mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:43:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: rencanje, grizenje, lulanje
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: rencanje, grizenje, lulanje  (Prebrano 55248 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #45 : petek, 03.09.2004 : 12:52:34 »

En lep pozdrav vsem skupaj!

Vidim da na to temo že dolgo ni bilo nič napisano in bom sedaj sama zastavila neko vprašanje.

Kin je začel renčat do zdaj na dva človeka, ki jih pozna od prej. Tudi pustil se jim je crkljati in vse. Mi zna kdo pojasniti zakaj je do tega prišlo. Je pa tudi tako da ta oba človeka imata psa s katerimi se Kin ni najbolje razumel, ampak odkar so bili skupaj je pa tudi že zelo daleč nazaj.

Zaskrbljena M.
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #46 : petek, 03.09.2004 : 13:00:31 »

Men je tut zanimivo to, da odkar se je v Trbovljah spravil uni angleški seter na Azzurona sovraži vse kar je črno belo - recimo novofundlanca....kako bi ga najlažje spravila nazaj v normalno stanje? ne bi rada da bi bil popadljiv!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #47 : petek, 03.09.2004 : 13:07:22 »

Kin je začel renčat do zdaj na dva človeka, ki jih pozna od prej.

Od kdaj pa je to? Kaj je potem v redu, ko prideta zraven ali ga ne smeta pocohat? Kaj se je zgodilo? Mogoce mu nista onadva nic naredila, ampak kdo drug?


Alix!

Pojdi/hodi v druzbo prijaznih psov "te vrste", da bo doumel, da niso grozni! Ceprav enim za vedno ostane v spominu!


Lp, Ursa
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #48 : petek, 03.09.2004 : 13:13:48 »

Mene je predvsem strah da ne bi zdej ko bi hotela 'socializirati' mi skoču v kakšnega psa ali pa vsaj rečal potem pa bi ga tisti pes napadel....drugače nimamo z njim težav, razen če se hoče mucek približat njegovi skledi s hrano potem renči nanj - ampak to je normalno, kajne?
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #49 : petek, 03.09.2004 : 13:19:50 »

Od kdaj pa je to? Kaj je potem v redu, ko prideta zraven ali ga ne smeta pocohat? Kaj se je zgodilo? Mogoce mu nista onadva nic naredila, ampak kdo drug?





Lp, Ursa

Hm... težko verjamem ker ga imam non stop na očeh. Je skoz z mano. Včeraj je to naredil in pa pred cca 1 mesecem. Danes grem do te osebe, ki je včeraj renčal na njo pa da zopet sprobam. Ne vem kaj mu je. Ali mu gre pa počasi že na živce, ker ga vsi crkljajo. Mogoče pa že odrašča Grin

lp M.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #50 : petek, 03.09.2004 : 13:23:53 »

Hm... težko verjamem ker ga imam non stop na očeh. Je skoz z mano. Včeraj je to naredil in pa pred cca 1 mesecem. Danes grem do te osebe, ki je včeraj renčal na njo pa da zopet sprobam. Ne vem kaj mu je. Ali mu gre pa počasi že na živce, ker ga vsi crkljajo. Mogoče pa že odrašča Grin

lp M.


Kin, bodi pozorna na gibe tiste osebe. Mogoče pa Kin kaj brani  Wink
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #51 : petek, 03.09.2004 : 13:28:20 »

Kin, bodi pozorna na gibe tiste osebe. Mogoče pa Kin kaj brani  Wink

He, he, he,... a mene  Roll Eyes

papa M.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #52 : petek, 03.09.2004 : 13:30:02 »

Alix!

Poskusi najprej, kako bo ob srecanjih - ampak najbolje, da se srecas z nekom "te vrste", ki ga ze pozna in je prijazen!

KIN!

Ob srecanju - zenska naj ze na poti gleda vate in ne v psa in naj se, ko bo prisla zraven, nikakor ne skloni k njemu - pusti mu cas in se obe delajta, kot da ga ni! Potem pa, ce bo vse v redu, naj gre zenska dol - naj kleci - pa bos potem videla kaj bo! In nikakor naj ne sili vanj, pa buci-buci! Daj mu cas!
Pa pohvali ga, ce bo prijazen, ce bo rencal, mu odlocno reci ne, ce ne bo pomagalo, reci se enkrat ne in takoj za tem cukni - dokler ne bo dal mir - ti nikoli ne odnehas, in ne bozaj ga ces - pa saj je v redu zenska - ker bozanje njemu pomeni: super, tako je prav!

To, da ga pa vsi crkljajo (mislim na nepoznane) pa tudi ni OK!

Lp, Ursa
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #53 : petek, 03.09.2004 : 13:31:52 »

Tole - "naj gre dol" - bodi pozorna - ne sme iti z glavo naprej (njemu to pomeni napad) - upam, da razumes!

Lp, Ursa
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #54 : petek, 03.09.2004 : 13:35:41 »

Včeraj ga je poklicala in je Kin prav veselo do nje prišel in ko je videl da ne bo nič dobil cukra( to sva mu nehala dajat zdaj bo 1 mesec, ker je šel čisto do vsakega in je šel z smrčkom direkt v roke) je zarenčal.

lp M.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #55 : petek, 03.09.2004 : 13:40:29 »

Včeraj ga je poklicala in je Kin prav veselo do nje prišel in ko je videl da ne bo nič dobil cukra je zarenčal.

Mogoce se je pa sklonila proti njemu - z glavo naprej! Kakor je napisala tudi Simi - bodi pozorna na njene gibe!

Pa naj se nekaj casa dela, da ga ne pozna, pa bos potem videla kaj bo! Ko pride zraven, naj ga sploh ne opazi in naj ga ne klice k sebi - kot da ga ni!

Lp, Ursa
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #56 : petek, 03.09.2004 : 13:44:16 »

Sam čudn mi je ker prej jo je pa vedno tok porajtal. pa vedel je aha ta je pa za igrat se.
 Čudno, čudno.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #57 : petek, 03.09.2004 : 13:55:56 »

Kin,
psi so zlopamtila in točno vedo kateri človek spada h kateremu psu.
Imam takšnega doma.
Z enim psom je imel manjši konflikt in od takrat naprej ne mara ne le psa ampak tudi lastnice tega psa.
Včasih se srečamo, ko je ona brez psa. In moj pes, čeprav ni tistega pasjega sovražnika zraven, začne renčati in z zadnjimi nogami grebsti po tleh.  Grin  Grin
Ne poizkuša je napasti, niti se ji ne želi približati, le na ves glas razlaga, da je RES ne mara. Sama ga niti ne poizkušam siliti, da bi jo vzljubil. Enostavno, gremo dalje.
Do drugih ljudi pa je enako indiferenten, kot vedno.
Sicer pa niti ne maram raznih ljubkovanj mojih psov s strani bežnih znancev z ulice.

Verjetno si tudi opazila, kako pes "obrajta" tiste ljudi, ki imajo pse s katerimi je tvoj Kin prijatelj.

Hja, treba se je navadit, da tudi psi nimajo vseh enako radi.  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #58 : petek, 03.09.2004 : 14:01:21 »

Kin se je res z obema podredil in z enim se je tudi stepel. Mogoče je res zaradi tega.

lp
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #59 : ponedeljek, 06.09.2004 : 07:44:49 »

KIN!

Vam je uspelo?

Jaz sicer takih izkusenj, kot jih ima Drejci nimam! V bistvu je samo ena psicka s katero se moji ne razumeta (ona je popadljiva), pa ko njene lastnike srecamo brez nje, se gresta takoj pocrkljat!

Lp, Ursa
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: rencanje, grizenje, lulanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines