mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:51:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Veke pri Shar-Peiu
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Veke pri Shar-Peiu  (Prebrano 11788 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mirjana64
novinec
*
Sporočil: 26


« : četrtek, 06.12.2007 : 00:40:40 »

Je res da Shar-Pei lahko oslepi zaradi zavihanih vek?Imam namreč 4 tedne starega Pejčka ki še vedno mežika,ko pa malo odpre očke se mi zdi kakor da ima neko mreno na očesih!Nimam nobenih iskušenj,zato prosim za pomoč!
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #1 : četrtek, 06.12.2007 : 07:54:32 »

Je tole resno vprašanje? 4 tedne starega šarpeja?  Ja kdo zaboga pa bi vam prodal/oddal še popolnega pasjega dojenčka? Shocked Lips Sealed
Takole, če je zafrkancija (zanimiv način preživljanja prostega časa  Sad)...whatever, imam pač čas malo tipkat. Mogoče pa vseeno pride komu kdaj prav. Tudi niste napisali cele zgodbe, tako da... Wink

1. Pri 4 tednih kuža ne sme biti še niti na polovici ''poti'' do novega skrbnika. (Glede na pasmo predvidevam, da ni dudar brez mamice v začasni oskrbi  sram). Zgodnja socializacija, privajanje na trdno hrano...madonca, pa to so kar preskočili ali kako  Huh? Tudi vzreditelj (brez izkušenj) najbrž niste.
2. Če pejček mežika, ima najbrž težave z gubicami/ težkimi vekami okoli oči. Pri dosti mladičih so potrebni (začasni šivi) ob očkah, ki omogočajo, da koža ne draži očesa. Velika večina  te težave z razvojem preraste.
3. Šarpej je specifična pasma (katera pa ni?), kjer je posebej pomembno izbrati dobrega vzreditelja, pa ne le zaradi (karakterno in zdravstveno) preverjenih prednikov našega ljubljenčka temveč tudi zato, da nam s svojimi nasveti in izkušnjami stoji ob strani. Po izkušnjah mnogih lastnikov mnogi veterinarji (npr.) pasmo le preslabo poznajo in ob morebitnih (zdravstvenih) težavah lahko gre za vrtenja v krogu ob diagnosticiranju.
4. Peljite ga k veterinarju na pregled. Priporočam dr. Matka v Topolšici.

Veliko sreče in pridnosti želim, jo boste potrebovali.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 06.12.2007 : 09:27:44 »

Jaz bi opozorila na tole:

PRAVILNIK o zaščiti hišnih živali

IV. POGOJI ZA POSEDOVANJE PSOV

21. člen

(mladiči)

Mladičev ni dovoljeno odvzeti od psice pred dopolnjenim devetim tednom starosti.

O tem, da mi ni jasno, kaksne vrste clovek vzame 4-tedenskega mladica od pasje matere, raje ne razmisljam in si ob tem sploh ne morem predstavljati, da bo ta isti clovek skrbel za psa tudi naprej. Hm ...
Dejstvo pa je, da sta v prekrsku tako lastnik tega 4-tedenskega mladica kot tisti, ki je psa dal.

Upam, da ste s psom ze naroceni za pregled pri veterinarju.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 06.12.2007 : 10:58:32 »

A je mogoče mislila 4 mesece? Upam Undecided
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 06.12.2007 : 10:59:57 »

skogkatt, tudi jaz upam, da je bilo misljeno 4 mesece, vendar tudi 4 tedne ni nic tako nenavadnega - pri preprodajalcih dobis tudi to.
Logiran

mirjana64
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #5 : četrtek, 06.12.2007 : 14:42:15 »

Nisem bila jasna,imam namreč tudi njegovo mamico in še štiri pejčka ki nimajo problema z očki! Oprostite prosim !
Logiran
mirjana64
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #6 : četrtek, 06.12.2007 : 14:48:58 »

In še nekaj...malo ste neprizanesljivi pri svojih komentarjih! (mislim na komentar o tem kakšen človek sem jaz)...in nisem preprodajalec niti ne živim od tega !!!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 06.12.2007 : 14:53:15 »

Kdaj gre pes k veterinarju?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mirjana64
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #8 : četrtek, 06.12.2007 : 15:08:14 »

Je že bil ,danes dopoldne.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 06.12.2007 : 15:09:04 »

Super. Kako je z uckom? Ima sivcke? Pri katerem je pa bil?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mirjana64
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #10 : četrtek, 06.12.2007 : 15:43:57 »

Ima sivčke ampak upam da bo vse v redu.Ne živim v Sloveniji tako da vam nič ne pomeni če vam povem .Hvala lepa ker se zanimate!(vsaj nekdo ljubezniv) Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 06.12.2007 : 16:18:53 »

mirjana64, ni problem v tem, kdo je ljubezniv in kdo ne, temvec v tem, kar napisete kot razlago tisti, ki prihajate z vprasanji. V tvojem prvem sporocilu je navedeno samo golo dejstvo, da imas 4-tedne starega shar peia, ki ima probleme z ocmi in nikomur tukaj ni padlo na pamet, da si v resnici vzrediteljica, ki nimas pojma o vzreji shar pejev, saj bi ti bili sicer problemi znani. Vsaj tako se predvideva tukaj, da vzrejajo ljudje, ki se na to spoznajo ali vsaj pred leglom pozanimajo.

Sicer pa ni s tvojim vprasanjem nic narobe, le spremljajoca razlaga je bila silno neverjetna.
In ljubeznivost nima prav nobenega opravka z odgovori na tvoje vprasanje.

Me pa zanima ob tem, ali imas urejene papirje za pridobitev rodovnikov po predpisih vase kinoloske zveze ali si samo sparila svojega psa in psico?

Srecno z malim peickom.
Logiran

čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #12 : četrtek, 06.12.2007 : 16:55:27 »

Nisem bila jasna,imam namreč tudi njegovo mamico in še štiri pejčka ki nimajo problema z očki! Oprostite prosim !
No, tega iz prvega posta vsekakor ni bilo možno razbrati. Če boste še enkrat prebrali moj odgovor...je bil po moje zelo prizanesljiv. Vzreditelj, ki ne ve, kako in kaj z očki? Se mi je zdelo malo neverjetno.

Apeliram na vse (saj ne da moja beseda kaj pomeni). Vzreja psov je resno in odgovorno početje in jaz (govorim zase osebno) se bi ga vsekakor lotila šele, ko bi o pasmi vedela ogromno. Pa še to ne brez nasvetov, ''backupa'' bolj izkušenih od mene. Šarpeji so posebna pasma (recimo  Wink, saj so itak vsi) in ljudje, če imate pasmo radi, zaboga ne ga lomit z neodgovornim parjenjem. Zaradi malih sladkih gubic, ki lahko zrastejo v nesrečno bolne in nestabilne velike pse...Kaj pa potem  Sad?
Logiran
mirjana64
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #13 : četrtek, 06.12.2007 : 18:26:19 »

Kot prvo,sem na začetku navedla da nimam iskušenj s temi psi,ker je to moje prvo leglo.Moja psička ima rodovniški papir prav tako samček s katerim je sparjena.Imam vse potrebne papirje za pridobitev rodovnikov.
Kar se tiče tega da ne vem kaj z očmi vas moram razočarat,ker to ni moja krivica.Ko so moji peički odprli očke je bil pri nas doma veterinar,ki jih je pogledal.Rekel nam je da ne bo potrebno ukrepati.Ostali štirje psički nimajo nikakršnih problemov,samo ta ena punčka.
Nisem kupila mojo psičko kar tako.Pred tem sem prebrala vse kar sem našla o Shar-Peih,vendar nikjer ni popolnoma natančno opisano,kaj se lahko zgodi z očki(sivčki npr.)Piše samo  da lahko pride do motenj zaradi zavihanih vek in da je potrebna kir.intervencija. Nikjer nisem zasledila kdaj je najboljše to opraviti.
Še to...skupaj z mojo družino v hiši živi Zlati prinašalec,Shar-Pei in dva mačkona.

Se opravičujem če moja Slovenščina ni najboljša,saj že 20 let ne živim v Sloveniji.
Logiran
mirjana64
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #14 : četrtek, 06.12.2007 : 18:31:43 »

In ne razumem po čem sklepate da je to bilo neodgovorno parjenje?Če ne vem "vse" o Shar-Peih ne pomeni da ne vem nič,kajti že 20 let se ukvarjamo s soprogom z vzrejov psov!
No, tega iz prvega posta vsekakor ni bilo možno razbrati. Če boste še enkrat prebrali moj odgovor...je bil po moje zelo prizanesljiv. Vzreditelj, ki ne ve, kako in kaj z očki? Se mi je zdelo malo neverjetno.

Apeliram na vse (saj ne da moja beseda kaj pomeni). Vzreja psov je resno in odgovorno početje in jaz (govorim zase osebno) se bi ga vsekakor lotila šele, ko bi o pasmi vedela ogromno. Pa še to ne brez nasvetov, ''backupa'' bolj izkušenih od mene. Šarpeji so posebna pasma (recimo Wink, saj so itak vsi) in ljudje, če imate pasmo radi, zaboga ne ga lomit z neodgovornim parjenjem. Zaradi malih sladkih gubic, ki lahko zrastejo v nesrečno bolne in nestabilne velike pse...Kaj pa potem Sad?
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Veke pri Shar-Peiu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines