mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 10:50:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Iskoriscanje psov za kritje svojih stroskov
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Iskoriscanje psov za kritje svojih stroskov  (Prebrano 21576 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« : sreda, 26.07.2006 : 23:34:36 »

Bom kar napisal dejstva ki se dogajajo v nekem bloku in me res zanima kako je zakonsko to urejeno.

Za psa mora lastni placati na mesec 6 kubikov vode 6 kubikov je 600 litrov
plus odvoz smeti kot za cloveka + cistilko za cloveka
Torej lastnik dveh psov mora na mesec placati 1200litrov vode +2 krat odvoz smeti kot za osebo+2 krat cistilko.
Ali je to sploh zakonsko dovoljeno?Ker meni se zdi to ze bolj gospodarski kriminalsaj se v doticnem bloku izvaja mocan protipasji lobi,medtem ko za druge zivali ljudje ne placujejo nic.Kaksna je zakonska osnova in kako se lahko stvari zrihta.Ali psa dejansko porabita 1200 litrov vode na mesec Cheesy
Ali je nekdo bolj seznanjen s to problematiko in ali ima kdo kaksno idejo kako se tem stvarem streze
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #1 : četrtek, 27.07.2006 : 08:27:31 »

V našem bloku se plačuje stroške za psa 700 sit.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #2 : četrtek, 27.07.2006 : 09:00:11 »

Plačevanje teh stroškov je normalno. Jaz sem veliko let nazaj živel v stanovanju v Lj z dvem psom in sem plačeval kot da je ena oseba v stanovanju več, se pravi 0,5 osebe po psu. Nikoli se nisem nič razburjal. Pravtako sem vse sosede povprašal če jih moja psa kaj motita in če jih kaj slišijo, ko me ni doma. Tako da je bilo vedno vse v najlepšem redu in sem imel kar srečo. Res pa je da so do manjših psov nekako bolj tolerantni, to že leta nazaj, da o trenutni gonji okoli velikih psov sploh ne razpravljamo, ker je gotovo res hudo za ljubitelje večjih pasem.
Logiran
maska%odi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #3 : četrtek, 27.07.2006 : 10:30:46 »

Pri nas nič ne plačujemo za psa (maltežana). Sem bila čisto presenečena ko sem tole prebrala.  Shocked A imate podnajemniško stanovanje mogoče?
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #4 : četrtek, 27.07.2006 : 10:38:28 »

6 kubikov je 6000 litrov vode. Mislim, da je to vseeno malce pretirano.

Pri prijatelju imajo v stolpnici (42 stanovanj) nemškega ovčarja, dalmatinca, bokserja in še nekaj manjših pasem, vendar trenutno lastniki psov ne plačujejo ničesar. Ampak je samo vprašanje časa, ker se število psov naglo povečuje.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #5 : četrtek, 27.07.2006 : 10:39:25 »

Pri nas to velja za lastnike in najemnike.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #6 : četrtek, 27.07.2006 : 11:53:23 »

Slisal sem da imajo v blokih tudi tako urejenoi da se daje neki pavsal,recimo 1000 sit za majhnega 2000 sit za velikega psa,v nekaterih blokih pa za mrzlo vodo kot za polovico osebe.Noben problem,ce pa se ne motim je na poloznici za dva psa strosek okoli 8 jurjev?!Vse lepo in prav ampak za sest jurjev pa raje zrezke za psa nabavim kot pa da spodnasam rit drugim.Kar se 6 kubikov vode tice so to besede hisnika da se dejansko toliko placa,tako da sem prenesel samo informacijo iz njegovih ust,ne razumite me napak,ni mi problema dati saj jih imam rad,raje njim dam kot samemu sebi Smiley,na dopust ne bom sel brez psov,za hrano pa potamalem dam 30 jurjev.Meni gre bolj v nos ce protipasji lobi na tak nacin zatira lastnike,obenem pa ima se koristi.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7 : četrtek, 27.07.2006 : 12:01:48 »

To je malo pretirano, toliko niti midva za 2 osebi in 2 psa ne porabiva, pa imamo vse po števcu, tako da to je ful kriza. V nasem stanovanju je bila poraba med 2 in 4 kubike vsak mesec.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #8 : četrtek, 27.07.2006 : 13:16:30 »

Pri nas pa so pred dvema mesecema uvedli, da moramo lastniki psov plačevati čistilko.En pes je kot en človek.Cena cca 750 sit na mesec.Za vodo pa nič ker imamo števec.
V bloku z 40-timi stanovanji imamo 12 psov,to je 9000 sit na mesec.Je pa tako, da na položnici to ni zaznano in nevem kam gre ta denar.Verjetno ga čistilka ne dobi, ker dela preko čistilnega servisa, čeprav bi si ga on zaslužila.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #9 : četrtek, 27.07.2006 : 13:54:43 »

Aja pa se to.V bloku ne dovolijo namontirati stevca za vodo,kako prirocno Smiley , niti na svoje stroske hahaha
A obstaja kaksen odvetnik na temu forumu  Smiley  mogoce ne bi bilo slabo Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #10 : četrtek, 27.07.2006 : 13:56:34 »

Saj logicno, ves kak zdaj nekateri lepo sparajo na racun drugih.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #11 : četrtek, 27.07.2006 : 15:07:02 »


Kaj vem, men se to ne zdi ok. vsak svoj stevec - si ga pac namontiram sama in tolk ko porabim tolk placam. ne bo mi pa nekdo reku kolk jst porabim vode za svoja psa.
ne vem pa zakaj nebi pustili namontirat svoj stevec?!
kaj bom jst drugim vodo placevala ker mam pac psa.
dvomim!
moje mnenje
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #12 : četrtek, 27.07.2006 : 15:20:56 »

Imam enako mnenje ampak demokracija se ne pomeni demokracije.V slogi je moc,zal v bloku kjer je 300 stanovanj je ne vem mogoce 15 gospodinjstev z psi?!Kar se stevcev tice ti seveda lahko namontiras in das vgraditi vse kar je zato potrebno,vendar edino korist kar bos imel od tega je le ta da bos dejansko vedel koliko te golfajo Smiley,ce pa se probas z upravnikom zmenit ti pa odvrne da so tako sklenili na zboru stanovalcev.Ah saj sem ze prej rekel  demokracija ni nujno demokracija,v slogi pa je moc,moji psi so pa vsak mesec ob kakseen dober kos pogace Smiley
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 27.07.2006 : 15:59:28 »

SamSvojMojster

motaža števca je v domeni lastnika stanovanja in prav nihče ti ne more prepovedati , da vgradiš števec in plačuješ le porabljeno vodo. Problem lahko nastane samo v primeru, da montaža števca ni možna zaradi same napeljave cevi, ki vodi v višje nadstropje, pa še takrat obstajajo rešitve(obvodi), seveda pa to postane precej dražje, ker moraš sam nanovo napeljati vodovod v svojem stanovanju.

LP

Logiran
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #14 : četrtek, 27.07.2006 : 16:36:29 »

Tudi mi nismo za psa(maltežana) nič plačevali ko smo še bili doma v bloku Cool Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Iskoriscanje psov za kritje svojih stroskov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines