mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:40:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45145 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #120 : četrtek, 15.11.2007 : 10:56:17 »

TinaZ, v repliko na tvoj prvotni post ti - brez vseh čustev, da ne boš rekla, da nisem realna - navržem nekaj statističnih podatkov reševanja po tvojem predlogu iz nekega mesta, ki je to izvajalo - tako, statistični podatki za telebane (zakaj za telebane, ker s svojimi trditvami daješ vedeti da ne veš popolnoma nič o dejanski "kontroli populacije" in obnašanju "urbanih populacij")

Sofia, Bulgarija. Populacija prostoživečih psov jim je zrastla čez glavo, zato so se poslužili "kontrole populacije" - pse so lovili, jih trpali v t.i. "izolatorije" (kako je to izgledalo vas večina noče vedeti), in jih po 14 dneh, če jih nihče ni posvojil (in nihče jih ni, ker so poskrbeli za to, da je bila posvojitev izredno težka in draga), evtanazirali (zelo milo rečeno). Začeli so s populacijo 20.000 psov (vsaki dve leti Akademija za Znanost v Sofii izvaja štetje psov). V 7 letih so pobili 70.000 psov. Štetje je vedno dalo številko okoli 20.000.
Zamenjal se je župan, ugotovil da tako to ne gre, zaprl izolatorij in celo stvar preselil, zaposlil nekaj ljudi in začel izvajati TNR - pse se lovi, s/k in izpušča nazaj v okolje, kjer jih hranijo prebivalci. Vrne se 70% psov - 10% je posvojenih, 20% je agresivnih ali neozdravljivo bolnih. Julija, slabih 11 mesecev po začetku izvajanja TNR je bil čas za štetje - 11.200.
Sam cifre. Get it now?

Tako kot v Skopju so tudi v Bukarešti nedolgo nazaj naredili čistko in pobili vse, kar je bilo psom podobno. Pojdi si pogledati situacijo zdaj, ko ti obnemogli psi spijo sredi križišč... In tam še vedno fentajo nekaj sto psov tedensko.
Kapiš?

To, da je 30 dni premalo, je žalostna resnica. Ob spremembi ZZŽiv je bil eden od predlogov strokovnega sveta za zaščito živali, 90 dni. Naš predlog, kot še marsikater drug, ob sprejemu zakona ni bil upoštevan...

Rešitev? Strinjam se s predhodniki; rigorozno izvajanje obstoječega zakona bi že veliko pomagalo. Tu smatram, da bi zelo lahko pomagala stroka . veterinarske klinike, čez roke katerih gre ogromno število neoznačenih živali. Seveda se vsaka klinika boji pritisniti na stranke, ker se bojijo, da bodo šle stranke drugam, vendar pa, če bi pritisnile vse klinike naenkrat...
To bi jim mogla seveda "priporočit" veterinarska zbornica.
Druga varianta bi bila redni obiski inšpektorjev na vet klinikah, ki bi preverjali označevanje živali, a tu je problem, ker je inšpektorjev čist premalo...
In, ko se najdejo označeni psi, kaznovanje skrbnikov brez izjem.

Zakaj vsi po cesti vozijo počasi, če je na radiu objavljeno, da je tam radar?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #121 : četrtek, 15.11.2007 : 10:58:56 »

TinaZ,PROVOKACIJE s kakšnim namenom?

Očistit prepolna finančno slabo stoječa zavetišča?
Očistit  se nepotrebne,nezanimive "drhali"?

Pelji na evtanazijo zdravega psa,nisem mislila na evtanazijo na splošno(včasih je namreč evtanazija rešitev-mislim na tvojo muco)
Pa tudi,če jih očistiš sedajle po vseh zavetiščih eno rundo,čez dva meseca bomo imeli enak problem.

Da 2.000.000 slovencev ne more sfinancirati tistih mogoče na pamet 300 revčkov,ki v zavetiščih čakajo na nov dom?
e da vsak samo 0,50 centov na leto.problema vsaj s finančne plati  nimamo več.
In če ima žival ravno neznansko srečo,jo bo novi posvojitelj posvojil v toliko časa,da je ne bodo usmrtili.
In Polona ti je napisala:

30 DNI JE PREMALO
 
se strinjam

10 dni je tako izlolacije oz.iskanja starega lastnika,potem pa ima žival 20 dni časa,pa vmes so prazniki,pa počitnice,pa vikendi-ko nobenega ne zanima ravno posvajanje živali...
In če ima žival ravno neznansko srečo jo bo v 30 dneh nekdo posvojil in ne bo šla pod "injekcijo"
Kot v hitlerjevskih časih.
Sploh ne vem s kakšno pravico si ljudje to dovolimo.Da imamo živali za stvari,ne za živa bitja,sebe pa za nekaj absolutno več in še več.
NEPRAVIČNO IN NESPREJEMLJIVO.

Imaš pa seveda pravico do svojega mnenja.
Do mnenja,ne pa do takele svinjske provokacije.
Boš imela na forumu lovcev z njo več uspeha.(pa še tam ti bo kdo kaj povedal,kar ti ne bo všeč.)
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #122 : četrtek, 15.11.2007 : 11:02:08 »

Popravljam 0.50 eura na leto.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #123 : četrtek, 15.11.2007 : 11:06:58 »

helena, nobenega ne provociram (se mi res ne da in nimam časa). Povedala sem svoje mnenje, tako kot je to napisala Smetka in that's it. Je pač drugačno od vseh ostalih. Pa ga zaradi tega ne mislim spreminjat.

Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #124 : četrtek, 15.11.2007 : 11:12:14 »

ali mi prosim lahko katera razloži, smisel tega pisanja. Undecided

se žal pridružujem Sad  Undecided
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #125 : četrtek, 15.11.2007 : 11:13:04 »

Povedala sem svoje mnenje, tako kot je to napisala Smetka in that's it. Je pač drugačno od vseh ostalih. Pa ga zaradi tega ne mislim spreminjat.

Kar je v bistvu škoda. Mislim, da je smisel debat v tem, da kdo dobi kakšne argumente, ki jih morda do tedaj ni poznal in da morda posledično celo spremeni svoje mnenje ali pa vsaj del le-tega.
Logiran

TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #126 : četrtek, 15.11.2007 : 11:15:02 »

Smetka, meni je jasno predvsem to, da se mora najprej spremenit odnos države do živali (s tem mislin na zakon in dosledno izvajanje le tega z nadzorom inšpekcije). Brez tega smo tukaj lahko celi Einsteini pa ne bomo nič naredili. Ampak o tem je bilo že govora v drugih temah in nismo prišli nikamor.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #127 : četrtek, 15.11.2007 : 11:15:44 »

hm, hm...
zanimiva debata, v kateri niti ne razumem vsega Huh

kaj točno je problem; zakon, finance, kapacitete, empatija?

lp
teja

p.s. mačk je pa.... beseda samo 'preveč' je premila za trenutno situacijo sram
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #128 : četrtek, 15.11.2007 : 11:17:02 »

Smetka, meni je jasno predvsem to, da se mora najprej spremenit odnos države do živali (s tem mislin na zakon in dosledno izvajanje le tega z nadzorom inšpekcije). Brez tega smo tukaj lahko celi Einsteini pa ne bomo nič naredili. Ampak o tem je bilo že govora v drugih temah in nismo prišli nikamor.

Kdo je država?
Morda do sedaj v drugih temah nismo prišli nikamor, pa ne obupat  Smiley.
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #129 : četrtek, 15.11.2007 : 11:20:06 »

kaj točno je problem; zakon, finance, kapacitete, empatija?

Vsega tega. A vsaj 2 od omenjenih lahko reši izvajanje zakona
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #130 : četrtek, 15.11.2007 : 11:23:30 »

Država smo mi vsi.
Če se strinjamo s trenutno zakonodajo na tem področju in ukrepamo v okviru le- te,se ne bo spremenilo popolnoma nič.
Tudi če se ne strinjamo z njo,se verjetno dolgo časa ne bo spremenilo kaj dosti,je pa vsaj upanje in cilj.
Evtanazija zdravih živali pa,za boga milega in to 31.dan po prihodu v zavetišče,res ni rešitev.
In to taka bljak rešitev.

Bomo pa z našim delom in prepričanjem prišli kam na bolje ali kaj?
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #131 : četrtek, 15.11.2007 : 11:25:22 »

Tudi če se s tem zakonom ne strinjamo in izsilimo novega, se ne bo spremenilo nič, če se ne bo izvajal.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #132 : četrtek, 15.11.2007 : 11:30:22 »

Kdo je država?
Morda do sedaj v drugih temah nismo prišli nikamor, pa ne obupat Smiley.

kaj če bi odprli temo, KAKO PRIPRAVITI DRŽAVNE ORGANE, da začno striktno izvajati vsaj ta zakon, ki že obstaja. Wink

ker nekakšno prerekanje med seboj res ne vodi nikamor. Lips Sealed
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #133 : četrtek, 15.11.2007 : 11:31:35 »

Z A K O N O ZAŠČITI ŽIVALI uradno prečiščeno besedilo (ZZZiv-UPB1)
2. člen
Zaščita živali po tem zakonu je dolžnost vseh pravnih in fizičnih oseb, ki so v kakršnemkoli odnosu do živali, zlasti pa skrbnikov živali; lokalnih skupnosti in države; veterinarskih, živinorejskih, znanstveno-raziskovalnih in pedagoških zavodov; lovskih, kinoloških in drugih organizacij, ki združujejo rejce živali; društev proti mučenju živali in drugih društev, ki so se ustanovila za uveljavljanje in izvajanje deklaracije o pravicah in zaščiti živali.

Ne more ne država in ne lokalna skupnost popravljat stvari, ki jih neodgovorni skrbniki (če se jim sploh lahko tako reče) sproducirajo. In tudi zakaj bi jih? Mi vsi lahko spremenimo stvari zelo preprosto - da se mi vsi odločimo, da bomo odgovorni. In potem so na vrsti lokalne skupnosti, država in kaj vem še kdo vse, ki bojo pri tem pomagali (pri tistih, ki res nimajo skrbnika, odvzetih, (zares) prostoživečih mucah).
Pa od kdaj država nismo mi?  Undecided
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #134 : četrtek, 15.11.2007 : 11:33:25 »

Pa kdo se prereka? Jaz se ne, tema obstaja in bo ostala, kot je.

3250 ogledov, pa še niti enega klica za zdrave mačke, ki niso bile vrnjene v okolje, kot sicer predvideva zakon. Potrebujejo nov dom. Problem št. 1. Zakaj je to problem, je problem št. 2 in kako ga rešit, je problem št. 3. Kaj storiti, da ljudem ne bo reševanje teh problemov po liniji najmanjšega odpora edino, je problem št. 4.

O tem debatiramo prav v tej temi.
Logiran

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines