mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:32:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: SPINONE ITALIANO
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: SPINONE ITALIANO  (Prebrano 7531 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dalmatinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 25



« : sreda, 21.05.2003 : 14:29:43 »

O pasmi vem le to, da je lovska in to, da je tudi dober družinski pes. Nisem lovec, zato se sprašujem, ali je sploh smiselno imeti lovskega psa! Ali bi se dobro počutil v šoli iz vaj poslušnosti, agilitija ipd.  Huh Predvsem me je pritegnil njegov značaj. Ali je to Italijanski gonič? Prosim za pomoč!
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #1 : četrtek, 29.05.2003 : 01:12:15 »

imel ga je moj prijatelj pred leti. Potepuh da mu ni bilo para. O njem in njegovih pustolovščinah bi lahko napisali knjigo, haha. Našel (pes njega) ga je , ko je živel v italiji kot predstavnik nekega turističnega podjetja. Verjetno je pobegnil lovcem, ki so hodili v obližnje lovišče. In ker se je pes odločil zanj, ne on za psa, mu je tudi pustil, da počne kar mu je volja, torej da hodi okoli svobodno. Ni bil pretepač, samo potepuh. No na nekem izletu z polnim avtobusom turistov, se pes ni več vrnil. Po skoraj dveurnem čakanju, so pač odrinili. Čez 14 dni, ko je peljal novo skupino na izlet, se je ob odhodu avtobusa, pes primajal izza vogala, prav nič izstradan in izmučen. Stopil je na bus, prijatelju namenil pomenjliv pogled, češ: stari ko bi ti vedel kako sem ga sral in se zleknil na prostor ob šoferju, kjer je vedno ležal.
Pa to ni bil edini njegov izlet. Vsake toliko je izginil za kak teden, kar pičilo ga je in je šel. Bil je samosvoj pes v glavnem. Ko sem ga imel en teden na čuvanju, je pa hodil pred gospodarjevo hišo in je ure in ure neumorno tulil. Ja hecen je bil. Umrl je pa pri 14 letih...zaspal je in se ni prebudil. Tačko Legenda smo mu rekli.
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #2 : petek, 30.05.2003 : 15:02:56 »

Res je, dalmatinka, spinone je odličen lovec in odličen druživnki pes.  Grin Žal pri nas ne vem za nobenega "uradno zabeleženega" predstavnika te pasme.

To je eden izmed italjanskih ptičarjev (drugi je bracco italiano in je kratkodlak). Navdušujejo njegovi krasni brkci in "šaljiv" pogled. Značajsko je učljiv, vodljiv, odličen aporter...skartka kuža kot se šika. Se pa - glede na altijev primer - najde tud kak posebnež.  Wink Samo...posebneži se najdejo povsod....dva psa nista enaka niti v leglu...kaj šele v pasmi. Sicer pa - vsak pes ima svoje "zvezdice", po katerih se ga spominjamo in zaradi katerih ga imamo posebej radi.  Grin

Je pa tudi krasen družinski kuža (kot itak vsi ptičarji), rad ima otroke in je natančen gospodinjki nadzornik - še posebej se obnese kot "kuharska pomočnica"  Grin

Glede poslušnosti - brez doslednosti in šolanja bi ti kljub svoji prisrčni naravi kaj kmalu zrasel čez glavo.....verjemi!  Roll Eyes

Kar se tiče agilitija pa je vsaj pri mladem psu potrebno nekaj previdnosti. Nekoliko so  nagnjeni k displaziji,  pa tudi s hrbtenico imajo včasih probleme....(odvisno od linije). So tudi precej veliki psi (samci lahko dosežejo celo do 70 cm) in imajo temu primerno težo.... In so nekoliko počasnejši od psov, ki imajo ob svojem nastanku vkrižane "angleže".

Če pa bi si s spinončkom želela razstavne (za šampionat je obvezna delovna preizkušnja) in vzrejne kariere, vedi, da je to kontinentalni ptičar, ki potrebuje poleg najmanj prav dobre telesne ocene in slikanja kolkov tudi opravljeno PZP in JZP, oziroma ŠPP  (če do starosti 24 mesecev ne opraviš JZP).

Toliko zaenkrat....če te zanima še kaj bolj natančnega, ti kr reci!  Grin

Lep pozdrav, B.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #3 : nedelja, 03.04.2005 : 16:58:11 »

LP !

Jaz sem se v spinončka zaljubila na prvi pogled. Tega lepega kužka bi imela takoj. Pa kaj, ko bolj spada v kakšno lovsko družino, kot kam drugam. Sem absolutno proti temu, da je lovska pasma v nelovskih rokah, zato se mu odpovedujem. Mogoče enkrat na stara leta, ko si bom postavila domovanje na kakšnem hribčku sredi gozda. In mogoče bom imela več časa, da bom opravila tudi kakšen delovni izpit z njim. Ali pa bom mojo močnejšo polovico vpisala med lovce.
Verjetno me je pritegnil predvsem zaradi tega, ker je ta 3000 let stara pasma nastala tudi s pomočjo mastinov. Kar se mu tudi vidi, malo na izgledu, malo na pogledu.

Poglejte sami:

http://www.moj-album.com/slike/41322/KHnmGBb8xqLYBjsp.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/41322/DyKFCi4MnlaNiWk7.v.jpg

LP, Miša

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
_Anais_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 14.01.2009 : 18:20:28 »

imel ga je moj prijatelj pred leti. Potepuh da mu ni bilo para. O njem in njegovih pustolovščinah bi lahko napisali knjigo, haha. Našel (pes njega) ga je , ko je živel v italiji kot predstavnik nekega turističnega podjetja. Verjetno je pobegnil lovcem, ki so hodili v obližnje lovišče. In ker se je pes odločil zanj, ne on za psa, mu je tudi pustil, da počne kar mu je volja, torej da hodi okoli svobodno. Ni bil pretepač, samo potepuh. No na nekem izletu z polnim avtobusom turistov, se pes ni več vrnil. Po skoraj dveurnem čakanju, so pač odrinili. Čez 14 dni, ko je peljal novo skupino na izlet, se je ob odhodu avtobusa, pes primajal izza vogala, prav nič izstradan in izmučen. Stopil je na bus, prijatelju namenil pomenjliv pogled, češ: stari ko bi ti vedel kako sem ga sral in se zleknil na prostor ob šoferju, kjer je vedno ležal.
 Pa to ni bil edini njegov izlet. Vsake toliko je izginil za kak teden, kar pičilo ga je in je šel. Bil je samosvoj pes v glavnem. Ko sem ga imel en teden na čuvanju, je pa hodil pred gospodarjevo hišo in je ure in ure neumorno tulil. Ja hecen je bil. Umrl je pa pri 14 letih...zaspal je in se ni prebudil. Tačko Legenda smo mu rekli.

Wink Wink
Ok, temu opisu pa sem se morala nasmejati. Čeprav bi se psu lahko marsikaj zgodilo (tudi negativnega) je zgleda živel srečno življenje na svoj način!
Drugače pa so ti ptičarji skrajno ljubki samo na pogled. In če pri tem psu ni doslednosti in šolanja, potem ti res kaj hitro zraste preko glave in sam sebe določi za 'vodjo'. Pa če se da delati z vsemimi drugimi ptičarji, se ob doslednosti da tudi z spinone italiano.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: SPINONE ITALIANO
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines