mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:25:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 182650 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #810 : ponedeljek, 08.05.2006 : 19:14:57 »

Nina, to že dolgo ne velja več! Wink VSI mladički katerih starša imata rodovnika IN opravljeni vzrejni dovoljenji dobijo rodovnik- brez izjeme. Če mladički rodovniških staršev nimajo rodovnika to pomeni edino eno- in to je, da starša nista opravila vzrejnega dovoljena. To se lahko zgodi zaradi lepotnih ali BOLEZENSKIH napak. Nakup takega mladička vsekakor odsvetujem!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #811 : ponedeljek, 08.05.2006 : 19:25:25 »

Ali pa, kar je še bolj pogosto, takšni "vzreditelji" svojih psov sploh nikoli ne peljejo na vzrejni pregled, češ, da je to predrago, ker rodovnik itak ni pomemben, ker se ne bavijo z razstavljanjem etc. Dejstvo je, da so to prazne marnje in da izkoriščajo živali za svoj profit. Zelo dobro se zavedajo, da vzrejne komisije takšnega početja ne podpirajo in da jim ne bi dovolili psice pariti vsako gonitev. Mnogi od teh "vzrediteljev" pa ljudi vlečejo za nos, ko trdijo, da vzrejajo določno pasmo, v resnici pa njihovi plemenjaki in plemenke sploh niso čistopasemski psi ampak mešanci, ki zelo od daleč nestrokovno oko spominjajo na določeno pasmo.

Vsak nakup takšnega psa je samo podpiranje nemarnih goljufov, ki mučijo živali. Vse, kar takšni osebki trdijo, so navadni trhli izgovori.
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #812 : ponedeljek, 08.05.2006 : 21:00:19 »

Super, saj meni se je zdelo, da je tako...namrec, da imajo
vsi potomci rodovniških staršev s vzrejnim dovoljenjem
rodovnik. Samo en kolega me je zmedu s tem pa sem se
pustila zmest  Undecided
Hvala za info, lahko noč, Nina :-) Cheesy Wink Smiley   
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #813 : torek, 07.08.2007 : 13:55:58 »

Ali ima morda kdo informacijo, točno od katerega leta ne velja več pravilo, da dobi rodovnik samo nevemkoliko prvih mladičev v leglu? Torej, od katerega leta naprej, dobijo vsi mladiči v leglu rodovnik, v kolikor imata starša opravljeno vzrejno dovoljenje?
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #814 : nedelja, 19.08.2007 : 07:19:40 »

Najbolj mi je bilo hecno, ko je nekdo rekel, da je njegova psica ful dobra za razstavljat, ampak da nima časa za take stvari Smiley Smiley Smiley O.K. jaz si vedno najdem čas za svojega psa. Pa če je to razstava, obist veta ali pa samo navaden sprehod. 
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #815 : nedelja, 19.08.2007 : 10:06:13 »

Mel, najboljše da preveriš pri KZS, ampak mislim da je to od leta 1994.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #816 : nedelja, 19.08.2007 : 10:34:33 »

Meni se zdi ful čudno, zakaj smo mi decembra lani na popisni listi  še vedno dobili napisano, da dobi rodovnik samo prvih šest malih Sad
Itak vem, da to ne velja več samo mi je pa zelooo čudno, da je temu še vedno tako.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #817 : nedelja, 19.08.2007 : 13:06:07 »

Mel, najboljše da preveriš pri KZS, ampak mislim da je to od leta 1994.


Hvala! Bom preverila Smiley

Dejan in Ines, to pa tudi meni ni jasno?  Huh
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #818 : nedelja, 19.08.2007 : 13:47:38 »

Meni se zdi ful čudno, zakaj smo mi decembra lani na popisni listi  še vedno dobili napisano, da dobi rodovnik samo prvih šest malih Sad
Itak vem, da to ne velja več samo mi je pa zelooo čudno, da je temu še vedno tako.
stari obrazci !? Roll Eyes Huh
Jaz vidim samo ta razlog. Je pa res čudno,ja. Huh
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #819 : ponedeljek, 20.08.2007 : 09:20:30 »

Sem šla preverit in smo tudi pri nas januarja dobili še ta stari obrazec - pa brez skrbi, definitivno stvar ne velja več.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #820 : ponedeljek, 20.08.2007 : 11:18:17 »

Mislim, da ne morejo enih obrazcev spremenit  Roll Eyes Shocked
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #821 : sreda, 22.08.2007 : 17:38:14 »

Kaj pa na Hrvaškem? Velja enako?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #822 : sreda, 22.08.2007 : 17:58:16 »

Ja, tudi na Hrvaškem, vsi v rodovniškem leglu dobijo rodovnik.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #823 : sreda, 22.08.2007 : 18:49:49 »

Hvala!
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #824 : nedelja, 04.01.2009 : 13:12:32 »


   Kako prepričati tipa?

   V naši vasi je tip, prijazen, ljubitelj živali, vse. Ima lepega zlatega prinašalca z rodovnikom, lepo dela z njim.
   No, in pred par meseci se srečamo na sprehodu, poleg Tara ima še eno novo zlatko, pove mi, da jo je dobil
   pri znanem  Angry vzreditelju (saj poznavalci veste za koga gre Angry), tudi meni je bilo jasno na prvi pogled, saj
   se je boga kuža plazila po tleh od plašnosti...ravno eno tako sem že v Ljubljani videla, "rešeno" od istega
   vzreditelja. Imela je že dve legli in potem so se jo znebili, znana zgodba.
   No, in tip mi pojasni, da misli imeti mladiče, da jo je zato nabavil. Ker vem, da Tar nima opravljenega vzrejnega,
   naivno vprašam, kdaj ga gresta opraviti. Ne gresta ga.
   Mladiči bodo "čistokrvni" itak. Vsakič, ko ga srečam, ga "masiram" v to smer, pojasnila sem mu, da sem si tudi
   jaz želela mladičev (želja zadnjih 20 let), pa se je na mojo veliko žalost jeseni izkazalo, da ima moja psička slabe kolke in
   jo bom pač sterilizirala.
   Tip mirno izjavi, da jih ima Tar "verjetno" tudi. Ob vprašanju, ali mu je čisto vseeno, da bo spravljal
  na svet kup mladičev s slabimi kolki, me je samo zabodeno gledal.  In vem, da ju bo paril.
  Kako se lotiti take miselnosti? On pač vidi samo tisti denar, ki ga bo dobil za mladiče.
  Jao.   
Logiran
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines