mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 17:04:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Zakaj smo ljubitelji živali ponavadi zasmehovani?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj smo ljubitelji živali ponavadi zasmehovani?  (Prebrano 25347 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #60 : torek, 19.08.2008 : 16:40:59 »

Se mi zdi, da je tudi odvisno od okolice, kakšni so ljudje. Ker včasih lahko en človek naredi vsesplošno paniko, ki je prej ni bilo.  Žal mi je, da se srečuješ s takimi Nyssa.  
Mi imamo v bloku enega belega knofeka, ki je kot fedrca. Se mi zdi, da bo enkrat, ko ne bom dovolj pozorna Rokija pojedel. Zelo me skrbi  Tongue  

Aja, nisem vedela, da imaš Pitbula Nyssa  Roll Eyes

 Kiss za Paxx-a
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #61 : torek, 19.08.2008 : 16:42:22 »

Mulci naši... večni optimisti! Kiss
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #62 : torek, 19.08.2008 : 16:56:44 »



Aja, nisem vedela, da imaš Pitbula Nyssa  Roll Eyes

 Kiss za Paxx-a
A zato,ker ni pojedel Rokija,ko sta šla drug mimo drugega? Grin
saj ga nimam Tongue uradno je Pugsley čistokrvni večpasemski pes Tongue

Mi imamo v bloku enega belega knofeka, ki je kot fedrca. Se mi zdi, da bo enkrat, ko ne bom dovolj pozorna Rokija pojedel. Zelo me skrbi  Tongue 

Najbolš,da jim malo pogroziš in vmes histerično dviguješ Rokija v naročje  Cheesy
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #63 : torek, 19.08.2008 : 17:03:15 »

Predstavljajte si, kako je bilo šele meni grozno, ko sem imela čivavo. Vsi so rinili v njo, bucibuc kakšen luštkan kuža, ona pa je vedno pikirala v nosove. Človeške! Če sem koga opozorila, so se itak po tleh valjali od smeha.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #64 : torek, 19.08.2008 : 20:03:50 »

Mali kužki pa ja morajo bit hudi  Tongue
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #65 : torek, 19.08.2008 : 20:12:11 »

Ja ja nyssa. Paxa se vedno nisem spoznala. Tisto zadnjic, ko sta tako mimo zdrvela, se pa itak steje kot za nedopustno vedenje  Huh kaksna lastnica tak pa pes  Wink 
Logiran
ChEeSe
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #66 : torek, 19.08.2008 : 20:48:56 »

od mojga atija sestrična je kupila bitbulla..samičko...čedno tk da joj. In js se res nobenih psov ne bojim..mogoče malo (ironično se bo čulo) mi je neprijetno boleg nemškega ovčarja (tramva iz otroštva ko me je napadel in če nebi mel nagobčnika bi mi raztrgal vrat..stara sem bla 7 let) še isti dan so ga pelali uspavat.
No nazaj k bistvu. Smo šli k njim na obisk in jaz se z njihovmu že takrat pol letni pitbullki igram jo čoham tok da mi ne kr cele skor "polubčkala" moja mama pa takrat vpraša katere pasme je ko je zvedla tok da me ni bek potegnala. Sam sm jo umirila in sem ji lepo povedla da pes je takšen ko lastnik in če lasnik vzgoji psa da bo klal in bil hudoben ali ga zanemarja to ni čudno, da če je pa vzgoja taka kot je treba so lahko še "tako nevarni psi" pravi srčki =)
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #67 : torek, 19.08.2008 : 21:06:38 »

Ja ja nyssa. Paxa se vedno nisem spoznala. Tisto zadnjic, ko sta tako mimo zdrvela, se pa itak steje kot za nedopustno vedenje  Huh kaksna lastnica tak pa pes  Wink 
No, no...vidva sta tudi drvela Tongue Še mi smo bili bolj penzionistični od vaju Cheesy
Naslednji teden sva vsak dan v službi s Paxxom...v bistvu sva samo jutri frej, ko imam izpit  Angry, Paxx pa plavalne urice v morju  Cheesy
Pa bi se lahko dobili kaj  Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #68 : torek, 19.08.2008 : 21:23:15 »

Smiley to pa vsekakor, ker moram spoznat tega strah vzbujajocega psa. V profilu mam mail.  Wink

Jaz sem tudi enkrat srecala civavo, ampak k sreci je imel roki nos dovolj visoko, da mu ga ni odgriznila  Angry Vsi okrog naju pa v smeh. Hja, ne vem kako bi se smejali, ce bi bila situacija obratna  Huh
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #69 : ponedeljek, 25.10.2010 : 11:59:29 »

Najrazličnejših opazk in pogledov sem tudi jaz vajena. Večinoma se ne sekiram zaradi tega, se pa vsekakor ob tem ne počutnim prijetno. Sicer pa (žal) to sploh ni edino področje, kjer človek naleti na razne pikre komentarje in postrani poglede. Vkolikor se ukvarjaš z nečim, kar ni ravno po okusu večine oz. če nisi ravno povprečen predstavnik večine, se mi zdi, da hitro postaneš 'ta čuden'. Na srečo pa so ljudje, ki ti pustijo, da si to, kar si. Od nikogar ne pričakujem, da bo mislil in delal tako, kot mislim in delam sama in me to tudi ne moti, dokler se me pusti, da živim kolikor toliko po svoje. Da se spoštuje moje mnenje tako kot jaz spoštujem mnenje drugega. In da se mi ne meče polen pod noge in se me namenoma ne draži, vkolikor jaz ostale pustim pri miru.

Trudim se, da sem kot lastnica psa tudi za tiste, ki jim živali ne pomenijo veliko ali se jih bojijo, nemoteča. Od njih pa pričakujem enako.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #70 : ponedeljek, 25.10.2010 : 12:58:59 »

Jaz sem mnenja, da človekov odnos do drugih živih bitij največ pove o njem samem. Ponavadi je tako, da imajo tisti, ki gledajo na živali kot na manjvredna bitja, tudi do ljudi podoben pogled in so zato na splošno zafrustrirani in tudi na drugih področjih zadrti in sami s sabo nezadovoljni. Zelo radi se zgovarjajo na to, da imajo oni v nasprotju z nami rajši otroke (kot da mi pa otroke sovražimo). Ampak navadno je ravno njihov podmladek najbolj nemogoč, nevzgojen in na sploh problematičen in ravno v njihovi hiši največ prepira in zahrbtnosti. Jaz pravim samo stran od takih 'ljubiteljev ljudi'.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #71 : ponedeljek, 25.10.2010 : 13:53:34 »

Da se spoštuje moje mnenje tako kot jaz spoštujem mnenje drugega.

Mene pa vsebolj moti, da ljudje sploh nimajo "svojega" mnenja. Prevzamejo mnnenje "večine" čeprav ne vedo točno zakaj in, ko jih po tem povprašam v debati ali ker bi dejansko želela o nečem kaj izvedeti ugotovim, da so brez argumentov in kakršnekoli podlage ali česarkoli, kar bi mi lahko povedali. Včasih je bilo to pogosto pri najstnikih, sedaj se je preselilo tudi med odrasle ljudi. Vse bolj se mi zdi, da se ljudem ne da razmišljati o stvareh, o ničemer. Saj nam drugi vse razložijo, zakaj bi se mi ukvarjali s tem princip .... zelo žalostno in zelo zaskrbljujoče... (in malo off topic).

In tudi mene motijo komentarji v smislu bom raje za ljudi poskrbel. In potem predlagaš zbiralno akcijo starih oblek  ... in dobiš zopet spet le izgovore, pa čeprav gre za ljudi ...  Ali pa košare v Merkatorjih, v katerih se zbira stvari, za tiste, ki bi jih potrebovali. Ena uboga košara se ne napolni v celem tednu, pa gre za hipermarket in vreča makaronov/trajno mleko/moka... se dobi za manj kot euro ... 
In potem, ko pa ti isti ljudje, ki jim je pomoč drugim tako tuja potrebujejo pomoč, jo pričakujejo iz vseh smeri in to takoj, ko jim "zagusti"...
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #72 : ponedeljek, 25.10.2010 : 13:57:06 »

Mene pa vsebolj moti, da ljudje sploh nimajo "svojega" mnenja. Prevzamejo mnnenje "večine" čeprav ne vedo točno zakaj in, ko jih po tem povprašam v debati ali ker bi dejansko želela o nečem kaj izvedeti ugotovim, da so brez argumentov in kakršnekoli podlage ali česarkoli, kar bi mi lahko povedali. Včasih je bilo to pogosto pri najstnikih, sedaj se je preselilo tudi med odrasle ljudi. Vse bolj se mi zdi, da se ljudem ne da razmišljati o stvareh, o ničemer. Saj nam drugi vse razložijo, zakaj bi se mi ukvarjali s tem princip .... zelo žalostno in zelo zaskrbljujoče... (in malo off topic).
Se strinjam.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #73 : ponedeljek, 25.10.2010 : 14:33:42 »

In tako je bilo tudi danes. Nasproti mi je prisla ena starejsa gospa za katero vem, da ne mara psov in sem ji pred kaksnim letom ali dvema ze skresala nazaj kar ji gre, ko je nekaj sikala. Od takrat je bil mir.
Pse dam na poleg in hocem mimo nje. Pa zaslisim, ko sikne: "......... pasja." Mislim, da je rekla "zalega pasja". V momentu sem eksplodirala, ker imam resnicno dovolj, da se bo vsak, ki ima 5 sekund casa, znasal nad menoj. Tako sem se zdrla nazaj, da je tastara vkljucila turbo pogon in izginila za ovinkom.
Razumela bi, ce bi mojim psom dovolila, da ji tezijo ali da bi se kdaj zgodilo kaj takega, da bi se lahko pocutila ogrozeno, ampak to se nikoli ni zgodilo. Psom tega enostavno ne dovolim, ker se zavedam, da se nekateri ljudje bojijo zivali iz taksnega ali drugacnega razloga. In ce se tega zavedam in naredim vse, da so moji psi cim manj moteci za okolico, potem nikakor ne bom dovolila, da se bodo neki prenapeti osebki vtikali v moje pse in me zalili.

Priznam, da nisem izpadla cisto nic damsko in da je bil rafal mojih besed vse kaj drugega kot vljuden, a resnicno imam dovolj, da se moram neprestano umikati in trpeti polivanje gnoja po meni in mojih psih samo zato, ker je nekdo vstal na levo nogo.
Mi je pa cisto vseeno kaj si misli, ker bom zdaj spet imela kaksno leto mir pred njo.

Pa saj to ni pogojeno s tem, da imaš psa.
Ti dam drug primer. Zadnjič se vozim s kolesom po kolesarski stezi (povsem pravilno), ko mi pot zapre en tip v kombiju. Malo je manjkalo, da me ni povozil: v zadnjem trenutku je zavrl, jaz pa sem okrog njega naredila krog (pri tem zapeljala že na cesto). Zadeva pa ni ostala le pri tem, ampak me je tepec zmešani začel še nadirati, češ kako vozim.  Roll Eyes
Ko sem mu nazaj povedala svoje (naj malo bolj pogleda, ker je on tisti, ki se vključuje na glavno cesto), je odgovoril s psovko.
In sploh ne gre za osamljen primer.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #74 : ponedeljek, 25.10.2010 : 22:41:36 »

Hm, mene imajo tudi nekateri sosedi za čudakinjo ker imam tako rada pse, če se pa s kom ne razumeš ti pa še raje povedo kaj si mislijo o tebi - jaz sem za sosede 'pasja princeska', ha-ha... Grin Grin

Se pa strinjam s Penny da večina ljudi gleda na živali kot na manjvredna bitja in če ima nekdo zelo rad živali in jim tudi skuša pomagati je verjetno ornk prismuknjen, čudak skratka.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Zakaj smo ljubitelji živali ponavadi zasmehovani?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines