mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 17:09:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185054 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #720 : sobota, 26.11.2005 : 21:23:40 »

hočeš rečt da ti jaz nisem soka ponudil, al bi me z*****val rad, haha?
Dobro veš, koga sem imel v mislih...
Če pa smo že pri soku - mislim, da sem te, ves žejen in suhih ust, moral zanj kar lepo prositi, ker si ti toliko razlagal, da si pozabil ponuditi.    Grin Wink
(še do danes nisem sprocesiral vseh teh informacij...)
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #721 : sobota, 26.11.2005 : 21:38:22 »

ne morem verjet da sem bil tolk nevljuden...ok...oprost. naslednjič pa....veš kej je pipa in sok, hehe
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #722 : sobota, 26.11.2005 : 21:58:50 »

Saj veš kako pravi rek: se zgodi - tudi najboljšim...
Ampak, če vzamem v obzir vsa tvoja dobra dejanja + načelo: enkrat ni nobenkrat, potem ti je zlahka oproščeno!  Cool

(pardon vsem, za tale off topic pomenek na nepravem mestu...)
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #723 : sobota, 26.11.2005 : 23:21:04 »

Jaz ne trdim, da so nerodovniški psi bolj zdravi,kot ste to nekateri razbrali. Če logično razmisliš ima pes  kupljen pri dobrem vzreditelju več možnosti da bo zdrav.

Želela sem samo slišati mnenja ostalih, kakšne so njihove izkušnje in morebiti celo kakšne zanimive primere.

Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #724 : sobota, 26.11.2005 : 23:29:05 »

zanimiv primer je Musher, ki je eden redkih vzrediteljev pri katerih Pasma ni pomembna ko vzreja. Definitivno pa imajo vsi njegovi mešanci rodovnik. Zakaj? ker vzreja uporabne pse in MORA vedet kaj je v nekem psu. Pari pa logično najbolj uporabne pse za vleko, torej selekcijonira. Čeprav mešanci z KZS nepriznanim rodovnikom, so to VRHUNSKI psi.
 Štrasen putpuriji brez pregledov in pri katerih je lastnik samo hotel da je psica enkrat mama oz da pes enkrat "namoči", so pa drug štos.


KO PSA KUPUJEŠ; GLEDAŠ  VZREDITELJA. Ne pasme, ne papirjev. In če je lole, mu tud vzrejni opravljen ni nič pomagal in ne papirji.
je pa res, da tisti ki samo POMISLI, da bi imel rodovniško (KZS prijavljeno leglo) že izpolnjuje OSNOVNE kriterije za kvalitetno vzrejo. Ker šteparji nerodovniških in mešancev, preprosto nimajo dovolj možganskih celic, da bi razmišljali dlje od fuka njihovega psa, al pa psice.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #725 : sobota, 26.11.2005 : 23:32:28 »

matematika je zelo preprosta torej: od polpismenih pisateljev se knjig ne kupuje. pa nobelova nagrada gor al dol...upam da kdo šteka poanto. Tisti moroni, ki je ne štekajo, pa itaq ne berejo takih tem po forumih preden gredo psa kupit. sem pridejo potem, ko imajo težave z njimi in s svojo neumnostjo. žal.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #726 : sobota, 26.11.2005 : 23:40:53 »

Od moje znanke pes je skoz neki bolan...s tem mislim resno bolan tako da mora jemat zdravila... Ima pa odličen rodovnik in ni kupljen pri kakšnem preprodajalcu...

Moja psička je pa brez rodovnika stara je že štiri leta in pol pa še ni bila nikoli resno bolna.

Se enkrat sprasujem, kaj pomeni pri omenjenem rodovniskem psu "resno bolan"? Kaksna zdravila jemlje? Gre za prenosljivo dedno bolezen ali za kaj, kar ni povezano z dednostjo? Kaj pomeni "odlicen rodovnik" in kaj razumes pod "preprodajalec"? To sprasujem zato, ker si v enem od sporocil sprasevala, kaj so masovni rejci in kaj svercerji, pa ne vem, kaj ti smatras pod preprodajalca.

Kaksne preglade in izvide o prenosljivih dednih boleznih imas za svojo psicko, za katero pravis, da ni bila se nikoli resno bolna?

Ce ze nekaj zacnes, tudi koncaj. S pojasnili.

Vsi psi so lahko vse zivljenje "zdravi" in vsi psi lahko kadarkoli zbolijo za najrazlicnejsimi boleznimi. Tukaj ni pomembno ali rodovnik je ali ni. Ko govorimo o razplodu psov, ne govorimo o kuznih kasljih, pa polnih analnih vreckah, pa zlomljenih udih, pa boleznih, ki nase pse lahko zadanejo kar na vsem lepem. Govorimo o dokazanih dednih boleznih, ki se prenasajo na potomce in o prenasanju dednih bolezni zaradi opustitve pregledov. Lahko mi verjames, da 99,9% lastnikov nerodovniskih psov ne opravi NOBENEGA pregleda za dedne bolezni pred paritvijo. Ne tistega, ki je za pasmo, za katero razglasajo svojega psa obvezna (no, ja, za rodovniske snobe, a ne), se manj pa tistih, ki so neobvezni. Briga njih, kaj bodo njihovi psi prenesli naprej. Glavno, da vidijo "cudez zivljenja, glavno, da "zmanjsajo moznost bolezni rodil pri psici" (japajade), predvsem pa je glavno, da jim kapne nekaj denarja v zep.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #727 : nedelja, 27.11.2005 : 00:28:04 »

mojcica, sprasujes za primere. Malo pobrskaj po forumu in nasla bos forumovce, ki imajo rodovniske pse, ki so bolni, pa forumovce, ki imamo "nerodovniske cistokrvne pse", ki so bolni, pa tiste, ki imajo bolne mesance..., in vse te kategorije uporabnikov, ki imajo zdrave pse. Kar bos iskala, bos lahko nasla. Kakrsnikoli primer te zanima, ga lahko najdes. Pojdi v rubriko o zdravju, poglej problematiko, zanimive anamneze povezi z uporabnikom, ki jih je izpostavil in poglej ostala njegova sporocila, pa bos ugotovila izvor njegovega psa, ima rodovnik ali nima, s kaksnimi tezavami se sooca, kje je psa kupil...

Sama imam posvojeno nerodovnisko nemsko bokserko. Po "obliki in vsebini" je nemska bokserka, vendar z napako. Nima rodovnika in sam bog mi lahko zatrjuje, kaksna kombinacija je bila, mi nic ne pomeni. Njen "vzreditelj" je celo forumovec. Pridruzil se nam je pozneje in povsem slucajno sva ugotovila, kdo je kdo, saj sem psico posvojila od "tretje osebe", torej od osebe, kateri je bila psica prodana za 60.000 SIT, pri starosti 5,5 mesecev pa se je je navelicala. Kaj je bil resnicni vzrok, da se je je navelicala, ne bom nikoli izvedela, saj mi je tvezila 100 in eno varianto, dva meseca po oddaji psice je posvojila (povzemam njene besede) "zdravega mesanca mladicka". Le kako hudica je imela potem cas zanj, prej pa ne za psicko. Ok, toliko da ves, kako je Luna prisla k nam. In da ves, kako krasni smo ponavadi kupci zivali. Tudi Luna je sla od vzreditelja v "dobre roke", tako, kot gre vecina mladickov, ki jih lahko danes najdes v zavetiscih. Luna je prisla "iz dobrih rok", od rejca, ki je imel leglo "za gušt", ki ima zdaj rodovniska legla. Verjamem, da je bilo za mladicke dobro poskrbljeno, menim celo, da so bili cepljeni in razglisteni, kot je treba. Pa vendar. Ni za vzrejo in basta, zato je ze zdavnaj sterilizirana. V primeru, da se meni kaj zgodi, ne bo moglo nikomur pasti na pamet, da bi imel z njo potomce. Prav tako smo zmanjsali moznost obolenj na rodilih. Obenem ima slikane tudi kolke.
No, Luna je neozdravljivo bolna, ima kronicno vnetje crevesja in obe sva v pol ure kaznovani za vsak prekrsek, ki pristane v njenem gobcu, pa ne bi smel. A si predstavljas? No, nihce ni dokazal, da je to dedno, niti ni nihce ovrgel moznosti, da je dedno. Psica pa je definitivno morala iz prejsnjega doma zato, ker je bila neozdravljivo bolna in je verjetno vsak dan podriskala celo stanovanje prejsnje lastnice, kar ji je rahlo zraslo cez glavo. Eno leto strogih diet brez vsakrsnih prekrskov je bilo potrebnih, da smo prisli na normalno hrano, pa se to lahko prenese le eno vrsto. Zdravil na sreco ne potrebuje vec. Torej, celo zivljenje poseben rezim, bog ne daj, da se hrane ne bi dalo dobiti na trziscu, poseben tretma, ce slucajno pozre zunaj kaj prepovedanega... Upam, da bo docakala za bokserje visoko starost, ceprav je bila ze "obsojena na smrt". In? Izhaja iz Krskega. Tam sta poleg cele reste "nerodovniskih nemskih bokserjev" tudi dva bokserska veseljaka, ki se potikata okrog in oplajata psicke, kot jima pac ustreza. Naj se ne bi vedelo, kateri je oce Luni. Ok, tudi mama je bila brez rodovnika. Tudi, ce vem, kdo so predniki, ne bom nikoli vedela, koliko potomcev, sester, bratov, tet, stricev... je bilo v kombinacijah, ki sta jih zaplodila ta dva bokserska veseljaka. Prav tako ne vem nic o prednikih Lunine mame. Obenem tudi ne vem, kdo in kje so Lunini bratci in sestrice. Pa ne zato, ker se mi ne bi dalo poizvedeti, temvec zato, ker mi neumnosti lahko trosijo vsi, ki jih vprasam, bolj malo pa je takim neumnostim za verjeti, ce nimas nobenega dokumenta, ki bi dokazoval, kdo in od koga Luna v resnici je. Ker pa je Slovenija majhna, ne mores vedeti, da bokser za sosednjim vogalom ni Lunin bliznji sorodnik.

Enako je pri zlatkih. Kako bos vedela, da si tvoja psica in pes, ki ga bos izbrala za njenega partnerja, nista v sorodu? Kako bos preverila zdravstveno stanje, zivljenjsko dobo, karakterne posebnosti... prednikov, ce ne ves kdo so? Kako bos vedela brez pregledov, da stari starsi in starsi enega in drugega niso prenasali dednih bolezni? Verjames ljudem? Dvomim. Tukaj ves cas nekaj opletas, da smo nesramni, pa ti hocemo postreci z resnico. Bos verjela lastniku samca ze samo zato, ker bo prijazen in ti bo postregel s cajem? Kakor hoces. Psica je tvoja in ti odgovarjas zanjo. Prav tako za vse njene mladice in ostale potomce. Tako kot vsi, ki se spuscajo v ta "tako opevani posel". Poglej okrog sebe in videla bos, da je vsepovsod malo morje zlatkov, ki v resnici niso to, za kar jih predstavljajo njihovi lastniki. Jih zelis se vec?
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #728 : nedelja, 27.11.2005 : 00:48:25 »

Bos verjela lastniku samca ze samo zato, ker bo prijazen in ti bo postregel s cajem?
a zdej boš pa še ti zajebavala, haha, s tem čajem...

ne, resno...ljudje ki me kličejo, jih ločim na dve sorti. eni ki me imajo za lopova apriori, sprašujejo vse mogoče in potem "normalni" ratajo, ko se prepričajo da nisem matoša, čeprav veliko govorim o psih- in dobijo psa. Drugi so pa tisti, ki bi radi od mene eno samo ljubiteljstvo in sladkarije, potem pa gredo z dobrim filingom, da so od enega vso znanost pobrali in da nekaj vedo, direkt k matoši al pa v vodice kupit bokserja.

Prvi so zadovoljni forumovci, drugi so pa jamrajoči reveži, ki jim pes umira napol. bodi pameten potem...
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #729 : nedelja, 27.11.2005 : 01:18:05 »

. Slabi kolki, pes je pa norel, delal in veselo kot hudini, bejžal iz zamreženega pesjaka kjer je bil medtem ko so bili njegovi v službi.

 

Predvidevam,da ta pes ni paril, ali pa je bila displazija ugotovljena pozneje?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #730 : nedelja, 27.11.2005 : 01:39:30 »

en primer: pri konjarjih se ve, da če nimaš, ko kupuješ konja, s seboj stručkota, boš nategnjen. pri psih je pa očitno da istih 1500 evrov razlike v ceni tolk nepomembno, da se človek tud pod razno ne napoti v društvo, poišče "svetovalca" in gre potem psa kupit.

dokler bomo samo na besedah tele naše pse visoko cenili, kupovali jih bomo pa še vedno v "merkatorju" al pa če bo cnej v "tušu", tu ne bo napredka.

aksiom je pač ta, da se dobro obleko v butiku al pa pri krojaču kupuje. konfekcija s kitajske gre pa zlo hitro za krpe s katerimi lulanje mladičev pivnamo....in enako je s psi. al kupiš v psarni, dobiš papir in garancijo, al pa v drugem primeru potrošno robo, ki gre v franže dokaj hitro, ob tem pa še lokalnemu vetu v naročje kak tolar nenapovedano kapne. Imamo pa seveda šit butike, šit krojače in šit psarne. ampak za to a greš k šit butiku oz. krojaču, se vsi pozanimamo, pa damo na koncu 1/4 cene psa. pr psu je pa razlika med 50 in 150 zanemarljiva.

še en račun- mogoče bo to komu pomagalo: imam psico, ki je vredna cca. 4000 evrov. njeno potomstvo je po genetiki in "moji oceni" vredno enako. torej: naj dam potomca te psice, za katerega se ve, da bo najverjetneje zdrav in ok, za 50 jurjev, potem pa mi bo ko bom jaz prišel na parjenje, človek dal ceno za skok TEGA ISTEGA POTOMCA, za 100 jurjev, ker je pes rodovniški in ohinsploh? ma no way. Vem da bo samec svojo kupnino najmanj enkrat plačal nazaj lastnikom. to je denarni del. nedenarni je pa ta, da si psa kupuim zato ker bi rad psa. vem da bom kupoval hrano zanj in vem da bom moral cepit. in jasno mi je, da bo vet dobil svoje, ko bom preplašen zarad počutja. Pa kljub vsemu, bo kupnina dejansko EN SKOK. psica vrne kupnino z leglom, samec z skokom dvema. torej cena ne more bit nižja, kot je po svetu. še vedno so pa ljudje s kalkulacijo: 50 jurjev psica, 2000 jurjev v dveh letih hrana: vse ostalo mi je pa kšeft, ko bo enkrat kotila
sej včasih mam občutek, da imajo šteparji in matoša, en fond iz katerega podkupujejo veterinarje, da delajo meglo. v smislu: "bokserji so bolni". OK...so bolni, torej je vseen al so starši pregledani al pa ne, ker kolki jih vse jeb***jo...kar seveda ni res.. ...In spet. ko rečeš nekom da je zdrava pasma in da so bolni samo produkt neselekcionirane vzreje, gre pa spet k matoši, ker pač un da račun in vse papirje, torej ma občutek, da je kupil pri "nadzorovani" vzreji-preprodaji. ostalo je pa colateral damage, če se zgodi. pozabijo pa da so sami z matošo vred v resnici "damage", pes je samo "collateral" na konc. in potem imamo cel kup dela na forumu. najprej napodit človeka do veta (ko recimo lole objavi fotko izpahnjene nožnice in misli da bo to prek neta poštimal), potem mu možgane prat...na konc pa 90 posto pokoplje psa in gre namesto do matoše, v...nevem...Vodice (ker jih tam pač še niso nategnili dobro v r*i*t*.. ...in pol štepa s psico po 50 jurjev kriple. al pa tud ne, ker ves denar za veterinarje zapravi in nima za leglo.


p.s.:REM: kolkor vem, ni paril, glede na to da so lastniki resni bokseraši. je pa samo primer "bolanega" psa, ki ni bil v resnici nič kaj bolan, in ki bi mu na "uč" nihče ne pripisal slabih kolkov. poanta mojega posta je bila namreč v komentarju na izjavo, "da se VČASIH na "uč" ne vidi al ma pes slabe kolke". Nato sem sam odgovoril da ne VČASIH, temveč NIKOLI (se ne more na oko videt kaki so kolki)...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #731 : nedelja, 27.11.2005 : 01:44:27 »

en primer: pri konjarjih se ve, da če nimaš, ko kupuješ konja, s seboj stručkota, boš nategnjen. pri psih je pa očitno da istih 1500 evrov razlike v ceni tolk nepomembno, da se človek tud pod razno ne napoti v društvo, poišče "svetovalca" in gre potem psa kupit.
pardon, mislil sem na 50 jurjev razlike-tolarjev. ne vem kako so se ti evri zapisali....
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #732 : nedelja, 27.11.2005 : 01:46:07 »

popravek...če mi enega pokažeš, ki zna rečt da ima pes displazijo brez da bi slikal, dam za kišto antonov dvoliterskih.

Ko vidi človek psa ki se težko giblje takoj pomisli na displazijo. Guess what: so psi z HUDIMI displazijami, ki se čisto lepo gibljejo in nimajo "problemov". Slika pa pokaže D, E kolke.
Konkretno vem za primer (psa nisem poznal), o njem pa lahko forumovka Inge pove vse. Slabi kolki, pes je pa norel, delal in veselo kot hudini, bejžal iz zamreženega pesjaka kjer je bil medtem ko so bili njegovi v službi.

displazije se na uč niti diagnosticirat ne da, če psa gleda nekdo, ki ima "pojma". Ostalim, je to ene "ljudska modrost". Slab topline, trda hoja: KOLKI. pajade.

Ne vem, lahko sem se nerazumljivo izrazila. Namreč točno vem, da se displazije ne da diagnosticirati brez slikanja in da stopnja displazije ni nujno povezana s simptomi oz. stopnjo simptomov. Hotela sem povedati le, da ljudje radi rečejo, da njihovemu psu nič ne fali, ker na zunaj s psom ni nič narobe in takega nerodovniškega psa mino parijo. Če pa bi mu dali slikat kolke, bi se lahko pokazalo, da ima displazijo, tudi če izgleda zdrav.

To je bil le eden od argumentov proti izjavi "moj pes je zdrav". Brez preiskav tega nikoli ne moreš rečt...

LP, T
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #733 : nedelja, 27.11.2005 : 01:58:20 »

ja, saj smo razumeli...ampak zavoljo nepoučenih, sem pač pokomentiral oz dopolnil izjavo. v takih "škakljivih" temah, zna kak človek ki napol bere še kako "idejo" dobit.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #734 : nedelja, 27.11.2005 : 02:06:54 »

Mah, se mi zdi da imajo določeni že tako ali tako velikokrat čudne ideje... Wink

Zadnje čase pa se sprašujem, ali sploh kaj berejo forum, ali pa pišejo noter samo, da zbudijo pozornost. Izjava "me je zanimalo vaše mnenje" je dokaj neumestna, če bi si takšni res prebrali vsaj par tem na tem forumu, bi brez podobnih izjav/vprašanj vedeli za mnenja.
Logiran
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines