mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:55:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45089 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #30 : ponedeljek, 12.11.2007 : 20:52:10 »

Jaz tudi nakažem obljubljeno, še iz teme o Sticku. Pa spet bomo imeli en srečelov, da se kakšen evrček najde (žal ni bog ve kaj, ampak nekaj je vseeno), drugo pa - ko bi le lahko še bolj pomagala.  Undecided Ne vem, res mi je žal. Sad
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 12.11.2007 : 20:53:32 »

In kdo bo plačal sterilizacijo/kastracijo (občina je ni dolžna), cepljenje, zdravila in hrano in pesek pri meni?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 12.11.2007 : 20:55:21 »

Ljudje... 1.100€ v treh dneh za poštimat osnovno, kar mi nalaga zakon in vest. Vsak dan ista pesem, vsak dan boli želodec, ko ne veš več, od kod vzeti. Brez pomoči bi bilo pa še težje. Kar ne spremeni dejstva, da je težav preveč, da bi še bilo vsaj znosno.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 12.11.2007 : 20:59:19 »

1.100 za poštimat osnovno. In kaj naj s Stickom, Špegijem, Smokijem, Picijem, Niši, Dano itd.?
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #34 : ponedeljek, 12.11.2007 : 21:00:43 »

Na dolgi rok - občina bi morala plačat vsaj kastracijo/sterilizacijo, če ne bo muckov vedno več in ne vedno manj (in dosledno nadzirat lastniške živali - kar pa je skorajda neizvedljivo). Njim je verjetno v interesu, da bo stroškov z živalicam v prihodnje manj, ne več, torej je to zanje odgovor...
A kakšnih sponzorjev pa zavetišče nima? Če se najde za vse možne športe in umetnost, ne vem zakaj se ne bi tudi za živali. To bi lahko prineslo dokaj redne in ne ravno nizke zneske.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 12.11.2007 : 21:03:09 »

Joj Zala, občine se OTEPAJO plačevanja osnovnega. Občinarji razlagajo ljudem, naj žival peljejo na evtanazijo ali pa naj jo imajo sami, da pol pa za otroke ni itd...... itd....... itd....
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 12.11.2007 : 21:05:46 »

Royalty, glede na to, da veš, kako je v resnici, kaj komu nalaga zakon itd., sprašujem tudi tebe čisto konkretno: v čem sem v tej konkretni situaciji drugačna od kateregakoli drugega prostovoljca? In po kateri logiki jaz lahko plačam, kar potrebujejo?
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #37 : ponedeljek, 12.11.2007 : 21:06:47 »

Problem je v tem, da hoče zakon prisiliti Smetko v nekaj kar ni - v robota brez srca. Ker to kar Smetka je in ji vest nalaga in vse kar dela in opravlja, ne gre skupaj z zakonom - ker Smet skrbi za njih (nikogarjšnje, zavržene, odvzete, neprimerne...), kakor se mora. Zakon pa pravi, da je to preveč. In Smet se bo enkrat (in ta enkrat je nevarno blizu) pod to skalo strla, dobesedno.

Lp, Maja
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #38 : ponedeljek, 12.11.2007 : 21:07:29 »

Verjamem da se otepajo. Ampak če bi dojeli, da s sterilizacijo/kastracijo exponentno manjšajo število živali in ne večajo, bi se morda malo premaknilo. Ampak njih vrjetno zanima samo kaj bo jutri...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #39 : ponedeljek, 12.11.2007 : 21:07:47 »

Smetka, kje ti vidiš rešitev? Kje bi bilo potrebno začeti spreminjati, glede na to, da je miselnost v povprečju v Sloveniji v podnu od podna, vsaj kar se živali tiče in sterilizacij/kastracij, državi pa je tudi več kot očitno to zadnja briga.

Torej, če nisi enak ostalim, ki so se s tem sprijaznili (takšnim načinom dela, v katerega te prili zakon in ljudje) enostavno kaj, potoneš?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #40 : ponedeljek, 12.11.2007 : 21:08:37 »

Potoneš je mišljeno razumevajoče, da ne bo nesporazuma Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 12.11.2007 : 21:13:39 »

Danes dopoldan sem bila sama. In sem nadvse uživala. Mateja (naša vet) mi je zjutraj odpeljala bando na s/k in pripeljala nazaj, ker jih sama ne morem. Nobene obveznosti. Sem se spravila unega butca  Smiley Njufa sedi učit. Uživala sva oba, res. Zdaj zna sedi tako zelo, da samo sedi  Grin Tongue Grin.
Ne vem. Potrošila sem vso energijo, ker sem mislila, da se bo kaj spremenilo.... zdaj bi rada samo še delala z živalmi in se ne ukvarjala z želodcem in občinarji in financami. Kako - ne vem. Sponzorjev ni, donatorjev (razen pikanetovcev in redkih drugih posameznikov) tudi ne. Zadosti imam in ne morem več. Rajši neham kot jih ne oskrbim tako, kot je prav.
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #42 : ponedeljek, 12.11.2007 : 21:18:41 »

Sem že trikrat zbrisala moj odgovor...ker ne vem kaj naj ti pravzaprav napišem.

Glede na to, da teli konkretni trije še niso pri tebi, torej tudi ne bodo prišli. Jih bom vrnila nazaj, kamor so bili zavrženi in poskusila pozabit nanje, da bom lahko ponoči spala - ima kdo kak recept?

Cepit in sterlizirat in kastrirat se jih ne sme, ker so bolani. Vsaj tako mi je rekel veterinar. Jutri ob 13.30 jih moram odnest od njega.

Jaz jih k sebi ne morem vzeti, druge začasne namestitve nisem našla. Upala in računala sem nate, ker sva bili na vezi že en teden nazaj.

Ima kdo kakšno idejo - rešitev?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #43 : ponedeljek, 12.11.2007 : 21:22:10 »

Iste reči sem ti razlagala teden dni nazaj. Občina plača evtanazijo. Če so še vedno bolni, sodijo pod to kategorijo. Kaj nardiš, če jih vrneš? Nepotreben strošek do sedaj? Ne morem verjet po vseh teh mojih današnjih postih, da se ne da razumet, kaj želim povedat. Želim konkreten odgovor: zakaj upaš in računaš name, ko je jasno, kaj pravi zakon? Zakaj jaz lahko, ti pa ne (pa ni osebno vprašanje, leti na vse)?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #44 : ponedeljek, 12.11.2007 : 21:23:34 »

Ali drugače: kdo bo plačal njihovo bivanje in s/k, cepljenje itd.?
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines