mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:46:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija na hrano-konzerve?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Alergija na hrano-konzerve?  (Prebrano 5451 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ben the man
novinec
*
Sporočil: 22


« : nedelja, 25.11.2007 : 09:51:54 »

Torej, tokrat se zadeva vrti okoli moje Bele, ki je očitno alergična na svinjino, govedino, morda tudi piščanca...zaenkrat vemo le, da lahko je brikete na osnovi rib (sensitivity od royal canin), za dodatek pa dobi kuhano ribo, da ni preveč razočarana nad vsebino sklede, sploh, ker moj 2. pes lahko je vse. Zdaj moram vsako jutro mojemu Benu (2.pes) dajati "zajtrk", saj mora z njim pojesti cel kup zdravil, Belči pa seveda samo gleda in se sprašuje, zakaj ima on spet take hude privilegije. No, tudi njej potem kaj pripravim, a zelo bi bila vesela, če bi se lahko izognila nenehnemu kuhanju, vsaj zjutraj, ko se mi mudi v službo. Odkrila sem eno konzervo, ki je narejena na osnovi rib in je primerna za pse alergike, a ima Belči po njej veliko problemov s prebavo.
Ali ima kdo izmed vas kužka, ki je na ribji dieti? Jim dajete kakšne posebne konzerve, ki jih še nisem našla? Huh


Maja
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1 : nedelja, 25.11.2007 : 10:22:21 »

kaj pa če bi ji med brikete premešala kakšen jogurt, da ne bi bilo pusto, ali pa ribe iz konzerve (ki jih jemo mi).vsaj kuhanju se izogneš. mi mamo z našo tud probleme, sam ona zaenkrat govedino in piščanca še lahko.svinjine in jagnjetine ne sme.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : nedelja, 25.11.2007 : 10:27:22 »

Vem, da ima almo nature ene konzerve (in vrecke) s tuno. Ne vem pa, ce ni zraven se kaksnih dodatkov. Pa nature diet ima tudi ribjo varianto.
Logiran

Ben the man
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #3 : nedelja, 25.11.2007 : 11:03:40 »

Belči papa tuno in sardele iz konzerve, ampak to je bolj  Angry tako tako. Na začetku je bila tega zelo vesela, po pol leta ribje diete pa mi da jasno vedeti, da se lahko z ribjimi konzeravmi "speljem" nekam. Zato ji tudi kuham osliča in ostale morske dobrote. Pasje konzerve je pa zelo vesela, zato mi je žal, da tiste ene, ki sem jo našla, ne prenaša dobro. Bom preverila še almo nature in nature diet. Hvala!

Aja, mislim, da bi bila faca ob primešanju jogurta med brikete podobna tej Undecided hehe
Logiran
Ben the man
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #4 : nedelja, 25.11.2007 : 11:43:16 »

Pravkar sem oddala naročilo konzerv pri almo nature (tuna in sardine). Držim pesti, da po teh konzervah ne bo pekla rita Wink

Hvala za nasvet!

Maja
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #5 : nedelja, 25.11.2007 : 12:28:26 »

Kaj pa konzerva riba in riž od RC Sensitivity control? Če seveda ni tudi na riž alergična.
Logiran
Ben the man
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #6 : nedelja, 25.11.2007 : 13:04:52 »

Ravno te konzerve ji povzročajo prebavne motnje. Riž je očitno OK. Najprej sem jo dala na čisto ribjo dieto, potem mi je veterinarka predlagala, da postopoma probavam dodajati riž in je tudi to tolerirala. Potem naj bi poskusila še s piščancem, ampak se še nisem odločila za ta korak, ker je bilo vračanje v normalno stanje (zatečena, hrastasta ušesa, rdeča in vneta koža po celem telesu) zelo dolgotrajno in ne bi rada spet poslabšala zadev.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija na hrano-konzerve?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines