mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 11:25:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 183200 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #825 : nedelja, 08.02.2009 : 09:21:20 »

Pri ameriških bulldogih sem opazila, da si nekatere psarne po Evropi kar podajajo psice (tisti vzreditelji, ki tega ne počnejo, se pravi ne parijo psic in psov iz svoje psarne z drugimi, to tudi povejo). Ko ima psica za seboj dva legla... adijo, je ni več in kmalu jo vidiš drugje. Zgodbice o čistokrvnih mladičih, zdravih in prijaznih staršev brez rodovnika, ali  rodovniških staršev, je pa toliko, da... pa tiste tudi o zdravih mladičih domače (vz)reje, 100 krat razglisteni, čipirani, bla, bla, bla, pa oba starša na ogled... Ljudje pri takih rejcih dejansko ne kupujejo tisto, za kar bodo plačali, ampak mačka v žaklju. Pri AB velikokrat vidim pse, ki so bogi, ali pa mlade psice, ki prekmalu kotijo in so revčke vse scuzane, netipične predstavnike, ali pa jih uporabijo, da dodajo nekaj teže in višine pit bullom in nekaj mesecev se mladiči prodajajo kot pit bulli, ko pa ne gre več, pa kot AB. Nekateri psi so prekmalu odstavljeni od mame, plahi, boječi, nekateri zelo bolni. Mladiči iz Madžarske imajo rodovnike in se potem prodajajo tukaj. Prodajajo se seveda kot zelo zdravi in perspektivni mladiči. No, lahko pa psica dobi tudi rodovnik od že mrtve psičke. In.... kupec, ki kupuje z danes na jutri (čudno, ko se odloči za nakup avta je to zelooo dolg in skrbno načrtovan proces) čez nekaj tednov ugotovi, da ima bolnega psa, ali da ni tako cool kot je on to videl na sliki, ali pri nekaterih umsko prizadetih lastnikih, da ni dovolj napadalen, mogoče je potrebna še kakšna operacija oči in evo....proda tega psa naprej, češ da nima časa, itd. Takega psa, ki so si ga podajali kot mladiča imamo mi doma, zato vem kaj govorim. In ko vprašaš, v čem je problem, da daje 8 mesecv starega mladiča stran, pravi, da nima časa. A res, zakaj pa potem iz za vogala pride že novi mladič pasme Huh... Če lastniki, ki ste imeli našega Torčka to berete, naj vam povem, da ima sedaj lepe in zdrave oči (naj vam povem še, da je bila operacija nujno potrebna, saj bi v roku treh mesecev oslepel), da je lep in živahen kuža, in da si ga ne ogledujete, kadar je del dneva v pesjaku (ko midva delava, drugače je notri) in me ne sprašujete, kdaj ga bomo parili in s kom, Ker ga ne bomo!!!!! ker midva tega nočeva in ker ima po vaši zaslugi še vedno določene travme iz otroštva.   

Toliko o zdravih, čistokrvnih nerodovniških psih, ki jih producirajo izključno zaradi denarja.  Ne priporočam!!!!
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #826 : nedelja, 08.01.2017 : 23:59:40 »

Tale "ocvirk" verjetno še najbolj spada sem ... butnglavc Se bojim, da bo tega zmeraj več, glede na to, da Slovenci radi kopiramo "trende iz tujine", prodajalec se (podčrtan tekst) tega zaveda in sumim, da mu kupcev ne bo manjkalo butnglavc

Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #827 : ponedeljek, 09.01.2017 : 10:21:57 »

SHORKI?

"Necepljeni, nečipirani" ... in predvsem tale stavek me neskončno fascinira  Angry  (kopirano iz objave): Shorki je ponekod že priznana skoraj kot pasma in temu je primerna tudi cena, ki je enaka kot za čistokrvnega pasemskega psa.  trmoglavka

WTF?  butnglavc butnglavc

- Grem iskat naslov za prijavo. Učinka sicer najbrž ne bo nobenega, ampak ne morem, da ne bi.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
LAKIE
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #828 : ponedeljek, 09.01.2017 : 11:07:22 »

Na bolhi mi javlja da oglasa ni več gor. Gledam zato, ker me zanima ali je prodajalec fizična ali pravna oseba.
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #829 : ponedeljek, 09.01.2017 : 11:16:42 »

Oglas je še vedno objavljen (šifra oglasa 1311441339, vnesi v iskalnik na bolhi), kot prodajalec je navedena fizična oseba
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #830 : ponedeljek, 09.01.2017 : 12:22:33 »

kaj pa pravzaprav lahko prijaviš? ne vem če je cepljenje in čipiranje pred odhodom iz legla zakonsko obvezno (kolikor vem, je treba samo vedeti številko čipa od matere in pravočasno cepiti proti steklini) , prav tako ni prepovedano vzrejati križance.  Celo to, da v tujini taki križanci presegajo ceno rodovniških je res. In da jih tretirajo "skoraj kot pasme" tudi. Mi smo velika izjema, kar se dizajnerskih križancev tiče, saj jih je še zelo malo. V tujini že prevladujejo. Pravzaprav navadni križanci med kolikor toliko kompatibilnimi pasmami že niso več nr 1. Trenutni modni hit so križanci med najbolj nemogočimi in nekompatibilnimi (po telesni zgradbi, velikosti in karakterju) pasmami.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #831 : ponedeljek, 09.01.2017 : 13:27:28 »

kaj pa pravzaprav lahko prijaviš? ne vem če je cepljenje in čipiranje pred odhodom iz legla zakonsko obvezno (kolikor vem, je treba samo vedeti številko čipa od matere in pravočasno cepiti proti steklini) , prav tako ni prepovedano vzrejati križance.  Celo to, da v tujini taki križanci presegajo ceno rodovniških je res. In da jih tretirajo "skoraj kot pasme" tudi. Mi smo velika izjema, kar se dizajnerskih križancev tiče, saj jih je še zelo malo. V tujini že prevladujejo. Pravzaprav navadni križanci med kolikor toliko kompatibilnimi pasmami že niso več nr 1. Trenutni modni hit so križanci med najbolj nemogočimi in nekompatibilnimi (po telesni zgradbi, velikosti in karakterju) pasmami.

Ja, saj točno v tej smeri me je skrbelo, da itak ni kaj prijaviti.  Undecided

In to, da vsakemu naivnežu lahko prodaš vse, za kar so ljudje pripravljeni plačati.  Sad

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines