mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:51:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45152 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #135 : četrtek, 15.11.2007 : 11:34:26 »

Groza me je ko to berem, ne same komentarje o evtanaziji ampak o tem s kakšnimi problemi se zavetišče srečuje.
Nisem modrec ampak kako bi lahko počasi začeli spreminjati miselnost, ki so jo pravzaprav naumili starodobni veterinarji, da mora psica imeti enkrat mladiče, če ne ni "taprava". Potem pa seveda psička skoti prečudovite mladičke, ki jih seveda ni tako težko oddati in komaj čakajo, da bo hiša spet polna malih kepic, ki bodo razveseljevali otroke; dokler ne bodo začeli rasti, lajati, gristi in jesti vse več!

- vse več člankov v dobrih medijih, kjer potem takšni mladiči lahko končajo, da so to buče, da mora imeti psica enkrat ali stokrat mladiče, da bo "psica".
- čim več letakov, ki opozarjajo na prepolnost zavetišča zaradi neodgovornih lastnikov
- kljub temu, da pravite, da zavetišče za sponzorje ni zanimivo, jaz mislim, da je. Vsak se rad vpiše med dobrosrčne ljudi, ki jim ni mar le zase. In če se jim ponudi potem nekaj malega v zameno; npr, da objavijo na svoji spletni strani: Pomagamo živalim v stiski ali kaj takega. Morda če bi dobil en psiček svojega sponzorja in se mu da ime po njem ,pa potem malo marketinga o tem podjetju. Recimo imaš podjetje, ki želi donirat sredstva, z imenom Marko blabla bla s.p. in poimenuješ psička za katerega donira Marko, posvojitelju pa poveš, da je njegovo bivanje v zavetišču omogočil Marko s.p. In potem Marku s.p. poveste koliko imate obiska na spletni strani zavetišča in obesite gor link do njegove spletne strani.
- pa potem sestaviti en dopis podjetjem, v katerem se prosi za donatorska sredstva in kaj lahko zavetišče še ponudi njim. Glede stroškov pošte se morda da zmenit s Pošto Slovenije, da se znamke in kuverte šenkajo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #136 : četrtek, 15.11.2007 : 11:36:50 »

Hej andi, letaki so vsepovsod, izkoristimo vsako medijsko priložnost za osveščanje in osveščamo tudi tedaj, ko medijev ni zraven.
Vse ostalo smo že večkrat poskusili in spušili za poštne stroške. To je cel efekt.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #137 : četrtek, 15.11.2007 : 11:38:21 »

saj si sploh ne upam napisat, ampak  Roll Eyes

kaj pa evtanazija, pa recimo temu humana usmrtitev TAKOJ ob prihodu?
mogoče mačji mladiči?
ah, sem kruta, vem sram

ni sicer dolgoročna rešitev v smilu tega, da bi se število živali drastično zmanjšalo, mogoče pa bi v tem primeru ostalo kaj več (ali sploh kaj) za tiste revčke, ki pridno čakajo na nov domek že nekaj časa...sicer pa je plačljiva tudi evt. Roll Eyes Undecided sram

 to je moje mnenje, moje razmišljanje. Kristalno jasno mi je, da je psa/muco po 30 dneh dejanskega bivanja s to živaljo NEMOGOČE kar tako peljati na evtanazijo. ali boste sedaj vse to popljuvali in se zgražali, češ prišleki pa ne bodo imeli možnosti?
jaz osebno (da bi imela sama zavet.) bi v tem videla neko rešitev.

sem grozna zaradi tega?

lp

p.s. če je cel kup slovencev neodgovornih, zakaj bi mi prevzemali odgovornost? in plačevali njihove grehe?
mar bi se raje borili, da jih odkrivamo in prijavljamo? žal pa iz lastnih izkušenj vem, da je ta opcija tako trhla kot nič drugega. in mi je zelo hudo zaradi tega!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #138 : četrtek, 15.11.2007 : 11:40:56 »

sem prebrala svoj lastni post in začela jokat Cry
kdo si je izmislil empatijo Tongue

 Angry Angry Angry Angry Angry
poleg vsega sem pa tako grozno jezna!!!!! sem pomislila na tujino na vse tiste plinske komore v katero trpajo odvečne pse... hvalabogu, da pri nas ni kaj takšnega. saj ni, kajne? Undecided
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #139 : četrtek, 15.11.2007 : 11:42:57 »

Imamo plinske komore na cestah. Od Ljubljane do Domžal 5 "zaplinjenih" danes; od velikih do najmanjših.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #140 : četrtek, 15.11.2007 : 11:43:45 »

Nisi grozna,imaš pač svoje mnenje.
Ampak ti zagotavljam,da ko bi bila enkrat ti tam osebno z živalcami-recimo malimi mucki ali psički,garantiram,da tudi ti ne bi razmišljala na tak način.
Je prehudo.
Ko jih imaš v rokah,razmišljaš le o tem,kaj bi še lahko storil,da bi jim bilo bolje.
Pa tudi,če jih imaš v rokah le 5 minut.

Sterilizacije,kastracije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Za živeče pa poskrbeti.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #141 : četrtek, 15.11.2007 : 11:44:55 »

3250 ogledov, pa še niti enega klica za zdrave maèke, ki niso bile vrnjene v okolje, kot sicer predvideva zakon.
Shocked a deeeeej  Shocked kašno presenečenje.....  Undecided  Žal niso Nitka.... al pa dimasto siva muca.... In zdaj?  
No? Zakon predvideva njihovo vrnitev v okolje.... noooo  Huh Kam z njimi??? 

Že kašen klic mogoče?  Huh

 

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #142 : četrtek, 15.11.2007 : 11:45:44 »

Ja Teja, ko že vprašaš, si v bistvu grozna. Prvič: pravilnik določa za vsako žival vsaj deset dni, kolikor je karantene, če ne gre za smrtno bolno ali zelo težko poškodovano žival.
Če bo moj prijatelj skočil v Ljubljanico, moram jaz tudi? Če je nekdo drug neodgovoren, moram jaz tudi biti?
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #143 : četrtek, 15.11.2007 : 11:47:01 »

Evtanazije zdravih družnih živali itak zakon ne dovoljuje.

Glede sponzorjev - in za delovanje ni dovolj enkraten znesek - smo v evropi, meje so odprte. Kdo pa je rekel, da mora biti sponzor slovenski?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #144 : četrtek, 15.11.2007 : 11:50:14 »

Če bi želeli še enkrat pošiljati prošnje za donatorstvo vam lahko pri tem pomagam. Ker vsak dan delam s podjetji oz direktorji podjetji imam nekako predstavo kateri izmed "mojih" je soft soul. Pa vam odstopim direktne kontakte in na kuverti bi bil le ta napisan. Ker tajnice so grrrrr; vržejo v koš.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #145 : četrtek, 15.11.2007 : 11:50:40 »

Nihče. Kako priti do tujih, mi ni jasno. Kako ob tem, da bi tujci rihtali naše živali, prepričat Slovence, da imamo problem, tudi ne.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #146 : četrtek, 15.11.2007 : 11:51:03 »

Kako ne dovoljuje?
Kaj pa naj bi po zakonu potem zavetišča po 30 dneh-financirala...iz česa...iz zraka ali kaj?
Zakon zavetišču dovoljuje evtanazijo kakršnekoli živali po 30 dneh.
Ali je zdaj kaj novega?


Sicer pa :Polona oddaja tri krasne,zdrave muce.
LOtusa,Intro in Dono, Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #147 : četrtek, 15.11.2007 : 11:52:09 »

Ne dovoljuje evtanazijo ob prihodu v zavetišče, je mislila.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #148 : četrtek, 15.11.2007 : 11:55:14 »

Se mi zdi zanimivo, kako se vedno ob takih debatah vračamo sto let za leseno žlico. Namreč, 99 smo sprejeli zakon, ki jim omogoča vsaj 30 dni. Zakaj zdaj kar povprek po vseh, če smo se že pred toliko leti odločili, da to ni fora?
Logiran

Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #149 : četrtek, 15.11.2007 : 11:55:58 »

Pa kdo se prereka? Jaz se ne, tema obstaja in bo ostala, kot je.


OK, bil je samo predlog, da bi se malo povezalo in zbrcalo pristojne službe, da začnejo migat.

LepDan
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines