mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:45:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 183909 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #750 : ponedeljek, 16.01.2006 : 20:10:03 »

Huda tema - rahlo posega v človekove pravice!
Glede nerodovniških pa je že preveč napisano. Škoda, da je bil tisti Zakon, tako slabo napisan, da se ga ne da kontrolirati, še manj izvajati. Samo ena cvetka:"Pasji mladiči se oddajajo pri 9 tednih..." , pasemske organizacije lahko kontrolirajo oddajo le rodovniških mladičev, kdo pa kontrolira oddajo nerodovniških pri 6 tednih? Kdo pa lahko dokaže pri nerodovniškemu psu, koliko je star? Torej je Zakon pisan samo za rodovniške pse in rodovniške živali, vsi ostali so izvzeti, ker se jim ne da nič dokazati. Se mi zdi, da je bilo po tem zakonu potrebno spraviti v "okvirčke" le vzreditelje pasemkih živali - torej smo mi tisti, ki se jim ne zaupa. Boj z mlini na veter.
In če je  produkcija nerodovniških mladičev nemoralna, kaj je potem njihov nakup? Verjetno njihova edina rešitev( ali pa pot v azil).
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #751 : ponedeljek, 16.01.2006 : 20:28:20 »

Ja, v človekove pravice odraslih in otrok...

Če se vrnemo k psom, Inge, se strinjam s tabo glede zakona. Tudi na forumu se velikokrat ljudje pritožujejo čez vzreditelje in pravijo, da gredo raje k proizvajalcem... Ker niso tako zateženi...

Glede nadzora se pri nas ne bo nič spremenilo, dokler bo žival/pes pravno gledano predmet/objetk/trgovsko blago. Ta pač nima nobenih pravic, ni ga treba ščititi in kršiteljev ni treba kaznovati. Sicer pa inšpektorji še za ljudi ne opravljajo svojega dela (Lipa), kaj šele za živali.

Nakup nerodovniških mladičev je res njihova edina rešitev, obenem pa tudi dvorezen meč, saj vsak takšen nakup proizvajalcu daje še več "navdiha" za njegovo početje. Moralna odgovornost je torej tudi na kupcu, saj prozvajalca spodbuja k še večji proizvodnji in k še večjemu povzročanju trpljenja.

Tudi jaz bi najraje vse pse pri ******* [izbrisano ime; Drejči] in podobnih kupila, da ne bi več živeli v nemogočih pogojih, ampak bi "gospod" takoj spet svoje bokse napolnil.

Seveda se bodo takoj oglasili tisti, ki pravijo "ampak naš je iz domačega nerodovniškega legla"... Čeprav ti kužki niso v tako nemogočih pogojih, gre še vedno za neodgovorno početje, saj ti ljudje ponavadi ne preverijo in sploh ne vedo, da morajo preveriti kakršnekoli dedne defekte in nevarnosti parjenja v sorodstvu... blablabla... milijonkrat napisano, ampak nič ne pomaga.... Potem, ko bo pa njihov pes oslepel ali mu bo odpovedalo srce, bodo pa jokali in krivili vse, samo sebe ne...

Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #752 : četrtek, 19.01.2006 : 09:40:54 »

Nima smisla premlevati te teme o čistokrvnih mladičih, ki so brez rodovnika, ker ga niso želeli imeti ali je bil mladič nadštevilčen BLA,BLA,BLA...
To so namreč razlage lastnikov, ki so kupili takšne pse.
Ker opravljam pač takšen poklic, vidim precej teh kvazi čistokrvnih šicujev, ki imajo razne defekte. Podgrizavost,manjkajoči zobje, premala teža, preozke nosnice, težave s praskanjem, samci prez mod, dolgi nosovi kot pri lazičih, beli rob okoli oči itd...
Večina teh ima stalne zdravstvene težave itd...
Ampak žal smo vsi samo ljudje in vsak od nas se more učiti na svojih napakah in nam izkušnje drugih pač niso dovolj.
In dokler bo tako, da se psi kupujejo glede na ceno in ne na kvaliteto bo pač trgovina z čistokrvnimi mladiči brez rodovnikov še naprej cvetela.
Glede inšpekcije pa ni pametno vse posploševati, ker je pač žal tako, da je pravilnik pisan predvsem ali celo izključno za rodovniške pse in so inšpekcijske službe pri nas zato nemočne ukrepati, saj rabijo dokaze. Dokazov o starosti mladičev, kdaj je imela psica nazadnje leglo itd. pa se pri nerodovniških zelo težko dokaže.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #753 : sobota, 21.01.2006 : 19:00:40 »

zadnje čase na srečo opažam, da ima čedalje več ljudi rodovniške pse, ki jih kupujejo z namenom, ki ponavadi ni povezan z razstavami, legli,... Kolegica v društvu je kupila črno labradorko z rodovnikom le z namenom za šolanje in se je odločila za sterilizacijo. Druga kolegica ima avstralsko ovčarko, ki jo ima pravtako le z namenom za šolanje. So pa tudi čisto navadni ljudje iz ulice, ki imajo rodovniške pse le za to, ker se zavedajo nevarnosti nerodovniških mladiček. Mislim, da so danes ljudje vse več ( razen izjem seveda) pripravljeni dajati za mladičke in tudi za veterinarje, kot pred leti.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #754 : četrtek, 26.01.2006 : 11:45:20 »

Samo ena cvetka:"Pasji mladiči se oddajajo pri 9 tednih..."
Inge, kje si to prebrala?
Prosim če mi poveš.
Jaz sicer vse mladičke oddam pri 9 tednih, ampak je to moja osebna odločitev in bi jih še kasneje. Sam vsi nekaj filozofirajo, da to ni dobro za psa da je to obdobje ko se lahko zelo lepo in hitro privadi na nov dom........
No jaz samo to vem da so mladički mojih pasem še absolutno premajhni pri 7-8 tednih in 9 tednov je zame najzgodnejši datum. Lani pa sem kupil Škotske terierke pri 12 tednih starosti in lahko iz prve roke povem da niso imele niti najmanjših problemov s prilagajanjem, tudi ponoči niso nič jokale in nasploh je bilo vse v redu.
Torej zanima me kje si prebrala da se mladiči oddajajo pri 9 tednih, prosim.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #755 : četrtek, 26.01.2006 : 12:13:20 »

Torej zanima me kje si prebrala da se mladiči oddajajo pri 9 tednih, prosim.

Pravilnik o zasciti hisnih zivalli - 21. clen  Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #756 : četrtek, 26.01.2006 : 13:52:54 »

Jaz sicer vse mladičke oddam pri 9 tednih, ampak je to moja osebna odločitev in bi jih še kasneje. Sam vsi nekaj filozofirajo, da to ni dobro za psa da je to obdobje ko se lahko zelo lepo in hitro privadi na nov dom........
No jaz samo to vem da so mladički mojih pasem še absolutno premajhni pri 7-8 tednih in 9 tednov je zame najzgodnejši datum. Lani pa sem kupil Škotske terierke pri 12 tednih starosti in lahko iz prve roke povem da niso imele niti najmanjših problemov s prilagajanjem, tudi ponoči niso nič jokale in nasploh je bilo vse v redu.

Napisano je v smislu, da se ne smejo oddati PREJ kot ob dopoljenem 9 tednu, zgornja meja oddaje ni določena Wink

Pri "svoji" pasmi sem predvsem v tujini zasledila "pravilo 12 tednov", se pravi da se psa prej kot po dopolnjenem 12 tednu ne sme oddati, kar je zame osebno več kot primerno in prav. Tudi svojega sem dobila pri 12 tednu in ni bilo nikakršnega problema - ravno nasprotno!

LP,
Diana
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #757 : četrtek, 26.01.2006 : 14:30:25 »

black.and.white , katera tvoja kolegica pa ima avstralsko ovčarko samo za šolanje? V Sloveniji je namreč samo 9 psičk te pasme, večina lastnikov sodeluje na tem forumu in prepričana sem, da nihče od njih ni kupil aussija samo zaradi šolanja Roll Eyes, temveč so to družinski psi, ki pa seveda morajo delati.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #758 : četrtek, 26.01.2006 : 14:50:56 »

Andi mislim, da si narobe razumela kaj hoče B&W povedati. Ker vem za katero psičko gre, naj te potolažim, da je iz zadnjega legla in, da jo lastnica šola za reševalko in ja, je bil to namen, ko je iskala primerno pasmo. Imeti odličnega psa za reševalca (in ne za razstave, vzrejo ali podobno, kar je kriterij morda komu drugemu).
Saj tudi jaz vedno iščem psa z določenim namenom - nikoli samo zato, ker bi pa "imela kužka". Pri meni ima vsak pes svoje poslanstvo. Recimo valanja po kavču ne štejem med njih Tongue
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #759 : četrtek, 26.01.2006 : 14:56:39 »

Aja, tudi jaz sem mojo aussiejko vzela izključno z namenom, da imam vsestransko uporabnega psa za tako ali drugačno šolanje. To da je jasno tudi družinski pes je samo obvezen dodatek, brez katerega pri meni ne gre Wink
Na žalost je iz mojega legla šel z nekim specifičnim namenom samo še en samček, in sicer Bloo. En pa je bil vrnjen nazaj in jah no sej vemo kaj in kako Wink
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #760 : nedelja, 29.01.2006 : 20:24:26 »

obup!!! k bi prodajali plemensko kravo

http://www.bolha.com/oglas1513134
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #761 : nedelja, 29.01.2006 : 20:27:39 »

Tudi krave si ne zaslužijo takšnega ravnanja...

Jebela cesta, večina ljudi sploh ne ve, da so razen njih osebno tudi drugi živa bitja - ljudje in živali...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #762 : nedelja, 29.01.2006 : 20:32:01 »

Zivali oz. ziva bitja so samo tiste zivali, ki imajo mehak kozuscek, lepe ocke in ne spadajo med mrgolazen. Vse ostalo pa....ni tako visoko na evolucijski lestvici ergo je bljak.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #763 : nedelja, 29.01.2006 : 20:33:46 »

nooki si kdaj poskušala opazovazi recimo oso, ki je hruško?  fantastična stvaritev narave
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #764 : nedelja, 29.01.2006 : 20:36:26 »

Osebno imam rajsi amebe. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines