mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:22:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 183905 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #780 : torek, 21.03.2006 : 14:06:17 »

Ze tolikokrat sem zapisala, da je pri nas psov PREVEC in zakaj je totalni nesmisel produciranje se vec psov, da...

Pa nic hudega. Bomo se kaksnemu povedali, za kaj se nam gre. Ko v zavetiscih, gmajnah, v kantah in za vsakim vogalom ne bo vec pohabljenih in zapuscenih psov, ko bodo veterinarji za male zivali zaradi odlicnega zdravja le-teh izgubili biznis, ko bodo po cestah hodili solani lastniki zdravih in psihicno stabilnih psov, ko bomo lahko ukinili Kajin koticek in iz spomina izbrisali vsa sranja, ki jih tam objavljamo, bo svet lepsi in ta forum bo spet zacel dopuscati pisanje, kako lepo je videti cudez zivljenja in kako tezko se je upreti sosedovim (al pa policajskim Wink) prosecim ocem za mladicki nase lepotice.

Do tedaj pa ostajamo tukaj na nasem oblacku, kjer je vse v redu s psi, ki so ze tukaj, kjer pa ni prostora za ideje, da je treba naredit se kaksno nesrecno duso vec.

Brez skrbi da nebi prebral - prebral sem že vso tematiko v temi rodovniški in nerodovniški. Motijo me sicer stvari, ki jih pojmujete pod rodovniški, vendar se ne bom kregal in ne bom sodeloval v tisti temi. Lahko ti pa za primer(sicer iz računalništva) en stavek napišem - Linux je kot nerodovniška pasma, windowsi so pa rodovniška pasma - in okoli tega je stalno kregarija in vsi se eden čez drugega derejo kaj je boljše, sam pa vem da če uporabljaš oboje in da če oboje obvladaš, veš da sta vsak na svojem področju boljša - in ravno tako je med psi.

Na živce mi gre pa izjava da nekdo dela samo za denar - mar ne delamo vsi samo in izključno za denar? Kdo sploh še kaj naredi zastonj(razen tega foruma in še par ostalih)?

Hehe, kaksna primerjava Grin. No se moj kontra Wink: rodovnik moje rodovniske psice je vsakomur dostopen, koda za windows pa ne. Rodovnika moje druge psice ni mogoce videt, ker je deklica nerodovniska. Hja, kaj pa zdaj? Kam zdaj kdo spada? Za rodovnisko psico lahko pogledam se dalec nazaj (ne bos verjel, za kaksnih 12 generacij, haha), prav tako lahko pogledam v creva Linuxu, tudi kaksno verzijo pred tazadnjo Cheesy.
Ja, kaksne pa imam sanse, da vidim v creva okencem? Nicne. Tako kot ne morem pod nobenim pogojem ugotoviti, kaj in kdo se skriva v moji nerodovniski psici. No, lahko vprasam Bila in ker sem bolj zaupljive sorte, me lahko nategne in z njegovim nasvetom sesujem winse. Ja, tako kot lahko verjamem, kdo so predniki moje nerodovniske psice. Japajade. Pa grem in parim pesjanko z njenim bratcem Cool. Pa saj je vseeno, samo da pridejo ven cukrcki. Tudi ni vazno, ce samo eden prezivi, tako kot v leglu, od koder je nebivedu vzel prvega psa. Saj samo ta, preziveli pes steje. Uni, ki so pomrli, sploh niso vec vazni in jih ne stejemo vec v nobene statistike. Japajade.

No, za tvoj info, nebivedu: kontra tvoji zdravi psici imam jaz enega dozivljenjskega nerodovniskega cistopasemskega blablabla reveza doma, ki sicer z mojimi velikimi mukami in stroski zivi precej normalno zivljenje. In za protiutez imam doma tudi eno cisto zdravo in oh in sploh priletno cistokrvno zmesano mesanko, ki ni ne tic ne mis. In da je mera polna, imam doma eno zelo zdravo, lepo, tipicno rodovnisko predstavnico svoje pasme. Ja, kaj zdaj naredit z mojim povprecjem:
- zdrava rodovniska psica,
- zdrava mesanka,
- kronicno in neozdravljivo bolna "cistokrvna nerodovniska".

Da pa ti je jasno - med njimi ni razlik in vse tri so moje, nobena ne bo nikoli parjena in noben pasji revez se zaradi mojega egoizma ne bo sprehajal sam po svetu, kot tudi noben slovencelj ne bo polnil svoje denarnice na racun kaksnih pasjih potomcev iz nase hise ali obcudoval cudezev zivljenja, se manj bodo kaksni mrlici po moji krivdi pristali v kaksni skriti pasji statistiki.

Bolezni in okvare so možne pri vsakem psu, tudi pri veterinarsko pregledanih. Sam bolj mislim na drugo varianto - da so nekateri rodovniški psi že preveč izrojeni in da jim manjka "sveže" krvi. To se pozna zelo pri avtohtoni slovenski pasmi - kraškemu ovčarju.

Ne podpiram pa še ene laži - o cepljenju proti steklini. To je pa največja laž, ki so si jo izmislili veterinarji. Pasji organizem ne izdeluje zaščitnih celic proti steklini izpod 9ih do 10ih mesecev, tudi če ga cepiš. Mi moramo pa cepit psa v četrtem mesecu. Poleg tega velika večina veterinarjev priznava, da ena doza cepiva drži vsaj 2 če ne več let, pa je vseeno potrebno vsako leto cepit.

Ker sem bolj radovedne sorte, pa ker ne verjamem cisto vsemu, kar je tukaj nakracano, sprasujem:
Vzrejas kraske ovcarje ali se morda ukvarjas z genetiko?
Si veterinar, ki dela v praksi za male zivali?

Hvala za odgovore.
Mojega pisanja ti ni treba komentirat, ker sva definitivno na dveh razlicnih bregovih, s te strani pa nikjer ne vidim mostu.
Logiran

nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #781 : torek, 21.03.2006 : 14:34:43 »

nebivedu to kar si ti rekel, da si dal pregledat svojo psico in zahteval to tudi od lastnikov samca, to je Bistvo vzrejne komisije, da postavi pogoje za vse pse. Zakaj noces razumet, da nazalost 95% ljudi, ki kupujejo ali producirajo nerodovniske mladice boli K*** za zdravje psov in to je dejstvo.

Čisto razumem zakaj vsaj 50% procentov ljudi, ki imajo rodovniške ali nerodovniške pse to dela(več je seveda tistih z nerodovniškimi), zato, da bi prišli do denarja.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #782 : torek, 21.03.2006 : 14:40:53 »

Ne vzgajam ne kraškik ovčarjev niti se ne ukvarjam z genetiko. Poslušam pa mnoge veterinarje in se z njimi za razliko od 95% ljudi, ki samo pridejo dajo psu inekcijo in grejo plačat ter odidejo domov,  tudi pogovorim z njim in ga vse kar me zanima vprašam in tako je bilo s tem cepivom o steklini. Med drugimi veterinarji in poznavatelji pseov je bil tudi malo bolj znani Jože Vidic, ki mi je to potrdil.

Kar se pa tiče križanje volka in kraškega ovčarja leta 1988, ko je bilo samo 1200 teh psov na svetu(600 v takratni jugoslaviji in približno 600 okoli po svetu). Zanimiva mi je bila pasma in sem se takrat in potem še kasneje zelo potrudil priti do vseh podatkov o tej pasmi - seveda je potem zaradi karakterja odpadla in namesto tega psa je prišla samička mešanka med rotvajlerjem in dolgodlakim nemškim ovčarjem. To paritev pa so spravili skozi  na hrvaškem, kjer so dobili tudi dost zdravega volka. Vzrejnik je bil pa z Gorenjske. Ime pa ni važno.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #783 : torek, 21.03.2006 : 14:58:53 »

Življenje vedno najde pot!!!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #784 : torek, 21.03.2006 : 15:39:34 »

Ce te zanima cepljenje o steklini, preberi navodila proizvajalca. Pa enkup tem o cepljenjih je na forumu, tak da res ni treba odkrivat tople vode...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #785 : torek, 21.03.2006 : 15:49:44 »

Samo majčken komentar v odgovor nanook-u;
Če te zanima kaj je v jagodnem soku preberi navodila proizvajalca! Nikjer pa ti ne piše kaj so uporabili za okus in vonj jagode! Če te pa res tok zanima ti lahko pa sam povem ker sem bil v obratu in sem gledal kako to delajo, samo če ti povem najbrž ne boš več pil jagodnega soka.

Ne zanima me nič o steklini, prebral sem vse teme, ki so imele vsaj kaj zanimivega napisanega o steklini, prebral sem najmanj 10 knjig na to temo, vendar nikjer točno ni bilo zapisano da do skoraj prvega leta pasje telo dela protitelesca. Poleg tega so bili včasih odmerki konjski in so dal isti odmerek nemški dogi, kot enemu jorkširu(vsaj tukaj pri nas na vasi), seveda je bil ta jorkšir do konca njegovega življenja cepljen s tisto konjsko dozo.

In zakaj tako? Zato ker farmacija dobro služi z izdelavo zdravil in cepiv.(isto ko ptičja gripa, ko so vsi prestrašeni, prebrat kaj pametnega o tem v kaki knjigi ali pa znanstveni reviji pa ne znajo pa samo medijem verjamejo. Mam takega soseda ki joka ko vidi piščance, ker bo kr okužen in bo revež umrl.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #786 : torek, 21.03.2006 : 15:50:23 »

Citat
Čisto razumem zakaj vsaj 50% procentov ljudi, ki imajo rodovniške ali nerodovniške pse to dela(več je seveda tistih z nerodovniškimi), zato, da bi prišli do denarja.


 Cheesy Rejci nerodovniških psov delajo zaradi denarja, ker nimajo skoraj nič stroškov v primerjavi z rejci rodovniških psov. Vzreditelj rodovniških psov je lahko celo v minisu ali pa zasluži le toliko kot "vzreditelj" nerodovniških psov.

Preberi si:
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=355

Če vzreditelj rodovniških psov sploh kaj zasluži si je ta denar zaslužil saj dela v dobro pasme. Poleg tega pa je imel strošek že z nakupom rodovniškega psa.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #787 : torek, 21.03.2006 : 16:00:53 »

Mojčica v mojem okolišu je ogromno vzrediteljev rodovniških psov in vsi imajo rodovnike, pa čeprav imajo 2x na leto po 6 do 7 mladičev in zelo malo dajo zanje. Čeprav je to prepovedano in naj bi imele samo enkrat na 12 mesecev rodovniške psice mladiče, pa se noben ne ozira. Poleg tega na leto tak človek mogoče zapravi 2x cepivo za 6 ali 7 mladičev, kar je mogoče 100.000 sit, poleg tega jih mogoče dodatno nafutra s kako hrano kupljeno v kaki poceni trgovini. Tko da na leto ga več kot 500 EUR ne pride, kar pa pokrije z enim psičkom, ki ga proda, vse ostalo je njegov zaslužek.
Ne govori mi o tem kok vzrejitelji ne služijo. Čisto isto delajo tile okoli mene kot kterkoli vzrejitelj nerodovniških psov. Lahko da sonekateri taki, ki se res posvetijo, vendar jih sam lahko na prste ene roke preštejem(poznam jih veliko, ampak poštene pa samo ene 3 ali pa 4).

Eno vas stran od mene je prvi tak, ki vzrejuje dobermane. Če jih ne more prodati ali pa če mu kaka inšpekcija mal zateži, pa pelje mladiče v srbijo in jih nazaj pripelje z "novimi" rodovniki. Tko da o tem se da razglabljat in ob takih ljudeh mi gre na kozlanje.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #788 : torek, 21.03.2006 : 16:06:42 »

Prvič: Psica naj bi imela po eno leglo na koledarsko leto. Ne 12 mesece, kot si ti napisal. Leto. Torej, če je imela psica mladičke konec leta 2005, jih ima lahko ob naslednji gonitvi v letu 2006 spet. po mojem, je to pravilo zgrešeno.

Drugič: Zato se je treba prej pozanimati, kje kupiti psa, ne pa k prvemu, ki ponuja. Tudi, če so rodovniški, niso nujno v redu. Je treba človeka spoznat, ga povprašat okrog, poklicat v klub za pasme... Kar večina ljudi ne dela, zato pa je tako kot je.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #789 : torek, 21.03.2006 : 16:10:26 »

Samo majčken komentar v odgovor nanook-u;
Če te zanima kaj je v jagodnem soku preberi navodila proizvajalca! Nikjer pa ti ne piše kaj so uporabili za okus in vonj jagode! Če te pa res tok zanima ti lahko pa sam povem ker sem bil v obratu in sem gledal kako to delajo, samo če ti povem najbrž ne boš več pil jagodnega soka.

Nanook, brez u-ja. Se enkrat-ce te kaj zanima o steklini, pac preberi. Ker pa sam spodaj trdis, da te ne zanima nic o steklini, ti torej ni treba brati.

Citat
Ne zanima me nič o steklini, prebral sem vse teme, ki so imele vsaj kaj zanimivega napisanega o steklini, prebral sem najmanj 10 knjig na to temo, vendar nikjer točno ni bilo zapisano da do skoraj prvega leta pasje telo dela protitelesca. Poleg tega so bili včasih odmerki konjski in so dal isti odmerek nemški dogi, kot enemu jorkširu(vsaj tukaj pri nas na vasi), seveda je bil ta jorkšir do konca njegovega življenja cepljen s tisto konjsko dozo.

A kako knjigo o imunologiji si pa prebral? Po moznosti naj ima vec kot 600 strani in naj ne bo starejsa od dveh, treh let. Samo dobronameren nasvet, za vsak primer.

Citat
In zakaj tako? Zato ker farmacija dobro služi z izdelavo zdravil in cepiv.(isto ko ptičja gripa, ko so vsi prestrašeni, prebrat kaj pametnega o tem v kaki knjigi ali pa znanstveni reviji pa ne znajo pa samo medijem verjamejo. Mam takega soseda ki joka ko vidi piščance, ker bo kr okužen in bo revež umrl.

Se enkrat, pred mano ti ni treba odkrivat tople vode. Znanstvene revije in knjige pa le vzami v roke, niso noben bavbav.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #790 : torek, 21.03.2006 : 16:14:20 »

Prvič: Psica naj bi imela po eno leglo na koledarsko leto. Ne 12 mesece, kot si ti napisal. Leto. Torej, če je imela psica mladičke konec leta 2005, jih ima lahko ob naslednji gonitvi v letu 2006 spet. po mojem, je to pravilo zgrešeno.

Drugič: Zato se je treba prej pozanimati, kje kupiti psa, ne pa k prvemu, ki ponuja. Tudi, če so rodovniški, niso nujno v redu. Je treba človeka spoznat, ga povprašat okrog, poklicat v klub za pasme... Kar večina ljudi ne dela, zato pa je tako kot je.



Eno koledarsko leto je najbrž dolgo 12 mesecev, al sm jst kej zamudu v šoli.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #791 : torek, 21.03.2006 : 16:16:11 »

V letu 2005 ima lahko eno leglo, v letu 2006 ima lahko eno leglo, itd.. Se pravi ce ima leglo jeseni 2005 in potem eno spomladi 2006, ni to nic narobe. Vendar ne sme imeti spomladi 2005 in jeseni 2005.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #792 : torek, 21.03.2006 : 16:26:24 »

A kako knjigo o imunologiji si pa prebral? Po moznosti naj ima vec kot 600 strani in naj ne bo starejsa od dveh, treh let. Samo dobronameren nasvet, za vsak primer.

Zanimiva knjiga, ki pa potrdi govorjenje veterinarjev. Da do devetega meseca pes ne proizvaja celic za boj proti steklini.

Zelo zanimivo(ampak staro) branje o steklini je tole, pa vendar je še vedno uporabno, saj s takim cepivom delajo tudi pri nas.
http://www.mf.uni-lj.si/jama/jama98-4/html/steklina.html
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #793 : torek, 21.03.2006 : 16:27:35 »

V letu 2005 ima lahko eno leglo, v letu 2006 ima lahko eno leglo, itd.. Se pravi ce ima leglo jeseni 2005 in potem eno spomladi 2006, ni to nic narobe. Vendar ne sme imeti spomladi 2005 in jeseni 2005.

Kolikor sam vem naj bi bilo vsaj 12 mesecev narazen in v različnih koledarskih letih.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #794 : torek, 21.03.2006 : 16:32:43 »

ne, ni res. Tako je, kot je napisala Nanook.
Logiran
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines