mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 15.06.2024 : 23:57:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185457 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #135 : petek, 06.08.2004 : 21:19:48 »

hehe jana, vsak dan kaksen nov clan....

jype, pri vecini pasem je genetska pestrost cisto primerna za normalno evolucijo.
Pa sej se, razen redkih izjem, ne pari v ozjem sorodstvu. Sicer pa, kaj sploh prepricujem.... nisem genetik in zato cisto nezanesljiv.



nas kuza je hodil k sosedi v vas,
ga psicka vabila je vsak dan na glas,
nas kuza je priden in rada ga imam,
ceprav polezava v sencki ves dan.

necesa pa se prav potihem bojim,
le kaj bo nas kuza in kaj bo se z njim,
ce enkrat SLUCAJNO bo ocka postal,
takrat bo odsel, a meni bo zal!

vidis sirtaki, opevana pasja ljubezen Wink


Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #136 : petek, 06.08.2004 : 22:29:38 »

"sto" objav nazaj je bilo nekaj napisano glede cene puppy kvalitete in potencijalnih kandidatov za razstave in vzrejo. In seveda o tem da bi puppy kvaliteta morala biti cenejša.
Hja, ČE pride nova psica k nam čez kak mesec in pol, označena kot vzrejno/razstavna (čez kakih 14 dni se bo vzreditelj odločil, ali odgovarja zahtevam), bo -ne boste verjeli- za več kot polovico cenejša od njenih, na kavč namenjenih bratov in sester. Zakaj? Ker kupujem psa iz znane vzreje, ki takih psov ne da kar prvemu, ki potegne ven tolarčke in plača za psa. Ko pa se najde en takle entuzijast kot sem sam, mu pa seveda z veseljem dajo psa, ki bo delal reklamo svojemu vzreditelju. In zato seveda dobim popust. Orenk popust. Moram priznat, da sem se kar usedel, ko smo po skoraj mesecu korespondence, končno prišli do vprašanja kupnine. Sem pričakoval kar visoko ceno, glede na vzrejno vrednost staršev legla in reputacijo vzreditelja. Pa je oni že skalkuliral finančno stanje navadnih prebivalcev naše države, mene je tudi že ocenil in cena je bila določena. Sem lahko samo rekel "Kapo dol". Dolgo časa sem namreč upal, da bom srečal koga, ki ima na te stvari podoben pogled, ampak da bom na kakšnega tudi dejansko naletel, si pa nisem mislil.

Aja, še nekaj: sedaj z nami, bodočimi lastniki komunicira prek verižnih pisem, v katerih nas obvešča o napredku psov, o cepljenjih in zdravstvenih pregledih ki jih opravlja, pošilja slikice, itd. Nihče izmed nas si ne bo sam izbral psa, ampak nas je najprej podolgem in počez preveril in glede na to oceno, dobimo ustreznega psa. ok, nas je vseeno par izjem, ampak generalno gledano, si ljudje ki hočejo psa za na kavč, lahko izberejo samo barvo in spol. Mladičev iz dveh legel, ki sta par dni narazen, je okoli petnajst, čakalna vrsta pa je dolga 46 ljudi.
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #137 : sobota, 07.08.2004 : 16:41:13 »

Alti,če ni skrivnost, kaj pa nabavljaš?

lp Larsson
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #138 : sobota, 07.08.2004 : 18:25:49 »

petkat lohk uganeš, hehe. Psičko, seveda  Cheesy
Ampak, do ocene in ogleda, ostaja pri ČE, ni še nič dokončnega, ker so psi premladi za dajat kake resne ocene.
 Hotel sem v bistvu samo to povedat, da je pri pravih vzrediteljih, ki delajo ZA pasmo in v njeno korist, cena zadnja, ki šteje in se da se da včasih tako tudi top mladiče, dobit ceneje, če vzreditelj oceni, da bodo šli v prave roke, kjer bodo lahko prispevali svoj delež pri izboljšanju pasme.
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #139 : sobota, 07.08.2004 : 19:37:13 »

Ja se strinjam, resni vzreditelji imajo rajši psa v pravih rokah, ki bo nekaj naredil za pasmo ( in tudi za psarno  Grin ) kot pa nekaj sto evrov v denarnici več, o psu pa ne duha ne sluha več. Sicer pa mu tisti minus v denarnici odličen primerek pasme, ki je v pravih rokah v nekaj letih prinese tudi kakšen plus v denarnico - v obliki reklame v katalogu in v ringu.  Roll Eyes Grin.  Včasih nastane problem, ker nekateri živijo od stare slave predolgo, cene našponajo, samo kvalitete pa ni več Sad

lp Larsson
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #140 : nedelja, 08.08.2004 : 21:11:06 »

En zanimiv link:
http://justonelitter.com/index.html
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #141 : nedelja, 08.08.2004 : 21:55:54 »

Kaja, dobra zadeva! Hvala.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #142 : nedelja, 08.08.2004 : 22:35:09 »

... brez besed. A se kako resnicno.

Samo - tisti, ki jim je to namenjeno, itak menijo, da se njihovim psom to pac ne bo zgodilo...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #143 : nedelja, 08.08.2004 : 23:39:52 »


Mam filing da slovenclni tega ne jemlejo resno, konec koncev nismo v Ameriki in konec koncev to se "ne dogaja pri nas" ampak drugje.

Na sploh sem mnenja, da bi slovenska zavetišča veliko več dosegla z objavami fotografij in podobnih videov itd kaj se v resnici dogaja pri njih, ne pa da jih 90% ljudi sploh ne šmira niti 1%. In se zato populacija živali nabira tudi v slovenskih zavetiščih.

Premalo smo/ste/so glasni!!!

Itak pa mislim da tile forumi ne dosežejo potrebne populacije. bolj bi bilo iti pametno recimo o tej temi diskutirati v rubriko Pisma bralcev recimo v Sobotni prilogi  Roll Eyes


Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #144 : ponedeljek, 09.08.2004 : 02:51:34 »

in smo spet pri pogodbah...
ko sem prejle govoril o ceni, me je par ur kasneje "doletelo" večurno odgovarjanje na pisni splošni formular vzrediteljice, s katerim preveri svoje bodoče "stranke". Maltene ni hotela vedet številke gat. Tudi vprašanje o tem, ali bi dovolili predhoden ogled doma je bilo notri. Mislim, da odgovor, NE, takoj pomeni "čao dol z liste". Pa še par takih vprašanj in odgovorov tudi. Ne glede na to da sva se že "ovohavala", pa osebno spoznala, pa dopisovala in tudi referiran sem ji bil s strani par ljudi ki jih pozna, mi je enako kot vsem ostalim čakajočim, poslala vprašalnik. Ok, pač je generalen vprašalnik. Ampak vsebina, je važna. Jaz ga bom dobesedno za svoja legla ponucal, ker mrgoli "tricky questionov" , kot pri šoferskem izpitu.  Z vsemi možnimi vprašanji do takih kot so: kaj vem o pasmi, kakšne stroške si predstavljam, v kakem primeru bi dal psa stran, do tega naj ji dam reference ljudi ki me poznajo (pa ne moje mame, ata ali brata, ampak veterinarja, z telefonsko in naslovom, pa ljudi ki se bavijo z kinologijo, vzrediteljev, sosedov, da me preveri pri njih) in kdaj menim, da bi dal psa evtanazirat. Sama zajebana vprašanja, pardon my french. Je bilo kot da bi na ta foruum pisal, hehe.

Ne vem, a se je napamet učila knjige o resnih vzrediteljih ali kaj. Sem se počutil, kot da bi pri Slavi psa kupoval. No, ja, pol sem ji pa kar od slavi dal naslov, ker mam občutek, da se bosta zaštekale, haha.
Slavi bohnedej da bi kej grdga rekla o men, če te pokliče, ti bom tapikastega ukradel.

Kakšno pogodbo bom dobil v roke, si niti mislit ne morem, lol. Pa mi na pamet ne pade da bi je ne podpisal, itaq nimam kaj skrivat, še manj se je ne držat. Ampak vseeno. Vzreditelj je prvi in zadnji, na katerem stoji, da se "samo eno leglo" ne bo nadaljevalo v nedogled.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #145 : ponedeljek, 09.08.2004 : 09:47:48 »

Uf, me par dni ni gor, pa imam postavljeno polno vprasanj - ja kaj sem pa drugega pricakovala?!

Bom najprej jaz postavila eno vprasanje vsem, ki ste ze videli Lino (Daisy, Jana, Altervita, ... in ostali) - kaksno mnenje imate o njej (pa izkljucite to, da nima rodovnika)!

Ok, Jana, vzrediteljia Line sta super - on se na bokserje ornk spozna, imam pa to sreco, da poznam Linino zlahto - ja, tudi pri nerodovniskih je to mogoce!!! A si lohk mislte?! Bolj tezko, ne?

In kako je mozno, da pri dveh zeloooooo zdravih ljudeh (z zeloooo zdravo zlahto!!!) pride do mongoloidnega otroka - je genetika zaj*****!

Glede sterilizacije mi pa ni treba pravit da to ni nic groznega - smo imeli prej najdenko (lisicko) in je bila sterilizirana - (se ne spomnem nicka) si ze slisala za slabe strani sterilizacije (predvidevam, da ne!!!) - jaz sem, pa svoji psici tudi lahko cuvam!!! In ne bo prislo do uuuups-aaaa, nc skrbet!

Lp, Ursa
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #146 : ponedeljek, 09.08.2004 : 10:13:14 »

moj nick je Noli  Wink, si moreš misliti, da imamo nekateri celo sterilizirane psice, in to ne ene  Cool, pa da vsake toliko celo kaj beremo in morimo veterinarje kaj in kako  Cool. Res misliš da si edina ki kaj ve  Wink.
Po dobrem premisleku boš morda prišla do spoznanja, da ima pogosto sterilizacija več plusov kot minusov. Puščanje urina je rešljiv problem, če sploh do tega pride  Wink. Kako boš pa preprečila piometro (gnojno vnetje maternice)  Huh Huh, seveda pri nesterilizirani psici. Še bi lahko naštevala, pa to ni primerna tema.

Moje vprašanje je bilo po čigavi oceni je tvoja psička tako neznansko lepa, da bi morala imeti mladičke.

LP Noli

p.s.
ne podcenjuj vseh in vsakogar; nisi edina ki ima dva psa; glede na to da je moja starejša od tvojih (skupaj) je verjetnost, da sem kaj več prebrala, videla, vprašala... velika   Wink
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #147 : ponedeljek, 09.08.2004 : 10:37:36 »

Noli!

Ce kdo koga podcenjuje si to ti!  Tongue  Tongue  Tongue - tole je zate  Grin  Grin  Grin

In zakaj bi morala sterilizirati psici - zato, ker si ti tako rekla?!  Huh   Tongue  O sterilizaciji vem dovolj in svoji psici ne mislim sterilizirati - razen ce bi prislo do zdravstvenih tezav (kot si ze napisala - do npr. vnetja maternice)!

Ne, da je Lina lepa ni zraslo (samo) na mojem zeljniku - in ne (samo) na zeljniku nepoznavalcev bokserjev!!! Seveda pa jo obcudujejo tudi ostali - normalno pa da jo obcudujem tudi sama - jaz se najbolj  Grin ! Pa Aiko prav tako  Grin !

Lp, Ursa

PS:
glede na to da je moja starejša od tvojih (skupaj) je verjetnost, da sem kaj več prebrala, videla, vprašala... velika   Wink
Ce se greva pa ze tako, pa si lahko preberes, da sem imela ze prej psicko - ja, veliko starejso, kot je tvoja!!!  Wink
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #148 : ponedeljek, 09.08.2004 : 10:50:53 »

ne znese ti draga linchaich, si premlada  Tongue. Pese mamo v familiji pa tako ali tako vedno  Wink. Od ketnarjev do pravih hišnih ljubljenčkov, evolucija  Tongue Grin.

LP malo manj pametna Noli
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #149 : ponedeljek, 09.08.2004 : 10:57:17 »

Samo se tole odgovorim (ker ne pase v to temo) - nisi kaj dosti starejsa od mene in tudi mi smo imeli pse ze od nekdaj - po skoraj vsej familiji - in tudi po 2 psa! Aja, ketnarjev pa NIKOLI!!!  Grin

Lp, Ursa
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines