mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.04.2024 : 00:10:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: "Izcedek" iz oči ali "zaspančki"
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: "Izcedek" iz oči ali "zaspančki"  (Prebrano 24905 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« : sreda, 04.08.2004 : 09:28:00 »

Imam eno vprašanje in sicer:

moji psici moram velikokrat dnevno obrisati očke, ker ima vedno "zaspančke". Včasih se zgodi da jih obrišem, se obrnem stran, pogledam in moram zopet brisati. Undecided

Ko sem bila nazadnje pri veterinarju, sem mimogrede vprašala tudi za tole zadevico, pa je veterinarka odgovorila nekako takole: da je psica očitno malo bolj občutljiva na tujke in da jih vseskozi s temi "zaspančki" izloča in da ni nič narobe.

Mene pa vseeno malo skrbi, saj zadnje čase opažam da psica nima zaspančkov samo v sprednjem kotičku očes ampak tudi zadaj ali če razložim - ko leži na hrbtu, ji očitno "izcedek" teče tudi nazaj in tam je sedaj okoli očkov že brez dlake, ker ji to redno čistim in se tam tista nežna dlačica potrga.

Vprašanje:

ali je to stanje res normalno in je moja psica pač ena izmed tistih, ki se ji na veliko delajo "zaspančki"  Undecided ali pa imate še kakšen predlog in grem oborožena z novimi informacijami nazaj na veterino? Grin

Hvala za odgovore in lep pozdrav, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #1 : sreda, 04.08.2004 : 09:37:10 »

Ko so se moji psici delali taksni vidni zaspancki (vsako jutro sem ji morala prav obrisati oci), pa tudi cez dan ji je skozi malo teklo iz oci, se je izkazalo, da je imela vnetje tretje veke. Ampak tudi meni so prvic ko sem o tem pojamrala pri veterinaju rekli, da je to pri enih pseh pac normalno (da se malo vec solzijo).
Tako da pri veterinarju vztrajaj, da ji pogledajo tretjo veko. To veterinarja nic ne stane, traja pa celo minuto...
Lp
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #2 : sreda, 04.08.2004 : 11:47:27 »

Hvala Bonko.

Zanima me še to:

ali lahko vnetje tretje veke traja že od rane mladosti??? Huh Kajti tole z mojo "malo" se dogaja že od prvega dne, ko sem jo dobila. Undecided

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Chris
gost
« Odgovor #3 : sreda, 04.08.2004 : 15:30:32 »

Mogoče ena povezava:

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=370;start=0

Lp
Logiran
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« Odgovor #4 : sreda, 04.08.2004 : 15:55:35 »

Pozdrav!
Tudi moji psički so se zelo delali zaspančki oz. sem mislila da so zaspančki na očeh.
Ko sem klicala veterinarja in se pozanimala so mi isto odgovorili kot tebi Fortuna. Vendar, ker se mi je zdelo to v malo nenormalnih količinah in malo prevečkrat na dan sem se odločila, da jo peljem k veterinarju.
Veterinar je ugotovil, da so se ji naredili gnojni mazoljčki in da je treba to odstraniti. To je ubistvu gnojček, ki izgleda kot zaspanček. Rekel mi je tudi, da sem prav naredila, da sem jo pripeljala, kajti če ima to dolgo časa se ji lahko tudi poslabša vid. Te gnojne mazoljčke postrga in kužek se potem en teden ne sme nastavljati kakšnemu prepihu, kajti to se lahko dodatno še kaj zagnoji. Dobila je tudi antibiotik in pa kremo za uči, da se slučajno nebi še kaj dodatno zakompliciralo.
Moji se sedaj normalno zaspančki naredijo in ji jih jaz zjutraj samo obrišem.

LP, Mateja
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #5 : sreda, 04.08.2004 : 19:18:51 »

Hvala Chris za link, vse prebrala. Ojoj, upam, da ni nič kompliciranega pri nas. Undecided

Biby, hvala tudi tebi. Tvoj post pa me je malo potolažil. Smiley

Obema čimveč brezskrbnih poletnih užitkov s pesjanarji želim, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #6 : četrtek, 05.08.2004 : 08:48:27 »

Fortuna,
tudi moja psicka je imela te izcedke ze od 1 dne, ko sem jo dobila. Tudi pri tem, o cemer pise Biby, gre ravno za vnetje tretje veke. Menda je to kar pogosta bolezen mladicev, ampak ko veterinar postrga te pikice iz tretje veke, ti pa ji potem se kaksen teden dajes kapljice ali kremo v oci, se to ponavadi brez tezav odpravi.
Logiran
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« Odgovor #7 : petek, 06.08.2004 : 09:55:02 »

Fortuna, a si bil-a pri veterinarju???
Kaj je bilo?
Poročaj kaj se dogaja, ker me zanima!!!

LP, Mateja
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #8 : petek, 06.08.2004 : 12:52:46 »

Poročilo sledi drug teden.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #9 : četrtek, 12.08.2004 : 16:19:46 »

Obljuba dela dolg.

Pravkar sem prispela iz naše veterine. Razočarana podolgem in počez.

Mladi veterinar, ki je ravno danes delal (videla sem ga prvič), je na moje vprašanje kaj bi lahko bilo s Shivinimi očki, dejal: "Ma jaz na vašem mestu ne bi delal panike. Očitno jo moti prah." Shocked Sem rekla: Ja kaj pa vnetje tretje veke, pa rast trepalnic pa še pa še? Je rekel:" Ma jaz res ne bi kompliciral." In pogledal Shivine očke stoje, iz cca 1 metra. Nekdo, ki je bil poleg nas v ambulanti, je prižgal luč.  Shocked Shocked Shocked

Ok, toliko o naših očkah. Naslednjič bom prej poklicala in se pozanimala kdo dela. Sedaj mi preostanejo še trije veti tukaj, v naši lokalni ambulanti, sicer se bom morala odpraviti drugam.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #10 : ponedeljek, 16.08.2004 : 19:11:22 »

pri mojem labradorčku je blo enako. ko sem prispela do veterinarke, je ugotovila, da ima vente očke in tako je dobil kapljice, ki jih je dobival 2krat na dan in po enem tednu ni bilo več težav. imej je pa enake simptome kot jih ima tvoj kuža.
če mu boš očko tak na rahlo potegnila narazen bo imel zelo rdeče na notranji strani spodnje veke-to je znak, da ima vnete očke!
upam, da se mti kako pomagala in sporoči kaj se bo dogajalo naprej
Lp
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #11 : sreda, 18.08.2004 : 08:33:47 »

Fortuna,

pojdi k drugemu veterinarju, ta očitno ne ve, kaj dela (oz. ne naredi čisto nič). Lahko da s Shivinimi očki ni nič, lahko pa da ima vnetje. Bubi se je tako cedilo iz oči kakšen teden po jadranju (veter pa sol sta naredila svoje). Smo bili pri veterinarju, kjer so jih s tretje veke postrgali nekakšne folikle, dali antibiotik, potem pa še za domov, da smo se še en teden mazali. Zdaj je OK. Postopek je malo neprijeten, vendar ne boli, ker dajo v oči anestetik.
Upam, da s Shivo ni podobno, preveri pa vseeno (tisti foliklčki praskajo zrklo, kar zna biti na dolgi rok zelo zoprno).

Sporoči, ko bo kaj novega. Držim pesti!
Lp,
Tina
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : sobota, 02.10.2004 : 12:07:18 »

Moj Bučko si je pa včeraj hudo prehladil očke-vsaj mislim, da si jih je prehladil  sram Iz obeh očes mu teče zelen izcedek-gnoj, ki si ga ves čas "briše" s tačko in ima okoli oči že skoraj golo-odrgnil si je dlako okoli oči. Kaj naj naredim? Je dobro, da mu oči spiram s kamilicami? Ga moram peljati veterinarju? Pomagajte mi, prosim.  Undecided Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #13 : sobota, 02.10.2004 : 12:27:52 »

Prosim nujno rabim odgovor na prejšnji post, ker gremo na vikend, pa nas ne bo do jutri nazaj. Ali je dobro, da mu ispiram oči s kamilicami? Kaj mu naj dam, naredim, da ga oči ne bodo več tako srbele, pekle? Prosim za pomoč.  Cool
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #14 : sobota, 02.10.2004 : 12:30:26 »

branka!
Pomoje je najbolj pametno, če ga odpelješ k veterinarju, pa ti bo že on povedal kaj je narobe!!!
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: "Izcedek" iz oči ali "zaspančki"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines