mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:48:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45143 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #60 : torek, 13.11.2007 : 10:10:50 »

V bistvu je res: sem razočarana in obupana, ko se zgodi, da se nekako "naredi" tema, v kateri piskam jaz in še tu in tam kdo. Se sicer trudim si ne mislit, da bi se moral še kdo razen mene počutiti odgovornega... in se trudim si ne mislit, da je fajn in sploh krasno le toliko časa, dokler luškane fotke gor limam. Samo pišem, kako mi je... in upam, da ne bom uspela koga po krivem prizadet.
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #61 : torek, 13.11.2007 : 10:17:51 »

Smetka jaz te popolnoma razumem in obcudujem da vztrajas navkljub vsem tezavam, ki jih imas..
Sama zal trenutno nimam pogojem, da bi ti pomagala drugace kot s kaksnim €.. Drugace pa pospeseno sprasujem okoli, ce si kdo zeli mucka ali pa psicka, sam zaenkrat bolj slabo kaze Sad

Kako pa je kaj z donatorji? Kaksna farmacevtska firma (Krka itd) bi lahko donirala vsaj zdravila, ce ze denarja ne bi.. Ste kaj razmisljali v tej smeri?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #62 : torek, 13.11.2007 : 10:19:23 »

Nismo samo razmišljali, smo tudi probali že vse mogoče. In si upam trdit po vseh odgovorih, ki sem jih dobila, da donatorjev ni. Razen že omenjenih v tej temi.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #63 : torek, 13.11.2007 : 10:23:43 »

Pa še to: "stvar" morebitnih donatorjev je zagotavljat višji standard oskrbe, oskrba poškodovanih, pri katerih je to smiselno itd. Ne pa pomoč pri zagotavljanju tega, da ne potoneš zaradi osnovne oskrbe, ki ti jo nalaga zakon, financ pa ne zagotavlja.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #64 : torek, 13.11.2007 : 10:25:42 »

Kaj pa je potrebno naredit za spremembo zakona? Zbrat podpise?
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #65 : torek, 13.11.2007 : 10:28:18 »

In si upam trdit po vseh odgovorih, ki sem jih dobila, da donatorjev ni. Razen že omenjenih v tej temi.
Tole si pa na žalost upam potrdit tudi jaz  Undecided
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #66 : torek, 13.11.2007 : 10:32:19 »

Aja, pa še tole:
Kaj pa je potrebno naredit za spremembo zakona? Zbrat podpise?
Po moje ni problem glih v zakonu, ampak v financah, ki jih je pa precej težje dobit kot pa spremenit zakon.  Undecided Hm... zakaj že v financah?  Undecided Ker se vedno najde kdo, ki bo rekel, da za zapuščene živali pa ne.... saj še za otroke ni.... in odprl vrata svojemu nekastriranemu samcu, da se odzove klicu narave....  Lips Sealed
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #67 : torek, 13.11.2007 : 10:33:27 »

Sem prebrala še enkrat, čisto vse. In zdaj razumem bolje. Nekateri potrebujemo več časa, da kaj pokapiramo.

Jaz se trudim, kolikor zmorem in znam. Znam vedno več, tudi zaradi vas vseh, vseh tistih, ki se trudite v naše trde buče spravit zakaj je tako kot je.

Ker je razen ljubezni do živali in velike želje pomagat, zame vse to novo, vsaj kar se tiče zakonodaje, zavetišča...se še vedno učim, delam napake...jih popravljam kot vem in znam.

Nisem imela namena prelagat na Smetko bremena teh treh. Zato sva skupaj iskali rešitev zanje. Začasno so bili nastanjeni pri veterinarju, poskušala sem čimveč sama narediti zanje, da veterinar ne bo računal oskrbe. Kaj pa naprej, ko ni več placa za njih pri Smetki? Kaj potem? Kam jih dat? In kam dat vse ostale, ki jih bom še našla?
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #68 : torek, 13.11.2007 : 10:34:50 »

Osnovni problem je, da rešujemo od zadaj - torej pobiramo, čistimo za drugimi.

Ampak kaj narest, če drugače ne moreš in ne znaš pomagat?
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #69 : torek, 13.11.2007 : 10:38:37 »

To je začaran krog - ne moreš vseh ljudi prepričat, kako in zakaj naj pravilno ravnajo s svojimi živalmi. In dokler ne bodo, zapuščenih ne bo nikoli zmanjkalo, prav tako pa ne ljudi, ki takih živali ne morejo samo gledat in pustit, da zanje poskrbi narava.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #70 : torek, 13.11.2007 : 11:03:18 »

Meni je to vse skupaj skregano z logiko, po eni strani ti nekaj nalaga zakon, po drugi pa ne da finančnih sredstev za to  Undecided  Če bi se vsaj ster./kast. krila, ah ja, verjetno pobožne želje.
Jaz sedaj vem kaj krije občina zato ker mi je Smetka enkrat na to že odgovorila  in nekako razumem razočaranje, jezo in vse ostalo, kajti imeti toliko živali v svoji oskrbi, na svoje stroške ...
Mi imamo (samo) tri živali pa za njihovo osnovno oskrbo (hrana,pesek,cepljenja...) zapravim več kot za naju, kaj šele, da bi bile živali bolane, poškodovane in bi zahtevale še dodatno oskrbo.
Ne presenečajo me Smetkini posti kajti vem koliko stane cepljenje, vem koliko stane testiranje, vem koliko stane sterilizacija in samo čudi me, da je Smetka še vedno tu in dela še naprej, da se ji ni že ve zrušilo na glavo. In nazadnje se še nekdo čudi ko mora plačat tisti mali znesek ob posvojitvi, kljub temu, da dobi npr. večjo psico sterilizirano (na Smetkine stroške) za katero bi samo odštel 200€.
Ne razumem, da si ljudje ne znajo ali nočejo malo skalkulirat vse skupaj, res ne.


                                                                                           
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #71 : torek, 13.11.2007 : 11:44:30 »

Predpostavimo, da vsakdo, ki obiskuje te strani, odda en velik enkraten prispevek - vsi skupaj bi (teoretično) lahko pokrili ves dolg zavetišča in še kaj zraven. Predpostavimo še, da vsak od nas posvoji dve do tri mačke. Skupaj bi (tudi teoretično) torej lahko izpraznili zavetišče. Smetka bi bila na pozitivni nuli, zavetišče pa prazno. Vendar bi se v tistem hipu vse začelo znova - zavetišče bi spet začenjalo svoj "nerentabilni posel", kletke bi se počasi polnile - vse do točke, na kateri smo danes. In potem? Jah, rabili bi nove bralce foruma, nove navdušence in prostovoljce, ki ne bi imeli doma povsem zapolnjenih kapacitet in ne bi bili tako že sami vsaj deloma privat zavetišče. Začarani krog torej.
Pri vsem tem je vprašanje celo, ali bi kaj pomagalo, če bi oskrbo in operacije pohabljenih, zapuščenih in zlorabljenih živali plačevala občina. Ker je tudi njen budžet omejen, pa naj se sliši še tako čudno. Ne, celo občina ni kriva za nastalo situacijo, pa tudi če morda zgleda še najbolj primeren krivec... Zares in resnično so krivi samo brezčutni trdoglavci, ki jim ni problem štepat živali, jih potem puščat nekje v smeteh, polivat  s strojnim oljem, jim s sekiro obdelat hrbta, lupit repe in ne vem kaj še vse. Samo ti so krivi za nastalo situacijo, k drugačnemu ravnanju pa jih lahko prisili edinole zakon, ki bi prepovedoval posedovanje nerodovniške nekastrirane/nesterilizirane živali ali vsaj njeno prosto gibanje. Da ne omenjam denarnih in drugih posledic za razna mučenja... Tako bi se recimo lahko sproti ustvarjal nek font, iz katerega bi bilo mogoče črpati sredstva za živali, ki bi resnično potrebovale začasno pomoč.
Moram se strinjat, totalno zafrknjena situacija, ki jo vedno rešujejo tisti, ki je niso zakrivili, pa naj bo to Smetka, občina, prostovoljci ali posvojitelji. Idiotov, ki povzročajo takšno stanje, pa je očitno brez konca in še nihče jim ne stopi na prste!
Pozdrav od zelo zelo jezne Fižolove župe!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #72 : torek, 13.11.2007 : 11:59:31 »

Trije lastniški psi danes: en srednji šnavcer poper-sol,  star pet let (razlog za oddajo-prihod nemškega ovčarja k hiši), en mešanec, star 1,5 let (razlog za oddajo-obisk moje inšp.  Smiley) in tretji labradorec, star 4 leta (razlog za oddajo prihod ang. buldoga k hiši). Pa še z Gmajnic so me klicali, če lahko vzamem še enega, ki je bil od njih oddan, ker imajo stisko s prostorom. Lastniki plačajo pavšal za oddajo v zavetišče, po ceniku bojda okoli 100€. Vsi našteti so nekastrirani, nekateri niso cepljeni. Kam naj jih dam? Bojda pravim zato, ker ne sprejemam lastniških, razen z odločbo inš. In kaj naj kdorkoli s 100€, če jih je treba dati ven s/k? Kje je plačilo za delo, ki ga opraviš? Za hrano, za......?
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #73 : torek, 13.11.2007 : 12:00:04 »

Zares in resnièno so krivi samo brezèutni trdoglavci, ki jim ni problem štepat živali, jih potem pušèat nekje v smeteh, polivat s strojnim oljem, jim s sekiro obdelat hrbta, lupit repe in ne vem kaj še vse. Samo ti so krivi za nastalo situacijo, k drugaènemu ravnanju pa jih lahko prisili edinole zakon, ki bi prepovedoval posedovanje nerodovniške nekastrirane/nesterilizirane živali ali vsaj njeno prosto gibanje.
No, prosim lepo!    Fajn! 
Bi rada vidla zakon, ki me bo prisilil v posedovanje ali nakup rodovniškega psa..... Krivi so edinole NEODGOVORNI skrbniki, pa je prav isti **** a imajo rodovniško ali nerodovniško žival. HALO? A mogoče rodovniški nekastriran samec na pohodu zaplodi kaj drugega kot pasjega ali mačjega mladiča?
Bo res težko kdaj drugače, dokler nam vsem ne bo jasno, da je pes pes in maček maček! Obojih je preveč in mladiče zaplodijo tudi rodovniški samci rodovniški samici, pa niti ne vedno iste pasme....  Lips Sealed
 Undecided pa situacija je res total brezupna.....  Undecided očitno.... Mislim sem zgleda čisto res padla sem dol z enega drugega planeta....
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #74 : torek, 13.11.2007 : 12:04:46 »

Stvar je v tem, da po zakonu so občine odgovorne za svoje brezdome in prostoživeče družne živali. V kompletu naj bi bila všteta tudi sterilizacija / kastracija.
Pa sta tu dva problema: Prvi je, da si občinarji zakone interpretirajo tako kot njim paše, druga pa je ta, da po novem ZZŽiv sicer občino lahko kaznuješ - in neupoštevanje njihove odgovornosti je prekršek, a po (mislim da) občinskem zakonu  občine za prekrške ne odgovarjajo. Zakona se torej tepeta. Ups.... Lips Sealed
Kot ponavadi, naj***jo živali in tisti, ki se z njimi ukvarjajo.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines