mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 06:15:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185042 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #705 : sobota, 26.11.2005 : 20:01:08 »

Nisem sigurna a je na forumu tema o solastništvu, bi pa bilo zanimivo slišati kaj v tej smeri. Solastništvo ni tako enostavna zadeva kot se sliši. poznam kaj nekaj ljudi, ki imajo pse ali psice v solastništvu, pa tudi ni vse tako rožnato, kot bi na nek način moralo biti. Med solastnikoma se naredi pogodba o pravicah in dolžnostih, vendar pes ali psica ni hiša ali sadovnjak in ni nujno, da se zmeraj tako izteče, kot je mišljeno.
Mogoče se bo kdo oglasil v zvezi s tem. Jaz osebno sem proti solastništvu, sploh psičke, ker se ve, kaj stoji za tem. Se mi zdi, da je velika odgovornost imeti doma brejo psico, ki je nekako na pol tvoja, potem pa vzreja mladičev, ne gre se samo za delitev stroškov, skrb je tista, ki je ne moreš deliti na pol.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #706 : sobota, 26.11.2005 : 20:06:14 »

Pa še nekaj: koliko je spoštljivo v takem kontekstu nekomu svetovat naj vzame pomirjevalo?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #707 : sobota, 26.11.2005 : 20:09:17 »

Inge ja se strinjam solastništvo psičke je res zakomplicirana zadeva in ponavad nastradai tisti, ki je psico DAL v solastništvo. Ampak po drugi strani pa je vsaj za nekatere to edini način, da nadaljujejo z vzrejo, saj nekako ni ravno učinkovito doma kopičiti psov na ta račun...
Poznam kar nekaj različnih solastniških dogovorov, tudi sama jih imam se razume, vendar je to dokaj tabu tema v slovenskem kinološkem prostoru, o kateri se šepeta ne pa govori na glas  Roll Eyes
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #708 : sobota, 26.11.2005 : 20:46:26 »

mojčica, brez skrbi, da sem sposobna povsem normalnega razgovora in povsem normalno znam komunicirati z vecino ljudi, vendar, ko dobim na svoja vprasanja od istih ljudi vedno znova odgovore, da so nerodovniski psi bolj zdravi kot rodovniski, brez kakrsnekoli razlage, brez da bi pisci prebrali, kaj jim sporocamo, brez da bi razmislili, kaj pisejo..., me malo mine potrpljenje.

Zakaj mislis, da jaz ne bi smela poznati pasjega lajanja, ti pa se lahko ponavljas kot pokvarjena plosca?
Ja, imam spostovanje do vseh, ki so tukaj na forumu, sicer se ne bi trudila z njim. Prav tako imam spostovanje do psov, ne glede od kod izhajajo. Malo manj spostovanja imam do tistih, ki brezvestno parijo svoje pse ali svoje ideje o neprimernih parjenjih sirijo dalje. Ce za sirjenje svojih idej uporabijo ta forum, mi direktno stopijo na zulj in tako, kot si jemljejo pravico taki pisci, si jo jemljem jaz, da jim poskusim odpreti oci. Tako, kot ti jemljes moje pisanje za zaljivo, jaz jemljem za zaljivo tvoja vprasanja in tvoje "izkusnje", saj sem prav o teh temah ze tolikokrat pisala, da je res najbrz ze pol foruma samo o neprimernem razplodu. Zakaj ne preberes sporocila, ki ga nosi ta forum? Zakaj ne podas argumentov za svoje trditve? Lahko mi pises, kako sem nesramna, se vedno te bom sprasevala isto in ne bom odnehala, dokler ne bo odgovora. Kje je argumentacija za to, da so nerodovniski psi bolj zdravi kot rodovniski? Kje so podlage? Kje so stevilke? Zelis, da ti napisem kaj o tem, da so rodovniski psi v povprecju veliko bolj zdravi od nerodovniskih in da je za rodovniske pse na splosno izjemno veliko bolje poskrbljeno kot za nerodovniske? Ce nisi prebrala ostalega, lahko spet napisem. Z argumenti.

Se vedno cakam na tvoje odgovore o bolnem rodovniskem psu, katerega navajas in o pregledih tvoje psice, ki si jo navedla kot "zdravo protiutez" bolnemu rodovniskemu psu. Ne potrebujemo nobenih imen, tvoja navedba pa potrebuje dodatno razlago. Vseeno mi je, kaj si mislis o meni in mojem pisanju, hocem le, da nam vsem poves, cemu sluzi tvoja primerjava zdravja obeh psov in kaj za navedbo stoji. Ce razlage ne bo, si bom pac mislila, da ne ves, o cem govoris, oz. da je tvoja navedba oz. "izkusnje" kot jih ti imenujes tukaj samo zato, da kljubujes pisanju tistih, ki vedo za stevilke in za razmere.

Vsako pisanje ni izmenjava mnenj. Ce podas mnenje, moras biti pripravljena na "proti"mnenja, na dodatna vprasanja, na protiargumentacijo..., vcasih tudi na kaksno "krepko". Ce ti to ne ustreza, oz. ce ti je razlaga odvec, predlagam da se izognes pisanju, saj ti tako ne bo nihce "solil pameti".

Glede solastnistva: Imam psico v solastnistvu. Psica je "plemenjakinja". Pri dogovoru, kako naprej, je potreben zdrav razum in nobenih skritih zelja ene strani, dogovor o vsem, kar se s psico pomembnega dogaja..., predvsem pa realen pogled obeh lastnikov na to, kaj v solastnistvu imata (zdravje, izgled, dogovor o ustreznih samcih...). Hvaljenje ali omalovazevanje ene ali druge strani lahko povzroci predvsem kljubovanje. Povsem se strinjam z Inge, da je solastnistvo izjemno delikatno. Tezko se najdeta dva, ki na enak nacin vidita "pot s skupno psico".

Se na Altijev komentar - ja, res je, ni vse v stevilu, v "ljubiteljskem leglu", v pametovanju, prijaznosti in skuhanih cajckih - predvsem je stos v tem, da se ze pred nakupom psa zavedamo, kaj hocemo in vse svoje moci usmerimo v pravilen nakup. Izobrazevanje o izbrani pasmi, kontaktiranje s cim vec ljudmi, ki so s pasmo povezani (vzreditelji, lastniki, ljubitelji...), "sesti cut" o ustreznosti izbranega vzreditelja, "preverjanje njegovih preteklih del", kdaj tudi zavrnitev "zametnih oci", pa se in se zbiranje znanja, informacij...
A veste, kaj je najbolj katastrofalno pri kupcih? Da vprasajo, s cim hraniti psa, kako odvaditi lulanja, kako dolgi naj bodo sprehodi..., naslednji dan, ko domov pripeljejo mladica. Prej niso pomislili na to. Da prosijo, naj jim povemo kaj o pasmi, ko imajo mladica ze doma... Prej niso pomislili na to. In taki ponavadi ob prvi priloznosti parijo svoje pse. Samo kaksen procent se jih oglasi tukaj ali na drugih forumih in hvala bogu, da se. Kaj je s tistimi, ki se ne?
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #709 : sobota, 26.11.2005 : 20:46:48 »

Mogoèe za dodatek: Displazija kolkov velikokrat ni opazna na zunaj, dokler ne slikaš.
popravek...če mi enega pokažeš, ki zna rečt da ima pes displazijo brez da bi slikal, dam za kišto antonov dvoliterskih.

Ko vidi človek psa ki se težko giblje takoj pomisli na displazijo. Guess what: so psi z HUDIMI displazijami, ki se čisto lepo gibljejo in nimajo "problemov". Slika pa pokaže D, E kolke.
Konkretno vem za primer (psa nisem poznal), o njem pa lahko forumovka Inge pove vse. Slabi kolki, pes je pa norel, delal in veselo kot hudini, bejžal iz zamreženega pesjaka kjer je bil medtem ko so bili njegovi v službi.

displazije se na uč niti diagnosticirat ne da, če psa gleda nekdo, ki ima "pojma". Ostalim, je to ene "ljudska modrost". Slab topline, trda hoja: KOLKI. pajade.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #710 : sobota, 26.11.2005 : 20:51:17 »

Inge ja se strinjam solastništvo psièke je res zakomplicirana zadeva in ponavad nastradai tisti, ki je psico DAL v solastništvo. Ampak po drugi strani pa je vsaj za nekatere to edini naèin, da nadaljujejo z vzrejo, saj nekako ni ravno uèinkovito doma kopièiti psov na ta raèun...
Poznam kar nekaj razliènih solastniških dogovorov, tudi sama jih imam se razume, vendar je to dokaj tabu tema v slovenskem kinološkem prostoru, o kateri se šepeta ne pa govori na glas  Roll Eyes
zakaj tabu. pride do mene prijatelj. kupil bi psa. tist moment ga je dobil. v solast. v eni uri sem mu razčistil vse in Hella sedaj uživa pri svojih kennel boyih bolj kot bi pri meni. če človeku predstaviš zadeve v pravi luči, bi rekel da je solastnika celo lažje dobit kot lastnika. ker solastniki dejansko dobijo VEČ garancij, da bo s psom vse v redu.

ASmpak kaj bi govoril...kovačeva kobila pa to...namreč mijidve oddajam dje kot vse brezdomce in vse ki so samo bivakirali pri meni ali tisti, katerim lastnikom sem pomagal psa oddat. ah, ja...hehe
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #711 : sobota, 26.11.2005 : 20:52:02 »

Poglavitni smisel solastniskega dogovora se mi ne zdi v kreditiranju in poplacevanju maticnega vzreditelja, ampak v zdruzevanju moci za skupno dobro. Povprecnemu lastniku z vzrediteljskimi ambicijami bi se s taksnim dogovorom zagotovila strokovna podpora, prizadevni vzreditelji pa bi si sirili svoj manevrski prostor.  Dogovori bi morali biti seveda pravicni in predvidevati tako ustrezno placilo za vzrediteljevev prispevek (znanje, izkusnje...), kot tudi za prispevek skrbnika legla in psicke.  Novi solastnik bi lahko bil pravzaprav v enakem polozaju kot povprecen kupec (kar se kupnine in odvzema psa tice), s tem bonusom, da bi imel pri paritvah zagotovljeno strokovno podporo vzreditelja.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #712 : sobota, 26.11.2005 : 20:54:14 »

Alti, ja, trda hoja, oz. problemi pri hoji, niso vedno povezani z displazijo kolkov, temvec je lahko velik problem v kolenih. Stos slabe zadnje okotenosti za sabo vlece probleme "trde hoje", probleme s koleni, lahko tudi bolecine in s tem povezano "tezavno gibanje". Veliko je problemov s hrbtenico, ki se demonstrira v "nepravilni hoji". Nobenega od teh stosov ne ugotovi noben kampeljc brez preiskav in slikanja. Pametnih kampeljcev imamo pa vsepovsod dovolj. Nisem povsem prepricana, da tisti, ki se jim zdi parjenje nerodovniskih zlatkov prav, sploh vedo, kako se mora zlatko gibati. No, tudi jaz ne vem, ker to ni "moja pasma", ce pa bi bila v dilemi - pariti ali ne, bi zagotovo najprej vprasala strokovnjaka. Ja, eni so ze sami strokovnjaki.
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #713 : sobota, 26.11.2005 : 20:58:40 »

če človeku predstaviš zadeve v pravi luči, bi rekel da je solastnika celo lažje dobit kot lastnika.

Ja Alti, samo ključ je v temu, da mnogi ne znajo pravilno predstavit, mnogi pa še sami ne vedo, kaj bi s psi...Wink

LP,
Diana
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #714 : sobota, 26.11.2005 : 21:00:20 »

Pišete tako nespoštljivo in to ne samo meni, skoraj vsako sporièilo ki sem ga prebrala na forumu je grozno nevljudno. Imate vi sploh kaj spoštovanja do ljudi ki pišejo na forum?
v resnici ne, heh. ampak ne tega vzet kot negativo. jaz spoštujem ljudi zartadi tega kar so (v svojem "drugem" življenju). Ko pa pridemo na stopnjo kjer bi morali ti spoštovanja vredni ljudje prisluhnit nekim neolepšanim resnicam, aksiomom, se pa to neha, ker tisti ki nekaj vemo, zgolj dajemo (včasih tudi "krute") informacije, ki naj bi se koga tudi "prijele". In tu smo mi tisti ki bi jim moral nekdo kazat spoštovanje. Konc koncev je pa spoštovanje, pa čast, in ostalo "sranje" ena zelo relativna  zadeva. Meni osebno je vseeno koliko ljudem rečem, da so idijoti, oz. kolikim se zdim v svojem pisanju zajedljiv. Meni je bistveno da v mojem hobiju obstaja čim VEČ ljudi, ki nočejo producirat kripljev na dolgi rok (3, 5, 10 generacij). Mene zanima samo to, da čez deset let ne bom enako rabil pisat. čeprav vem, da bo enako kot je en cirkusant ameriški rekel : every minute, a sucker is born. In on je moj klijent.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #715 : sobota, 26.11.2005 : 21:01:57 »

Ja Alti, samo kljuè je v temu, da mnogi ne znajo pravilno predstavit, mnogi pa še sami ne vedo, kaj bi s psi...Wink

LP,
Diana
kdor tolk socijalnih veščin ne obvlada da bi prav predstavil, verjetno niti nima intelekta da bi bil kaj več kot rejec. sori.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #716 : sobota, 26.11.2005 : 21:03:09 »

Alti, ja, trda hoja, oz. problemi pri hoji, niso vedno povezani z displazijo kolkov, temvec je lahko velik problem v kolenih. Stos slabe zadnje okotenosti za sabo vlece probleme "trde hoje", probleme s koleni, lahko tudi bolecine in s tem povezano "tezavno gibanje". Veliko je problemov s hrbtenico, ki se demonstrira v "nepravilni hoji". Nobenega od teh stosov ne ugotovi noben kampeljc brez preiskav in slikanja. Pametnih kampeljcev imamo pa vsepovsod dovolj. Nisem povsem prepricana, da tisti, ki se jim zdi parjenje nerodovniskih zlatkov prav, sploh vedo, kako se mora zlatko gibati. No, tudi jaz ne vem, ker to ni "moja pasma", ce pa bi bila v dilemi - pariti ali ne, bi zagotovo najprej vprasala strokovnjaka. Ja, eni so ze sami strokovnjaki.
tu nimam kaj dodat, ker je moje mnenje enak. dokler ni klinične preiskave, smo vsi lahko pametni.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #717 : sobota, 26.11.2005 : 21:04:34 »


Toèno to! Šalabajzerji so najbolj nevarni! Ampak ti pa postrežejo s sokom ko prideš na ogled...  Wink
hočeš rečt da ti jaz nisem soka ponudil, al bi me zajebaval rad, haha?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #718 : sobota, 26.11.2005 : 21:10:20 »

kdor tolk socijalnih veščin ne obvlada da bi prav predstavil, verjetno niti nima intelekta da bi bil kaj več kot rejec. sori.

Se strinjam, samo tudi taki se najdejo
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #719 : sobota, 26.11.2005 : 21:18:23 »


Poglavitni smisel solastniskega dogovora se mi ne zdi v kreditiranju in poplacevanju maticnega vzreditelja, ampak v zdruzevanju moci za skupno dobro. Povprecnemu lastniku z vzrediteljskimi ambicijami bi se s taksnim dogovorom zagotovila strokovna podpora, prizadevni vzreditelji pa bi si sirili svoj manevrski prostor.  Dogovori bi morali biti seveda pravicni in predvidevati tako ustrezno placilo za vzrediteljevev prispevek (znanje, izkusnje...), kot tudi za prispevek skrbnika legla in psicke.  Novi solastnik bi lahko bil pravzaprav v enakem polozaju kot povprecen kupec (kar se kupnine in odvzema psa tice), s tem bonusom, da bi imel pri paritvah zagotovljeno strokovno podporo vzreditelja.
enako mislim sam. z dodatkom, da sam vidim solast kot obliko mentorstva. torej če me kontaktira človek, ki bi želel tudi imeti leglo, mu ponudim kvalitetno žival v solast. sam nadzorujem eno, dve paritvi, človek pa ob tem dobi od mene še cel kup informacij, ki mu pomagajo pri tem, da že s svojo prvo "samostojno" paritvijo, naredi neko korist pasmi. hkrati pa jaz nimam v času ko določam paritve, nobenega ekstra psa v psarni. Jaz vzrejam, on redi.
in ko bo morda iz kakega legla kasneje obdržal psa za nadaljno vzrejo,  sem jaz s tem dobil nekoga, ki ŽE VE kako se zadevi streže in ki mu je par stvari jasno. In jaz si želim, da bi čez deset let šel do sosednje ulice k super psu, ki bi ga on "naredil", namesto da bi se par sto km daleč peljal. Moj osebni interes je zgolj v tem, da bi dolgoročno ustvaril pogoje, v katerih bi lahko brez slabe vesti, šel parit v "sosednjo ulico". Mogoče mal čudno, ampak tko je. sem pač čudak.
 Jaz hočem da bi imel v sloveniji konkurence tolko, da se ven ne bi videli. ker bi vsi s tem pridobili in konc koncev tudi prišparali.
pa še imeli bi nek "sistem šolanja" po eni strani, ker bi ljudje svoje vzrediteljske karijere začeli pod enim mentorstvom, ne pa da se vsak sam naredi kolkor mu pač čas in finance dopuščajo. Če bi sam recimo imel mentorja pred 4 leti, bi danes bil na boljšem, kot sem. ampak ok, se ne pritožujem. mi je pa žal, ker imam občutek da bi si lahko kako leto matranja prišparal in energijo kam drugam usmeril...
Logiran
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines