mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 12:12:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: pasje testenine
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pasje testenine  (Prebrano 19491 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #15 : sreda, 09.02.2005 : 11:28:38 »

glede navodil o količini hrane, lahko povem, da so po mojih izkušnjah popolnomo neuporabna. Moji "divjaki" večinoma požrejo enormne količine hrane.Kot bi se zmenili vsi enako , tako tisti 17 kilski , kot 30 kilski pojejo mesečno najmanj 15 kg kvalitetnih briketov vsak (pozimi več, poleti malo manj). Z izjemo ene psice, ki ohranja težo tako , da gleda kako drugi jejo Grin. Sem že nosila drek na kontrolo za parazite , ker nisem mogla verjet , da je to res- pa je res, toliko porabijo oni in ne gliste  Grin.
Vseh dodatkov in spremeb so veseli, zginejo pa  kot v jamo brez dna Grin
Logiran
matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #16 : sreda, 09.02.2005 : 14:21:44 »

No moj Berny jih dobi skoraj vsak dan. Zjutraj dobi odmerek briket, zvečer pa makaronin posladek!! Grin Ponavadi mu jih zmešam z zelenjavo (korenje, cvetača, brokoli ipd.) ter mesom (piščančjim, govejim, puranjim, občjim) No včasih mu dam zraven tudi meso iz pasje konzerve. Kuham mu pa tudi jaz tiste za ljudi, ker jih rad je. Včasih dobi tudi riž, vendar ga ne obožuje ravno. (mogoče, ker dobiva brikete lamb and rice, v katerih je riž  Undecided)

Maja; Glede tega, da testenine niso zdrave za psa pa prvič šlišim. Mogoče je mišljena prevelika količina!?

Glede doziranja je pa tako in tako odvisno od teže, oz. dnevne potrebe psa. Seveda tudi koliko se giblje, koliko priboljškov dobi na dan (koliko "nafehta" pri mizi Grin Wink Smiley psi to obvladajo). Mislim, da lastnik sam pridobi občutek, koliko je za njegovega psa dovolj, oz. vidi po svojem psu.

lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #17 : sreda, 09.02.2005 : 15:44:06 »

Danes je Bandit dobil za kosilo makarone s tuno. Še pol ure kasneje sej je oblizoval in čakal, kdaj bo 2. runda.

Mislim, da se je riža kar naveličal in je to prijetna popestritav zanj.

Saj me ni skrbelo, če mu bodo všeč, ker itak poje vse. Bomo videli, kako jih bo prenašal.

Lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #18 : četrtek, 10.02.2005 : 10:42:42 »

Ste lahko tudi malo bolj inovativni in psom ponudite še kaj drugega  Wink
Moja obožujeta ajdo, piro, pri rži se na trepalnice postavljata  Grin Pri ječmenu je treba malo paziti, da ni kake driske (na začetku).

Lp, Yo
Logiran
matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #19 : četrtek, 10.02.2005 : 12:32:59 »

Yo; kaj se ne pogovarjamo tukaj o testeninah Undecided!? Ne vem če ajda, pira in rž spadajo med testenine!?

No saj drugače moj Berny ne je samo makarone, se bojim, da se ne bi sam spremenil vanj  Grin Grin Cheesy. Ampak na splošno jih ima od vse hrane najrajši.

Lp, Matejam
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #20 : četrtek, 10.02.2005 : 12:37:19 »

Yo; kaj se ne pogovarjamo tukaj o testeninah Undecided!? Ne vem če ajda, pira in rž spadajo med testenine!?

Moj odgovor je bil namenjen tistim, ki so vmes omenjali riž npr. Sicer so pa v testeninah tudi žitarice, a niso  Tongue ?

Lp, Yo
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #21 : četrtek, 10.02.2005 : 12:46:46 »

Yo, nikjer nisem napisala, da svojemu psu dajem samo riž.
Logiran
matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #22 : četrtek, 10.02.2005 : 12:47:34 »

 No je no, kot sestavina. Saj ni panike. Sem vesela vsakega nasveta, da popestrim jedilnik mojemu bernčku. Hvala za ideje.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #23 : četrtek, 10.02.2005 : 12:48:19 »

Yo, nikjer nisem napisala, da svojemu psu dajem samo riž.

Maja, bi prebrala moje poste? Pa kje za vraga sem napisala, da psu daješ samo riž oz. kje za vraga sem sploh omenila tebe  Shocked Shocked Huh Roll Eyes
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #24 : četrtek, 10.02.2005 : 13:48:42 »

Yo, omenila si me tule:

Citat
Moj odgovor je bil namenjen tistim, ki so vmes omenjali riž npr.

In ker sem jaz napisala:

Citat
Mislim, da se je riža kar naveličal

spadam med tiste, ki so omenjali riž.  Tongue

Yo, se opravičujem, nikjer nisi napisala, da dajem psu samo riž, si pa namigovala, da smo tisti, ki psom dajemo riž neinovativni:

Citat
Ste lahko tudi malo bolj inovativni in psom ponudite še kaj drugega


No, pa dovolj. Sicer je to res tema o testeninah.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #25 : četrtek, 10.02.2005 : 13:54:54 »

Maja, resnično imaš probleme sama s seboj. V bistvu sem brala vse odgovore, tvoj se mi ni zdel med vsemi ostalimi čisto nič posebnega, če bi se mi, bi te citirala kot imam to v navadi.
Glede namigovanja pa... tebe paranoja daje mogoče  Shocked Shocked Shocked ?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #26 : četrtek, 10.02.2005 : 14:03:47 »

Mah, Yo...ne bi zgubljala besed.

Tole pa sedaj res ne paše več v to temo.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #27 : petek, 04.11.2005 : 13:38:54 »

kakšne omake dajate za testenine?
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #28 : nedelja, 06.11.2005 : 07:49:38 »

Jaz dodam ponavadi kake koščke mesa, testenine pa skuham kar v juhi. Če ostane kako korenje z juhe, ga zmečkam z vilicami. Rada ima tudi ribo - ponavadi skuham osliča, ampak redko, ker ne maram vonja potem v stanovanju  Roll Eyes, včasih dobi noter tuno (tisto z manj soli pa v naravnem soku, ne v olju), če pa res nimam časa, pa noter vmešam pašteto. Če imava midva za kosilo špagete, dobi nekaj omakice tudi ona (paradižnikova Barilla, ki ni preveč začinjena ...)

Sicer pa ima testenine 2 - 3x na teden, dajem ji 2 obroka - 1 briketi in 1 kuhan.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #29 : nedelja, 06.11.2005 : 11:36:08 »

Dekleta  mogoče  ste  Yo  malo narobe razumele.   Wink
Ste lahko tudi malo bolj inovativni in psom ponudite še kaj drugega Wink
Moja obožujeta ajdo, piro, pri rži se na trepalnice postavljata Grin Pri ječmenu je treba malo paziti, da ni kake driske (na začetku).

Lp, Yo

Jaz  prakticiram, zelo malo testenin(  sploh makaronov-  kupljenih)
1.  iz razloga  ker se mi zdijo  resnično ena  packarija.
2. Damster  take  prdce  "poha"    da  smo  vsi  omamljeni.(  kar se mi pa tudi ne zdi ravno zdravo)
3.  Tamala  Dina  ima  pa  po pasjih  testeninah  celo drisko Undecided

Jaz  prakticiram  žitarice  na drugačen način(  ajda ,  ječmen, rž-  zmleto v moko)  iz tega jim  skuham    nekakšne  žgance,  katerim potem dodam, zelenjavo in meso,  in seveda  tudi  brikete.(  na koncu-  suhe.. da malo  pohrusta Wink)
Vso to zadevo  pa  občasno  malo  pokombiniram  , ali  z  polento, rižom , ali celo z  človeškimi makaroni(  jajčne testenine)  Tudi  meni ne bi  vsak dan  pasalo  isto  jest.

Konzerv  moja  psa ne dobivata.  Zato ker  nihče ni kakšen  navdušenec  nad njimi,  pa tudi  meni  osebno se zdi  sveže  pripravljena  hrana  veliko bolj zdrava  kot  konzerve.  Vitamine  dodatno dobivata  kot  priboljšek(  bombončke)  poleg  vseh ostalih  razvad  - piškotkov , shocko dropsov, palčk itd.

Je pa res  , da mi taka priprava hrane,  da  nekaj dodatnega dela.  To  je pač  potrebno  vzeti v zakup  že s tem  ko imamo  doma  psa  ali  dva Smiley Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: pasje testenine
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines