mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:57:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Nova scotia duck tolling retriever - čvek
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nova scotia duck tolling retriever - čvek  (Prebrano 26031 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Urši
otrok do 14 let
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 01.11.2008 : 14:59:34 »

Hvala za odgovor. Wi je pa na vsaki sliki lepša!  Cheesy
Logiran
Urši
otrok do 14 let
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 04.02.2009 : 15:09:32 »

Dee je tudi krasna!  Kiss
Logiran
pupa t.
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 88


« Odgovor #17 : sobota, 29.08.2009 : 22:22:38 »

Deedič je zrasla v zelo lepo psičko s krasnim karakterjem. Kiss Kiss

http://i581.photobucket.com/albums/ss255/Topla/Dee_tee_v_vodo.jpg

http://i581.photobucket.com/albums/ss255/Topla/Dee_zagrabi_ogico.jpg

http://i581.photobucket.com/albums/ss255/Topla/Dee_v_vodi.jpg

http://i581.photobucket.com/albums/ss255/Topla/Dee_lovi_ribice.jpg

http://i581.photobucket.com/albums/ss255/Topla/Dee_tauha.jpg


Sem pa opazila, da je na temu forumu lastnica še ene tollerke, ki prihaja iz hrvaške psarne. Barbara10, nam boš malo predstavila Geo in pokazala kakšno slikco? Smiley
Logiran
Urši
otrok do 14 let
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 30.08.2009 : 09:00:58 »

Dee je čudovita psička!

Iz kje pa sta Barbara in njena Gea?
Junija na izpitih v našem klubu (klub za šolanje psov Prečna (Nm)) , sem premečkala tollersko kepico po imenu Gea. Verjetno bo kar ista, ker sem potem gledala po netu in zasledila hrvaško leglo, kjer je bilo psički ime Gea in je odšla v slo. Tako, da bo kar ista po moje.  Smiley
Logiran
Avrora
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #19 : nedelja, 30.08.2009 : 09:34:24 »

Geo smo izbrskali v Umi-ni temi  Wink.

Ker picasa dostikrat zafrkava, si lahko še nekaj vodnih/poletnih slikc od moje male lisičke Dee pogledate tukaj KLIK.


Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #20 : nedelja, 27.09.2009 : 22:05:22 »

Tale slika je pa fantastična Cheesy Pogumna psička Wink
Logiran
Avrora
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #21 : nedelja, 27.09.2009 : 22:14:51 »

Hvala Smiley. Ravno včeraj, je spet skakala iz tega mostu Roll Eyes Grin.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #22 : torek, 20.10.2009 : 22:53:52 »

O, kako simpatična je pa tale lepotička! Kiss Super slikce! Afro
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #23 : sreda, 21.10.2009 : 16:04:35 »

Sele sedaj sem videla vprasanje za Geo. (Sorry.)

Gea je mamina psicka, ona je njena lastnica in vodnica. Hodi v solo NM v Precno, sedaj ze v tecaj za A izpit, ki ga zaradi starostne omejitve ne bo mogla opravljati letos in bo sla direktno na B-BH spomladi. Z mami sta obiskale ze par razstav, Vrtojbo bosta spustile, sle pa bosta na razstavo v Zagreb (kjer je le 8. skupina in se ena). Trenutno je malce daljsa v ledvenem delu, a se se vedno razvija. Sicer je izredno mocne konstrukcije (veterinarji in doloceni instruktorji so pravili, da je debela in da bi morala na hujsanje (ima le se 8 obrokov Wink), na razstavi so rekli, da je cisto OK - saj se se razvija). Namenjena je za resevanje.

Je pa res to ena enkratna pasma oz. nasa (mamina) Gea ima tak krasen karakter, da se ob njej kar stopis - ko si bom kupovala psa (sedaj imam 2 mlajsa mesanca, s katerima nameravam delati - v penzijo bosta sla tako cez kakih 10 let, torej bo moj nakup cez 6 let - v 4 letih predvidevam, da bo nov pes ze pripravljen za resno delo, penzionist bo pa sel zraven le se obcasno oz. kolikor bo zmogel), si bom definitivno kupila psa te pasme: niso pretezki za nosit (zame), ko delajo, delajo, sicer ko je nasa Gea zmatrana, gre spat in zakljuci z vsem.

Po mami (bioloski) je podedovala nacin praskanja (dvigne roko, da jo praskas po prsih, potem se pa ze kar stopi s tlemi od ugodja, oci so pa ze v transu - ostali nasi psi imajo drug nacin praskanja...). To je res ena enkratna pasma oz. pravim, da Kanadcani delajo res pasme po mojem okusu.

Je izredno ucljiva ter bolj umirjena (v primerjavi z mojima mesanckoma - mislim, da je pa to bolj zaradi vodnika - mami je bolj umirjena in so tako tudi njeni psi bolj taki, jaz sem bolj energicna, taksni so tudi vsi moji psi - tudi Uma ima "veliko po meni" - tako so moji 3 (tudi Uma je vsteta) prave energijske bombe).

Slike bom dodala naknadno. Sicer pa ena solska (ce je ta povezava med "prepovedanimi", prosim brisite): KLIK.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #24 : četrtek, 22.10.2009 : 14:46:30 »

Sicer smo bili Slovenci pred kratkim obogateni se za enega tollerja, ki prav tako hodi v isto solo kot nasa Gea. Je pa samec, iz Nemcije, kjer so vzreditelji peljali pariti samicko v Kanado. Ker ni bilo nobene samicke, je potem Maja vzela samcka, ki je ravno tako namenjen resevanju.

****
Logiran
pupa t.
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 88


« Odgovor #25 : četrtek, 22.10.2009 : 15:52:15 »

Vem smo se skupaj že sprehajali, ko se je zanimala za tollerja. Upam, da ga kmalu spoznam, pa še njegova stran=> http://www2.arnes.si/~dznide1/toller/
Logiran
Avrora
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #26 : četrtek, 22.10.2009 : 19:59:13 »

Hihi, zaenkrat nas je tako malo lastnikov Tollerjev v Sloveniji, da še lahko sledimo statistiko Grin.
Bi bilo pa super, če bi se lahko zbrali vsi na enem srečanju Cheesy.
Če imam prave informacije, nas je vse skupaj že 7:

Wi, Dee, Jari, Gea, Gaya (vaša sestrica), Gunn (vaš bratec, ampak ne vem, če ga tako tudi kličejo) in Naali Smiley.

Ne bi smelo biti pretežko uskladit enega datuma.
Imam kontakte od vseh, razen od vašega bratca Gunna nimam. Barbara10, če ti slučajno veš, drugače bom vprašala še lastnico od Gaye.

Imate slučajno v planu tudi kakšne dummy treninge z vašo Geo?

Evo, še moja pošast, ki rešuje žogico iz blata Grin:



Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #27 : ponedeljek, 26.10.2009 : 14:43:22 »

Imam kontakt od Gunna (so se hecali, da ga bodo klicali Gringo). Lahko posljem iz **** (kam?).

Bi bilo res fletno videti vseh 7 na kupu (si ze dolgo casa zelimo videti vec predstavnikov te pasme, da dobimo boljsi obcutek, kaksna je pravzaprav ta pasma).

Zaenkrat hodi mami z Geo le po razstavah ter v pasjo solo, da bo dobila se Gea osnovno izobrazbo. Srecala se je ze z ovirami oz. s prilagojenimi ovirami za svojo starost in velikost, da bo kasneje lazje.

Nekaj Geinih slik, ki sem jih poslala vzrediteljici (so iz maila): http://www.mojalbum.com/barbara10/gea/gea-na-tisoc-in-en-nacin/17397825
Logiran
Urši
otrok do 14 let
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #28 : torek, 27.10.2009 : 21:56:30 »

Sele sedaj sem videla vprasanje za Geo. (Sorry.)

Gea je mamina psicka, ona je njena lastnica in vodnica. Hodi v solo NM v Precno, sedaj ze v tecaj za A izpit, ki ga zaradi starostne omejitve ne bo mogla opravljati letos in bo sla direktno na B-BH spomladi. Z mami sta obiskale ze par razstav, Vrtojbo bosta spustile, sle pa bosta na razstavo v Zagreb (kjer je le 8. skupina in se ena). Trenutno je malce daljsa v ledvenem delu, a se se vedno razvija. Sicer je izredno mocne konstrukcije (veterinarji in doloceni instruktorji so pravili, da je debela in da bi morala na hujsanje (ima le se 8 obrokov Wink), na razstavi so rekli, da je cisto OK - saj se se razvija). Namenjena je za resevanje.

Je pa res to ena enkratna pasma oz. nasa (mamina) Gea ima tak krasen karakter, da se ob njej kar stopis - ko si bom kupovala psa (sedaj imam 2 mlajsa mesanca, s katerima nameravam delati - v penzijo bosta sla tako cez kakih 10 let, torej bo moj nakup cez 6 let - v 4 letih predvidevam, da bo nov pes ze pripravljen za resno delo, penzionist bo pa sel zraven le se obcasno oz. kolikor bo zmogel), si bom definitivno kupila psa te pasme: niso pretezki za nosit (zame), ko delajo, delajo, sicer ko je nasa Gea zmatrana, gre spat in zakljuci z vsem.

Po mami (bioloski) je podedovala nacin praskanja (dvigne roko, da jo praskas po prsih, potem se pa ze kar stopi s tlemi od ugodja, oci so pa ze v transu - ostali nasi psi imajo drug nacin praskanja...). To je res ena enkratna pasma oz. pravim, da Kanadcani delajo res pasme po mojem okusu.

Je izredno ucljiva ter bolj umirjena (v primerjavi z mojima mesanckoma - mislim, da je pa to bolj zaradi vodnika - mami je bolj umirjena in so tako tudi njeni psi bolj taki, jaz sem bolj energicna, taksni so tudi vsi moji psi - tudi Uma ima "veliko po meni" - tako so moji 3 (tudi Uma je vsteta) prave energijske bombe).

Slike bom dodala naknadno. Sicer pa ena solska (ce je ta povezava med "prepovedanimi", prosim brisite): KLIK.


No, potem sem pa to punco mečkala na izpitu. Smiley
Sem še tvojo mami spraševala ali je to toller ali mešanček. (nisem namreč nikjer zasleidla da je nov toller v slo)
Je pa čudovita!

Lepotca od Maje pa še nisem uspela spoznat, je pa krasen, vsaj po fotkah sodeč. ;*
Upam, da se Maja javi na forumu. Smiley
Logiran
pupa t.
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 88


« Odgovor #29 : nedelja, 27.12.2009 : 18:46:41 »

Barbara10 se bo Gea raztavljala v Ljubljani? Da jo pridem mal premečkat Cool
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Nova scotia duck tolling retriever - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines