mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:00:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Zakaj smo ljubitelji živali ponavadi zasmehovani?
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj smo ljubitelji živali ponavadi zasmehovani?  (Prebrano 25312 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #75 : ponedeljek, 25.10.2010 : 22:58:24 »

Tisti, ki ne zmore sočutja, tisto malo, kar rabi žival, verjemi, da ga do sočloveka tudi ne premore. Neštetokrat videno in občuteno. Žal.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #76 : ponedeljek, 25.10.2010 : 23:00:12 »

Ja, se popolnoma strinjam s tabo, yo, res je to kar si napisala!
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #77 : torek, 26.10.2010 : 00:05:05 »

Se tudi jaz strinjam, da to "zasmehovanje" ni omejeno samo na ljubitelje živali, ampak še na marsikatero drugo področje, oz. na vsa področja, kjer izstopaš od povprečja in nisi samo ovca, ki slepo sledi ostali čredi. Jaz sem se od začetka zaradi vseh opazk na moj račun (ki jih ni bilo malo Tongue) sekirala, pa sem potem to prerastla in danes mi krepko dol maha za vse neargumentirane negativne kritike na moja dejanja. In ob komentarjih v stilu: "če bi ti živela v času čarovnic, bi te skurili med prvimi," sem prav ponosna sama nase. Cool

Mene pa vsebolj moti, da ljudje sploh nimajo "svojega" mnenja. Prevzamejo mnnenje "večine" čeprav ne vedo točno zakaj in, ko jih po tem povprašam v debati ali ker bi dejansko želela o nečem kaj izvedeti ugotovim, da so brez argumentov in kakršnekoli podlage ali česarkoli, kar bi mi lahko povedali. Včasih je bilo to pogosto pri najstnikih, sedaj se je preselilo tudi med odrasle ljudi. Vse bolj se mi zdi, da se ljudem ne da razmišljati o stvareh, o ničemer. Saj nam drugi vse razložijo, zakaj bi se mi ukvarjali s tem princip .... zelo žalostno in zelo zaskrbljujoče... (in malo off topic)

To pa tudi jaz opažam. Velikokrat se z ljudmi raje pogovarjam o kakšnih splošnih, vsakdanjih in zlajnanih rečeh (npr. v vremenu Roll Eyes) kot pa o kakšnih resnejših temah, ker nimam več energije za prebavljanje komentarjev v smislu "ker je tako pač prav - ker že 100 let tako velja, ker je ta in ta tako rekel, ker pač večina tako pravi, ker se mi ne da razmišljati". Res jih (nas Tongue) je malo takšnih, ki še razmišljajo(mo) s svojo glavo...
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #78 : petek, 21.01.2011 : 15:36:35 »

Eh, jaz se ne obremenjujem s tem. Jaz sem že marsikomu rekla, če nimaš živali doma, nimaš kej pametovat in to je to. Debata zaključena.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #79 : sobota, 22.01.2011 : 15:47:16 »

Meni gre pa najbolj naživce, da sem še mlada (11let) in me nihče glede živali ne jemlje resno. Sem se tako razjezila, ko sem poskusila uloviti prostoživečo muco za sterilizacijo (prvič mi sicer ni uspelo, zaradi odpovedi veterinarke, drugič pa) in so šle mimo dve odrasle znanke, ki imajo pse in so drugače prijazne in so se nam smejale, da kako nimamo kaj delat doma in se igramo z muckami in se nam vedno kasneje posmehovale. Pa še veliko podobnih je, bi lahko cel spis napisala... Pa prosim ne me zdaj obtožit, da se le igram, ko pomagam živalim...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #80 : sobota, 22.01.2011 : 22:36:10 »

aierdale, nihče te ne bo obtožil, da se igraš. Če si šla lovit prostoživečko si naredila že mnogo mnogo več od vseh mogočih "živaloljubcev", ki imajo precej več let od tebe. ne pozabi pa, da si v obdobju, ko bo skrb za živali lahko kdaj prinesla tudi težave in nejevoljo preprosto zato ker te zaradi starosti marsikdo ne bo jemal resno, istočasno pa bodo vrstniki, ki so v najstniškem obdobju pomembni, pogosto imeli drugačno mnenje
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #81 : nedelja, 23.01.2011 : 10:52:54 »

aierdale, nihče te ne bo obtožil, da se igraš. Če si šla lovit prostoživečko si naredila že mnogo mnogo več od vseh mogočih "živaloljubcev", ki imajo precej več let od tebe. ne pozabi pa, da si v obdobju, ko bo skrb za živali lahko kdaj prinesla tudi težave in nejevoljo preprosto zato ker te zaradi starosti marsikdo ne bo jemal resno, istočasno pa bodo vrstniki, ki so v najstniškem obdobju pomembni, pogosto imeli drugačno mnenje
Saj težave mi prinese marsikdaj.
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #82 : sobota, 09.07.2011 : 00:15:09 »

Tudi meni se to dogaja sedaj ko kupujem Papillončka, ki pa v Sloveniji niso tako poceni... tam okrog 1500eur.
Sem doživela že vse vrste kritik npr.:
''kaj pa boš s takim psom?''
''glej kakšna velika ušesa ima, zastonj dobiš veliko lepšega mešančka.''

Vglavnem ljudje najdejo same slabe stvari, ne pogledajo pa na dobre... :/
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Zakaj smo ljubitelji živali ponavadi zasmehovani?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines