mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 01:21:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Zakaj smo ljubitelji živali ponavadi zasmehovani?
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj smo ljubitelji živali ponavadi zasmehovani?  (Prebrano 25344 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« : ponedeljek, 12.11.2007 : 14:21:09 »

ČE tema že obstaja, prosim Jano, da me usmeri, to pa zbriše:

Velikokrat sem opazila, ter tudi na svoji koži doživela, da smo ljubitelji živali zasmehovani, se nas ne jemlje resno, ter kar je še najbolj žalostno, se nas zmerja na takšen in drugačen način. Npr., ko izjaviš, da je zate žival, konkretno pes kot družinski član, se vedno vtaknejo vate, češ, da živali počlovečuješ, da si "bedak", da tako misliš, da so živali le živali, in da jih ne smemo primerjati z ljudmi. Bog ne daj, da napišeš, da je žival enako vredna, kot človek. Velikokrat sem slišala konkretno za ta forum, da so na njem same zadirčne babe, ki te napadajo, kadar kaj vprašaš. In da smo "babe", ki se ukvarjamo s problematiko živali neumne. Zakaj je tako? Ali je kriv njihov odnos do živali, ali naš? Ste kdaj razmišljali o tem?

LP, Branka
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1 : ponedeljek, 12.11.2007 : 14:52:15 »

Preveckrat doziveto  Grin vendar pa sem prisla do zakljucka:
- napad je najboljsa obramba nepoznavalcev
- taksen odnos lahko pricakujes le od ljudi, ki zivali ne poznajo - cesar ne poznas, tega se bojis
- dostikrat se zgodi, da so nekateri ljubitelji zivali prevec vsiljivi s svojimi prepricanji; tej kategoriji recem "aktivisti" in gredo tudi meni posteno na zivcke
- cloveka in zival res ne gre enakovrediti, ker pes nikoli in nikdar ne bo mogel funkcionirati kot clovek. Psi imajo svoja pravila igre, ki jih je treba poznati, upostevati in spostovati
- psi so definitivno druzinski clani, vendar si ta termin nepoznavalci pac razlagajo po svoje in nekateri imetniki zivali tudi, kar seveda nekako ni sprejemljivo, saj skodijo tako sebi kot zivali
- neumne babe - no, tu smo spet pri trditvi iz prve alinee
- napaka je tudi pri nas pasjeljubcih, ker na napacen nacin (jeza, vsiljevanje misljenja itd.) prezentiramo zivljenje z zivaljo, ljudem, ki jim zivali niso blizu

Toliko na kratko...
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2 : torek, 13.11.2007 : 12:54:57 »

hehe, pa se necesa sem se spomnila in sicer kaj odgovorim, ko mi "neljubitelji" zivali zacnejo gledati v denarnico in me zasmehovati, da sem neumna, ker toliko denarja zagonim za svoje pse.
Takrat je moj odgovor zelo kratek: "Vsako tele ima svoje veselje. Moje veselje so psi. Koliko pa ti zagonis za (npr.) golf, ki je tvoje veselje?" S tem odgovorom sem se vsakemu zaprla "gobcek".  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3 : torek, 13.11.2007 : 14:57:14 »

Hehe, ja, podobne odgovore imam tudi jaz, ampak včasih se pa ne znajdem dobro, in  me "neljubitelj" verbalno premaga, sploh če jih je več njih  Angry takrat sem jezna. Ampak sem vesela, da sem takšna kot sem, da bi za svoje živali še gate iz rit spravla če bi bile lačne  Wink Se že dolgo več ne oziram na njih, ampak sem tam, kjer me ljudje kljub moji veliki (mogoče malo obsedeni) ljubezni do živali spoštujejo.  Smiley

LP, Branka
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #4 : sreda, 14.11.2007 : 09:58:44 »

Zanimiva tema...
Malo bi kometirala "napad je najboljša obramba nepoznavalcev". Ne gre samo za nepoznavalce. Jst imam tak problem tudi z veterinarsko, biološko, zootehniško (zmisli si in ti potrdim  Wink ) stroko. Ne vsiljujem svojega mnenja nikomur (ker ne maram, da ga kdo meni), vendar me kljub temu ob vsaki priliki napadejo. Dostikrat gre ne za nepoznavanje, pač pa za "občutek", da nekaj ne delajo prav in da jim je to očitano že samo z mojo prisotnostjo.

Kratek primer: Našla sem psa (premraženega, očitno zgubljenega, mokrega - dež) in ga odpeljala v zavetišče. Čisto enostavno in po zakonu pravilno. Nobenemu nisem nič rekla, od nikogar ničesar pričakovala (razen seveda, da sprejmejo, da odhajam zaradi psa). In se jename usul plaz besed - kako morem, zaradi enga cucka, kar it, pa kva se vtikam v glih vsako zival, k jo vidm, naj dam ze enkrat mir, kva sem tecna, tezak, itak je za psa bolje, da ostane v domacem okolju (bdw - kuza je premocen čičal ob eni bolj prometnih cest), pojma nimam, samo histericna sem in moram takoj dokazat svoj prav (  Huh )...

Neznanje? Naj povem, da ime eden teh govornikov srednjo veterinarsko šolo, druga pa je dipl. pravnik  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #5 : sreda, 14.11.2007 : 12:37:44 »

Uf, tole mi je pa znano, vse skupaj.

En primer, ko je šlo za mojega lastnega psa (da o ostalih živalicah, katerim skušaš pomagati, sploh ne govorim, ker takrat si pa itak največji freak  Roll Eyes).

Letos poleti sem imela rezerviran dopust in ravno takrat je moj kosmatinček zbolel oz. mu je začel nagajati zobek. Smo šli do veta, dobili najprej kuro z antibiotiki in datum operacije. Jaz sem seveda odpovedala težko pričakovani dopust (z lahkim srcem, čeprav sem si ga ful želela) in sprejela, da pač letos ne bom bila na morju, ker mi je najpomembneje, da sem ob svojem kužku. Lahko bi sicer prestavila datum operacije in šla na dopust ter vse skupaj opravila po dopustu, ampak mi to ni niti na pamet padlo, ker mi je prioriteta, da je pes zdrav in zadovoljen. Ok, vse lepo in prav, s fantom itak takoj odpoveva vse skupaj. Odziv ostalih? K A T A S T R O F A!

Od posmehljivega zasmehovanja, češ, zaradi psa (!?) ne greš/gresta na dopust, do zavijanja z očmi, kako smešni smo in, da kaj paničarimo in tako naprej.  Roll Eyes Meni je itak vseeno, sem bila pa najbolj srečna, ko sem bila lahko ob kosmatinčku in sem vedela, da je zobek porihtan  Smiley Se ne more nikoli in nikdar noben dopust kosat s tem, pa čeprav sem zaljubljena v morje Wink

Je pa res, da so tisti pravi prijatelji razumeli, to pa tudi šteje, ne? Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6 : sreda, 14.11.2007 : 14:39:37 »



Je pa res, da so tisti pravi prijatelji razumeli, to pa tudi šteje, ne? Wink

To šteje največ.  Smiley Wink
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #7 : sobota, 15.12.2007 : 22:59:09 »

Jaz mislim da gre tukaj definitvno za napačen odnos, ampak ne za odnos njih ali nas do živali, ampak za odnos med nami samimi. Bom dala še jaz konkreten primer. Moja prejšnja družba je bila do sveta na splošno zelo poniževalna in s tem seveda tudi do mene. In vsaka stvar, ki sem jo naredila, sem jo naredila narobe. Kar pomeni, da je bil napačen tudi moj odnos do živali. Ko smo se pogovarjali o zadevah, sem jaz v moji skrbi za mojo žival vedno pretiravala, je bila recimo bolna, pa kaj se grem, pa kaj pretiravam in ne vem kaj še vse. Ko so bili njihovi ljubljenčki na smrtni postelji so se pa na vsak način trudili, da bi podaljševali njihovo trplenje. Zanimivo mi je pa to, da sem se zdaj od te družbe popolnoma oddaljila in dobila nekaj novih prijateljev, ki živali sicer ne razumejo kot jih razumem sama, ampak, nikoli me noben od njih ne daje v nič zaradi tega. So vzeli v zakup, da je to nekaj kar je del mene, točno jim je jasno kako bom v določenih situacijah reagirala, oni sicer ne bi reagirali enako, ampak meni pač ne jemljejo pravice da reagiram kot reagiram. 
Je pa npr. ta bivša družba rada gledala primerke kot so Stewe Irwing. Mene osebno v takih primerih pač prime, da bi na naš planet prileteli 15 m visoki vesoljčki, nas začeli mečkati po rokah in zraven vpiti: "What a beautifull speciment!" Meni osebno v takih primerih ni jasno kaj ljudem ni jasno, ampak ziher je z mano nekaj narobe, ne?
Osebno mi je kristalno jasno, da bom za ŽIVO BITJE, katero je v MOJI OSKRBI POSKREBELA, ker pač vidim razliko med ŽIVIM BITJEM, ki ga je zbil avto in med KOSOM PLEHA s podobno usodo. Enega od njiju vržeš stran, se pa marsikdo za to še vedno odloči pri napačnem.
Sem absolutno proti počlovečenju živali in sem tako proti posnetkom belega morskega psa, ki z odprtim gobcem šviga po morski gladini, kot tudi proti tistim, kjer pes vsako jutro prinese gospodarju časopis, copate, skuha kavo, naredi zajtrk,.... no ja, saj vam je jasno kam to pelje. Največkrat pa take bedarije gledajo ravno tisti osebki, ki potem vpijejo da se drugi preveč ukvarjajo z nepotrenimi, zraven pa vsako nedeljo po tri ure glancajo avto ali parket. Vsakemu svoje, dragi moji, vsakemu svoje Smiley .
Logiran
karo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #8 : ponedeljek, 24.12.2007 : 10:50:44 »

Zelo nazorno je svoje mnenje glede pasjeljubcev in "pesjanarjev"- tako ljubkovalno sami sebe imenujejo vodniki reševlnih psov- na TV opisal Davo Krničar. Prosto bom povedal in malo skrajšal:
Nikoli nisem mogel razumeti, da se lahko odrasev človek toliko posveča enmu psu in se z njim celo pogovarja, kot da ga le-ta razume. (On v prvem planu, za njim pa veselo skače nemški ovčar z oznakami GRS na plečih. Nekaj se mi ni zdelo v redu, pa nisem prec ugotovil, kaj).
No, pol sm pa sam nabavu psa, pa sem ratu lih tko zmešan, kt gun, k sm jh prek za norce meu! Zdej se lih ko z nemu pogovarjam, kt sm prek une vidu. (Zdej sta oba reševalca, on in pes).
No, tako lahko žival sama največ stori, mi včasih tako dolgih porcesov nismo sposobni speljati. Nimamo tistega pasjega potrpljenja z ljudmi v sebi.
Logiran
balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #9 : četrtek, 08.05.2008 : 17:28:48 »

Imam tudi take probleme..in ravno v šoli, sem risala Baluja in učiteljica me je videla in zdignila moj list z Balujem in pokazalo kako "lepo rišem svojega psa". Pa je konec ure in se mi zasmehujejo(dečki, deklice majo skoraj vse rade pse).

Sicer jaz teh sošolcev niti ne poslušam..naj govorijo kaj želijo, mam pač rada živail-->pse
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : četrtek, 08.05.2008 : 19:31:34 »

Karo, hehe, Davo-ta imela čast osebno spoznati in je res človek na mestu! Smiley

ja, danes sem doživela tudi jaz ''poznavalca pasje psihologije'' Shocked
ravno z Maikom sem se spoznavala z njegovim vnučkom (maikova socializacija Roll Eyes ) in ko je dedi izvedel, da imam tri pse- šokiran do kraja!!!
Potem je začel pametovati, kako lahko imam tri pse, da to je kot bi imela tri otroke (ja in, a pri njih imajo limit 1 otrok Tongue )... potem je za zaključek pristavil, da imeti tri pse ni pametno, ker so ljubosumni ( Huh)
ko sem mu začela o tem, da vsak dobi svojo mero pozornosti in težav z ljubosumnostjo ni (kakna že- ali meni, da se bodo psi med sabo požrli, aja ne verjetno me bodo ugriznili, če se bodo čutili zapostavljene Lips Sealed ) in dedi me je grobo prekinil, da on že ve, ker
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #11 : četrtek, 08.05.2008 : 19:33:07 »

pardon, ponesreči šlo naprej prehitro sram

nadaljujem... on že ve, ker pozna PASJO PSIHOLOGIJO. seveda dedi nima psa...
ubogi otrok, ki bo mogoče prikrajšan bratca/sestrice, da slučajno ne bo ljubosumen Roll Eyes
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #12 : sobota, 10.05.2008 : 12:18:48 »

Eh, kaj se sekiraš. Mene je včeraj na cesti ena pametna gospa podučila, da bi bilo pametno, če bi imela Layla nagobčnik, da ne bom potem jokala, ko bo ubila Chopperja  Shocked Shocked Shocked Baje je po toči zvoniti prepozno  Lips Sealed Roll Eyes Tongue
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #13 : sobota, 10.05.2008 : 14:54:09 »

Jah, Teja, si bo treba se 4. nabavit, da ne bojo ljubosumni. Grin
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #14 : sobota, 10.05.2008 : 18:07:09 »

popljuvana, zasmehovana, deležna postrani pogledov.. Znano. Ker se raje potrudim za žival kot da bi se šla klasiko: tečen dedec (ki bi bil večna tema babjih čvekov), en ali maksimum dva razvajena pamža (druga babja tema), pes morda za okrasek (obvezno čistokrvni, na baterije), sesanje avta vsako soboto, vmes pa paradiranje po nakupovalnih centrih... Pa nimam nič proti ničemur od naštetega, niti najmanj, ampak to mi ne zapolnjuje življenja. Bog ne daj, da komu začnem celo kaj pridigati o pravilni negi psa ali mačke, o K/S, o tem da namesto kofeta v najdražjem lokalu raje tisti drobiž vržem v kakšen šparovček... Pa kako so me pozimi gledali, ko sem na oglasno desko v bloku dala letak za deke. Ah. Ta je itak čist.... Samo tega psa okol vlač, pa za štreko je tiste prekl... mačke futrala in jih lovila... Zihr ni čist gladka..
Za nameček mi je še moja draga mati prijavila, da imam Čipa za nadomestek otroka.
Moj komentar je samo to, da so zelo veliki reveži, ker jim manjka tisti delček srca, zaradi katerega lahko čutiš in imaš rad še koga drugega, razen sebe. In s tem živijo svoja osiromašena življenja.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Zakaj smo ljubitelji živali ponavadi zasmehovani?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines