mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:11:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: samo nekateri imajo rodovnik
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: samo nekateri imajo rodovnik  (Prebrano 21430 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #45 : sobota, 13.06.2009 : 14:56:26 »

Ja, sej se mi je zdelo, da je to neodvisno, ker vem za enega vzreditelja, ki ne hodi na razstave, pa vseeno vzreja.

Samo, ali imajo potem ti mladiči tudi rodovnik? Če ima psica vzrejno dovoljenje, potem imajo mladiči rodovnik, ane?

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #46 : sobota, 13.06.2009 : 15:01:33 »

Rodovnik dobijo vsi mladiči rodovniških staršev z opravljenim vzrejnim pregledom in z vzrejnim dovoljenjem ne glede na to, ali se starši razstavljajo, ali ne.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #47 : sobota, 13.06.2009 : 15:02:53 »

Ja, sej se mi je zdelo, da je to neodvisno, ker vem za enega vzreditelja, ki ne hodi na razstave, pa vseeno vzreja.

Samo, ali imajo potem ti mladiči tudi rodovnik? Če ima psica vzrejno dovoljenje, potem imajo mladiči rodovnik, ane?



Če ima psica vzrejno dovoljenje in samec vzrejno dovoljenje ter psice ne parijo pogosteje, kot je to dovoljeno.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #48 : sobota, 13.06.2009 : 15:06:42 »

Aha, no tako da vem.  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #49 : ponedeljek, 15.06.2009 : 10:12:04 »

Ali mi lahko razložiš, zakaj naj bi bilo treba psa za vzrejo razstavljati?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #50 : ponedeljek, 15.06.2009 : 15:46:49 »

Ne vem, vprašam pač. Ker večina vzrediteljev, ki jih poznam hodi na razstave.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #51 : sreda, 08.12.2010 : 19:36:44 »

Na http://www.delo.si je intervju Petre Mauer z Mojco Sajovic - naslov je Čistokrvnih psov brez rodovnika ni in že naslov pove, o čem je v članku govora.
Na članke Delovih edicij ni mogoče dati direktnih linkov, pdf verzije pa so zdaj samo za člane, zato je tukaj nekaj podatkov o članku, da ga lažje najdete:

Delo in dom, 08.12.2010
informirani v nakup psa
Čistokrvnih psov brez rodovnika ni
Čeprav "čistokrvnih mladičev brez rodovnika" že dolga leta ni več, se še vedno najdejo komercialni rejci, ki jih brez slabe vesti ponujajo naivnim kupcem.
Izraz je nastal v času, ko je veljalo, da je psica sposobna poskrbeti le za leglo s šestimi mladički, druge pa bi moral vzreditelj odstraniti, se pravi, humano uspavati. Navadno tega ni naredil, ampak je prodal šest mladičkov z rodovnikom, druge pa brez njega in zato ceneje. Naša država ima od leta 1999 zakon o zaščiti živali, ki prepoveduje pobijanje zdravih živali. Temu je sledila tudi Kinološka zveza Slovenije (KZS) in od tedaj izdaja rodovnike vsem mladičem, vzreditelj pa je dolžan zanje in za psico primerno poskrbeti, tako da so vsi enako dobro hranjeni in oskrbovani.


Upam, da bodo članek prebrali prav vsi, ki jim bo ta številka Dela in dom prišla pred oči.
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #52 : četrtek, 09.12.2010 : 09:18:43 »

Odličen članek!!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #53 : četrtek, 09.12.2010 : 10:35:06 »

Sem včeraj prebrala  Smiley Afro
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: samo nekateri imajo rodovnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines