mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 08:48:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: dopust z mačko
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: dopust z mačko  (Prebrano 24864 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
the123
novinec
*
Sporočil: 22


« : sreda, 02.01.2008 : 09:26:03 »

Mene pa zanima kako greste tisti, ki imate mucke vedno samo v stanovanju, na dopust? Ali peljete mucka s sabo, ali mu priskrbite varstvo ali pa rajši sploh ne greste na dopust in z njim raje uživate kar doma?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1 : sreda, 02.01.2008 : 11:17:44 »

Mi  pustimo doma, ker zraven živi babica in jim ona da hrano, vodo. S sabo raje ne vzamemo, ker bi bil to kar stres za mačko. Saj jaz imam takšno mišljenje.
Logiran
nellchy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 113


« Odgovor #2 : sreda, 02.01.2008 : 11:45:37 »

pri nas pa je vedno kdo doma tako da ni problema s tem..se vedno zmenimo kdaj kdo gre na dopust Smiley
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #3 : sreda, 02.01.2008 : 14:20:53 »

Odvisno od lokacije in trajanja dopusta in seveda potencialnih varušk. Če gremo za krajši čas nekam v bližino mace ostanejo doma. Če grem pa za daljši čas (posledično tudi v bolj oddaljene kraje) vzamemo sabo - čeprav na takem dopustu nismo bili že vsaj 6 let. Tukaj je pa spet odvisno od države kamor se gre. Če je za vstop živali predvidena kakšna karantena jo vsekakor rajši pustim doma. Sem pa muco že tudi za 5 dni sabo na Hrvaško peljala, ker je bila pač moja mama na dopustu ob istem času, drugim pa ne zaupam toliko. Torej je vse odvisno od trenutne situacije Wink
lp
T.
Logiran
cat_fanatic
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #4 : četrtek, 24.04.2008 : 10:49:26 »

Medve z mamo se dogovorima, da ne grema istočasno na dopust, da je vedno ena doma, ki preživlja čas z mačkom. Jst študiram v Lj, kjer imam najeto stanovanje, in če ima mama kdaj kakšno konferenco al pa mora službeno v tujino, pridem vsako popoldne po obveznostih v Lj (kadar jih imam) domov v Celje, delam družbo Adonisu, nato pa se zjutraj prej vstanem in v Lj.
Sva ga pa enkrat (v srednješolskih časih) peljale zraven na morje (jst sem bila samo med vikendom tam) in je revček bil čist prestrašen (paje bil v apartmaju), en dan je rabu, da se je navadu, tko da zdej ga raje pustiva doma pa se izmenjujeva pri varstvu.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #5 : četrtek, 24.04.2008 : 12:23:25 »

Tudi mi smo se s tem, ko smo se odločili za prvi dve mački, odločili, da hčerka ne bo več hodila z nama na dopust (kakšno olajšanje). Psa sem se veselila pa tudi zato, ker bo šel lahko vedno z nami-zdaj pa Aja bruha že po 5 min vožnje!
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #6 : četrtek, 24.04.2008 : 12:32:00 »

Mi se vedno dogovorimo tako, da nikoli ne gremo istočasno na dopust in je nekdo doma, da pazi na živali.
Sem pa oddala enega mucka paru, ki potuje z avtodomom in s sabo vzame tudi mucka. Navajena ima na povodec in ven gredo izključno s povodcem.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #7 : četrtek, 24.04.2008 : 13:00:52 »

Tudi jaz poznam primer, ko je maček pravi popotnik in potuje skupaj z lastniki. Kako so to dosegli, ne vem, mislim, da kar spontano, ker so ga že kot mladiča povsod nosili s seboj.
Logiran
morjeSONCE
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #8 : nedelja, 04.05.2008 : 10:17:54 »

Mi smo tudi prejšnega mačka povsod s sabo peljali. Od hotelov - do vikendov. Že od malega smo ga navadili, da sploh ni potreboval transp.boxa. Frajer se je lepo ulegel na zadnjo polico in spal.  Cool  Težavo nam je samo naredil, ko je kakal  Grin- zato smo vedno imeli pesek pod sedežem in tam je naredil svoje Roll Eyes Samo je pa res, da moreš ga že od majhnega naučit/ navadit na avto in druge prostore.

Zdajšno nagajivo Coco sem pustila v varstvu pri fotru in tako tudi bo, če bom kam odpotovala. Morem rečt, da sta se zelo lepo ujela - zgleda, da ima raje njega kot mene  Undecided  Grin
Logiran
Braunkopf
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #9 : ponedeljek, 12.05.2008 : 16:57:30 »

Edinič ko smo zaradi smrti v družini morali v tujino za dober teden, smo mačko pustili doma in družinskega prijatelja "pooblastili", da je dvakrat dnevno nahranil mačko in počedil za njo. Enako, smo tudi mi (jaz in mama) vedno skrbeli za njihove živalce med dopustovanjem. Sicer je žival zmedena in malo osamljena, tako da verjetno to ni najboljša opcija.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #10 : ponedeljek, 16.06.2008 : 09:35:50 »

Mi smo našega Gizmota vozili s seboj le v Ankaran ampak to samo dve leti zapored...s fantom sva prišla do ugotovoitve, da je bolje mačka pustiti doma in pač nekomu prepustiti varstvo...ker potem je revež potreboval 3dni, da se navadi na nove prostore, v boxu se niti ni hotel transportirati, ker si je na vratih od boxa vse kremplje razcefral in sva seveda to tako izvedla da je fant vozil jaz sem pa sedela za njegovim sedežem in imela mačka v naročju.

To je res stresno za mačke in če se le da jih zaupajmo nekomu, ki bo tistih 7 - 14 dni skrbel zanje...izjeme so samo tiste, ki so muce navajali od malega na vožnjo z avtomobilom in menjavanjem okolja. Wink
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #11 : ponedeljek, 16.06.2008 : 14:24:19 »

Mačka zelo težko menja teren. Jaz si  ne bi upala vzeti s seboj, niti ene od mojih,bi bilo zanjo preveč stresno, pa še iskala bi nonstop kakšno špranjo, da bi pobegnila domov na svoj poznani teren. Vendar bi se izgubila, nikoli nisem hotela tvegati.
Ker se na nikogar od domačih ne morem zanesti dopustujem doma že 19.let. Sem se navadila, pa še ceneje je.  Grin Uživam, da se jim med dopustom lahko bolj posvetim kot sicer in smo vsi zadovoljni.
Mož  odide na dopust brez mene, pa še spočijeva se tako eden od drugega   Grin
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #12 : ponedeljek, 16.06.2008 : 15:46:43 »

Moj prvi maček je šel povsod z mano. Rad se je vozil v avtu in se sprehajal na povodcu, tako da ni bilo težav.
Zdaj, ko imam 4 + 2 psa, taki izleti in dopusti ne pridejo v poštev, saj bi rabila najmanj kombi, da bi jih stlačila notri  Shocked In ker ga nimam, pa tudi zato, ker noben od mačkonov ni navdušen nad izhodi iz stanovanja, zanje večinoma poskrbi kar moj pridni brother  Wink
Sem enkrat 1 od mojih zdajšnjih mačk peljala na vikend, pa je bil rezultat 2 dnevno skrivanje pod posteljo + 2 tetenska zamera, tako da...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #13 : ponedeljek, 16.06.2008 : 15:47:31 »

2 tetenska zamera = 2 tedenska zamera
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #14 : ponedeljek, 16.06.2008 : 17:33:50 »

Ker se na nikogar od domačih ne morem zanesti dopustujem doma že 19.let. Sem se navadila, pa še ceneje je.  Grin Uživam, da se jim med dopustom lahko bolj posvetim kot sicer in smo vsi zadovoljni.
Mož  odide na dopust brez mene, pa še spočijeva se tako eden od drugega   Grin

Bravo, Lisa. Pri nas smo s posvojitvijo prvih dveh mačk itak dogovorili ločene počitnice s hčerko, kar, roko na srce, vsem ustreza. Zdaj, ko je hiša polna živali, ugotavljam, da mi dopust prav nič ne pomeni, če nisem prepričana, da je z živalmi vse v redu, zato me nikamor ne vleče.

Edina razlika je ta, da moj mož pa raje ostane kar pri meni, ha, ha, čeprav sem ravno danes prebrala nasvet iz leta 1937 in že takrat so toplo priporočili ločen dopust za moža in ženo!
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: dopust z mačko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines