mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:45:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 183951 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #765 : ponedeljek, 30.01.2006 : 08:53:07 »

Andi mislim, da si narobe razumela kaj hoče B&W povedati. Ker vem za katero psičko gre, naj te potolažim, da je iz zadnjega legla in, da jo lastnica šola za reševalko in ja, je bil to namen, ko je iskala primerno pasmo. Imeti odličnega psa za reševalca (in ne za razstave, vzrejo ali podobno, kar je kriterij morda komu drugemu).
Saj tudi jaz vedno iščem psa z določenim namenom - nikoli samo zato, ker bi pa "imela kužka". Pri meni ima vsak pes svoje poslanstvo. Recimo valanja po kavču ne štejem med njih Tongue

hvala za odgovor!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #766 : torek, 28.02.2006 : 13:12:54 »

Rodovniki niso za okras in višjo ceno... Ampak so neke vrste potrdilo, da so starši bolj ali manj predstavniki svoje pasme in zadovoljujejo zdravstvene pogoje.

Ljudje, ki niso zdravi in je velika vrjetnost, da bi svojo bolezen prenesli na otroka... mislim hudo bolezen, ki vidno vpliva na kakovost življenja, kot so kak redke genske bolezni... in imajo otroka samo da ga imajo pa čeprav bolnega so največji egoisti, ki jih ne zanima ali bo njun otrok zdrav in vesel in bo imel kolikor toliko "normalno" življenje. Važno da oni izponijo nagon po potomcih. Svinjarija!
Se opravičujem, ampak sem morala to napisat.... navezuje se pa na kaki dve ali tri strani nazaj.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #767 : torek, 21.03.2006 : 12:28:11 »

1.) Kdo lahko garantira da bo rodovniški pes bolj zdrav od nerodovniškega?

2.) Moja psica je imela mladiče zato, ker so me ljudje prosili, da bi imeli mešančke med rottweilerjem in dolgodlakim nemškim ovčarjem. Bila je psica z dolgo grivo okoli vratu kot kak lev. Bila je šolana (brez raznoraznih izpitov) 3 do 4 ure na dan, vsak dan eno leto in pol. V času ko so bili rotweilerji z rodovnikom po 800 nemških mark mi je policija za mojo mešanko ponujala čez 5000 takratnih mark zanjo - samo zaradi ubogljivosti in vodljivosti. Vsi mladiči, ki jih je imela so bili podarjeni, pa čeprav sem za njih in mešanko zmetal kar nekaj denarja za veterinrske preglede in vsa cepljenja. Preživelo je 5 mladičev, tistega, ki sem ga hotel obdržati so sosedje zastrupili, ker je bil prepameten in je bila čista foušija, ker imajo doma čistokrvnega rotwajlerja, ki je pa po pravici povedano bumbar in ne razume kljub šolanju nobenega ukaza brez da bi ga lastnik vsaj parkrat opozoril na ta ukaz.

3.) Kdo mi lahko garantira da bo mešanec manj ubogljiv in manj vodljiv kot rodovniški pes?

4.) sedaj imam čistokrvnega huskija, brez rodovnika z čipom, opravljkenimi vsemi cepljenji, in ne vidim razlike med njim in sosedovim rodovniškim. Mogoče edino to da je sosedov malo bolj agresiven in da napada tudi druge pse, kar moj ne počne. Oba pa nagonsko rada ubijata pernate živali.

Zakaj nebi imel takega psa doma?
Ne vem, vsaj meni je vseeno ali ima pes rodovnik, ali ne, gre mi samo zato, da je pes zdrav in da ima topel dom in da je z menoj.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #768 : torek, 21.03.2006 : 12:34:30 »

ok, here we go again  Sad
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #769 : torek, 21.03.2006 : 12:37:09 »

Ja točno tko, sej sami tko hočete.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #770 : torek, 21.03.2006 : 12:38:15 »

Nihce ti ne more garantirat, da bo rodovniski pes bolj zdrav od nerodovniskega, garantira ti pa lahko vsak vzreditelj to, da je verjetnost, da bos pri rodovniskem naletel na razne dedne bolezni in okvare precej manjsa kot pri nerodovniskem.

Vsaka ti cast, da si imel svojo prejsnjo psicko in zdajsnjega psa tako dobro naucenega in da si za mladicke tako dobro poskrbel, samo izjeme potrjujejo pravilo in to je, da tisti, ki imajo razne mesance in nerodovniske mladice to pocnejo zaradi vecini na tem forumu popolnoma nerazumljivih sebicnih razlogov in seveda denarja. Poudarjam, da izjeme obstajajo in v kolikor si ti ena izmed njih, pritozbe pac ne letijo nate, zal pa v vecini ni tako.

Kar pa se tvoje tretje ali cetrte tocke tice, pa bi ti osnovno poznavanje psa kot zivali moralo povedatim, da je pes taksen kot je njegov lastnik oziroma se lastnosti lastnika odrazajo v lastnostih psa in v kolikor imas ti boljse vzgojene nerodovniske pse kot tvoji sosedje, to samo pomeni, da si mogoce ti zanje primernejsi lastnik - ostaja pa dejstvo, da so tudi karakterne napake, agresivnost, itd, posledica nepremisljenega, pogosto nerodovniskega parjenja, ki sploh ne uposteva karakteristik pasme, tako fizioloskih kot karakternih.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #771 : torek, 21.03.2006 : 13:04:22 »

Citat
Zakaj nebi imel takega psa doma?
Ne vem, vsaj meni je vseeno ali ima pes rodovnik, ali ne, gre mi samo zato, da je pes zdrav in da ima topel dom in da je z menoj.

Kupovanje nerodovniških psov je podpiranje preprodajalcev, dvoriščnih rejcev, masovne vzreje... Produciranje nerodovniški psov je kvarjenje pasme. Starši nerodovniških mladičkov nimajo opravljenega vzrejnega pregleda, zdravstvenega pregleda (ki je določen za vsako pasmo posebej). Pri vzrejnem pregledu se ugotovi, če je pes primeren za vzrejo, če ustreza standardu, če nima dednih bolezni... Neprimerne pse z dednimi boleznimi (npr. displazijo kolkov), pse ki ne ustrezajo standardu, se izloči iz vzreje.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #772 : torek, 21.03.2006 : 13:04:47 »

Nihce ti ne more garantirat, da bo rodovniski pes bolj zdrav od nerodovniskega, garantira ti pa lahko vsak vzreditelj to, da je verjetnost, da bos pri rodovniskem naletel na razne dedne bolezni in okvare precej manjsa kot pri nerodovniskem.

Bolezni in okvare so možne pri vsakem psu, tudi pri veterinarsko pregledanih. Sam bolj mislim na drugo varianto - da so nekateri rodovniški psi že preveč izrojeni in da jim manjka "sveže" krvi. To se pozna zelo pri avtohtoni slovenski pasmi - kraškemu ovčarju.
Sam sem pred parjenjem(ko je bila mešanka stara 6 let) dal prvo opraviti zdravniški pregled psice, ker ji nisem hotel uničiti kolkov(rottweilerke imajo probleme, kakor tudi nemški ovčarji), na pregledu je bila ocenjena da ima lahko brez problemov mladiče in da njeni kolki niso problematični.

Vsaka ti cast, da si imel svojo prejsnjo psicko in zdajsnjega psa tako dobro naucenega in da si za mladicke tako dobro poskrbel, samo izjeme potrjujejo pravilo in to je, da tisti, ki imajo razne mesance in nerodovniske mladice to pocnejo zaradi vecini na tem forumu popolnoma nerazumljivih sebicnih razlogov in seveda denarja. Poudarjam, da izjeme obstajajo in v kolikor si ti ena izmed njih, pritozbe pac ne letijo nate, zal pa v vecini ni tako.

Tudi meni gre na živce "produkcija" psov samo zato, da se prodajajo. Tega ne odobravam ne pri rodovniških, kot tudi ne pri nerodovniških. Ne podpiram pa še ene laži - o cepljenju proti steklini. To je pa največja laž, ki so si jo izmislili veterinarji. Pasji organizem ne izdeluje zaščitnih celic proti steklini izpod 9ih do 10ih mesecev, tudi če ga cepiš. Mi moramo pa cepit psa v četrtem mesecu. Poleg tega velika večina veterinarjev priznava, da ena doza cepiva drži vsaj 2 če ne več let, pa je vseeno potrebno vsako leto cepit.

Kar pa se tvoje tretje ali cetrte tocke tice, pa bi ti osnovno poznavanje psa kot zivali moralo povedatim, da je pes taksen kot je njegov lastnik oziroma se lastnosti lastnika odrazajo v lastnostih psa in v kolikor imas ti boljse vzgojene nerodovniske pse kot tvoji sosedje, to samo pomeni, da si mogoce ti zanje primernejsi lastnik - ostaja pa dejstvo, da so tudi karakterne napake, agresivnost, itd, posledica nepremisljenega, pogosto nerodovniskega parjenja, ki sploh ne uposteva karakteristik pasme, tako fizioloskih kot karakternih.

Meni osnovno znanje o psih pove veliko, sploh po 15ih letih kot lastnik psa.
Prvič ko sem jemal psičko zase sem vzel najmočnejšo v leglu. Preživela je samo ona, ker sem jo pravi čas vzel - 2 tedna kasneje so pomrli vsi mladiči zaradi kuge, mamo so pa ustrelili lovci zaradi ulovljene srne. Bila je razigrana in nikoli bolana - niti enega znaka, o kakršnikoli bolezni ali poškodbi(recimo kolkov).
Sedaj ko sem jemal huskija, sem vzel najmanjšega in najbolj pretepenega mladička iz legla. Bil je pogrizen od sestric in bratcev, pogled je bil kompletno zamegljen, cvilil je od strahu ter se je skrival pod mrežo, da sem moral mrežo umaknit, da sem prišel sploh do njega. Ostali so se mi po nogah obešal, ta je pa bežal stran(očitno slaba izkušnja s kakšnim od prejšnjih kupcev). Do doma je ležal v mojem naročju in iz minute v minuto je blo bolj jasno, da se navaja na novo življenje in da se mu očke bolj svetijo in je postajal razigran. Doma se je takoj vživel in ni bilo niti minute cviljenja, da bi koga pogrešal, kot je bilo to pri prejšnji psički. Od prvega dne smo skupaj in do sedaj nobenih problemov, tut zdravniško je pregledan, ima vsa cepljenja, čip in je vpisan v register. Do sedaj se ni pokazalo nobeno obolevanje ali karkoli podobnega(edino kolca se mu ogromno, ker spije ogromno vode po vsakem laufanju naokoli).

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #773 : torek, 21.03.2006 : 13:11:22 »

res...lepo skrbiš za psa.
Upam pa da za nerodovniškega psa nisi dal več kot 15 tisoč... Ker si s tem pripomogu k nadaljnem produciranju mladičev in to da se je ta bogi mladiček tako bal v leglu žal ne kaže na to, da so "vzreditelji" pretirano dobro zanje skrbeli. Res pa je da nesreče se dogajajo...
So bili starši tvojega kužka tudi pregledani tako kot tvoja psička?
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #774 : torek, 21.03.2006 : 13:15:51 »

Kupovanje nerodovniških psov je podpiranje preprodajalcev, dvoriščnih rejcev, masovne vzreje... Produciranje nerodovniški psov je kvarjenje pasme. Starši nerodovniških mladičkov nimajo opravljenega vzrejnega pregleda, zdravstvenega pregleda (ki je določen za vsako pasmo posebej). Pri vzrejnem pregledu se ugotovi, če je pes primeren za vzrejo, če ustreza standardu, če nima dednih bolezni... Neprimerne pse z dednimi boleznimi (npr. displazijo kolkov), pse ki ne ustrezajo standardu, se izloči iz vzreje.

Kvarjenje pasme je lahko tudi s strani vzrediteljev z rodovniki. O tem se da debatirat na veliko. (sploh zadnji napad bullmastifov veliko pove o rodovniških psih z vzrejnim dovoljenjem).

Če se podaš v to da bo tvoja psička (rodovniška ali nerodovniška) imela mladiče opraviš pregled če si vesten lastnik, če nisi vesten lastnik, potem si pa kreten, drugače ne znam povedat. Sem že napisal v enem prejšnjem postu, da, ker sem imel mešanko med rotvajlerjem in dolgodlakim nemškim ovčarjem,  ki sta obe pasmi nagnjene k zanič kolkom, sem dal to izrecno pregledat poleg vseh ostalih pregledov, ki jih za vzrejo mladičev potrebuješ, ker drugače nebi pustil da bi psička imela mladiče in vsi mladiči so bili oddani že kako leto prej preden je sploh imela psička mladiče. Za vseh pet vem kje so.
Na cesti so me ljudje ustavljali in spraševali, kdaj bo imela mladiče - policaji so hodili gledat in spraševat, če jim prodam psičko(75kg, totalno ubogljiva, ni poznala ukazov za borbo(drži in take stavri odpadejo), odlična v agilityju, hoja po lestvi in podobne naloge so ji šle odlično izpod tac, sploh pa je najraje skakala po podrtih deblih)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #775 : torek, 21.03.2006 : 13:20:55 »

Ja...se strinjam s tem, da tudi rodovniški so lahko slabši in ne prispevajo k izboljšanju, ampak vseeno mislim, ali vsaj upam, da vzrejna komisija ve kaj dela... Vsaj da ne delajo škode... Undecided
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #776 : torek, 21.03.2006 : 13:24:42 »

res...lepo skrbiš za psa.
Upam pa da za nerodovniškega psa nisi dal več kot 15 tisoč... Ker si s tem pripomogu k nadaljnem produciranju mladičev in to da se je ta bogi mladiček tako bal v leglu žal ne kaže na to, da so "vzreditelji" pretirano dobro zanje skrbeli. Res pa je da nesreče se dogajajo...
So bili starši tvojega kužka tudi pregledani tako kot tvoja psička?

Ta mladiček je moral biti tepen od ostalih psov, ker ostali psički so bili razigrani in so letali naokoli, pa se igrali, ter ko si stopil v pesjak so se obesili na tvoje hlače, samo ta je bil umaknjen in je od daleč gledal, kaj se dogaja. In jst sm se vanj zapičil. Pomagala mi je pa še ena stvar - haski namreč velikokrat zbeži od doma in se gre potepat, pa sem predvideval, da je bolje imeti bolj boječega psa, kot pa enega razigranega in zaupljivega že od vsega začetka.
Glede samca za parjenje -  eno leto sem jih pregovarjal, da so opravili pregled in prinesli papirje v dokaz.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #777 : torek, 21.03.2006 : 13:27:14 »

Kar se pa denarja tiče, pa samo Sad. Je bil krepko nad 15 tisočakov, vendar me cena u bistvu ni zanimala - važen mi je bil sam mladiček takrat in bi tut 100 tisočakov dal zanj, saj pravim, da mi ni pomembna cena živali ampak žival sama, rad imam živali pa mi ni važen papir. Zapičil sem se pa v haskije in zdaj ga imam.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #778 : torek, 21.03.2006 : 13:31:05 »

Ja...se strinjam s tem, da tudi rodovniški so lahko slabši in ne prispevajo k izboljšanju, ampak vseeno mislim, ali vsaj upam, da vzrejna komisija ve kaj dela... Vsaj da ne delajo škode... Undecided

Upajmo, zadnje čase je vse bolj pomemben denar in korupcija, kot pa da bi nekdo delal nekaj pomembnega za ostale.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #779 : torek, 21.03.2006 : 13:37:08 »

nebivedu to kar si ti rekel, da si dal pregledat svojo psico in zahteval to tudi od lastnikov samca, to je Bistvo vzrejne komisije, da postavi pogoje za vse pse. Zakaj noces razumet, da nazalost 95% ljudi, ki kupujejo ali producirajo nerodovniske mladice boli K*** za zdravje psov in to je dejstvo.
Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines