mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:01:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: rencanje, grizenje, lulanje
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: rencanje, grizenje, lulanje  (Prebrano 55243 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #30 : petek, 11.10.2002 : 13:31:13 »

KIN
Kuza brani "svoj novoosvojeni prostor" - luknjo. Ti si pa "vsiljivka".
Naslednjic, ko prideta na travnik, oba odidita "ogledati in raziskati" njegovo luknjo (s pripetim povodcem). Skozi igro in tvoje sodelovanje, bo ugotovil, da nimas nobenih slabih namer.
To vajo ponavljajta, dokler ti ne dovoli priti zraven brez  rencanja.

Pri hrani, poskusi z veliko (govejo) kosti.
Kost drzi v roki, mu daj da prime, in mu vzami.
Spet mu daj prijeti, toda ne pusti.
Pri temu, bo rencal in poskusil vzeti kost. - Mu ne (po)pusti.
S casom bo rencanje ponehalo, njegova odlocnost bo oslabela, in bo ugotovil, da ce mu kaj vzames, dobi nazaj.
To vajo "dam-vzamem - dam", ponavljaj, dokler ne sprejme "pravila igre".

Mehcanje nagona plena je zelo pomembno.
Psi z mocnim nagonom plena, znajo biti nevarni za otroke in neprevidne odrasle. - Branijo svojo hrano in/ali igrace.

Upam, da bos skozi igro, zasedla pozicijo, ki je kaksno stopnicko visja v vasi hierarhiji.

Brin,
Zdruzujes dva (za mene) nezdruzljiva pojma: dominanten (in morda agresiven) pes in agresivne pasme.

Agresivnih pasem NI! To razmisljanje vodi v nemski model zakonodaje. (Anglezi imajo Zakon o nevarnih psih.)
Drzi, pa to, da je pri nekaterih pasmah lazje razviti agresivno obnasanje, pri drugih tezje.

Darko L.
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #31 : petek, 11.10.2002 : 13:46:37 »

Lester, Halicanum,
se opravicujem, sem cisto narobe in v naglici napisala. Hotela sem reci, da je zlati prinasalec pes, ki je druzinski pes in ne obrambni pes. Vsak pes ima svoj izvor in svoje karakterne lastnosti. Da ne bosta mislila, da imam kaksne predsodke o dolocenih pasmah. Se nikoli jih nisem imela.
Kuza Kin samo poskusa, do kje se lahko rangira. Ce prinasalcu pokazes njegovo mesto, to zelo zelo hitro razume.
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #32 : petek, 11.10.2002 : 13:47:08 »

mm res je hudo ja, če te pes ugrizne do krvi. Sam to niti ne boli, ampak tisto drugo. Sicer se pa itaq vidimo v torek ( hodiva v ˝tvojo malo šolo ˝,sam da nisva v tvoji skupini)pa bove še tam kakšno rekli.

Darko, to z kostmi sva že probavala pa je res, od začetka renčal potem pa ne več. Drugače reagira če jo najde uzunaj.

Vsem hvala za nasvete. Vam bom poročala kako napredujeva.

lp Maruša
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #33 : petek, 11.10.2002 : 14:00:22 »

Brin
verjamem, da nimaš predsodkov, samo napačno predstavo. Ne glede na izvor in medsebojno različnost imajo vsi psi zobe. Pes ni in ne more biti orožje - tako, da v tem trenutku niti ni pomemen izvor različnih pasem , za vse veljajo ista pravila življenja v urbanem okolju.  

sploh pa kar zadeva kopanje lukenj. Sama svojim psom nisem dopustila, da kopljejo luknje , saj v končni fazi njive niso bile moja last - samo težave kmeta si lahko nakoplješ .





Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #34 : petek, 11.10.2002 : 14:05:09 »

kin, če ti bo kaj lažje pri srcu je tudi mene moj starejši Mix že ugriznil. Takrat sem bila šesti razred, mix je bil malo pred enim letom. Pač ga nisem pustila da bi se še naprej igral z enim psom in sem ga privezala. Njemu se pač ni zdelo in je hotel postai glavni in me je ugriznil. Me je kar bolelo, ampak bolj pa v moji notranjosti. en teden ga niti pogledala nisem tako sem bila razočarana nad njim. Zgleda da je to dojel, v mali šoli sem strokovnjake vprašala za mnenja in so mi dobro svetovali, tako kot ti zdaj drugi, zato ne bom še enkrat pisala kar so že drugi. Sedaj pri štirih letih in pol je lepo vzgojen zlatko, ki bi naredil veliko zame, pa tudi jaz zanj. Mislim da gre skoraj vsak kuža skozi obdobje, ko hoče postati glavni. In takrat mu je treba pokazati da ni tako.

Uspelo vama bo!
Logiran
Lonck
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #35 : nedelja, 09.02.2003 : 17:54:19 »

Živjo!
moje vprašanje se nanaša na temo grizenje. Moj kuža (4 mesece) je očitno nor na moja oblačila in na moje roke. Vsakič ko se igrava ali pa božava narahlo "melje" moje hlače ali pa pulover. Ko ga pokličem po imenu preneha in glavico obrne stran, vendar po 1 minuti ali še prej zopet začne grizti. Ko rečem ne, ne rize več ampak samo tišči gobček vame. Nato pa spet ponovi vajo in začne grizti. Ali mi s tem hoče kaj povedati? Na začetku sem ga vedno peljala ven, če bo mogoče lulal ampak očitno to ni to, ker ko prideva ven se usede in me butasto gleda. Igrač ma veliko ampak mu očitno to ni tako zanimivo kot moje roke oz cunje.
A kdo kej ve o tem kaj bi kuža želel od mene?
hvala za odgovore
LP
Logiran
karin
gost
« Odgovor #36 : sobota, 17.05.2003 : 14:51:42 »


Citat


problem pa je tudi lajanje ponoci in lulanje po stanovanju...



Našega Rota smo lajanja ponoči odvadili tako, da smo mu k postelji, kjer spi v cunjo zavili uro za navijanje (zelo glasno tiktaka), tako mladiček ni imel občutka, da je sam. Največkrat, zaspi teko, da položi glavo na budilko in zaspi do jutra.
Lulanje je pri nas problem predvsem čez dan, ko se polula sredi sobe, čeprav ima vrata na vrt na stežaj odprta, ponoči pa zadrži, vendar takoj ko zasliši premikanje po hiši mu je treba nemudoma odpreti vrata, sicer je prepozno.
Grizenje med igro pa postaja problem tudi pri meni, vendar upam, da mi ga bo uspelo obvladati, saj ima komaj 7 tednov.
LP, Karin
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #37 : nedelja, 18.05.2003 : 06:45:23 »

Karin,
glede lulanja: Zelo je treba biti pozoren na psička in ga opazovati. Takoj ko začne mencati ga je ( tudi če ima odprta vrata) potrebno nesti ven in mu pokazati njegovo "stranišče". Pri tem moraš biti res dosledna ker ko si sam izbere mesto ga boš pa res težko odvadila. Naša si je izbrala (na srečo) eno svojo novo odejo  Angry in potem sva se šli ... jaz sem jo prala ona pa lulala ... dokler se nisem jaz naveličala in jo zagnala v kanto.
Svetujem ti da ko se polula v stanovanju vzami časopisni papir in ga čisto malo namoči v urin. Časopisni papir potem shrani  Grin in ko bo čas za naslednje lulanje vzami psa in časopis in hitro leti ven, položi papir na tla in ko ga bo malo povohal se bo sigurno polulal. Naslednjič ko gresta lulat ga spet pelji na isto mesto. Pri našem psu je delovalo.

Glede grizenja : Sedem tednov ni nič, počakaj da bo tvoj psiček začel menjati zobe  Grin Grin Grin



Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #38 : ponedeljek, 21.06.2004 : 09:45:17 »

Pozdravljeni ! Moj pes je star komaj 2 meseca ampak moti me zelo, ko se igramo z njim se vedno zakadi v hlače ali rokav in začne gristi in vlečti kot nor Huh Zanima me ali je to normalno pri taki starosti in se samo igra ? oz. skrbi me predvsem da bo takšen tudi ko bo odrasel ...  Cry

drugače pa je mešanček med aljaškim malamutom in samojedom..

Hvala za odgovore !
Logiran
Peter
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #39 : ponedeljek, 21.06.2004 : 09:56:18 »

Ja to je normalno, ker bi se najverjetneje rad igral. Ko vas zacne gristi mu dajte eno igraco ali pa karkoli v gobcek, da se bo zamotil s tistim, ce pa tut to ne pomaga ga pa ignorirajte za 10 -15 min (pojdite stran v kaksno drugo sobo ali kaj podobnega), in cez nekaj casa bi moral nehati, ker bo uvidel, da bo ostal sam, ce bo grizel. Najbrz bo se bolj grizel ko mu bodo zaceli izpadati zobki (3 - 4 mesece). Ne smete mu prevec pustiti, da vas izkorisca  Wink

Mislim, da je ta tema ze nekje bila (grizenje lulanje nekaj podobnega ce se ne motim)
Logiran
graphicrt
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 38


« Odgovor #40 : ponedeljek, 21.06.2004 : 16:47:20 »

Živjo

Eden od dokaj dobrih načinov odvajanja psa od tega da vas grize je tudi da zaigrate bolečino.
Sicer ne vem koliko forumovcev se bo strinjalo. Namreč pes se pri tej starosti uči kaj sme in kaj ne, tudi socializacija med drugim vključuje da se nauči koliko in kam lahko ugrizne.
Tako da mogoče lahko probate s tem da ko vas začne gristi, zaigrate kot da vas boli, po vsej verjetnosti vas kmalu ne bo več grizel.
Sigurno pa tudi dobro deluje "zamenjava", tosepravi ko vidite da vas bo pes "napadel", pred njim pomahajte z kakšno igračo in s tem preusmerite njegovo pozornost.
Dostikrat pa je učinkovito tudi ignoriranje, saj si pes želi vaše pozornosti in če vidi da mu odklonite pozornost zato ker vas je grizel, bo kmalu ugotovil da to ni zaželjeno.

LP, Črt
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #41 : ponedeljek, 21.06.2004 : 20:13:46 »

Tudi jaz imam psičko, staro 3 mesece in grize kot nora. Včasih kar naenkrat postane agresivno in začne grozno gristi. Potem pa če jo ignoriramo postane še bolj napadaljna in ti skoraj odgrizne roko ali nogo, če gremo v drug prostor je potem nekaj časa mir, še najbolj učinkovito pa je, da takrat ko ugrizne zatulim AV, se naredim užaljeno, potem pa ji rečem NE in jo zamotim s kakšno drugo igračko Roll Eyes Zaenkrat tako rešujemo ta problem, upam pa, da jo bo kmalu minilo Huh Grin
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #42 : ponedeljek, 21.06.2004 : 20:24:37 »

Moja prijateljica ima bernskega planšarja starega ravno danes 1 leto Smiley Smiley. Ko se z njim igram, se včasih prav čudno vede Sad in začne grist Sad, zaenkrat ga zamotimo tako da mu vržemo kašno igračo na drugo stran igrišča.
By-by Smiley
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #43 : ponedeljek, 21.06.2004 : 21:05:03 »

Ah sam sem pogrižen in popraskan do komolcev pa še naprej. Je ravno v fazi, ko mu rastejo stalni zobje. Pa rečem AU! in NE GRIZT! in se neham igrat. Mislim, da ženske prej razumejo to. Ampak saj se njemu tudi svita, da to ni dobro in da ne sme. Grin Grin Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #44 : ponedeljek, 21.06.2004 : 21:11:20 »

bolhica,

glede na to, da tudi ti ne poznas "osnovnih znacilnosti mladih psov", ti predlagam, da preberes http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=6;action=display;threadid=992;start=msg45177#msg45177. Ni vse, kar tam pise, namenjeno tebi, je pa velik del teme, za katero sem ti dala link, namenjen grizenju mladega psa, kar je njegova lastnica oznacila za "agresijo". Napacno, saj mladi psi niso agresivni, lahko pa postanejo, ce z njimi ne ravnamo pravilno - temu je namenjen link, ki sem ti ga dala.

Poleg te teme, preberi se vse, kar na mojpes.netu najdes o vzgoji mladega psa, seveda ne bo skodila tudi kaksna knjiga ter informacije s strani tistih, ki smo mlade kuzke ze uspeli vzgojiti v primerne spremljevalce.

Nekaj povezav:
- Vzgoja psov - preberi vse teme (na vrhu so stevilke, ki pomenijo vec strani)
- O grizenju - vprasanja in odgovori, preberi pa tudi ostale tematske sklope vprasanj in odgovorov
- vzgoja - preberi cimvec tem na forumu, ki obravnavajo vzgojo mladih psov, probleme pri vzgoji...
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: rencanje, grizenje, lulanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines