mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:21:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45180 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #90 : torek, 13.11.2007 : 13:59:19 »

Smetka, mi je jasno, o cem govoris in da ne naprtis zivali, za katere se z gotovostjo ve, cigave so, na pleca drzave.

Vedeti pa bi se moralo tudi za vse ostale, cigave so in o teh govorim jaz.

V idealnih pogojih bi bilo delo zavetisca prav to, o cemer pises - financirana skrb za tiste lastniske, ki so odvzeti in tiste "redke prostozivece", ki nimajo lastnika.
Standard placa drzava, nadstandard prostovoljci.

Vsi ostali "lutajoci", "v gozdovih privezani", "v smetnjake zbasani" imajo lastnika. Tako ali drugace. Samo na njih s prstom ne moremo pokazati, ker nekaj v sistemu manjka oz. ne deluje tako, kot bi moralo.

Se pa strinjam, da bi v "standard" moralo spadati tudi financiranje s/k, ce so to obveznost zavetiscem s pravilnikom ze nalozili. Kako to doseci?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #91 : torek, 13.11.2007 : 14:29:20 »

Mucki so po enotedenski oskrbi zdravi. Danes bodo cepljeni, prihodnji teden s/k. Lahko bi bili že zdaj, pa ta teden nimamo več frej termina, ker še kar nadaljujem z obveznim: višanjem tistega računa za 1.100€. Iščejo nov dom.





Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #92 : torek, 13.11.2007 : 14:37:57 »

Kastracije bi vsekakor morale biti del "standarda". Meni se to zdi logično, tako da sem bila zelo presenečena, ko sem prebrala da niso.
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #93 : torek, 13.11.2007 : 15:14:09 »

Ljudstvo, meni je sicer zelo žal, ampak Slovence samo davki streznejo.

Pa dejmo
- davek, ker imaš živalco (mislim psa ali mačka)
  - nižja davčna stopnja, če je živalca s/k
- davek, ker ima živalca leglo
  - ?nižja davna stopnja za rodovniška legla
- davek, če ti živalca uide ali jo spustiš sam (poleg kazni; rečmo temu preventiva)

DURS bi sigurno našel še kako utemeljeno obremenitev. Že samo omemba davkov bi povzročila vrste pri veterinarjih. Pa ne vem, veterinarjev je sigurno dovolj, inšpektorjev verjetno tudi . če govorim o ugotavljanju lastništva.

Iz teh davkov bi pač finance dodatno šibale v zavetišča. Ker mi ni jasno, kako... kako zaboga mora žival s/k iz zavetišča, plača pa noben! Pišuka, a tako živalco pol tud na evtanazijo obsodit, al kaj? Smet, sanja se mi ne, res. Je pa ekonomsko gledano z vsakim odgovorom večja katastrofa.

p.s. nisem vedla, da če nimaš več značke, poje čip. Sistem je zanič, ker značke ni že par let, pri vetu pa tud niso nič opozoril.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #94 : torek, 13.11.2007 : 15:28:19 »

Najprej en predlog- a se lahko tej temi spremeni ime? Ker sem jo zdaj pol ure iskala, ker sem pozabila imena tehle muckov... Mogoče bi potem tudi več ljudi sodelovalo pri debati.

Mislim, da ni rešitev v davkih, ker moraš najprej imet žival sploh prijavljeno, da ti lahko nanjo "obesijo" davek.

Rešitev? Ne vem, no, ampak dolgoročna rešitev je mogoče le v evtanaziji in dolgoletni s/k vseh nerodovniških živali. Sliši se grdo (in tudi je), ampak le na tak način se bo zmanjšalo število nezaželjenih, zapuščenih, potepuščkih,... živalc. Pa upam, da tako skrajni ukrepi po nekaj letih ne bodo več potrebni.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #95 : torek, 13.11.2007 : 15:36:32 »

Drage dame, davkov plačujemo že dovolj in ne rabimo še novih za vzdrževanje potepuških živali - te sicer vse po vrsti imajo svoje lastnike, ki pa se ne držijo zakona. Živali nimajo prijavljenih in tako niti  tudi te takse, ki jo zdaj plačujemo ob cepljenju proti steklini ne plačajo - nove davke bi pa še manj. Da o mačkah, pri katerih se da lastništvo dokazati samo v res izjemno redkih primerih ne govorim.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #96 : torek, 13.11.2007 : 15:36:44 »

Citat
Pikapoka, pokličeš zavetišče. Bi rekla, da mene. In jaz najdem rešitev. Tako ali drugače... tudi za te 4, ki so zdaj problem, jo bom. Pa za še koga prej in koga potem. Ni ti je treba imeti, ne te, ne tistih morebitnih bratov in sester. Tudi bi rekla, da niso v nevarnosti, če govorim o mojem zavetišču.
Problem je prav v tem: iskanje rešitev.

Saj sem te klicala  Wink sicer sploh ne z namenom, da bi jo dala v zavetišče, ampak zgolj za nasvet glede ugriza Smiley In nisem niti za sekundo pomislila, da bi ti jo pripeljala.

Začasna rešitev za konkretno "mojo" mačko se je našla. Žal ne optimalna, ampak za silo bo.  Smiley
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #97 : torek, 13.11.2007 : 16:04:41 »

Kaj pa če bi se poiskalo kakšne sponzorje?
samo ne vem kako naj se lotim pisanja prošnje? Ima kdo kakšno idejo?
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #98 : torek, 13.11.2007 : 16:24:05 »

Sem vesela, da so zdravi. Meni je (še danes) veterinar rekel drugače. Sama se pa ne spoznam toliko, da bi ocenila kdaj so dovolj zdravi za posege.
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #99 : torek, 13.11.2007 : 16:49:50 »

tjas, mislim da se je par strani nazaj pisalo o sponzorjih in donacijah.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #100 : torek, 13.11.2007 : 22:06:09 »

Meni je (še danes) veterinar rekel drugače.

Je določil kakšno terapijo za naprej? Nič ni prišlo zraven?
Verjamem, da so bili prehlajeni. Danes o tem prehladu ni ne duha ne sluha, hvala bogu. Kar pomeni, da so bili cepljeni in da bodo prihodnji teden s/k in da seveda že sedaj iščejo nov dom.
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #101 : sreda, 14.11.2007 : 09:27:11 »

Zraven ni dal nič, saj veš po domače. Omenjal je Hiconcil sirup, da naj bi ga dobivali še nekaj dni.

Super, da niso več prehlajeni. Torej pripravljeni za nov dom.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #102 : sreda, 14.11.2007 : 09:46:55 »

Ne, ne vem tega: po domače. Če naj bi bili bolni, dobijo terapijo ali vsaj navodilo za naprej. Včeraj ni bilo ne enega ne drugega, mački so zdravi in iščejo nov dom.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #103 : sreda, 14.11.2007 : 23:01:30 »

Rešitev? Ne vem, no, ampak dolgoročna rešitev je mogoče le v evtanaziji in dolgoletni s/k vseh nerodovniških živali. Sliši se grdo (in tudi je), ampak le na tak način se bo zmanjšalo število nezaželjenih, zapuščenih, potepuščkih,... živalc. Pa upam, da tako skrajni ukrepi po nekaj letih ne bodo več potrebni.

Me je zadelo... naravnost v srce. Tole niti slučajno ni rešitev. Lansko leto v Makedoniji so na VU povedali, da so pred cca 5. leti naredili čistko po Skopju. Lani sem dobesedno dvigovala noge, da sem stopila čez psa/pse, ki so ležali po ulicah, cestah, avtocestah... In če pozabim na to, da to itak ni rešitev, ej... govorimo o živih bitjih, ki imajo le eno življenje - tako kot vsi mi. Ne vem, mogoče pa nisem prava za vodjo zavetišča, ampak meni še na pamet ne pade, da bi ga nekomu vzela le zato, ker ga nihče noče in je odvečen itd.
Sicer pa, za vse, ki mislite tako... a nismo rekli: se dobimo vsak ponedeljek v mesecu pa spucate vi, kar je za spucat, če je to le tehnična podrobnost. Ne samo, da se grdo sliši oziroma bere, je grdo in ni rešitev.
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #104 : četrtek, 15.11.2007 : 08:24:04 »

Rešitev? Ne vem, no, ampak dolgoročna rešitev je mogoče le v evtanaziji in dolgoletni s/k vseh nerodovniških živali. Sliši se grdo (in tudi je), ampak le na tak način se bo zmanjšalo število nezaželjenih, zapuščenih, potepuščkih,... živalc. Pa upam, da tako skrajni ukrepi po nekaj letih ne bodo več potrebni.

Ne vem kako sem lahko tole spregledala.... sicer je pa verjetno boljše spregledat tako bedaste predloge na katere se s pametnim argumentom ne da odgovorit... in ker je za bedastega škoda vsake sekunde življenja, ne bom napisala kar mi je spreletelo možgane. TinaZ, ti si res biser....  Lips Sealed

Sicer pa, za vse, ki mislite tako... a nismo rekli: se dobimo vsak ponedeljek v mesecu pa spucate vi, kar je za spucat, če je to le tehnična podrobnost.

Torej TinaZ začneš že ta ponedeljek? Huh Roll Eyes
Sicer pa... a niste imeli pri vas že enega odvečnega psa? Zakaj pa vi niste rešili problema tako kot predlagaš to drugim? Huh   Undecided
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines