mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:33:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: rencanje, grizenje, lulanje
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: rencanje, grizenje, lulanje  (Prebrano 55234 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #60 : ponedeljek, 06.09.2004 : 08:33:50 »

Živjo!

Ja takole je bilo. Prvič ga je kolegica hotla pobožat je zarenčal. Drugič se ji je pustil, da ga je celega prečohala. Tretjič je zopet renčal. No na konc je blo spet vse OK. Res ne vem kaj mu je. Je pa revež pokasiral od enega psa ugriz v smrček   Cry.  Un kuža je bil privezan, naš pa na povodcu in ko sta se povohala ga je un ugriznil direkt v smrček tako, da ima zdaj full otečen nosek. Se pa stanje že izboljšuje.

lp M.
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #61 : ponedeljek, 06.09.2004 : 08:40:10 »

V soboto smo imeli piknik v Ljubljani in smo z Azzuronom šli pogledat bratce in sestrico kako se razvijajo - naš fant je pretepel vse svoje bratce, da so mu bili podrejeni, rep je nosil visoko kot antena - na miru je pustil samo mamo, sestrico, pa 2 psa, ki sta bila starejša od njega 3leta - kako naj ga odvadim tega vedenja? psi so se mu vsi po vrsti podrejali! jaz azzurona takega ne poznam, namreč prej se je on vsem porejal, tudi malim yorkijem, ki jih imajo sosedi....ali je res vsega kriv tisti angleški seter na raztavi, ko ga je ugriznil, ali se je njemu nekaj premaknilo? zanimivo pa je to da niti ni največji od bratcev, pa ima mogoče tudi kakšno kilo manj...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #62 : ponedeljek, 06.09.2004 : 08:41:18 »

Upam, da si opazovala kaksne gibe je delala soseda (ko je zarencal in ko ni - kaksna je bila razlika)!

Glede ugriza ti posljem privat - ni prava tema!

Lp, Ursa
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #63 : torek, 07.09.2004 : 07:02:20 »

Alix - meni se zdi, da je tvoj pes odrastel...
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #64 : torek, 07.09.2004 : 07:22:15 »

Pes je odrastel v pretepača:) - res spodbudno:)
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #65 : sreda, 08.09.2004 : 07:31:36 »

Mene so sedaj izkušnje že naučile, da je pes pač pes in da tega ne moreš spremeniti. Ko sem mislisla, da imam doma ovco me je tam pri 3-4ih letih postavila na realna tla, ko se je začela kar naenkrat za sebe postavljati - posledica tega pa so bili tudi pogosti pretepi. No, jaz imam izkušnje s psičkami, ampak za pse je pa že itak značilno, da se rangirajo - morda je tvoj pes odrasel malo prej kot njegovi bratci in zato je izkoristil priložnost, da si jih je nahitro podredil - taka je pač pasja narava.
Če (ker) nam tako obnašanje ni všeč, ga lahko seveda do neke mere omilimo, ne bi pa jaz psa zaradi takega obnašanja začela kategorizirati po človeških merilih.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #66 : sreda, 08.09.2004 : 08:38:58 »

če je zrasel v dominantneža, ki misli da mora bit vedno glavni, ga ne boš spremenila.
Lahko pa ga naučiš, da mora ignorirati druge pse. Dovoli mu ovohavanje in igro le s psicami in s preverjenimi psi, ki ne "palijo" na izivanje. Navadno so to starejši veliki močni samci, ki se zavedajo svoje premoči in se jim ne da več prepirat z mladoletniki. Igra s psi , ki se podrejajo bo njegovo uveljavljanje samo še stopnjevala. Npr tista zabava z brati mu ni prav nič koristila. Preprečiti moraš zabavo z nadvladovanjem, ne pretepov, ki so posledica  želje po nadvladi. S tem v zvezi je tudi naslednji nasvet:
Vedenje lahko omiliš s šolanjem oz nagrajevanjem (kliker sistem) vsakega nedominantnega vedenja. S tem boš sčasoma zmanjšala možnost spopada v primeru srečanja na katerega ne boš imela vpliva-npr priteče tuj borben pes, njegovega lastnika pa od nikoder.
Želja po rangiranju se samostojno navadno umiri šele po osmem letu.
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #67 : sreda, 08.09.2004 : 08:50:41 »

Problem ni v tem da pes ne bi bil poslušen, saj smo delali VP (vaje poslušnosti) z 95% (5% smo zgubili ker se je na strelomirnosti dvignil in pogledal kam je raca padla:)), in pes me posluša, tudi mojega fanta....govorila sem s stricem, ki šola belgijce tudi za policijo, in je rekel da je možno da je veliko tudi sedaj v tem ker mu dosti spodbujamo (in ne zaviramo kot drugi) nagon na tečaju (ki nam sedaj poteka v LJ), dosti delamo z mrtvimi živalimi, se pravi tudi s krvjo - in se pes s tem samopotrjuje - vsekakor sem ga kaznovala tako da je mogel biti na vrvici, zanimivo pa je da do starejših psov ni tak in ne renči....
Logiran
M4RY
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #68 : nedelja, 28.11.2004 : 13:23:09 »

živjo , moja psička po stanovanju samo lula  Undecided,kaka sier vzunaj toda stanovanje je polno lužic.........Torej bi mi lahko kdo svetoval kako naj jo tega odvadim.........

lp M4RY
Logiran
Slunko
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #69 : sobota, 09.04.2005 : 08:03:11 »

Amn... kko naj začnem,... no Imamo mladička, starega 8 tednov, pasme Zlati prinašalec, ki je straaašno igriv Grin No, problem je v tem, da se pes igra le na ta način da grize mene! No saj, če ga to zabava, naj bo, čeprav je že kar boleče, ampak bolj me skrbi, da s tem ne spodbujamo psa h napadalnosti ali podobnemu. To grizenje... ...ni več tako milo, sedaj me že rahlo spominja na borbo... Tongue  No, kakorkoli, ali je to dobro za psa? ker si resno ne želim nasilnega in napadalnega prinašalca...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #70 : sobota, 09.04.2005 : 08:10:42 »

Mi smo tudi imeli podobne kolobocije, ki so se pa nasrečo hitro odpravile...Imam namreč dve sestri,ki sta malemu (no zdaj je 'mali' star osem mesecev) dovolili, da ju je grizel, vlekel za obleko, hodil po njima itd. Jaz sem temu odločno nasprotovala in sem se z njim igrala le z igračkami, takoj, ko je hotel povleči obleko, pa je sledil ukaz 'ne!'. Včasih seveda to ni prijelo. Takrat sem ga samo prijela za gubo na vratu in je takoj spustil. Ko je spustil, je bil seveda 'priiiiiiden!'. Nekaj takih ne-jev je zadostovalo, da je pogruntal, da ne bo nič dosegel, če bo vlekel za obleko. Večji je bil problem s sestrama, ki se jima nikakor ni dalo dopovedat, da bo ta mali kuža enkrat večji od Lize. Ko sta sami ugotovili, da imam navsezadnje le prav, se je začelo odpravljanje grizenja še tu.
Mislim, da bi preveč fino, če se kuža navadi vleči za obleko in v igri gristi ljudi. Veliko boljše je,če ima nekaj svojih igračk, za katere se lahko 'puli' in jih potem tudi odnese (plen). Posebno zlati prinašalci zelo radi nosijo razne predmete okrog. Vsaj mojadva sta navdušena nad tem. Problem se lahko tudi pojavi, ker bo kuža mislil, da lahko, pa čeprav samo v igri, grize vse ljudi. Tako da najboljše je to čimprej odpravit, ker lahko sledijo razne neprijetnosti kot so strgane najlepše hlače, razparana bluzica itd.Wink
Zelo dobro se tako vedenje odpravlja s preusmerjanjem pozornosti. Npr. ko kuža želi, prijeti za obleko, mu 'pomahamo' s kakšni izmed njegovih igračk in se poigramo z njim.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #71 : sobota, 09.04.2005 : 10:24:18 »

slunko se strinjam z lizo.. bodi dosleden in mu ne dovoli grizenja, reči ne, naredi se užaljenega,....
boš videl sčasoma bo tvoj pes "pogruntal" kaj hočes od njega.. sicer pa mladiči tako nimajo občutka koliko vgriznejo, boš videl, če mu boš ko bo starejši ponudil roko, jo  bo polizal ,če pa jo bo probal vgriznit, jo bo pa z občutkom, da sploh ne boli Wink
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #72 : petek, 15.04.2005 : 09:14:26 »

Jaz imam se zdaj ta problem hehe, pa je kuza star 4 mesece. Ko je bil mali smo najprej malo pustili da nas grize, ker je baje to navezovanje stika pri zelo malih mladickih. Potem pa smo zaceli z ne in ponujanjem igrack, kar seveda ni zaleglo in s cviljenjem in odhodom, da je razumel, da boli in je zgubil prijatelja v igri (kar je zaleglo). Zdaj ne grize vec nasih teles, se pa je spravil na obleke in med sprehodom vztrajno skace po rokavih bund ali drugih delih, tudi za rit rad scipa (je pravi manjak hehe). No, to je malo tezje odpravit, ker mu je fant vcasih pustil grist rokav, ces da se uri ko bo moral obrambo trenirat in ko mu poskusam dopovedat, je namesto razumevanja obcutek napadenosti tako hud, da dobim nazaj samo opazke, da to ze sam od sebe dela in da ga ni to on naucil. Tako, da zdaj, ker sami neji pri njem ne pomagajo, poskusam z izmikanjem in z drzanjem tac v zraku, tako, da potem da kaksnih par minut mir hehe. Bo ze pocasi mu prislo v butico, da taksna igra ni primerna. Prav cudno me po cesti gledajo in si mislijo kako je ta kruta (predstavljajte si nekoga, ki vsaka dva koraka zabica ne in se cudno zvija, ce pa mu uspe drzi psa za prve tace gor hehehe), ker to ponavadi dela, ko hodiva na vrvici in okolica ni dovolj zanimiva, on pa hoce igro, ki je sredi ceste ne more dobit :/.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #73 : petek, 15.04.2005 : 09:41:16 »

ozzy joj ja kak so to naši fanti isti..moj tudi nonstop govori, saj mora vadit pes za obrambo..pa mu tišči roko pod gobček, na grize... ga morem prav nadret da neha Roll Eyes
Logiran
gitka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #74 : ponedeljek, 18.04.2005 : 20:06:32 »

Ja, očitno imamo vsi iste probleme s psi.Tudi moj Ari rad skače vame in v tiste, ki mu to pustijo, ostale pa pusti pri miru. Sedaj ga počasi odvajam skakanja na razne načine (ne, fuj, ignoriranje), pri grizenju pa je enako (preusmerim pozornost,...) in moram reči, da je kar učinkovito. Pes mora pokapirati, da ne sme početi, kar se mu zljubi, to mu je treba vbiti v glavo, pa je vse lažje.
Lep pozdrav
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: rencanje, grizenje, lulanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines