mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:59:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Komarji
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Komarji  (Prebrano 6975 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« : petek, 30.07.2004 : 08:33:01 »

Komarji so se spravili na psa.

Psa ne sprejamo zaradi občutljive kože. Ravno tako ga moti Raid, ki ga priklopiš na elektriko, čeprav psa ni bilo v prostoru, ko je bila napravica priklopljena.
Potem smo prešli na vsakovečerni lov na komarje s časopisnim svitkom  Tongue, a kaj ko nam nikoli ni uspelo vseh "uloviti" in vedno so se pojavljali novi ilegalci.
Malo mi je zmanjkalo idej in se obračam na vas.

Katero sredstvo proti komarjem bi bilo, po vašem mnenju, najbolj primerno uporabiti?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : petek, 30.07.2004 : 08:35:51 »

Pri veterinarju prodajajo "sprico" proti komarjem, klopom, bolham, ... podobno kot Biokill, le da je za psa ali muce!

Cena je cca. 3.500 SIT! Moja soseda jo je kupila v Bubi!

Lp, Ursa
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #2 : petek, 30.07.2004 : 08:52:46 »

LP!
Komarji, ja, pa taki, ki radi pičijo! Drejči, jaz uporabljam dve zadevi, ki sta 100% učinkoviti ne samo za cucke ampak tudi nas, dvonožnike. Kupi spirale. Pakirane so po 10 v vrečki, cena je okrog 400 sit. Dobijo se autanove ( ki jih jaz ne uporabljam, ker mi preveč smrdijo) in od Raida. So z različnimi vonji - limona, malina, sivka in brez vonja. Lahko jih uporabljaš v ali zunaj prostora. Mi jih po navadi poleti damo pod mizo in delujejo od 6-8 ur. Druga varianta je od Jonsona ( isti proizvajalec sprejev in šamponov), ki je na baterije. Vstaviš tabletko (1000 sit) in dve veliki bateriji (1000sit) in traja celi mesec. Ob zadevi sta neškodljivi tako za otroke kot za pse. Najcenejše se dobijo pri nas v Merkatorju v Šiški za cca 2.000 sit ( mislim sistem na baterije). Samo sedaj ima vse skupaj eno napako. V tem trenutku jih je težko za dobit!
Drejči, pa kaj prej ne rečeš!
LP,Miša
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #3 : petek, 30.07.2004 : 09:54:49 »

Jaz kužonu dajem Verminex in Forntline in zaenkrat ta kombinacija kar uspešno odganja vse leteče zadeve. Pa dajem mu tudi posušen česen v hrano, ki baje navda kožo z vonjem, ki ga komarji ne marajo! Grin
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #4 : sobota, 07.08.2004 : 20:08:00 »

Pa dajem mu tudi posušen česen v hrano....

Kaj ni česen strupen za psa? Huh
Logiran
graphicrt
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 38


« Odgovor #5 : sobota, 07.08.2004 : 20:20:59 »

Pa dajem mu tudi posušen česen v hrano....

Kaj ni česen strupen za psa? Huh

Ne česen, čebula. Roll Eyes

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 08.08.2004 : 00:42:36 »

Tudi pri cesnu se splaca biti previden.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #7 : nedelja, 08.08.2004 : 10:22:53 »

Canina izdeluje cesen v prahu in v tabletah za pse (Knoblauch). V postopku predelave odstranijo skodljive sestavine.
Logiran
Jenny Tiffany
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 82


« Odgovor #8 : ponedeljek, 09.08.2004 : 09:27:35 »

Česen je tudi naravni antibiotik. Mi smo ga dajali psu med hrenovko, ko je imel hude rane (nekdo ga je zadel s šibrovko med noge, verjetno kakšen lovec), potem, ko so ga pri veterinarju zakrpali (namesto sečnice je imel plastično cevko, ko je lulu, je teklo kot skozi cedilo, samo pri pravi luknji ne). Pes si je opomogel, česen mu je koristil, ne škodil.
Pa to je že nekaj let nazaj in ni bil moj pes.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Komarji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines