mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:17:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Iskoriscanje psov za kritje svojih stroskov
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Iskoriscanje psov za kritje svojih stroskov  (Prebrano 21470 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« : sreda, 26.07.2006 : 23:34:36 »

Bom kar napisal dejstva ki se dogajajo v nekem bloku in me res zanima kako je zakonsko to urejeno.

Za psa mora lastni placati na mesec 6 kubikov vode 6 kubikov je 600 litrov
plus odvoz smeti kot za cloveka + cistilko za cloveka
Torej lastnik dveh psov mora na mesec placati 1200litrov vode +2 krat odvoz smeti kot za osebo+2 krat cistilko.
Ali je to sploh zakonsko dovoljeno?Ker meni se zdi to ze bolj gospodarski kriminalsaj se v doticnem bloku izvaja mocan protipasji lobi,medtem ko za druge zivali ljudje ne placujejo nic.Kaksna je zakonska osnova in kako se lahko stvari zrihta.Ali psa dejansko porabita 1200 litrov vode na mesec Cheesy
Ali je nekdo bolj seznanjen s to problematiko in ali ima kdo kaksno idejo kako se tem stvarem streze
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #1 : četrtek, 27.07.2006 : 08:27:31 »

V našem bloku se plačuje stroške za psa 700 sit.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #2 : četrtek, 27.07.2006 : 09:00:11 »

Plačevanje teh stroškov je normalno. Jaz sem veliko let nazaj živel v stanovanju v Lj z dvem psom in sem plačeval kot da je ena oseba v stanovanju več, se pravi 0,5 osebe po psu. Nikoli se nisem nič razburjal. Pravtako sem vse sosede povprašal če jih moja psa kaj motita in če jih kaj slišijo, ko me ni doma. Tako da je bilo vedno vse v najlepšem redu in sem imel kar srečo. Res pa je da so do manjših psov nekako bolj tolerantni, to že leta nazaj, da o trenutni gonji okoli velikih psov sploh ne razpravljamo, ker je gotovo res hudo za ljubitelje večjih pasem.
Logiran
maska%odi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #3 : četrtek, 27.07.2006 : 10:30:46 »

Pri nas nič ne plačujemo za psa (maltežana). Sem bila čisto presenečena ko sem tole prebrala.  Shocked A imate podnajemniško stanovanje mogoče?
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #4 : četrtek, 27.07.2006 : 10:38:28 »

6 kubikov je 6000 litrov vode. Mislim, da je to vseeno malce pretirano.

Pri prijatelju imajo v stolpnici (42 stanovanj) nemškega ovčarja, dalmatinca, bokserja in še nekaj manjših pasem, vendar trenutno lastniki psov ne plačujejo ničesar. Ampak je samo vprašanje časa, ker se število psov naglo povečuje.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #5 : četrtek, 27.07.2006 : 10:39:25 »

Pri nas to velja za lastnike in najemnike.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #6 : četrtek, 27.07.2006 : 11:53:23 »

Slisal sem da imajo v blokih tudi tako urejenoi da se daje neki pavsal,recimo 1000 sit za majhnega 2000 sit za velikega psa,v nekaterih blokih pa za mrzlo vodo kot za polovico osebe.Noben problem,ce pa se ne motim je na poloznici za dva psa strosek okoli 8 jurjev?!Vse lepo in prav ampak za sest jurjev pa raje zrezke za psa nabavim kot pa da spodnasam rit drugim.Kar se 6 kubikov vode tice so to besede hisnika da se dejansko toliko placa,tako da sem prenesel samo informacijo iz njegovih ust,ne razumite me napak,ni mi problema dati saj jih imam rad,raje njim dam kot samemu sebi Smiley,na dopust ne bom sel brez psov,za hrano pa potamalem dam 30 jurjev.Meni gre bolj v nos ce protipasji lobi na tak nacin zatira lastnike,obenem pa ima se koristi.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7 : četrtek, 27.07.2006 : 12:01:48 »

To je malo pretirano, toliko niti midva za 2 osebi in 2 psa ne porabiva, pa imamo vse po števcu, tako da to je ful kriza. V nasem stanovanju je bila poraba med 2 in 4 kubike vsak mesec.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #8 : četrtek, 27.07.2006 : 13:16:30 »

Pri nas pa so pred dvema mesecema uvedli, da moramo lastniki psov plačevati čistilko.En pes je kot en človek.Cena cca 750 sit na mesec.Za vodo pa nič ker imamo števec.
V bloku z 40-timi stanovanji imamo 12 psov,to je 9000 sit na mesec.Je pa tako, da na položnici to ni zaznano in nevem kam gre ta denar.Verjetno ga čistilka ne dobi, ker dela preko čistilnega servisa, čeprav bi si ga on zaslužila.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #9 : četrtek, 27.07.2006 : 13:54:43 »

Aja pa se to.V bloku ne dovolijo namontirati stevca za vodo,kako prirocno Smiley , niti na svoje stroske hahaha
A obstaja kaksen odvetnik na temu forumu  Smiley  mogoce ne bi bilo slabo Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #10 : četrtek, 27.07.2006 : 13:56:34 »

Saj logicno, ves kak zdaj nekateri lepo sparajo na racun drugih.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #11 : četrtek, 27.07.2006 : 15:07:02 »


Kaj vem, men se to ne zdi ok. vsak svoj stevec - si ga pac namontiram sama in tolk ko porabim tolk placam. ne bo mi pa nekdo reku kolk jst porabim vode za svoja psa.
ne vem pa zakaj nebi pustili namontirat svoj stevec?!
kaj bom jst drugim vodo placevala ker mam pac psa.
dvomim!
moje mnenje
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #12 : četrtek, 27.07.2006 : 15:20:56 »

Imam enako mnenje ampak demokracija se ne pomeni demokracije.V slogi je moc,zal v bloku kjer je 300 stanovanj je ne vem mogoce 15 gospodinjstev z psi?!Kar se stevcev tice ti seveda lahko namontiras in das vgraditi vse kar je zato potrebno,vendar edino korist kar bos imel od tega je le ta da bos dejansko vedel koliko te golfajo Smiley,ce pa se probas z upravnikom zmenit ti pa odvrne da so tako sklenili na zboru stanovalcev.Ah saj sem ze prej rekel  demokracija ni nujno demokracija,v slogi pa je moc,moji psi so pa vsak mesec ob kakseen dober kos pogace Smiley
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 27.07.2006 : 15:59:28 »

SamSvojMojster

motaža števca je v domeni lastnika stanovanja in prav nihče ti ne more prepovedati , da vgradiš števec in plačuješ le porabljeno vodo. Problem lahko nastane samo v primeru, da montaža števca ni možna zaradi same napeljave cevi, ki vodi v višje nadstropje, pa še takrat obstajajo rešitve(obvodi), seveda pa to postane precej dražje, ker moraš sam nanovo napeljati vodovod v svojem stanovanju.

LP

Logiran
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #14 : četrtek, 27.07.2006 : 16:36:29 »

Tudi mi nismo za psa(maltežana) nič plačevali ko smo še bili doma v bloku Cool Smiley
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #15 : četrtek, 27.07.2006 : 19:15:37 »

Ne ti recimo stevec ze namontiras nihce ti tega ne more preprecit,amoak problem je ker ti ne bodo vodo racunali po stevcu.Ti bos se zmeraj dobil poloznico po starem sistemu.Menda je nekdo iz bloka hotel vgraditi stevec pa so imeli celo burko zaradi tega na koncu je pa zvisel.Ce jaz vgradim stevec stroski so menda cca 35 tisoc,kar povrnem v parih mescih,kako dosezem da placujem vodo po stevcu?
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 27.07.2006 : 19:42:58 »

Verjetno imate hišni svet, na katerem obravnavate problematiko, povabite na sestanek upravitelja hiše in mu razložite, kako in kaj, saj vam verjetno on pošilja položnice, ja in njemu je najlažje deliti na člane družine. Če imaš pa svoj števec, do katerega imaš vso pravico, mora pa nekdo odčitavati porabljeno vodo in ima s tem res več dela. Mislim pa, če bi to pobudo dal na hišnem svetu, bi bil verjetno še kdo za svoj števec in za plačilo po dejansko porabljene vode, zato kar korajžno, malo več dela za upravitelja stanovanjske hiše, pa nič zato saj ga zato tudi plačate.

LP
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #17 : četrtek, 27.07.2006 : 19:50:53 »

hahaha nisi razumela,verjetno sem prevec smotano napisal.To je maslo hisnega sveta in upravnika.Kaj pa sedaj?Jaz sem se ze pogovarjal,koncalo se je v kregu,dejansko tudi z groznjami.
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #18 : četrtek, 27.07.2006 : 19:57:51 »

Samsvojmojetsr vem kako je s temi števci isto je v našem bloku, hišnik je celo rekel, da po zakonu lahko števec namontiram ko se strinja večina stanovalcev. ja namontiram ga že lahko, plačuješ pa kot da tega števca ni. Sicer se jaz potem nisem preveč dajala zaradi tega, ker me pes na mesec stane jurja, dva več, pa  tudi podnajemniki se nimamo kaj buniti, sploh če nisi prijavljen v stanovanju. Pojdi do upravitelja svoejga bloka, pa malo tam povprašaj kakšne so možnosti glede števca, tam imajo tako ali tako vse zakone, pa ti bojo največ povedali.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #19 : četrtek, 27.07.2006 : 20:01:35 »

Hvala za nasvet vidim da poznas situacijo pri upravniku je tako da ti odvrne da naj se zmenis s hisnim svetom,hisni svet ti odvrne da je tako bilo sklenjeno na sestanku lastnikov stanovanj , na sestanku lastnikov stanovanj pa so prisotni protipasjeci Smiley
Kaj sploh se ostane?
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 27.07.2006 : 20:09:44 »

saj se ne gre samo za psa, ampak dejansko plačilo porabljene vode, ker sem živela v bloku in prav dobro vem kako nekateri brezbrižno gledajo ko jim pušča pipa ali kotliček in dobiš gromozanski račun za porabljeno vodo ti pa res ni vseeno.Mi smo se zmenili med seboj in zahtevali od upravnika , da nam montirajo ure , seveda tistim, ki smo to želeli, pa smo jih dobili in plačevali, na porabljeno vodo, upravnik je imel res malo več dela, ampak nam je ugodil, saj bi ga v nasprotnem primeru zamenjali, kajti mi smo ga najeli in naj bi delal v dobro nas.
Kar se pa tiče vseh ostalih stroškov, smo pa plačevali tudi za našo prejšno psičko kokeršpanjelko Kajo, ravno tako kot za člana družine.

LP
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #21 : četrtek, 27.07.2006 : 20:16:27 »

A sami upravljate blok ali imate za to najeto firmo? Jaz bi se na tvojem mestu pozanimala še pri drugih firmah, kako je s tem. Res me zanima, če imaš po zakonu pravico do plačila po števcu ali ti lahko to sostanovalci preprečijo. Mogoče pa dobiš kakšen koristen podatek.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #22 : četrtek, 27.07.2006 : 21:05:41 »

Najeto imamo formo,vendar jo dejansko vodi hisni svet Smiley
Nekako so domenjeni med seboj in se ne pride mimo njih,ker eden na drugega valijo krivdo,vedno pa se konca tako,da je vecina na sestanku lastnikov stanovanj odlocila tako.Drugace meni ni tezko za moje pse dat da me ne bo kdo slucajno tako razumel,na zivce mi gre ker na tak nacin kradejo od ust mojim psom Smiley , za izgovor pa imajo,da so to njihovi stroski 1200litrov vode lepo te prosim?! Aja naj omenim lansko leto,ko sem zalival psa me je ta glavni od hisnega sveta prisel opozarjat naj ne porabljam vode za pse Smiley
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #23 : četrtek, 27.07.2006 : 21:09:59 »

Joooj.. Lips Sealed Pa kje ti živiš, res? Men bi se snel!
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #24 : četrtek, 27.07.2006 : 21:11:33 »

Sej men se ze Smiley
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #25 : četrtek, 27.07.2006 : 21:25:22 »

Ne vem no... Kaj pa, če bi poklical na vodovod? Če kje, potem imajo tam kakšne podobne izkušnje?
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #26 : četrtek, 27.07.2006 : 21:30:13 »

Mah zminiral bom blok hahahaha,hecam se sej nekaj sem se z odvetnico pogovarjal ampak je trenutno na dopustu,zadnjic pa sem neki forumovko v sali vprasal kaj je to odvisnica pa mi je rekla da naj se pazim kajti to se lahko prav hitro tudi meni zgodi Smiley Pa mislim da ze deluje Smiley ,vem pa da dejansko vsi imate pse in ste pripravljeni pomagati nam nevednezem Smiley zato me ni bilo strah vprasati,ker vsaka debata rodi kaksne nove ideje.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #27 : četrtek, 27.07.2006 : 21:31:21 »

Vidis na vodovod se pa sploh nisem spomnil.Ta je pa dobra ideja thx Smiley
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #28 : četrtek, 27.07.2006 : 21:43:25 »

Upam, da ti uspe kaj izvedet. Držim pesti, da boš lahko podkuril sosedom! Wink
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #29 : četrtek, 27.07.2006 : 22:50:57 »

hahaha pa na ta racun kipil mojom psom kaj lepega Smiley
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #30 : sobota, 29.07.2006 : 19:58:48 »

Ko boš kaj izvedel od odvetnice, prosim sporoči kako je s temi stvarmi, verjamem da bo marsikomu pomagalo. Včasih res ne moreš verjeti kaj je s tem folkom po blokih. Kolegico so hotli vržt iz lastnega stanovanja, ker je imela dva psa.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #31 : sobota, 29.07.2006 : 20:07:24 »

Mene vsi grdo gledajo,ker imam dva psa Smiley
Saj bi vzel se enega pa mi nekako ne bi zneslo Smiley
Logiran
alesh
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #32 : torek, 06.11.2007 : 15:16:09 »

V nedeljo mi je pošteno načel živce sosed v bloku, ki je eden od treh upravljavcev (ne hišnik) bloka, aka hišni svet. Eden izmed teh sem tudi jaz (žal).
Namreč sosed mi je povedal, da je imela čistilka (je iz bloka) jajca prit do njega in mu prijavit, da mora na Domplan (vzdrževalec bloka, aka pošiljatelj položnic za vodo, itd., v Kranju imamo pač Domplan) prijavit, da imava midva psa, češ, da se to šteje kot član.
Pustimo to, da sem izredno občutljiv, da se nekdo dotika ali vtika v mojo familijo, itak gre tukaj za fovšijo, kar bom že uredil drugače s čistilko, ko jo dobim v roke.

Vprašanje: ali je res potrebno psa prijaviti kot člana, ki živi v stanovanju? Torej v mojem primeru se pač številka poveča iz 2 na 3, posledično nekaj več stroškov, ampak poanta ni v denarju ampak zanima me kje, v katerem členu, uradnem listu, kjerkoli že to piše?
A potem nekdo za malega psa prijavi 0,5 člana, za mačka 0,1? Če ga spušča ven 0,2 člana, če ima ogromnega psa pa kaj 1,5?

Hvala vnaprej,
Aleš
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #33 : torek, 06.11.2007 : 16:18:51 »

Jaz mam dva manjša psa in je vestna soseda hitro klicala na Uprastan in ju prijavila kot tretjo osebo. Tudi čistilko plačujeva za tri osebe. Sosed, ki ima mačko, ne plačuje nič. Plačujeva vse samo zato, da bi imela mir pred sosedi. Ampak ga nimava.

Ne vem, če je to zapisano kje v zakonu, lahko pa pričakuješ, da bodo spreminjali hišni red - in če bo pisalo v hišnem redu, potem boš moral plačevat. Midva sva pred kratkim dobila spremenjen hišni red - no, spremenjena je bila točka, da je ena žival dovoljena, za drugo pa mora stanovalec pridobiti soglasje ostalih stanovalcev - z namenom, da bi morala dat enega psa stran. Ampak so bili malo presenečeni sosedje, ko so izvedeli, da za nazaj novi hišni red ne velja. Velja pa potem v prihodnje.

Če bi jaz vedela, da mi bodo kljub temu, da jim zdaj plačujem vodo itd. (ker roko na srce - čeprav sta dva psa, vode ne porabita za eno osebo in tistih osem stopnic tudi ne umažeta)še vedno oz. še bolj nagajali, ne bi pristala na to.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #34 : torek, 06.11.2007 : 16:32:37 »

Midva sva pred kratkim dobila spremenjen hišni red - no, spremenjena je bila točka, da je ena žival dovoljena, za drugo pa mora stanovalec pridobiti soglasje ostalih stanovalcev - z namenom, da bi morala dat enega psa stran. Ampak so bili malo presenečeni sosedje, ko so izvedeli, da za nazaj novi hišni red ne velja. Velja pa potem v prihodnje.

Noben hišni red ne more zahtevati, da se "dodatnega psa" odda, še manj, da določi št. psov, ki so dovoljeni v stanovanju, če le to ne presega št., ki je dovoljen z zakonom. Če zakon dovoljuje 5 psov na gospodinjstvo, jih dovoljuje 5, ne glede na hišni red.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #35 : torek, 06.11.2007 : 16:34:47 »

Zakon o zaščiti hišnih živali predvideva 5 živali, ki jih ima lahko stanovalec (seveda v lastniškem stanovanju, za najemniškega odloča lastnik) in noben hišni red ne more prepovedovati nekaj kar je dovoljeno v zakonu. Imamo hierarhijo ustave, zakonov in podzakonskih aktov in hišni red je daleč nekje zadaj saj ureja samo določeno skupino ljudi in ne more biti v nasrotju z veljavno zakonodajo. Če je v hišnem redu prepovedano nekaj kar zakon izrecno dovoljuje, je hišni red v tej določbi neveljaven in ga z minimalno napora lahko spodbijaš v sodnem postopku.

Problem v tem se, da prebivalci na spošno o teh stvareh vedo premalo in jih brez problema lahko prepričaš, da je nek hišni red blazno pomemben. In zaradi ljubega miru plačujejo nekaj kar ni potrebno.

Sem že na drugem forumu napisala, da je pes po naši veljavni zakonodaji stvar in za posedovanje stvari ne potrebuješ nobenega soglasja niti ne plačuješ stroškov, razen če zakon za določeno stvar izrecno ne določa drugače. Za živali določa samo najvišjo dovoljeno število - 5.
Lahko pa stanovalci zahtevajo, da tvoji psi z glasnim lajanjem ne motijo okolice, lahko zahtevajo, da za svojim psom čistiš, lahko zahtevajo da tvoje pes ne ogroža okolice, ker tako s svojim ravnanjem kršiš druge zakone. Samo posedovanje živali pa, razen v številu, ni omejeno niti pogojeno z nikakršnim soglasjem ali plačevanjem stroškov.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #36 : torek, 06.11.2007 : 18:48:50 »

.Kaksna je zakonska osnova in kako se lahko stvari zrihta.Ali psa dejansko porabita 1200 litrov vode na mesec Cheesy


Če sprašuješ kakšna je zakonska osnova, ti lahko povem samo to, da je ni....torej ni zakona, ki bi to izrecno narekoval.

Res je edino to, da če hišni svet soglasno  sprejme, da se plačuje voda za psa potem se tudi mora plačevati. Ampak biti soglasen....no ja.

Znesek, ki pa plačujete pri vas za psa pa je dejansko oderuški, saj vemo koliko porabimo vode za psa in za človeka. Ko bi vsaj bilo tako, da bi za oba psa plačevali za eno osebo...no, to bi še nekako bilo sprejemljivo....
Tudi pri nas smo sprva plačevali mrzlo vodo (toplo plačujemo tako dejansko po števcu in pri nas psa vedno kopamo s toplo vodo-kako pa drugače? Cheesy Grin) za psa kot za enega družinskega člana, seveda ker je to šlo pač nekaterim sostanovalcem v nos....ampak smo se potem tako dolgo "koruzili", da ta predlog ni bil sprejet-pač, glasen moraš biti! Smo šli tudi na karto, kako bodo pa plačevali tisti, ki si z vodo za dve osebi perejo svoje jeklene konjičke...Pa je bilo vse tiho...Ja no, če se že gremo pa se pojdimo do konca,ne?
Pa smo potem nehali plačevati, ker nas je upravitelj seznanil, da nismo tega nikoli soglasno sprejeli (pač, takrat se je to nekdo odločil) in tudi, ko so to nekateri želeli in na sestanku predlagali  ni šlo, saj nismo bili soglasni.... Shocked

Moja logika je ta, da je to samo tečnoba in nagajivost nekoga, ki nima psa in pač tipično slovensko odreagira, če plačujem jaz za "Frančeka" in priležnico (seveda, če sploh plačujejo  Roll Eyes), boš pa še ti za svojega psa.... Cheesy Cheesy Cheesy Po domače povedano-faušija sosedov. To je zgolj moje skromno mnenje.

Medsebojno smo se pa vseeno dogovorili, da pa plačujemo čistilko za eno osebo-pa ne zato, ker bi morali in ima to zakonsko podlago, ampak zgolj zato, ker tudi naš pes kdaj blaten pritaca po stopnišču in roko na srce, nekdo pač-in v našem primeru je to čistilka, ki pač mora počistiti za njim.  Se mi ne zdi fer, da bi se delali, da pa naš pes frfota po zraku in nič ne umaže, če pa to enostavno ni res in včasih pes še bolj umaže kot npr. človek.  Grin Cheesy

Drugače pa, ko takole gledamo...ja, pes je naš luksuz....tako je pač... Smiley
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #37 : torek, 06.11.2007 : 18:50:58 »

Ja sem pa pozabila omeniti to, da tudi mi na sestanku nismo prišli do odgovora kako se tretira pes-kot oseba ali stvar....in je obveljala naša-torej, brez plačila mrzle vode za psa. Grin
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #38 : torek, 06.11.2007 : 19:05:24 »

Ja sem pa pozabila omeniti to, da tudi mi na sestanku nismo prišli do odgovora kako se tretira pes-kot oseba ali stvar....in je obveljala naša-torej, brez plačila mrzle vode za psa. Grin

Po zdajšnem zakonu se tretira kot stvar. Ko bodo spremenili zakon, da bo žival končno obravnavana, kot živo bitje, ga bom z veseljem prijavila, pa zanj še vodo plačevala Wink

lp,
Diana
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #39 : torek, 06.11.2007 : 20:00:12 »

Mel, no, tudi nam je skrajno mimo, da lahko zakon obravnava psa kot stvar...pri naši družini je povsem enakopravni član družine, ki je v  kuhinji takrat ko jemo mi, ki spi z nami v postelji, ki gleda TV z nami v dnevni sobi, gre z avtom z nami na dopust...skratka je naš član....brez njega nikamor.

To, da pa se oderuško plačuje voda za psa mi pa niti približno ni všeč. Naš sistem je npr. narejen tako, da po števcu plačujemo toplo vodo, ki je občutno dražja kot mrzla voda in tam jo pač plačam toliko kot jo porabimo, tudi za psa, ki ga vendar kopamo s toplo vodo. Saj jo dejansko tudi porabim.
Za par skodelic mrzle vode na dan mi je pa povsem mimo, da bomo plačevali mrzlo vodo za eno osebo. Zakaj?

Glede čistilke pa kot sem že rekla, nimam pripomb in plačam, ker se mi to zdi fer.... Wink
Logiran
everlast
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #40 : sreda, 21.05.2008 : 10:25:00 »

Tudi mi sedaj plačujemo za psa okoli 20€ mesečno več.Plačujemo za odvoz smeti, za hldano in toplo vodo, z elektriko skupno in za čiščenje.
Za čiščenje skupnih prostorov se strinjam z ostalim pa ne.
Pri prejšnem upravniku smo plačevali samo čiščenje, pri sedanjem pa nam psa obračunavajo kot eno osebo.
Zakona o tem ne najdem, mi lahko kdo pomaga.
lp
Logiran
atilap
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 05.01.2012 : 18:37:53 »

Z zamudo če bo še koga zanimalo:

"Zakaj je v pravilniku določeno, da se upošteva pes kot pol uporabnika pri razdeljevanju stroškov čiščenja skupnih prostorov?
Pravilnik v tretjem odstavku 28. člena določa, da se lastnike psov bremeni s stroški čiščenja skupnih prostorov za vsakega psa v višini polovice stroška, ki odpade na enega uporabnika. Za takšno določbo se je zakonodajalec odločil zaradi številnih zahtev etažnih lastnikov, da se uredi plačevanje stroškov tudi za lastnike živali, ki uporabljajo skupne prostore. Tako bodo lastniki psov, to je etažni lastnik ali najemnik, za domače ljubljenčke plačevali le stroške čiščenja skupnih prostorov (hodnik, dvigala, stopnišče…) v višini ½ osebe. Za ostale živali se stroškov čiščenja ne bo plačevalo, saj se druge živali običajno ne vodijo na povodcih oziroma ne uporabljajo skupnih prostorov."

To je iz pravilnika o upravljanju večstanovanjskih stavb. Plačuje se pol osebe za psa samo za čiščenje.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #42 : četrtek, 05.01.2012 : 20:20:01 »

Kako je pa z vodo? Pred leti, ko smo se ziveli v bloku se spomnim da so sosedje za svojega Pirenejca placevali vodo za dodatno osebo.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #43 : četrtek, 05.01.2012 : 21:02:09 »

Ne, placuje se samo za ciscenje, 1 pes = 1/2 osebe. In ce ga lastnik sam ne prijavi (enako, ce ne prijavi pravega stevila oseb v stanovanju), kljub veckratnim zahtevam upravnika stavbe, ne mores nic. Niti stanovanjska inspekcija nima pristojnosti.  bruham
Logiran
ancibanci
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #44 : petek, 06.01.2012 : 05:50:54 »

Ko sem še živela v bloku, kjer še ni bilo števcev za ločeno porabo vode, so delili skupno porabo glede na število ljudi po stanovanju in smo morali plačevati vodo še za 1/2osebe (za psa).

Tako da vodo se tudi plačuje za pse, seveda pa naj bi bilo to odvisno tudi od upravnika in dogovora med stanovalci.
Logiran
JasSab
midi
***
Sporočil: 174



WWW
« Odgovor #45 : petek, 06.01.2012 : 08:43:23 »

placuje se samo za ciscenje, tako kot je napisala SunnyDay 1 pes = 1/2 osebe.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #46 : petek, 06.01.2012 : 08:53:41 »

Tako je. Vse ostalo ni v skladu z zakonom tudi, če se izvaja...
Števci so namreč obvezni že več kot 5 let.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Iskoriscanje psov za kritje svojih stroskov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines