mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:01:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45115 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #150 : četrtek, 15.11.2007 : 11:57:09 »

Kar se tiče tujine-dogovarjam se s tujim(nemškim društvom za zaščito živali)za mesečno donatorstvo za novoustanovljeno društvom za pomoč živalim v stiski slo.Smo že pred podpisom pogodbe-znesek je zaenkrat relativno majhen,upam pa,da bo sčasoma večji.(500 eur na mesec)
Donirali bodo toliko časa,da se sami postavimo na noge- do 5 let.
Oni mi tudi pomagajo pri posvojitvah v Sloveniji neposvojljivih živali-muc in psov v tujino.
Zaenkrat držijo besedo.Bomo videli,kako bo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #151 : četrtek, 15.11.2007 : 12:00:09 »

Saj vem, da je tu govora o Sloveniji, samo me vseeno zanima, koliko dni financirajo občine v tujini? Avstrija, Nemčija ...?

andi, tvoj predlog se mi zdi ok, ker tako je bistveno lažje priti do donacij.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #152 : četrtek, 15.11.2007 : 12:05:52 »

OK, bil je samo predlog, da bi se malo povezalo in zbrcalo pristojne službe, da začnejo migat.

LepDan

Za izvajanje ZZŽiv je odgovoren VURS - to so pristojni v tem primeru. Za zbrčkat, da se zakon bolje izvaja, se je potrebno usest na glavo centralni upravi. Vodstvo le-te pa je preverjeno občutljivo, če se mora zagovarjati pred mediji. Torej...
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #153 : četrtek, 15.11.2007 : 12:10:24 »

Kar se tiče tujine-dogovarjam se s tujim(nemškim društvom za zaščito živali)za mesečno donatorstvo za novoustanovljeno društvom za pomoč živalim v stiski slo.Smo že pred podpisom pogodbe-znesek je zaenkrat relativno majhen,upam pa,da bo sčasoma večji.(500 eur na mesec)
Donirali bodo toliko časa,da se sami postavimo na noge- do 5 let.
Oni mi tudi pomagajo pri posvojitvah v Sloveniji neposvojljivih živali-muc in psov v tujino.
Zaenkrat držijo besedo.Bomo videli,kako bo.

Zvezo nemški društev Tierschutzbund ali katerim samostojnim društvom?

Nekaj takega sem mislila, ja, mnoga večja društva in zavetišča v A, D, CH in posamezniki zraven pomagajo še kakemu tujemu zavetišču / društvu, predvsem romunskim, pa tudi drugim
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #154 : četrtek, 15.11.2007 : 12:11:03 »

V nemčiji in Avstriji so velika društva za zaščito živali tako finančno močna,da je problem v zavetiščih zmeraj bolj v prenapolnjenosti,kot v denarju-mislim,da je s tem manj problemov.
O dneh pa ne vem,se bom pozanimala.
Evtanazije zdravih živali,tudi če so stare sploh ne omenjajo,razen za agresivne živali.
Pravijo,da je treba delati na ozaveščenosti ljudi,na sterilizacijah in kastracijah!!!!!!,na pridobivanju sponzorjev,organiziranju prostovoljnega dela-o evtanaziji pa niti besede.
Verjetno pa tudi tam ni povsod vse tako idealno,kot zgleda na prvi pogled.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #155 : četrtek, 15.11.2007 : 12:12:53 »

S samostojnim društvom s 50.000 člani in letnim proračunom dobrih 4 mio eur.
Ime objavim,ko bo pogodba uradno podpisana.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #156 : četrtek, 15.11.2007 : 12:16:05 »

Za izvajanje ZZŽiv je odgovoren VURS - to so pristojni v tem primeru. Za zbrčkat, da se zakon bolje izvaja, se je potrebno usest na glavo centralni upravi. Vodstvo le-te pa je preverjeno občutljivo, če se mora zagovarjati pred mediji. Torej...

Hm, smo ze enkrat obdelovali, pa ne skodi se tukaj - VURS bi bil tudi obcutljiv, ce bi EU in sirsa javnost izvedela, da se sredi Evrope sprehaja nekaj 10.000 necepljenih lastniskih psov (seveda so obenem tudi necipirani) zaradi neizvajanja nekega ze davno sprejetega zakona.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #157 : četrtek, 15.11.2007 : 12:18:13 »

Bi se strinjala.
Kaj pa lahko naredimo?
VURS se mi zdi,da je zelo neobčutljiv za izvajanje zakonov,kar se družnih živali tiče.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #158 : četrtek, 15.11.2007 : 12:19:26 »

Hm, smo ze enkrat obdelovali, pa ne skodi se tukaj - VURS bi bil tudi obcutljiv, ce bi EU in sirsa javnost izvedela, da se sredi Evrope sprehaja nekaj 10.000 necepljenih lastniskih psov (seveda so obenem tudi necipirani) zaradi neizvajanja nekega ze davno sprejetega zakona.

EU pri tem nima nič, ker družne živali spadajo pod nacionalni "problem".  Se je pa osnovala nova organizacija, PIE (pets in europe), ki lobira za sprejetje harmonizirane zakonodaje v EU, ki bo krila tudi družne živali.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #159 : četrtek, 15.11.2007 : 12:35:44 »

Hja, namesto da jamram, bi morala začet razlagat, da imamo vsi mi problem. Halo vi, imamo nacionalni problem. Moji varovanci so ravno toliko vaša odgovornost kot moja.
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #160 : četrtek, 15.11.2007 : 12:56:02 »

Jaz mam pa eno konkretno vprašanje: (ok, no  Undecided več kot eno  Tongue)

Kaj in kam s temi tremi (in vsemi ostalimi) mucami?  Undecided (v nadstropja jih ipak ne bo mogoče nalagat...)

Tele muce so bile nekaj dni nastanjene na kliniki, kjer so bile tudi zdravljene, kar pomeni da so ustvarile strošek. Konkretna klinika (al karkoli že je), bo izdala račun Zavetišču Horjul, ki ga seveda občina ne bo plačala. Torej ga mora plačati zavetišče. Joj kako se cifre hitro večajo, ko gre za minus.... in hja... trapasto računovodstvo, kjer se minusi ne krajšajo  Tongue
Hja.... pa naprej?  Huh Ostat pri tem minusu, jih takoj s/k (ki naj bi jih placala obcina) in jih zvecer vrnit nazaj v njihovo okolje kot pravi zakon? Al KAJ Z NJIMI?  Huh

Al pa naj bojo 14 dni v karanteni in medtem bojo jedle, pa cepljene bojo, pa s/k, pa pesek rabijo.... no in to vse stane, račun pa bo tako in tako poravnalo zavetišče. In potem, če bo sreča res velika, bodo v nekaj mesecih oddane, posvojnina pa bo znašala nekaj centov več kot 20 € za vsako, (če posvojitelj na to ne bo pozabil).
Hm.... torej še eno vprašanje.... večina tule nas itak ne pričakuje, da bodo vrnjene nazaj in še manj evtanazirane, ker po enem mescu še ne bodo oddane, ampak.... kdo naj poravna stroške, ki jih ustvarijo muce, ki niso dimasto sive ali nitkasto dolgodlake ali pa vsaj oranžne? Če za njih nihče niti ne pokliče?
Pa tudi če se bo za tele tri našlo vsaj finančno rešitev.... kaj z vsemi ostalimi potomci tele mačje matere? Da niti ne omenjam drugih?  Huh
Pravijo, da nas je slovenclnov tako malo, da smo si itak vsi v žlahti. Naprošam torej svojo žlahto, da poskrbi za s/k (vsaj) mačk, ki imajo izhod ven in na to opozori še tisto žlahto, ki ne prebira tele teme? Huh
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #161 : četrtek, 15.11.2007 : 12:56:53 »

Hm, smo ze enkrat obdelovali, pa ne skodi se tukaj - VURS bi bil tudi obcutljiv, ce bi EU in sirsa javnost izvedela, da se sredi Evrope sprehaja nekaj 10.000 necepljenih lastniskih psov (seveda so obenem tudi necipirani) zaradi neizvajanja nekega ze davno sprejetega zakona.
Mogoče bi bilo ravno zato pametno, da bi izvedeli Wink. Malce sem zlobna, samo včasih je edini način, da nekoga (VURS v tem primeru) spremeniš to, da ga udariš tam kjer najbolj boli. Žal je tako.
lp
T.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #162 : četrtek, 15.11.2007 : 13:12:26 »

Če bi recimo želeli zaposliti več inšpektorjev, ki bi hodili po terenu prevejati predpisano čipiranje, to pomeni: Vurs odgovarja ministrstvu, ki je pod okriljem vlade. Vlada predlaga proračun, ki ga mora potrditi DZ. Vursa se tiče tudi ZJU (zakon o javnih uslužbencih), ki je poleg tega da si lahko izpahneš čeljust zaradi zehanja, skrajno administrativen. Vsak upravni organ mora sprejeti kadorvski načrt, ki mora zajemati: trenutno stanje zaposlenih, stanje zaposlenosti za prihodnji 2 leti, zaposlitve za določen in nedoločen čas, ter predvideno prestrukturiranje del. mest. Predlog načrta mora biti predhodno uskaljen z predlogom  proračuna. Ampak te vnaprej določene birokratske poti niso ovira, saj se kadrovski načrt lahko vedno spremeni, če se:
1.se trajno ali začasno poveča obseg dela in tega dela ni mogoče opraviti z obstoječim številom javnih uslužbencev
2.če upravna organizacija uspe pridobiti/zagotoviti dodatna finančna sredstav za nove zaposlitve.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #163 : četrtek, 15.11.2007 : 13:35:19 »

Služb tako primanjkuje...  Smiley
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #164 : četrtek, 15.11.2007 : 13:55:41 »

Citat
Hja, namesto da jamram, bi morala začet razlagat, da imamo vsi mi problem. Halo vi, imamo nacionalni problem. Moji varovanci so ravno toliko vaša odgovornost kot moja.

Pa se dejmo spopast s problemom.
Nacionalnim problemom, ker gre »le« za družne živali, če govorimo o neizvajanju zakona na tem področju.
Ali z ne le nacionalnim problemom, če govorimo o neizvajanju ZZŽiv na splošno oz. evropskih direktiv oz. pravzaprav bi morali tu govoriti o nepodpori vodstva VURS-a lastnim inšpektorjem.
Zaradi takšnega odnosa vodstva VURS-a do lastnih inšpektorjev ostaja izvajanje zakonodaje odvisno od »jajc« in tega, koliko gre določenemu inšpektorju za živali, da gre čez polena, ki jih dobiva. In če pride so situacije, kjer je potrebno žival odvzet, bo eše toliko bolj previden – ker če bo užaljen skrbnik odvzete živali tožil, si bo inšpektor moral sam plačati odvetnika, ker ga takrat VURS skor poznat ne bo hotel. Pa se sprašujemo, zakaj je tako malo odvzemov.
Bi se lahko to definiralo kot oviranje izvrševanja zakonodaje?
To je pa že stvar, ki bi morda bolj zanimala tako EU kot širšo javnost.

In širša javnost je občutljiva tema, če se je pred njo treba zagovarjati…

A kako to izvesti? Trenutno je naša beseda proti besedi vodstva VURS-a. Na inšpektorje jaz ne bi računala, ker bi se bali sankcij. Pri tem ne smemo pozabiti na govorice, da je vodstvo VURS-a bilo postavljeno politično. Tudi v Delu so se prenehali članki na račun VURS-a, ki jih je pisala Šoštaričeva. Le zakaj?
Ko vzamemo vse to v zakup, vemo, s čim (kom) imamo opravka in se moramo zavedati, da moramo nabrati dovolj močne in podprte argumente. Seveda pa kljub vsem vplivom ne smemo pozabiti, da državo tvorimo državljani.
Torej, kako zvlečti vodstvo vursa v situacijo, ko se bo morala zagovarjat zaradi nepodpore pri izvajanju veljavne zakonodaje? Tednik? Trenja? Trenja bi bila fajn stvar, a se moramo zavedati 2 stvari: prva – trenja so na popTV, ki predvaja kmetijo kar je malček kontraindikatorno. Kot drugo, v odprtih debatah se ne sme pojaviti niti en samcat na »naši« (če želite) strani, ki bo pred kamero točil krokodilje solze zaradi ubogih fifijev in micijev. Pokazat se moramo s fakti, ki so dokazani in delujejo brez kazanja čustev. In se ne pustit sprovocirat z izjavami »saj še za ljudi ni poskrbljeno« - itak, slaba zaščita živali pomeni sabo zaščito ljudi, ker se širijo bolezni. Torej smo oh in sploh koristni in mislimo na široko dobro. Za seboj imamo zakon. Torej….


Moje naglas razmišljanje….

Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines