mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:59:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Grizenje in napadalnost
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Grizenje in napadalnost  (Prebrano 13956 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« : sreda, 21.11.2007 : 13:46:04 »

Živjo!
Kot morda nekateri že veste, sem pred slabima dvema meseca iz Horjula posvojila simpatično, majhno, starejšo psičko Glu. Čez teden živiva v LJ v študentskem stanovanju, čez vikend doma. Do kakih treh tednov nazaj je bilo vse super (razen tega, da je tulila ko mene ni bilo doma, ampak smo to z eno 'seanso' odpravili), zdaj pa je postala agresivna.
Najprej na metlo in sesalec, potem je začela grist še gospo, ki doma pride pospravit. Zagnala se je v noge in grizla. Kmalu zatem je napadla moje sošolce, ki so k meni v stanovanje prišli na obisk. Zaganja se vedno samo v noge (morda zato ker je majhna) in ko človek hodi - ko sedi in so noge pri miru je mirna, celo prijazna in se pride čohat do človeka (in se ne zažene v roko, obraz,...). Ko so bili obiski pri nas doma, se ni zaganjala v nikogar (za razliko od stanovanja, kjer se zažene v vsakogar), do predvčerajšnjim, ko je k nam prišel stric in šel v sobo, kjer je bila mala mucka, Glujina hrana in jaz. Takrat se je obrnila in ga po obeh nogah dvakrat kar precej ugriznila do krvi. Včeraj zvečer v stanovanju je ugriznila punco, ki je bila na obisku in sem ji zato dala gor nagobčnik. Z nagobčnikom se je zagnala še v mojo cimro, čeprav jo pozna in še nikoli ni bilo problemov.
Vedno, ko koga napade, jo ZELO naderem in pošljem (oz. primem za ovratnico in vodim, če noče) v košaro in sem dolgo ''skregana'' z njo. Pri tuljenju je to pomagalo v prvo, napadalnost pa se stopnjuje, ne umirja.
Do mene je najbolj zlata psička na svetu, prav tako do domačih (razen če me kdo žgačka zna zarenčat in prijet nogo), tudi na cesti ni problemov (čeprav sem zdaj začela cvikat) oz. ko greva kam na obisk je tudi prijazna. Prijazna je tudi do ljudi, ki jih grize, če so le na miru in sedijo.
Prosim vas za nasvete in ideje, ker ji jaz očitno ne znam pokazat na pravi način, da ni treba več nikogar branit in se ničesar več bat.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #1 : nedelja, 25.11.2007 : 21:46:48 »

Nobenih idej? Huh
Logiran
zorana
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #2 : nedelja, 25.11.2007 : 22:22:28 »

Zal res nimam idnasvetov. Bi pa v primeru vase psicke zagotovo kontaktirala Smetko oz. tiste, ki so zanjo skrbeli v zavetiscu, ki jo se najbolje poznajo in bodo znali kaj svetovat. Srecno!
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #3 : nedelja, 25.11.2007 : 22:34:20 »

S Smetko sva nekaj časa nazaj že govorili in se držim njenih nasvetov, pa sedaj žal ne deluje tako dobro, kot je delovalo pri tuljenju. Saj nameravam ostat potrpežljiva in vztrajna, mislila sem samo da več glav več ve in da bi kdo, ki je bil v podobni situaciji (ali pa se spozna na te zadeve) lahko imel še kakšen predlog/idejo Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : ponedeljek, 26.11.2007 : 00:13:01 »

Najbolje, da se obrneš na Smetko in na Xeno. Obe imata veliko izkušenj in psičko poznata. Situacijo še enkrat predebatiraj s Smetko in Xeno.
Logiran
_SabIncHek_
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #5 : četrtek, 07.02.2008 : 13:40:20 »

Pozdravljeni!
Tudi jest sm pred kratkim posvojila psička iz zavetišča v Vitovljah.
Sedaj je star 4 mesece in je mešanček med rottweilerjem in nemškim ovčarjem, in imam podoben problem kot Zala_
Z domačimi se lepo igra tudi z ostalimi ljudmi se rad igra,vendar  ko mu ni kaj prav  te kar ugrizne ( v roko , obraz,.. )
Nekaj časa sem poskušala s dretjem v njega. Pomagalo je en čas.
Sedaj pa postaja zmeraj bolj agresiven, tudi ugriz mu postaja močnejši..

v prejšnji temi sem  dobila odg. naj gre v pasjo šolo. Je to pametno? Undecided


Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #6 : četrtek, 07.02.2008 : 14:19:07 »

Dobra pasja šola vedno prav pride. Sploh pri tvojem psu, ki je mix dveh tako specifičnih, delovnih pasem. Čim prej v šolo!
Logiran
bingo2
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #7 : četrtek, 01.05.2008 : 21:06:28 »

zdravo
imam psa binga star prebližno 4 mesece in skoraj stalno nas grize in renči na nas pa tudi ko ga kregam ne neha temveč začne gristi še bolj kaj naj naredim je pa mix pasme mama šnavcer oče neznan
http://static.album.email.si/8/6/507486/LHHvHLLPuw7O17V176tny.jpg
hvala za odgovore
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #8 : petek, 02.05.2008 : 10:52:07 »

Pomojem je najbolje, da greste v šolo, če je star šele 4 mesece; da se zaposli on in vi dobite nasvete kako prav reagirati v takih situacijah.
Logiran
Morten
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #9 : sobota, 17.05.2008 : 18:36:18 »

Pozdravljeni. Ta forum prebiram bolj občasno. Zadeva, ki me zanima, je tu po segmentih že opisana, vseeno pa bi rad vaša mnenja, izkušnje v bolj strnjeni obliki.
Imamo malo manj kot leto staro samičko Appenzellerja. Naš prvi pes. Kar nas moti pri njej je njena agresivnost navzven. Angry Agresivna je do neznancev, ki jih srečujemo na sprehodu in do nekaterih drugih psov. Še posebno pa je moteč njen lovski nagon. Lovi praktično vse; kokoši (dve je že pokončala sram), ovce, mačke, tekače, kolesarje....
Trenutno obiskuje malo šolo. Tudi tam izkazuje agresivnost.
Hvala za mnenja.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #10 : sobota, 17.05.2008 : 22:16:56 »

Če ima izrazit lovski nagon, jo bo treba imeti kar bolj na povodcu - tukaj praktično ne poznam nobene druge rešitve.
Drugače pa se pri vzgoji odlično obnese vodna pištola, s katero psa pošpricaš vsakič, ko ušpiči kaj nedovoljenega. Po možnosti tako, da te ne vidi. (Kar pomeni veliko vztrajnosti, pa dostikrat tudi mokre hlače - ker do sedaj še nisem srečala pištole, iz katere ne bi vsaj malo kapljalo.)
"Biti skregan"  potem, ko psa ošteješ za nezaželeno vedenje, tudi pomaga - ampak je spet treba biti zelo vztrajen. Pa obvezno pasja šola z dobrim inštruktorjem - še sploh, če gre za prvega psa. V tem primeru knjige in nasveti enostavno niso dovolj. Moja prva psička je mene tako okrog prinašala, da človek ne bi verjel. Z leti se naučiš marsikaj - ampak izrazit lovski nagon zna biti pa res težava. Gotovo se bo na tem forumu še javil kakšen od poznavalcev z izkušnjami na tem področju.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #11 : nedelja, 18.05.2008 : 08:57:00 »

Morten,
in kaj pravijo v soli na njeno agresivnost? Cudno se mi zdi, da bi taksno obnasanje spregledali oziroma akceptirali.

Lovski nagon... reagirati bi morali ze prvic, ko se je pognala za "plenom". O.K. verjamem, da na zacetku niti niste vedeli kam vse skupaj vodi, ker je to vas prvi pes. A vseeno bi bilo ze takrat zelo dobro, da bi se malo bolj pozanimali kako "deluje" pes.
Ne vem pa zakaj se vedno dopuscate, da psica preganja vse kar se premika. Za zacetek je ne spuscajte vec s povodca. Kako naprej pa bi vam morali povedati v pasji soli. Preko foruma je tezko dajati nasvete, ker ne poznamo ne tebe ne psa in bi lahko naredili vec skode kot koristi, ce bi tukaj pametovali kaj moras narediti. Pri vsakem psu je potreben malce drugacen pristop.
Ker je psica ze skusila kaj pomeni ujeti plen bo pot do uspeha daljsa in bo potrebno vloziti mnogo vec dela in vztrajnosti, kot pa bi ga bilo treba, ce bi zadevo ustavili preden je ujela svojo prvo trofejo.
Vsekakor boste morali trdo delati na odpoklicu.

Imam pse z zelo izrazenim lovskim nagonom a mi to ne predstavlja nek problem enostavno zato, ker tega ne dovoljujem. Dejstvo pa je, da so vecinoma na povodcu in jih spustim le tam, kjer ni neke nevarnosti, da bi lahko nekontrolirano sproscali svoje nagone. Ta nagon lahko sprostijo le na lure coursingu (simulacija pravega lova z umetnim plenom).
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #12 : nedelja, 18.05.2008 : 09:10:00 »

Morten, glede na to, da hodita v malo šolo, je psička gotovo še zelo mlada. Očitno je zelo samosvoja in samostojna. Potrebno bo takoj vzpostaviti avtoriteto in jo naučiti, kaj pomeni beseda NE. Ko ji bo to jasno, kaj pomeni ne, boš to lahko uporabljal pri grizenju in neželenem vedenju do ljudi in psov. Pa odpoklic bo treba spedenati 120%, da jo lahko odpokličeš tudi od plena. Psičko na dolgo vrvico in trenirat. Rezultati ne bodo vidni takoj, ker ima psička že neke vzorce v sebi, ki jih bo treba popraviti, ampak bojo pa. Oborožite se s potrpežljivostjo, pa bo šlo. Srečno, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Morten
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #13 : nedelja, 18.05.2008 : 10:31:03 »

Da dopolnim...pes je na sprehodih, kjer srečujemo ljudi (tekače, kolesarje) in druge pse...v glavnem na povodcu. Prosta je le tam, kjer načeloma nikogar ne pričakujem. In tudi na povodcu reagira tako, da se zažene, kolikor ji povodec seveda dopušča. Seveda ne vedno in za vsakim, vseeno pa se mi zdi, da prevečkrat.
Agnes...tisti NE pedenava na vsakem sprehodu, ob vsaki aktivnosti. Napredek je, to moram reči, vseeno pa je moteče, da nikamor ne morem..."sproščen". Stalno oprezati, kdaj se bo pojavil kak tekač, razmišljanje, kako bo reagirala...itd....predvidevanja.... Saj razumeš, kaj mislim?
Pa še to..je mogoče, da jo je električni pastir, ki jo je "presenetil" med pogonom za ovcami, kaj naučil?
Logiran
alenkapia
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #14 : torek, 08.07.2008 : 12:37:41 »

Naša dvomesečna Lady - Shih-tzu, pa je začela grizit zjutraj ko se zbudi in to res konkretno grizit. Pa ne stvari ampak naju s hčerko (po nosu, nogah, ušesih, rokah). Saj se mi zdi da je to normalno, vendar se mi zdi za takega malega kužka to res nenavadno, ker res zelo močno ugrizne in tudi razumem, da se mali psi igrajo po svoje. Začela sem jo lepo potiskati  stran oz. dajati dol iz postelje, jo opozarjati da ne sme,  vendar nič ne pomaga (kot da dobi pravi napad).
Hvala in lp
Alenka

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #15 : torek, 08.07.2008 : 12:46:17 »

Preusmeri njeno pozornost na igračo, lahko navadno cunjo, da bo raje vanjo zasadila zobe. Igrače ji ne smeš potisniti v gobček, ampak ji z njo pomahaj pred gobčkom, igračo oživi, kot da je plen, zajec, ki skače pred psom.
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #16 : torek, 05.08.2008 : 15:43:45 »

Imam 4,5 mesecov staro psiškp velike rasti,zanima me kako dolgo ji rastejo zobi in gdaj bo nehala grist
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #17 : torek, 05.08.2008 : 15:45:00 »

psička
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #18 : torek, 05.08.2008 : 15:53:11 »

Gristi bo nehala, ko boste vi tako hoteli. Dokler ji boste dopuscali pa bo seveda prav veselo grizla vse in vsakogar. Kako psa prepricati, da njegovo grizenje ni ravno zazeleno lahko preberete v tej temi - najbolj priporocljivo pa je obiskati pasjo solo kjer bo instruktov videl vodnika in psa ter se na podlagi tega lahko pravilno odlocil kako naprej.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #19 : torek, 05.08.2008 : 16:08:15 »

spomladi bo verjetno šla v šolo
ker mislim da v jeseni bo še preve igriva-ko pesa zagleda je čisto zmešana
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #20 : torek, 05.08.2008 : 16:17:24 »

Za šolo je že dovolj stara, nikar ne čakajte do pomladi. Zdaj jo je treba čim več naučit, potem bo prepozno. Vpiši jo v malo šolo, ki je primerna za mlade pse.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #21 : torek, 05.08.2008 : 16:38:56 »

sedi!
ne da bo sla spomladi verjetno...
letos jeseni jo zagotovo vpisite v solo, ker se vzgoja zacne takoj in ne, ko se nam zazdi, da pes ni vec "cisto zmesan"  Wink
Dlje ko boste odlasali vec dela vas caka. To kar bi zdaj naredili mimogrede in skozi igro, bo lahko cez leto dni predstavljalo vecji problem za katerega bo potrebno porabiti mnogo vec casa in energije, da se ga odpravi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #22 : torek, 05.08.2008 : 17:23:47 »

Ok za vse, ki imate težave z griženjem. Kdo malo spremlja ve ,da sem pred tremi meseci dobila malo psičko mešanko od PePsi (uradno od Smetke). Takrat je bila stara 3 mesece. Sicer roko na srce, do takrat jo je PePsi FUL lepo vzgojila in večjih težav nismo imeli. Vendar je tako kot vsak kuža sprobavala meje v novem domu in napadala copate. Pa ne tistih pri vhodu, temveč tiste na nogah. Nekajkratni NE ni zalegel, zato jo je moja noga odrinila. Pa je vseeno ponovila vajo, pa jo je odrinila malo bolj... ali pa mi je grizljala roke, pa sem jo prijela za gobček, stisnila nežno, pa potem močneje. Obojem sem ponavljala dokler se ni naučila, da ne sme gristi... tako ne grize ne mene ne fanta. Z njegovo mamo je druga zgodba, ker ji dopušča da jo grize in se ji zdi ful fino smešna ko grizlja njene copate... Vsako prepričevanje, da naj jo ne spodbuja in ji reče FUJ (FUJ uporabljamo za tisto kar nikol in nikdar ne sme početi, pa še dobro ga že razume) je bilo zaman, jo enostavno ne poslušam več da mora vsak mesec kupiti nove copate. Jaz imam iste že 3 mesece odkar jo imamo.

Pri vsem skupaj mi je pomagala odločnost in moja trma, ki je preeeceeej večja kot Čipkina. Torej mogoče komu z mladim psom lahko pomaga tudi to.

Še kar se šole tiče: dobila sem psičko staro 3 mesece v šolo je šla po 14 dnevih se mi zdi, ker se je takrat začela. Če bi dobila psičko prej, bi šla takoj v šolo ko bi bilo mogoče. Meni se je ful splačala mala šola, ker sem šefe, mi zaupa in mi sledi. Danes sem jo sprehajala brez povodca, ko je iz koruza pogledala srna. Jaz je še opazila nisem, Čipka je zalajala. Poznam pozo, ko vidim da bo pes štartal na plen, vse kar je bilo je bil en sam odločen NE in pa SEM, ni bilo težav, lepo se je obrnila prišla do mene in seveda klik- hrana. Na povodec seveda in dalje.

Zala_ tebi pa žal ne morem dati tudi ideje ne, razen Smetke in Xene.
Logiran
Nikita
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #23 : sreda, 03.09.2008 : 15:09:55 »

No pa da še jaz opišem kako sem rešila ta problem. Tudi imam Appenzlerja, ki je sedaj star 5,5 mesecev. Je zelo močen karaktor, radoživ, občasno pa tudi zelo trmast. 2 tedna po tem ko sem ga dobila sva šla v šolo, že zaradi socializacije, pa da dobim pravilne osnove za učenje. Glede na to da se je šolanje že končevalo, sva bila samo parkrat, ta mesec pa bova nadaljevala.
Je zelo živahen in nagajiv pa nasplošno zelo ubogljiv.  3 Tedne nazaj pa me je zelo presenetil. Na jutranjem sprehodu je začel kar malo surovo skakat vame in me vlečt za pulover. Prvič me je resnično presenetil, saj glede na to, da ima že 20 kg, je bil njegov podvig zelo boleč.  Moram priznati da prvič nisem pravilno odreagirala.
Glede na to da smo bili meseca avgusta so bila vrate šole zaprta. Tako da sem morala po hitrem postopku ugotoviti kako naj bi bilo pravilno odreagirati.
Naslednji dan se je zgodilo isto, kar na lepem se mu je malo odtrgalo in začel skakati vame in grist. Prvi moj plan je bil, da ga primem za kožuh in poskušam obrniti na hrbet, ga držim ob tla dokler se ne umiri. Definitivno to ni bila prava rešitev, je ratal še bolj histeričen, umiril se pa tudi ni. Imela sem že kar nekaj modric od ugrizov.Glede na to da je moj kužek totalno neustrašen kakšna vodna pištola ne pride v poštev. (Tudi sprobala)
Nato sem šla do veterinarja po nasvet kako naj to zaustavim. Priporočal mi je, da ga malo s parfumom po gobčku, saj se ga psi bojijo in da ga zavežem nekam se oddaljim kakih 20 metrov, toliko da začne jokati in ga pustim tam nekaj časa, da se malo zamisli.
To pa je zelo učinkovalo! 3. dan me spet začne napadati, s parfumom sem ga čisto majčkeno našpricala, tako da se je nehal zakajati vame, ga zavezala in tam pustila 5 minut in mu razložila da je to NE SME.
4. dan, ko je spet poskušal, sva imela isti postopek. To je bil tudi usodni zadnji dan.
Danes je že skoraj mesec od tega pa mu ne pride več na pamet za take podvige. Od takrat naprej je pa tudi beseda NE SME postala zakon in jo uporablajam vsak dan. Spet veselo korakava po sprehodih on pa je zelo ubogljiv psiček. Pa tudi papirčke več ne pobira, ker ve da NE SME pomeni pusti primeru.
Logiran
Nikita
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #24 : četrtek, 04.09.2008 : 07:27:32 »

Vidim da sem pozabila napisati še to, da na koncu, ko so umiri ga je obvezno potrebno nagraditi.
Logiran
AnCy88
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #25 : torek, 06.01.2009 : 14:00:58 »

Pozdravljeni!

Imam en problem, in bi vas rada prosila za kakšen nasvet ali kaj podobnega!

Sem lastnica 9 mesečne zlate prinašalke Zoje. Kr je naša prva psička, smo se doma odločle, da gremo z njo v šolo (pri 5 mesecih nekje). Tam je nekaj časa bila solidno pridna, nato pa se ji je enkrat zmešalo in je začela vame skakat in me grizt. Takrat sem jo kregala, se drla na njo, vse probala in ni hotela nehat. Najhujše pa je, da je takrat bila "učiteljica" zravn in ni rekla niti besede, samo obrnila se je vstran! Takrat smo se doma odločle, da tja več ne gremo! Plačale smo kr nekaj € in se nam ne zdi fer, da se ona, ko je tam zato, da nam pomaga kak naredit v določeni situaciji, obrne stran in me ignorira.
Doma probavamo na vse načine odvadit tega, ampak ne vemo al je v nas napaka al v Zoji. Ko ji kaj ne paše, se kr v nas spusti in grize. Ne vem ali je to v igri ail to zares dela.
Do drugih ljudi in psov, ni bla nikol napadla, vsakega se razveseli in se se želi igrat.
Res pa je, da je naša prva psička in smo me kakšno napako naredle, ne vem. Vse smo že zelo razočarane, in ne vem kaj bo, ko še bo starejša... Doma smo se že pogovarjale, da če bo šlo tak dalje bo mogla na inekcijo... čeprav tega ne želimo naredit, ampak doben ne želi doma meti kužka, ki je do lastnika napadaln..
Če ste imeli kakšno podobno izkušnjo ali veste kak bi se rešli tega grizenja, mi PROSIM pomagajte!
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #26 : petek, 09.04.2010 : 20:37:28 »

AnCy88, ali si rešila napadalnost psičke?

Naša pekinezerka je imela obdobje, ko je grizla in napadala vse po vrsti.... tudi mene. Pol sem jo zagrabla za kožo, pogledala direkt v oči in ji večkrat rekla strogo NE.
Večkrat sem morala ponavljat, vmes tudi renčat (boljše, da me je slišala sam ona), ma sedaj je boljš.
Včasih se ji še odpiči, podivja... še najraje zunaj na vrtu, ko je spuščena... jo ignoriram in neha.
Je tudi moj prvi pes, se še vedno učim, hodimo v malo šolo (tam je kar pridna), in tudi jaz sem se na začetku ustrašila tega vedenja in pomislila na to, da jo oddam nekomu, ki zna bolje s psi.

Je pa tudi res, da nas je pri hiši polno in je vsak ravnal s psom po svoje. Ko smo se zmenili za pravila (tašča in tast še vedno po svoje...) je tudi bolje. Smiley

Lp 
Oglasi se....
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Grizenje in napadalnost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines