mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:54:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: rencanje, grizenje, lulanje
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: rencanje, grizenje, lulanje  (Prebrano 55260 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #75 : sreda, 04.05.2005 : 14:17:56 »

Pozdravljeni!

Pridružujem se v tej temi z istim problemom. Angry Tudi zaradi naše krivde. sram

V začetku smo se zjutraj vedno skupaj z njo veselili, ko smo se zjutraj spet našli skupaj, pa je ona skakala in grickala Cheesy, mi pa bili razneženi Kiss, pamet pa na paši. Angry Sedaj naša kužika skače kot nora po nas ko katerega zagleda, pa grize, pa laja in je vsa iz sebe. Na takšen način pa se veseli tudi drugih ljudi.  Undecided  Najhuje je, da je njeno grickanje postalo prav boleče. V začetku se lepo igrave, potem pa postaja vedno bolj groba, več je ne zamotim z nobeno igračo, samo moje roke in gležnje še vidi in grize. Če povem NE in PUSTI jo s tem še samo bolj podžigam. Poskusila sem tudi že s časopisom, pa mi ga vsa navdušena lovi. Pa se naredim užaljeno in odidem. Nato pridem čez čas nazaj, spet se me neizmerno razveseli in zgodba se ponovi - malo igre, nato grizenje. 

Enako neuspešni smo tudi z njenim lulanjem. Vsako priložnost izkoristi, da se gre od zunaj polulat notri v hišo. Pa jo kregamo, če se notri polula (ali celo pokaka), pa kot da se za naše kreganje sploh ne zmeni.

Uf, me jezi, da sem tak kretenko.  Angry Kako jo naj obojega odvadimo, ko pa je iznajdljivejša od nas? Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #76 : sreda, 04.05.2005 : 14:33:13 »

Tripikice, glede skakanja po vas Wink Pri odvajanju skakanja po vas ima 2 možnosti:
1. moznost: ko psica skače po vas, se popolnoma umirite (bodite čisto tiho) in jo ignorirajte. Tisti trenutek, ko neha skakat po vas, ji dajte nagrado (igračo, briketek, nekaj, kar ima zelo zelo rada) in jo zelo pohvalite. S tem jo boste navadili, da če skače po vas, ne bo nič dosegla, da jo takrat ignorirate, da ni od vas nobene aktivnosti, ko pa je na tleh (ne skače), pa dobi pohvalo, jo božate... Kmlau bo ugotovila, da se ne splača skakat, ker nič ne doseže.
2. možnost: ko pridete k njej in predno jo pobožate, zahtevajte, da se popolnoma umiri in da se usede. Ko sedi, jo pa pohvalite in pobožajte.

To sta 2 načina, ki sta na dolgi rok zelo uspešna (preverjeno Wink) Pri našemu samcu smo uporabili drugi način in pes se še sedaj (pri skoraj 7mih letih) vedno usede pred mami, kadar pridemo domov. Pred mene se ne usede, ker tega nisem zahtevala Wink

Pri psici to ni bilo uspešno. Ona pa v bistvu ni skakala, ampak je "opletala" s taco. Ko sem prišla do nje, me je s taco opraskala po nogi, nekoč celo po obrazu. Sprva sem jo dajala na sedi, pa je stegovala taco celo ko je sedela. Ko me je nekoč opraskala po obrazu (zelo blizu oči), mi je bilo pa že dosti vsega. In vedno, ko je potem stegovala taco, sem jo jaz po smrčku udarila. Ne močno, ampak toliko, da je v 1 tednu nehala s to grdo navado Wink

Obstaja še en način, kako psa odvadič skakanja. Ko pes skoči, mu nastavi koleno. Pes bo skočil in se s trebuhom udaril v koleno. Prvič, drugič, tretjič, potem bo pa sigurno nehal skakat. To je pa hitra metoda odvajanja skakanje. Če vse ostalo odpove Wink

Drugače je pa na forumu že odprta tema o skakanju na človeka. Itak pa skoraj vsi psi kot mladički skačejo. Se malo umiri tudi s starostjo. Tudi glede skakanja na tujce. Naš pes je nekaj časa celo skakal na avtomobile. Ko je kakšen prišel k nam, Bero je bil prvi pri njemu in je skočil na okno Lips Sealed

Lp Jana
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #77 : sreda, 04.05.2005 : 14:48:45 »

Tripikice, glede skakanja po vas Wink Pri odvajanju skakanja po vas ima 2 možnosti:
1. moznost: ko psica skače po vas, se popolnoma umirite (bodite čisto tiho) in jo ignorirajte. Tisti trenutek, ko neha skakat po vas, ji dajte nagrado (igračo, briketek, nekaj, kar ima zelo zelo rada) in jo zelo pohvalite. S tem jo boste navadili, da če skače po vas, ne bo nič dosegla, da jo takrat ignorirate, da ni od vas nobene aktivnosti, ko pa je na tleh (ne skače), pa dobi pohvalo, jo božate... Kmlau bo ugotovila, da se ne splača skakat, ker nič ne doseže.
2. možnost: ko pridete k njej in predno jo pobožate, zahtevajte, da se popolnoma umiri in da se usede. Ko sedi, jo pa pohvalite in pobožajte.

Lp Jana


Hm, težko se bo umiriti, ker psička poleg skakanja vmes še "veselo" grize, se obesi za rokav, ... kar boli in trga obleko. A jo smem po gobčku narahlo udariti, ko me hoče ugrizniti?
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #78 : sreda, 04.05.2005 : 15:09:06 »

jaz ne priporočam udajanja po gobčku,četudi rahlega.. probajte z ostrim ne.. saj praivte, da to že delate, vglavnem,bodite vztrajni in dosledni.. vedno delajte enako..s tem mislim to, da jo vedno ko skače potisnete dol s sebe in v ostrem tonu rečete ne.. ne pa da sta enkrat veseli da skače, enkrat pa niste.. saj pes ne vem, kaj je prav Huh .. če je pridna pa ne skoči pa hitro priboljšek, da bo vidla da dobi nekaj če ne skače Cheesy
ne obupat, s starostjo se bo umirila..sigurno, samo bodite vztrajni.. drugače pa ubogat nasvete ,ki jih je dala bina, delujejo Wink
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #79 : četrtek, 05.05.2005 : 06:50:24 »

Tripikice ...
Čeprav bo moja Gala kmalu 2 leti, še predobro vem, kolikokrat sem imela solzne oči zaradi občutka nemoči. Takooo je norela in se obešala po mojih nogah (hlačnicah), da sem že mislila, da imam popolno norega psa  Angry.
Ne moje prošnje, ne želje, .. nič pomagalo. Ampak preizkušen recept: IGNORANCA. Res je bil rezultat počasen, vmes raztrgane hlače, trenirka, opraskane noge,..., ampak enkrat je nehala  Smiley. Ko se je ponovno obesila na hlačnice sem se obrnila (no, vsaj probala) in se delala kot da je ni. Včasih, če mi je uspelo, sem celo odšla v drug prostor. Res težko, ampak uspela sem. Podobno je bilo s skakanjem po meni, ko sem prišla domov. Od veselja,..., hm,... Sploh je nisem hotela pogledati, kot da je NI. Veš, kmalu je pogruntala, kako bo dobila mojo pozornost  Grin Grin

LP, maj
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #80 : četrtek, 05.05.2005 : 07:44:16 »

Tripikice ...
Čeprav bo moja Gala kmalu 2 leti, še predobro vem, kolikokrat sem imela solzne oči zaradi občutka nemoči. Takooo je norela in se obešala po mojih nogah (hlačnicah), da sem že mislila, da imam popolno norega psa Angry.
Ne moje prošnje, ne želje, .. nič pomagalo.


Uf, sem si oddahnila. Huh Smiley Moji občutki so popolnoma enaki, ampak zdaj ugotavljam, da ni samo pri nas tako, in da naša kužika ni nenormalna. Smiley Kiss Res sem že bila v skrbeh kaj delamo narobe. OK, Binina navodila sem si že sprintala, da jih pokažem še doma.

Kako pa naj ravnamo glede grizenja? Undecided Saj psičke sploh več ne morem pobožati, takoj grize in to kako. Shocked Shocked Shocked Zraven pa tudi renči. Sad 
Vse skupaj spominja na borbo. Ves čas ji govorim, da naj PUSTI, NE, NE SMEŠ, pa popusti šele ko ji stisnem nosnice. Ker do zdaj je vlekla za rokav, če sem pa v kratkih rokavih, pa trpi moja koža.  Sad  Sad S tem grizenjem pa nadleguje tudi druge člane družine in tudi obiskovalce. Se kar zapodi v gležnje. Shocked Angry Tudi tresenje za gubo ne pomaga. Se mi zdi, da jo vse to le podžiga, da je še bolj divja.
Se pa spomnim, ko smo bili pri vzreditelju, da se je vseh tistih osem mladičkov tako ravsalo med seboj in pri tem so renčali ko mali vrageci. Roll Eyes Smiley Zato se tolažim, da to njeno renčanje ni "nevarno".

Eh, se mi zdi, da mi vso prebiranje literature v praksi nič ne pomaga! Undecided
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #81 : četrtek, 05.05.2005 : 08:00:10 »

Čeprav bo moja Gala kmalu 2 leti, še predobro vem, kolikokrat sem imela solzne oči zaradi občutka nemoči. Takooo je norela in se obešala po mojih nogah (hlačnicah), da sem že mislila, da imam popolno norega psa Angry.
Maj, a veš kaj, to grizenje hlačnic pa je že v sami pasmi Undecided Wink Grin Grin Grin Tudi naš Bero je bil tak Grin Grin Očitno je mislil, da smo krave, da nas mora "zganjat" skupaj Grin In mi je strgal čisto vsake hlače Lips Sealed Lips Sealed Nove sem začela kupovat šele takrat, ko je prenehal z grizenjem hlačnic Grin Grin

Tripikice...glede skakanja in grizenja smo imeli ravno to včeraj v pasji šoli  Tongue Torej, kako se odvadi skakanja, je napisano zgoraj. Kako se odvadi grizenja, pa tukaj: ko te psica ugrizne, obmiruj. Sama si napisala, da če kriliš z rokami, da je še slabše. V leglu bratci sigurno niso bili pri miru, zato ji je pa bilo v užitek grist. Vem, da boli, ampak obdobje grizenja je samo prehodno obdobje. Sedaj ji rastejo zobje in jo srbijo. Namesto vaše roke ji ponudite igračko. Naj grize njo. Lahko poskusite tudi tako, da ko vas ugrizne, zacvilite: AUUUAAUU. Načeloma vsak pes takrat popusti. In ko popusti, ga pohvalite!!!! Ne pozabite na pohvalo takrat ko vas ne grize!!

Pa še nekaj: oba procesa (tako odvajanja skakanja kot grizenja) sta dolgotrajna. Ne boste psa naučili v 2 dneh! Prosim za potrpljenje in vztrajnost!

Lp Jana
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #82 : četrtek, 05.05.2005 : 09:10:23 »

hehe bina moj mali skace po moji roki in grize na sprehodu...pa sem ugotovila zakaj. Lepo se postavi poleg kar sam od sebe in ce po nekaj casa ne dobi piskotka zacne skakat po roki, grist rokav in me gledat. tako on izsiljuje piskotek...Vcasih je prav nadlezno po poti, ko se boriva en z drugim...pa pocasi resujemo....zadevo
kaksen nasvet pa bi prav prisel Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #83 : četrtek, 05.05.2005 : 09:13:18 »

Ozzy, preprosto Wink Ne daj mu piškotka, ko skače. Popolnoma se umiri, ga ignoriraj in ko se tudi on umiri, mu daj piškotek. Nauči ga, da če skače nate, ne bo nič dobil. Niti božanja ni hrane Wink

LP Jana
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #84 : četrtek, 05.05.2005 : 09:19:49 »

Včasih pomaga tudi vmesna metoda s pomočjo vrvice. Pes naj ima vedno na sebi 1 m vrvico brez zanke. Preden skoči stopimo na vrvico in preprečimo skakanje. Potem primemo vrvico z roko in tako blokiramo psa na tleh. Ignoriramo in gledamo stran. Ko se umiri, vseeno sedi ali stoji, kar pač hočemo imet,  sledi nagrada , a ne predivje.Takoj ko "podivja spet blokiramo se umirimo in gledamo stran.
Deluje......amak jaz se nikoli s tem ne ukvarjam in vsi moji psi skačejo po nas. Večinoma me ne moti. Če me, pa pomaga pravočasen NE in roke usmerjene dol in proti psu.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #85 : četrtek, 05.05.2005 : 09:40:31 »

... ko te psica ugrizne, obmiruj. Sama si napisala, da če kriliš z rokami, da je še slabše. V leglu bratci sigurno niso bili pri miru, zato ji je pa bilo v užitek grist. Vem, da boli, ampak obdobje grizenja je samo prehodno obdobje. Sedaj ji rastejo zobje in jo srbijo. Namesto vaše roke ji ponudite igračko. Naj grize njo. Lahko poskusite tudi tako, da ko vas ugrizne, zacvilite: AUUUAAUU. Načeloma vsak pes takrat popusti. In ko popusti, ga pohvalite!!!! Ne pozabite na pohvalo takrat ko vas ne grize!!

Pa še nekaj: oba procesa (tako odvajanja skakanja kot grizenja) sta dolgotrajna. Ne boste psa naučili v 2 dneh! Prosim za potrpljenje in vztrajnost!

Lp Jana



S tem AUUUU sem že poskušala... Ampak psička tako silovito grize in zraven  renči, da pravzaprav ves čas tulim AUUU. Shocked Shocked Shocked "Rešim" se edino tako, da ji stisnem nosnice, da ji zmanjka zraka, šele takrat popusti ugriz, nato "pobegnem" v drugi prostor ali pa njo zaprem v drugi prostor. Čez čas se spet pojavim ali jo pa spustim not. Psička veselo maha z repkom, jaz jo potrepljam češ BODI PRIDNA in že je ŠAVS po moji roki. Shocked Če se zravnam in jo skušam ignorirati, se pa neusmiljeno loti mojega gležnja. "Specialiteta" pa ji je sploh tetiva nad mojo peto. Z igračko mi uspe le včasih in če jo imam pri roki.
Sem pa poskusila tudi tako, da sem jo, ko sem vstopila v prostor, ignorirala. Potem pa je prišla k meni in me je kar sama začela vlečt za hlače, "postregla" pa si je tudi mojo tetivo. Shocked Angry Potem pa bodi na miru... Cry

Ne povejte mi prosim, da sem brezupen primer. Cry
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #86 : četrtek, 05.05.2005 : 11:04:08 »

hehe bina je prefrigan in taksne metode ne delujejo:)
Danes na sprehodu je spet zacel.  Kar sam od sebe zcne hodit poleg in me gleda (je navajen iz sole da ce je hodil poleg je dobil nagrado) in ce mu jaz nic ne dam skace gor. Se umirim  in pocakam, on pa se vsede. Ko vidim da se vsede dobi piskotek. No, midva greva naprej in on skoci na moj rokav in ko se obrnem proti njemu ze sedi in caka piskotek. Joj prefriganec pozresni Smiley Ta bi se za piskotke se prodal Smiley. ceprav ima 5 mesecev sva vceraj vadila poleg brez vrvice in vam recem....ce je piskot v roki, bo delal se salte ce hoces. Pa pri metanju zogice je tudi pogruntal da ce jo spusti dobi nagrado in zdaj ze ob vracanju hitro ped moje noge polozi zogico in caka....hehehehe prefriganc:)
Logiran
maisha
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #87 : ponedeljek, 18.07.2005 : 17:29:19 »

Moja psička bokserka bo stara 3 mesece. V leglu je bila (navidezno)najbolj mirna, zdaj je mala žlehta;ko je treba v hišo, noče, z vso njeno silo zagrize v roko, ampak ne iz igre, resno podivja(laja,renči,popade).Problem je ker je večja bokserka(absolutno drug karakter in tega pri njej ni bilo) že vsa v hrastah,pa tudi ostale manjše živali nastradajo,pa roke...Je izjemno samozavestna, ne pomaga fuj,ignoranca. Ali je problem v tem ker ji starejša bokserka(7 let) vse dovoli? Jaz ji ne, ampak tamali je čist vseen.Razumem da je mladič, ne želim pa takega vedenja,da bi rasel iz meseca v mesec.Saj bo šla v šolo,samo je šele septembra. Je to le faza odraščanja ali razlog za skrb?
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #88 : torek, 19.07.2005 : 23:56:01 »

hmm jest sem pa glih nasprotno slisal..... sem prebral vse poste pa sem se ker mal smejal Wink ! moj sosed ima stafforda ki je star 7 let pa ni nikdar ugriznil ali storil kaj zalega pa ga imajo vsi za psa ki je nagnjen agresivnemu vedenju.... njegov pesek je res zlat in ucen pa spolh v solo ni sel Smiley ! Sosed mi je rekel da psa ne mors imet če sam nimaš avtoritete in da moraš vedno ravnati kot voditelj krdela . Rekel je da ga je vedno stresel nezno za vrat ali udaril po smrcku ce ga ni poslusal ko je bil se majhen ker je to baje najbolj uncikovita kazen in psu pokazes kdo je sef,... Njegov pes je res prijazen in dovoli da mu vzames vse kar ima v ustih ... skratka je ful prijazen ... ima pa tudi mlajsega stafforda ki je pa res podivjan saj ga je dobil ko je bil pes star 2 leti pa je reku da nic ne zaleze ker mu je treba v mlajsih letih pokazati kdo je sef.... glede zlatih prinasalcov sem pa veliko slisal da so samci dominatni in bolj nagnjeni k agresivnosti... sam poznam primer mojega sosolca ki ga je dal uspavati zaradi agresivnosti
Logiran
Bori
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #89 : sreda, 20.07.2005 : 11:25:13 »

Imam problem.  :-\Terierček je star 4 mesece. Pred dobrim tednom pa je pričel ponoči kakati v svojem prostoru. Cry Dvakrat mi je uspelo, da sem ga prehitel, vendar sedaj kaka že bolj zgodaj (bolj zdrizasto).  Ne pokliče, le ko konča zacvili. Drugače ne lula in ne kaka v prostoru ali v stanovanju. Prej je vstajal ob 6.00, opravil vse, šla sva na sprehod (kar delava tudi sedaj) in nato spat. Zadnji obrok poje okoli 19.00 zvečer. Prosim za nasvet.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: rencanje, grizenje, lulanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines