mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:38:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Ne more lulati
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ne more lulati  (Prebrano 5770 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kustrin
novinec
*
Sporočil: 25


« : petek, 30.11.2007 : 09:22:25 »

pozdravljeni,

včeraj sem mojega 5 let in pol starega bullmastifa peljala k veterinarju, zaradi težav pri lulanju.
imel je poln mehur, sledilo je praznenje mehuraja in ultrazvok.
Diagnoza: še ni natančno znana, sta pa možni dve:
1. povečana prostala; veterirar priporoča kastriranje
2. možne težave s hrbtenico kar povzroča težave pri odvajanju urina.

danes ga ponovno peljem na pregled in na praznenje mehurja če bo potrebno.

Ima kdo podobne izkušnje, bi kastriranje pomagalo?
Kaj če je problem v hrbtenici?

hvala in lp


Logiran
kustrin
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #1 : ponedeljek, 03.12.2007 : 09:25:26 »

v petek so mu zopet spraznili mehur in mi naročili, da naj dnevno to delam sama.
se vam to zdi ok, da mu moram s katetrom sama prazniti mehur?
v soboto sem poskusila sama, cevka ni šla naprej in spet je bil odpeljan na praznenje, k
dežurnemu zdravniku kjer so mu na silo (bile so že sledi krvi) v sečevod spavili kateter.

čisto sem obupana, kaj naj naredim?
danes bom zopet poskusila sama!
bi lahko kateter ostal v sečevodu več dni, da mi ne bi bilo potrebno dnevno to pometi sami?
prosim za nasvet!

hvala!
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #2 : ponedeljek, 03.12.2007 : 09:29:51 »

Kaj pa vnetje mehurja je bilo izključeno? A dobiva kakšna zdravila? Mislim, tole mučenje ne more trajat v nedogled, mogoče bi tudi šla k drugemu veterinarju. Undecided
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #3 : ponedeljek, 03.12.2007 : 09:31:49 »

Pri katerem veterinarju pa ste? Kaj pa sploh mislijo narediti, ker takšno pacanje lahko samo poslabša vse skupaj in kuža zagotovo trpi. Jaz bi šla še danes k drugemu veterinarju!

Saj, če prav razumem, sploh niso še nič naredili?
Logiran
kustrin
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4 : ponedeljek, 03.12.2007 : 09:41:15 »

ja, dobiva zdravila, 1x na dan antibiotik in 3x na dan "ospen".
ja mehur je vnet in povečana prostata, pravzaprav mi ne znajo točno povedat.
drug veterinar? denar ni problem, samo ko ga pa enkrat že toliko zmečeš postane problem, pa spet bi šlo vse od začetka.
res ne vem kaj naj naredim.
Logiran
kustrin
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #5 : ponedeljek, 03.12.2007 : 09:45:05 »

Zaninović!
so mi rekli da bomo prvo poskusili s to terapijo (zdravila), če en bi bilo bolje bi sledilo slikanje hrbtenice in ostalih organov.
ni mi jasno zakaj je šel v petek kateter enostavno čez, v soboto pa ne, in ne razmišljam drugega kot to kako bom danes vse skupaj speljala.
včeraj sem ga pustila, ker se mi zdi da ga od "mesarjena" v soboto vse boli.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #6 : ponedeljek, 03.12.2007 : 09:46:36 »

Od kod pa ste in kje zdravite kužka?

Vem, da je težko menjat in vse jovo na novo, ampak meni se zdi, da se zadeva neizbolšuje tako, kot bi se mogla. Kuža je že 4 dni na antibiotikih, kot pišetestanje ni boljše, ampak prej slabše.

Kako sploh mislijo zdravit naprej? Poglej, lahko tudi vzameš dosedanje izvide in pokličeš na drugo kliniko, vsaj toliko, da pridobiš mnenje ... Jaz vem, da bi ukrepala, ker glede na napisano kuža trpi, stanje ni boljše, veterinarji pa tudi ne ukrepajo tako, kot bi mogli.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #7 : ponedeljek, 03.12.2007 : 09:48:25 »

Aha, kdo pa ga tam zdravi? Prav Zaninovič starejši ali ...?

Saj pravim, jaz vem, da bi se obrnila po drugo mnenje, ker kuža trpi, antibiotiki očitno (še?) ne pomagajo, še zdaj ne lula ...

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : ponedeljek, 03.12.2007 : 09:49:18 »

Še to. Vzrokov je lahko veliko, zakaj je stanje takšno, kot je. Poleg zgoraj omenjenih.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #9 : ponedeljek, 03.12.2007 : 09:49:36 »

Mogoče so se mu nabrali sečni kamni?
S tem da mu ne prazniš mehurja, mu ne delaš nobene usluge, v najslabšem primeru lahko pride do zastrupitve.
Ali so naredili ultrazvok?
Moj ko je imel povečano prostato, tudi ni moral normalno urinirati, smo kastrirali in v roku parih dneh je bilo 90% boljše.
Logiran
kustrin
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #10 : ponedeljek, 03.12.2007 : 09:58:05 »

Z.mlajši!
sej kuža lula, samo ne tako kot bi moral.
skoz dviga nogo in po malem lula, to ne bi bilo zato, ker ima vneto in on mislim da ga lulat v resnici pa ga sploh ne. sej pravim, da mi ne znajo povedat.
Se opravičujem da pišem tako "po domače" :-))...sem v službi pa še hitim Smiley)
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #11 : ponedeljek, 03.12.2007 : 10:01:58 »

Jaz se držim prvotnega nasveta Wink Preveri mnenje drugje.

Koliko časa ga pa mislijo takole pustit - na antibiotikih in praznenju?

Logiran
kustrin
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #12 : ponedeljek, 03.12.2007 : 10:05:06 »

imel je ultrazvok, kamna ni.
kako mu naj sama praznim mehur če prvič ni šel kateter skozi, pa itak je bil v soboto spraznjen in ni bilo skoraj nič vode v mehurju in kuža lula sam po malem. pa v soboto mi je
rekel, da dokler lula da ni panike.
Logiran
kustrin
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #13 : ponedeljek, 03.12.2007 : 10:06:48 »

v petek je dobil terapijo s tableti za 10 dni.
v tem času naj bi se stanje izboljšalo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #14 : ponedeljek, 03.12.2007 : 10:11:52 »

Kako ni panike, če pa ne lula?

Pelji psa na praznenje mehurja, ne sama doma poskušat, če ti ne gre in obenem jih povprašaj, kakšno zdravljenje sledi naprej, ker očitno ni izboljšanja.

Glej, nočem pametovat ali karkoli, niti ne vem, kaj je psu, niti ne vem, kaj delajo veteinarji, še manj, kaj mislijo narest, ampak glede na to, da je pes že na antibiotikih, da izobljšanja (še?) ni, bi jaz lepo poklicala in zahtevala malo resnejšo obravnavo, resnejšo razlago, mnenje, kako naprej itd. Jaz bi tudi povprašala drugega veterinarja po mnenju - če bi bilo enako, toliko bolje, bi vsaj vedela, da smo najverjetneje na pravi poti.

Samo, to sem jaz Smiley Je pa res, da sem panik, ko gre za mojega psa in me zanima čisto vse, od A do Ž, kar se zdravljenja tiče.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #15 : ponedeljek, 03.12.2007 : 10:42:33 »

Če psu sama ne moreš sprazniti mehurja ga pelji na kliniko in ti ga bojo tam spraznili.
V najhuješem primeru pride do zastrupitve in lahko pes tudi pogine!
Mislim da ne bi smela tako lahko vse to jemati. Tako kot ti je svetovala Mel povprašaj tega veterinarja kaj misli storiti, nič te pa ne stane če greš tudi do drugega veterinarja po svoje mnenje.
Stvar pa definitivno ni šala.
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #16 : ponedeljek, 03.12.2007 : 15:13:36 »

Kot so že prej rekli - ne čaraj sama s katetrom po psu. To je tako, kot če bi ti dali iglo in rekli, da mu sama kri vzemi. Tale "terapija" ni v redu, zato naj ti dajo izvide in nujno pojdi k drugemu veterinarju, recimo na veterinarsko fakulteto.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #17 : ponedeljek, 03.12.2007 : 23:19:27 »

kustrin, kako ste? 
 
 
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #18 : ponedeljek, 03.12.2007 : 23:40:25 »

S katetrom se tudi jaz sama nebi igrala...no, vstavljanje katetra predvsem boli in ni nič kaj prijetna izkušnja niti za človeka, kaj šele za psa in menim, da bi to ne smela sama početi. Huh

Jaz bi poiskala še drugo mnenje, sploh če ni in ni diagnoze......ne packat sama, ker lahko pride do najhujšega... Undecided

Ali pes biva zunaj ali v stanovanju-hiši?
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #19 : sreda, 02.01.2008 : 12:49:48 »

no, vstavljanje katetra predvsem boli in ni nič kaj prijetna izkušnja niti za človeka, kaj šele za psa in menim, da bi to ne smela sama početi. Huh

Vstavljanje katetra, če to opravi veterinar z občutkom in če ni kakih izrastkov ali drugih zaprek na poti, ne bi smelo boleti. Kateter je zelo majhna mehka cevka, na katero dajo tudi nekaj anestetika v gelu, tako da gre čim lažje naprej. To pišem zato, ker je bila moja nočna mora, da bi to kdo delal mojemu (občutljivemu) psu, potem pa je bilo nekoč potrebno narediti tudi tak pregled in sem bila prijetno presenečena, kajti veterinarka je to opravila res nežno in peso ni niti trznil.

Kustrin, tudi mene zanima, kako je sedaj s psom.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #20 : torek, 20.05.2008 : 16:10:23 »

mogoče kdo ve po kolikem času zadrževanega urina pride do sepse ali pa odpovedi ledvic?

hvala
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Ne more lulati
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines