mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:40:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45113 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #165 : četrtek, 15.11.2007 : 13:57:29 »

Če bi recimo želeli zaposliti več inšpektorjev, ki bi hodili po terenu prevejati predpisano čipiranje, to pomeni: Vurs odgovarja ministrstvu, ki je pod okriljem vlade. Vlada predlaga proračun, ki ga mora potrditi DZ. Vursa se tiče tudi ZJU (zakon o javnih uslužbencih), ki je poleg tega da si lahko izpahneš čeljust zaradi zehanja, skrajno administrativen. Vsak upravni organ mora sprejeti kadorvski načrt, ki mora zajemati: trenutno stanje zaposlenih, stanje zaposlenosti za prihodnji 2 leti, zaposlitve za določen in nedoločen čas, ter predvideno prestrukturiranje del. mest. Predlog načrta mora biti predhodno uskaljen z predlogom  proračuna. Ampak te vnaprej določene birokratske poti niso ovira, saj se kadrovski načrt lahko vedno spremeni, če se:
1.se trajno ali začasno poveča obseg dela in tega dela ni mogoče opraviti z obstoječim številom javnih uslužbencev
2.če upravna organizacija uspe pridobiti/zagotoviti dodatna finančna sredstav za nove zaposlitve.

VURS ne le da ne zaposljuje novih inšpektorjev, menda celo redči njih vrste
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #166 : četrtek, 15.11.2007 : 14:00:56 »

VURS ne le da ne zaposljuje novih inšpektorjev, menda celo redči njih vrste
Heh še preveč jih je, pa nič ne naredijo. Katastrofa Lips Sealed
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #167 : četrtek, 15.11.2007 : 14:04:53 »

Heh še preveč jih je, pa nič ne naredijo. Katastrofa Lips Sealed

Ni jih preveč, mnogo premalo jih je. In zakaj nič ne naredijo - eden od razlogov je naveden v mojem prejšnjem postu.

V katerem sem pozabila nakljukati še tole:
Preden se spopademo, bi bilo fino, da, če se gremo pizdit, zakaj se ne plačuje s/k, da se poveže z ostalimi zavetišči in izve kot prvo, katere občine ne plačujejo, in kot drugo, katere občine sploh nimajo pogodbe in pritisnit še na njih
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #168 : četrtek, 15.11.2007 : 14:18:13 »

, saj se kadrovski načrt lahko vedno spremeni, če se:
1.se trajno ali začasno poveča obseg dela in tega dela ni mogoče opraviti z obstoječim številom javnih uslužbencev
2.če upravna organizacija uspe pridobiti/zagotoviti dodatna finančna sredstav za nove zaposlitve.

o saj bi se, sredstva pa itak lahko pridobijo že danes, z pisanjem že zakonsko določenih glob, ki niso ravno mačji kašelj, pa še ostajala bi jim in bi jih lahko preusmerjali v problematiko  o kateri danes govorimo.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #169 : četrtek, 15.11.2007 : 14:29:05 »

1. nisem prepričana, da je vsem zavetišče v interes s/k.
2. tudi občine, ki nimajo pogodbe, morajo pa izdati napotnico za zavet. Poleg tega - ce bodo nekega dne imele vse obcine pogodbe z slo zavetisci, ne verjamem da bo kaj bolje, ce bodo tista,hm, "sumljiva" zavetisca delala naprej tako kot delajo dandanes. Perun recimo sploh ne sprejema mack. Tudi ce bodo obcine zagotavljale višje finance mesečne oskrbe za mačke/pse, pravzaprav za tista zavetišča, ki ne testirajo, s/k in cepijo bi to pomenilo le vec denarja in se manjsi interes, da živali oskrbijo. Vem da se sliši zelo smešno, ampak glede na to kako delujejo nekatera zavetišča danes, je to zelo realna misel. In katere vet. inšpektorji pustijo na miru kljub prijavam. Paonta zavetišča pač ni le oskrba živali tisti mesec, ampak dolgoročno izboljšanje stanje. Tista zavetišča, ki tako ne posljujejo (ker jim to ni v interesu azardi izgube financ), so šibak člen v verigi in (poleg vsega ostalega) povzročajo, da se začaran krog vrti naprej. medtem ko imaš an drugi strani zavetišča, ki morajo pucati še ta d**k za ostalimi in posljujejo z večnim minusom, akutnim pomanjkanjem časa in prostora, ker dobijo enake ali še nižje finance kot tista "druga" zavetišča in ker živali oskrbijo/rehabilitirajo/oddajo v nov odgovoren dom/preverjajo posvojitelje kakor je treba in kakor določa zakon.

Veriga pač ne more delovati, če posamezni členi nefunkcionirajo - vurs, druga zavetišča, kar povzorči ohranjanje stanja in nvsezadnje tudi ohranjanje mentaliete ljudi, ki vidijo da lahko ostanejo nekaznovani kljub temu, da psa usekajo s sekiro, zažgejo mačko, krišijo posvojitvene pogodbe in nimajo blagega pojma kaj je kolektivna odgovornost.

Lp, Maja
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #170 : četrtek, 15.11.2007 : 14:31:13 »

o saj bi se, sredstva pa itak lahko pridobijo že danes, z pisanjem že zakonsko določenih glob, ki niso ravno mačji kašelj, pa še ostajala bi jim in bi jih lahko preusmerjali v problematiko  o kateri danes govorimo.

Bi, hipotetično. Samo se pa stvar v praksi ne odvija tako.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #171 : četrtek, 15.11.2007 : 14:34:56 »

In spet pridemo do rigiroznega izvajanja zakona. Je pa ta luknjast, kar je zopet problem. In ena največjih lukenj je, da v pravilniku piše, da morajo živali iz zavetišča iti načeloma kastrirane / ster.
Tumbarija.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #172 : četrtek, 15.11.2007 : 14:37:06 »

V pravilniku piše, da je potrebno imeti dober razlog za dat ven brez s/k.
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #173 : četrtek, 15.11.2007 : 14:39:23 »

Torej se lahko s prašniki odda le premlade za ta poseg. Je pa dejstvo, da gre v posojitev največ takšnih in mislim da razen Smetke nihče ne preverja, če so lastniki to izvedli.
lp
T.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #174 : četrtek, 15.11.2007 : 14:47:11 »

V pravilniku piše, da je potrebno imeti dober razlog za dat ven brez s/k.
Točno tako, a ker se zakon ne izvaja, kot bi se in se nekaterim zavetiščem gleda čez prste..... Ali pa celo nekateri inšpektorji ne znajo brati zakona, zato se npr. lahko breje psice in mladiče "fenta" že 2 meseca po kotitvi.

Kar se pa tiče "premlad", nisem stroka, a marsikje po svetu je zgodnja k/s ustaljena praksa in ne zaznavajo kakršnihkoli komplikacij.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #175 : četrtek, 15.11.2007 : 14:47:29 »

Kakorkoli... ne glede na vse, je moje zavetišče vsak dan v večji riti. Zdaj, prav zdaj, in ne glede na to, kaj bo čez leto ali dve. Imam jih, kolikor jih je družba podarila; in lahko vpijem, težim, jamram, jočem, se sekiram, ta trenutek ni prav nič drugačen, kot je bil kakšen prej. Računi ostajajo neplačani, živali se nabirajo, posvajajo jih tako počasi, da počasneje menda sploh šlo ne bi in za povrh vsak dan izvem kaj novega o sebi in delovanju zavetišča. Morala bi tako in ne drugače. Ali pa ravno obratno. Pa kaj, ko ne bi bilo čisto nič drugače, če zdajle nikogar več ne bi bilo - bili bi pa novi.
In hja... ko izveš, kdo je mama in kdo je oče naših Napoleona in ostale bande, ti je vse jasno. Tudi to, kaj je neodgovoren skrbnik in zakaj še dolgo ne bo drugače.

Ali pa kronično bolne, Tecka. Npr. s srčno napako ali kaj podobnega, pri kateremu bi narkoza bila lahko še posebej tvegana.
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #176 : četrtek, 15.11.2007 : 14:58:17 »

Na te sem pozabila  sram, pa sem ga imela sama (Janči) sram. Samo v ostalih zavetiščih take evtanazirajo...
Mah vseskupaj zveni za obupat Undecided
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #177 : četrtek, 15.11.2007 : 15:01:52 »

Torej najprej začnimo iskat finančno pomoč. Kdo zna dovolj nemško, da bi sestavil (ali prevedel, če ga sestavim) dopis za A in D zavetišča / organizacije. Koga kontaktirat: "tierheim" v google pa pogledat, če zgledajo ok in če imajo "international acitivites" ali "pod aktuell". Pri večini takih bo omenjena "romania" ali "galgos aus spanien"... Ob tem se paziti organizacij, ki so nerealne "mačkarice". Mislim, da bi prej pomagala zavetišča zavetiščem, a probat pri ostalih ni greh.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #178 : četrtek, 15.11.2007 : 15:08:10 »

uncas, se spogledujem s tvojim razmisljanjem in definitivno se strinjam, da je v kakrsnikoli konfrontaciji treba priti z dokazljivimi ciframi, s papirovjem ... in ne z jokom in stokom.

Bi pa na EU dodala se spodnje branje. Ni nezanemarljivo, da so cifre necepljenih psov v nebo vpijoce. Sam VURS je dal stevilke, po katerih se da sklepati na kaksnih 100.000-150.000 neevidentiranih (torej berimo: necepljenih) lastniskih psov, poleg teh pa ni cipiranih se ostalih nekaj 10.000 psov, starejsih od 4 leta.

Tule je citat:
Kot poroča Slovenska tiskovna agencija (STA) je bilo po podatkih Veterinarske uprave Republike Slovenije 15. julija 2006 v Sloveniji registriranih okoli 160.000 psov (po navedbah nekaterih veterinarjev naj bi bilo vseh psov okoli 300.000), medtem ko je po podatkih VURS le okoli 10% vseh registriranih psov čistih pasemskih. Območni uradi VURS so leta 2005 zabeležili 1257 ugrizov psov, veterinarsko je bilo obravnavanih 463 primerov, izvršenih pa je bilo 127 sankcij. Največ napadov so zabeležili območni uradi Novo mesto, Maribor in Murska Sobota.
Mag. Borut Sajovic
Spremni tekst k Predlogu zakona o odgovornem lastnistvu psov inravnanju z nevarnimi psi


Je sicer bilo tole napisano z nekim drugim namenom, pa vendar cifre ostajajo. In zakaj te cifre zagotovo zanimajo Evropo?

- ZAKON O VETERINARSKIH MERILIH SKLADNOSTI (ZVMS) je spisan zaradi skladnosti zakonodaje in postopkov z EU, prav tako vse, kar sledi:
- Pravilnik o boleznih živali
- Pravilnik o izvajanju sistematičnega spremljanja stanja bolezni in cepljenj živali v letu 2007
- Pravilnik o ukrepih za ugotavljanje, preprečevanje širjenja in zatiranje stekline – Rabies (Lyssa)

10. člen

(preventiva)

(1) Imetniki psov morajo zagotoviti cepljenje psov proti bolezni, ko ti dopolnijo tri mesece starosti.
    (2) Najpozneje ob cepljenju morajo biti psi označeni in registrirani. V primeru, da imetnik psa s prebivališčem v Republiki Sloveniji cepi ali registrira psa v drugi državi, mora zagotoviti vnos cepljenja oziroma registracije v register psov v CIS VURS najpozneje v 30 dneh od opravljenega cepljenja oziroma registracije. Ob cepljenju je potrebno psom odpraviti tudi notranje zajedalce.
    (3) Ponovna cepljenja (revakcinacije) psov je potrebno opravljati v rokih, ki jih določajo proizvajalci cepiv, vendar od zadnjega cepljenja ne sme preteči več kot 12 mesecev.
    (4) Cepiva, ki se uporabljajo za cepljenje proti bolezni, morajo izpolnjevati standarde za cepiva, ki so navedeni v Prilogi 2, ki je sestavni del tega pravilnika.
    (5) Cepljenje opravljajo veterinarske organizacije in o opravljenih delih mesečno do desetega dne v mesecu poročajo v CIS VURS.
    (6) Identifikacijska številka živali, cepljenje, podatki o cepivu in datum predvidenega ponovnega cepljenja so sestavni del evidenc, ki jih mora voditi veterinarska organizacija, vpisati pa jih mora v register psov v CIS VURS in v veterinarski dokument, ki mora spremljati psa.
    (7) V skladu z Odločbo Komisije z dne 2. februarja 2005 o določitvi obdobja, po preteku katerega je cepljenje proti steklini veljavno (2005/91/ES) (UL L št. 31 z dne 4. 2. 2005, str. 61), se šteje, da je cepljenje ali ponovno cepljenje proti bolezni veljavno šele 21. dan po opravljenem cepljenju.


Vse je po dolgem in pocez skladno z direktivami EU.
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #179 : četrtek, 15.11.2007 : 15:14:45 »

Eto, super, to so argumenti!

Za soočenje namreč. In za zahtevo odgovorov.
Iz prakse pa žal vem, da se še v državah, ki so zelo problematične glede pasje populacije, da ne omenjam urbane stekline pri mačkah in psih, EU ne zgane.
Bo pa mogoč nekaj premaknilo tudi EU: Lishmania - meje so odprte, nemčija in anglija sta že okuženi. Zdravstveno varstvo evropejcev znajo biti stranska vrata k sprejemanju harmonizirane zakopnodaje.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines