes na voljo primerno izoliran bivalni prostor. Psice z mladiči ter bolni psi morajo imeti na voljo bivalni prostor, v katerem temperatura ne sme biti nižja od 15 do 20 stopinj celzija.
(5) V bivalnem prostoru psa ne sme biti snovi ali predmetov, na katerih bi se lahko pes poškodoval ali bi ogrožale njegovo zdravje.
(6) Skrbnik mora bivalni prostor psa redno čistiti.


Zakon o zaščiti živali

15. člen

Prepovedana ravnanja so:

- zbadanje živali, stiskanje, natezanje ali zvijanje delov telesa živali, obešanje, če ne gre za strokovne posege, udarjanje, potapljanje ali drugačno dušenje živali, metanje, suvanje ali namerno povoženje živali ter spolna zloraba živali;


- preobremenjevanje živali, uporaba plemensko nezrelih živalih (premladih ali spolno nezrelih živali), onemogočanje potrebnega počitka, uporaba bolne, ranjene, poškodovane ali ustrahovane živali oziroma njeno fizično izkoriščanje, preobremenjevanje s tekom ob prometnem sredstvu ter vzpodbujanje živali s poživili (doping);

- vzreja, vzgoja in šolanje na način in s pripomočki, ki živali povzročajo bolečine ali kako drugače škodijo njenemu zdravju;

6. Usmrtitev živali

26. člen

Usmrtitev živali je dovoljena, če je:

- takšen ukrep odrejen zaradi diagnostičnih preiskav in preprečevanja ter zatiranja določenih kužnih bolezni;

- iz drugih zdravstvenih razlogov prepovedan zakol bolne ali poškodovane živali;

- žival po veterinarski presoji v agoniji, neozdravljivo bolna ali ima poškodbe večje stopnje in ji bolezen oziroma poškodba povzroča trpljenje;

- to potrebno zaradi ohranjanja naravnega ravnotežja;

- žival nevarna za okolico oziroma povzroča občutno škodo in tega ni mogoče drugače preprečiti;

- rejena za proizvodnjo kož ali krzna;

- žival dosegla tako starost, da ji odpovedujejo osnovne življenjske funkcije;

- to potrebno za znanstveno-raziskovalno delo na izoliranih tkivih in organih ter na primarnih tkivnih kulturah v znanstveno- raziskovalnih institucijah;
- to v skladu z izdanim dovoljenjem iz 21. člena tega zakona za opravljanje poskusov na živalih oziroma za izvajanje posegov v izobraževalne namene iz 22. člena tega zakona;

- to potrebno za potrebe naravoslovnih muzejev;

- to nujno potrebno zaradi zdravstvenih razlogov ali veterinarsko-sanitarnih ukrepov iz 32. člena tega zakona.

Dovoljeni so le strokovni načini in postopki usmrtitve živali, ki žival usmrtijo v trenutku oziroma z ustrezno predhodno omamo ali v skrajnem primeru na način, ki povzroča le neizogibne bolečine.

Lov divjadi se mora opraviti v skladu s predpisi o lovstvu.

Deratizacijo lahko izvajajo le za to registrirane in usposobljene organizacije s sredstvi, ki žival usmrtijo s čim manjšo bolečino in s čim krajšim trpljenjem, ali s sredstvi za sterilizacijo teh vrst živali.

Usmrtitev živali, ki je naklepno storjena v nasprotju s tem členom, se šteje za mučenje živali.



Torej, ČRNI PANTER imaš dve možnosti; samo tukaj na forumu napisati, kaj se dogaja in ne storiti nič več ali pa skladno z zakonom mučenje prijaviti pristojni veterinarski inšpekciji. Srčno upam, da se boš odločil za slednje!

Ker ne vem od kod si, ti posredujm kontakte območnih veterinarskih uprav: KLIK. Napiši prijavo, pojasni situacijo, če imaš možnost slikaj in priloži slike. Zahtevaj od VURSA odgovor na svojo prijavo.

Logiran
ČRNI PANTER
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #44 : nedelja, 18.05.2008 : 14:04:05 »

sem iz Suhe Krajine, ta moj bratranec pa iz gorenjske, nazadnje sem ga videl pred 3 meseci, ko smo se tudi skregali, in po moje tega psa ni več med živimi. žal.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Ko se psa naveličaš
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines