mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 12:03:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kako odvaditi/umiriti psico ko....
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako odvaditi/umiriti psico ko....  (Prebrano 21110 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« : torek, 10.08.2004 : 09:52:25 »

Lepo pozdravljeni forumovci.

Imam eno vprašanje in sicer:

KAKO odvaditi psico ali še bolje kako UMIRITI psico, ko vidi ostale štirinožne prijatelje? Kadarkoli, kjerkoli, najsi bo katerikoli pes ali psica, moji psici se takrat čisto zmeša od sreče, ko koga srečamo. Zanjo so vsi njeni prijatelji, igrače, s katerimi bi se igrala. To me izredno moti in ne vem na kateri način naj se še lotim odstranevanja tega problema.

To je zelo moteče če smo recimo na sprehodu na travnikih, kjer psica prosto teka sem in tja... sicer se nam je zgodilo samo 1x, da je odvezana oddirjala povohati enega psa (ga je na žalost prej zagledala kot jaz), pa še takrat smo dobili solzivec v oči, od takrat naprej imam še bolj oči na pecljih in se nam to ni več zgodilo, je pa moteče tudi v urbanem naselju, kjer zagledamo psa.... ona čisto onemi, na vsak način hoče do njega ga povohati ipd...

...v nedeljo smo imeli primer, ko smo se ravno pokali v avto (center mesta) in je šel po pločniku tip z APBT-jem. Ko ga je moja psica zagledala, je trznila samo toliko, kolikor je povodca, (povodec 1m, se pravi cca 0,5 metra, saj ko vidim drugega psa, primem še dodatno povodec z drugo roko), vedno tudi maha z repkom in si nadene tisti naivni izraz na obrazek češ helouuuuu, pejva se mal igrat .... pa se je oni drugi pes sesedel na pločniku... Sad( naj povem, da smo bili 10 metrov narazen. Sicer se je lastnik APBT-ja nasmehnil češ... moj je strahopetec, meni pa kljub temu ni bilo smešno... :\

Na kakšen način naj se še lotim odstranjevanja te problematike? Naj povem, da sem poskusila največ s tistim... sedi, ko zagledamo psa in nagradico. Sedi pali, nagradico dobi, psa pa psica vseeno ne izpusti iz vidika. Sad

Hvala za kakršenkoli nasvet in lep dan vam želim, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : torek, 10.08.2004 : 09:58:57 »

Verjetno ji manjka pasje druzbe - peljite jo v pasjo malo solo ... ce se prav spomnim, je se mlada!

Pa omogocite ji dovolj igranja z ostalimi stirinozci!

Lp, U.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #2 : torek, 10.08.2004 : 10:21:12 »

Linchaich, to je res, kar si napisala, da ji manjka oz ji je primanjkovalo pasje družbe.

Po operaciji kolkov je bila psica nekaj mesecev praktično čisto izolirana od drugih psov in od takrat je takšna, kot je.

V pasji šoli sva bili že dvakrat in to 2x v mali šoli, kjer je poudarek na igri in socializaciji. Prvič smo bili lani v jeseni, potem nas je čakala oz sta nas čakali dve operaciji in do spomladanskega termina smo si ravno toliko opomogli, da smo jo lahko zopet vpisali v malo šolo. Tam je bila psica sicer čisto "naspidirana", ko je videla toliko psov na kupu, za igro pa si je izbrala samo enega, švicarja. očitno ji je bil všeč ker je bil velik in pa trmast. Rada meri moči hehe. Grin

Tudi ko smo v mali šoli vadili srečanja na ulici recimo, ko smo šli nasproti vodniki s svojimi psi, se ustavili, si dali roko ipd, ni bilo nobenega problema. Psica takrat ni dala nobene pozornosti na drugega psa. Očitno zato, ker je vedela, da tudi potem ne bo šel nikamor, ko bomo vajo zaključili... Roll Eyes

Vse živo sem že razmišljala... o tem, da najdem nekoga, ki bi bil pripravljen se kdaj dobiti in pustiti psa da se malo poigrata, do nadaljevanja v šoli.... vendar mislim, da bi s takim odnosom do psov moja psica v začetnem tečaju sedaj samo nagajala drugim, saj je kot baterija. Undecided

Upam, da jo v nekaj mesecih spravim v red, pa bi potem nadaljevala šolanje spomladi, ko bi bila že malo umirjena in bi takrat res pozornost namenila učenju oz izpolnjevanju ukazov, ne pa nagajanju oz namigovanju na igro drugim psom.

Morda še kakšen nasvet?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #3 : torek, 10.08.2004 : 10:34:17 »

Moja psica je cisto enaka. Zdaj je stara 7 mesecev. Spomladi sva hodile v malo solo, kjer se je naigrala še in še. Pa skoraj cisto vsak dan se na sprehodu igra z celo tolpo razlicnih psov iz naselja. Pa se vedno nic ne pomaga. Ko ona zagleda ali pa samo zavoha drugega psa, hoce enostavno kar zdirjati do njega, ces zdaj pa se bomo igrali. Cetudi je ze ful zmantrana in traja ta igra samo par minut ..., ona pac mora iti pozdraviti vsakega pasjega kolega. Ce je spuscena (kar ponavadi na travniku in gozdu, kjer hodima na sprehod, je) imam tako vedno oke na peclju, da se pred njo opazim vsakega psa in ugotovim, ce je to poznan pes, s katerim se lahko igra ali ne. Ce drugega psa ne poznam ji takoj ukazem, da mora počakati in jo pripnem, ker drugega ne pomaga. Ko ona že zagleda drugega psa in če ta ravno ni pol kilometra vstran, se bo takoj pognala proti njemu. Največji problem pri tem pa je, da bi ta moja trola sla k vsakemu psu, vsi pa ravno niso tako prijazni, kot ti, s katerimi se ponavadi igra. Tako da me je ves cas strah, da bi se ji kaj zgodilo. Po drugi strani pa je tudi precej nerodno, ko se moja psica (ki ni ravno predstavnik kake male pasme) zažene proti kaksni civavi. Ponavadi lastniki malih psov kar prebledijo, ceprav moja psica nikomur ne bi nic naredila. Ampak saj razumem druge lastnike, jaz bi se tudi vstrasila, ce bi se proti moji zagnala ena velika crna zivina... Pa se to, drugace moram reci je kar poslusna, ko pa je v blizini kaksen "njen prijateljcek" pa kot da je gluha... V mesto, v kaksen park, pa raje sploh ne hodim, ker bi mi verjetno roke padle dol od vlecenja nazaj te moje zverince.
Ce ima kdo se kaksen nasvet, kaj storiti, ga bom zelo vesela...
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #4 : torek, 10.08.2004 : 10:34:22 »

No, bom še tukaj prilepila, da ne bo po koščkih malo tu malo tam Grin:

Linchaich, a veš da je presneto malo kandidatov, ki bi bili pripravljeni pustiti svojega kosmatinčka da bi se igral z mojo psico? Na žalost na "podeželju", kjer živim jaz, ljudje še vedno mislijo, da bo moja psica najprej pojedla njihove pse, potem pa še njih. Shocked Mislim, svashta.

Ko sva prispeli s Shivo v malo šolo second time, sem prav videla zgrožene poglede ljudi, ki so bili tam s svojimi "malčki". Moja je imela takrat ravno devet mesecev, se pravi na meji za malo šolo. Toda ker naju inštruktorica pozna, ker ve, da je psica čista igračka, je brez problema dovolila, da se še enkrat priključiva mali šoli, čeprav so drugi inštruktorji na uvodnem sestanku zelo nasprotovali.

No skratka, po ene dveh, treh učnih urah, ko so lastniki drugih psov spoznali mojo psico oz ji dali možnost, da jim pokaže da ni noben baubau, so celo brez strahu pustili svoje, da so se igrali z mojo. Roll Eyes

Hudo, a ne, da je še sedaj taka miselnost med ljudmi, ki naj bi bili KAO osveščeni o psih oz različnih pasmah. Ne boš verjela, najbolj me je prizadelo v mali šoli, ko so ostali videli da grem z rotto, ko sem slišala šepetanje: U šit, to je pa un pes, ki ubija... ipd. Od navadnih ljudi na ulici bi to še pričakovala, ne pa od ljudi v pasji šoli.... No ja, pa saj so tudi oni "samo" ljudje...


Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #5 : torek, 10.08.2004 : 10:40:19 »

Oooooj Boni, kako sem vesela, da nisem edina s tem problemom. Grin Sebičnica jaz, a? Grin

Ne boš verjela, ko sem brala tvoj post, se mi je zdelo, kot da bi svojega.

Še posebej se strinjam s tistim delom, ki ga jaz sicer (še) nisem napisala. Da niso vsi psi prijazni in da se bojiš, da bi kateri tvoji kaj naredil. Ja ja, enako. Čeprav (trkam) do sedaj še ni prišlo do nedovoljenega stika z drugimi, razen enkrat, tisto sem pa tudi že opisala tukaj gor, ko nam je tip spraznil pol stekleničke solzilca na moji psici...

Hehe, ja, velikost je problem, pa črna barva tudi baje.... lol. Tudi pri moji. Kaj imaš ti? Dogico? Ne vidim prav dobro, ker je pol slikice v senci....

Smem vprašati še iz kje si?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #6 : torek, 10.08.2004 : 10:50:12 »

Hojla!

Ne glede na prijaznost svojega psa in velikost je treba psa naučiti, da ne zdirja do vsakega psa. Velika napaka (vsaj zame) je že v začetkih šolanja, ker vsi prosto pustijo, da se kužki preganjajo do onemoglosti. Socializacija je nekaj, to da pa se psi igrajo samo s svojimi vrstniki in so nepozorni do lastnika pa drugo.
Tudi mene moti, če na sprehodu do nas prileti kakšen pes, ne glede če se lastnik na 500 m dere, da nič ne bo naredil. Nisem nikakršen paničar, samo imam pač malo bolj občutljivega psa, ki mu nikakor ne paše, če kdo kar prileti vanj.
No skratka, da to ne bo zvenelo kot kritika, meni se zdi pametno, da se psa nauči, da lahko šele s tvojim dovoljenjem gre do drugega psa. Jaz imam svojega tako navajenega in se prav dobro obnese na sprehodih, kjer je veliko psov. Tudi moj pes je namreč hiperaktiven in bi prav zlahka prestrašil kakšnega majhnega psa.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #7 : torek, 10.08.2004 : 11:00:06 »

Ja, najprej se naucite poslusnosti - ali odpoklic ali pa STOJ! To je najpomembnejse! In nikakor ne dopustite, da se igra z vsakim! Mogoce bi pomagalo, da se s tisto (pasjo) druzbo, s katero se dobivate zmenite, da se vsake toliko casa ne igrate! Da ne bodo misljenja, da se vsakic, ko srecajo psa (posebej prijatelja) lahko igrajo!
Igranje na vrvici naj sploh odpade!

Pa saj je se kak forumovec iz NM (za Fortuno), ki bi se z vaso nagajivko igral!

V soli posusnosti se bodo ze naucili kako in kaj! Sicer pa bi pomagalo, da se pred solo poigrate, potem pa poslusnost - ceprav smo se mi vedno igrali po soli! Najprej poslusnost, potem pa nagrada - igra!

Lp, Ursa
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #8 : torek, 10.08.2004 : 11:01:15 »

Hej, Fortuna
Moja Bonita je cane corso, ampak ker vecina "cestnih poznavalcev pasem" nima pojma, kaj psica je, jo krstijo za vse mogoce: od bandogov do AST-ov... Vse kar se slisi nevarno, pac. Seveda si lahko mislis, kako grdo me vecina ljudi na cesti gleda in kaksne kroge okrog naju delajo. In res je zelo malo tistih, ki pustijo, da bi se njihov kuza igral z mojo Bonie. Imela pa sem sreco, da sem jo ze 2 mesecno vpisala v malo solo, kjer je takrat bila najmanjsa (med velikimi psi) in nic kaj vecja od vseh tistih maltezanov in drugih malih kuzkov. In seveda, ker je bila takrat tako "luskana" so vsi ostali lastniki psov tudi pustili, da se je igrala z njimi. Zdaj, ko je večja, pa je cisto drugace. Na srečo, pa ima še vedno kar precej starih znancev iz sosescine, ki jo poznajo že od malega in vedo, da je ena velika igracka, pa cartasta. Ko pa kaksen kuza zalaja ali zarenci na njo (pa cetudi je maltezan) jo ucvre vstran, kolikor jo noge nesejo, ce pa je že prepozno, pa se hitro vrze na hrbet...
Ravno zato pa me je tako strah, da bi naletela na kaksnega neprijaznega kuzota, ker sem prepricana, da se ta moja trola ne bi znala braniti... Na sreco pa doslej se nisma imeli bliznjih srecanj z neprijaznimi psi, samo ta vikend je cisto malo manjkalo, ker je lastnica enega velikega neprijaznega psa le-tega preprosto spustila, ces saj ne bo nic, ce je Bonie psica. Pes pa ocitno Bonie se ni prepoznal kot zenskega spola in v zadnjem trenutku je lastnica zgrabila svojega psa...
In ves, kaj se mi zdi najhuje. Prej smo vedno imeli doma nemske ovcarje (sicer vse prijazne, ampak veliko nemskih ovcarjev poznam, ki niso nic kaj prijazni), pa me nihce, ko sem sla  na sprehod z njim ni nikoli tako gledal kot sedaj in nihce ni delal takih krogov okrog mene, kot sedaj...
Lp
P.s.: Sem iz Maribora, za teba pa sem videla, da nisi iz teh koncev. Res skoda, ker bi moji Bonie druzba kaksnega Rotija prav pasala... Sedaj ima v glavnem same male prijateljcke (beaglico, pa francoske buldoge ...)
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #9 : torek, 10.08.2004 : 11:15:27 »

Maja!
Naj ti povem, da moje psice NIKOLI ne pustim, da kar tako zdirja h kateremukoli drugemu psu. Najprej zaradi tega ne, ker me je vedno strah, da ji bo drug pes kaj storil. In drugič, ker vem, da je tako ljudi, kot živali, strah, ce drug pes pridirja do njih, še posebej pa, če je ta pes velik. Tudi sama sem veckrat v takšnem položaju, da kakšen pes kar pridirja k moji psici in vedno se vstrašim (kot je bilo ta vikend, ko jo je en pes skoraj zgrabil). Imam pa nekaj prijateljev, s katerimi se dobimo na blizjem travniku in ce sem z mojo psico med zadnjimi, ji seveda dovolim, da stece kaksnih 100 metrov naprej proti svojim prijateljem. Sicer pa psico, takoj ko vidim kakršnegakoli psa, takoj dam na vrvico. Ravno zaradi zgoraj naštetega. In ker vem, da je še mladič, ki me ob takih trenutkih ne posluša (sicer pa bi res rada videla mladiča, ki te bo 100% poslušal). Med psi, ki jih poznam in so približno toliko stari kot moja psica, je moja psica še najbolj umirjena in ubogljiva. Pravzaprav se vsi čudijo, kako poslušna je že od vsega začetka.
Da pa bi moji psici, ki je še mladič, prepovedala igranje z drugimi psmi (seveda tistimi, ki so za igro, in jim lastniki dovolijo), pa mi ne pade na kraj pameti. Ker sem prepričana, da je to zanjo samo zelo dobro.  Sploh zato, ker je bila kot mladič prestrašena ob drugih pseh in je takoj (2 mesečna) začela v strahu renčati. Zato sem jo tudi tako zgodaj vpisala v malo šolo, da se je spoznala z drugimi psmi in da je danes vec ni strah. In ker si seveda želim, da bo vse življenje imela dober odnos do drugih psov.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #10 : torek, 10.08.2004 : 11:23:15 »

Naj te potolažim, da delaš napako, ko večina izmed nas.
Cela poanta takšnega obnašanja je, da si ji nezanimiva. Vse poteka po točno določenem redosledu in sprehodi so verjetno samo sprehodi (šnjofanje in oprezanje za kakšno pasjo akcijo). Ona točno ve, da jo boš potrpežljivo čakala, sicer ne preveč srečna, a komu mar tvoje nezadovoljstvo, če pa "dogaja".


Na poligonu je redosled takle: najprej delo, ti si takrat nanjo skoncetrirana in se z njo 100% ukvarjaš - torej si ji zanimiva. Po končani tlaki pa igra z ostalimi psi in sprostitev.
Na sprehodu pa je redosled (predvidevam) sledeč: šnjofanje in igranje s psi. Ti si samo nujno zlo, ki ga ima na drugi strani povodca.
Začni se z njo ukvarjati, ne glede kje se nahajata - igra, žogica, odpoklic, poslušnost, skrivanje, ruvanje. Bodi ji zanimiva, bolj kot psi.

Z ostalimi psi se lahko igra samo takrat, ko dovoliš ti. Ko se ti bo zazdelo, pojdita mimo pasje družbe in če bo silila tja, takoj izvedi malo vajo poslušnosti, recimo poleg. Ko bosta mimo, jo izdatno pohvali in se TI poigraj z njo.

Ko se bo igrala z ostalimi psi:
- jo večkrat pokliči k sebi, izdatno pohvali in spusti nazaj v pasjo družbo,
- ne stoj in ne čakaj, da se bo dama naigrala, odidi stran od nje. Naj priteče za teboj, spet pohvala... s tem boš dosegla, da bo z enim očesom stalno pazila nate.
Bo pa vse to bolj učinkovito, če boš to na začetku izvajala na njej neznanem terenu.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #11 : torek, 10.08.2004 : 11:24:21 »

Citat
No skratka, da to ne bo zvenelo kot kritika, meni se zdi pametno, da se psa nauči, da lahko šele s tvojim dovoljenjem gre do drugega psa. Jaz imam svojega tako navajenega in se prav dobro obnese na sprehodih, kjer je veliko psov.

Maja, seveda sem vzela tvoj post samo za dobro, ne kot kritiko. Toda vseeno bi te prosila morda za nasvet KAKO si pa ti naučila svojega da ne sme do drugih psov brez dovoljenja ipd. Linchaich je napisala nekaj dobrih ukazov (btw Linch, moja psica zna sicer čakaj, ne, mir... ampak takrat nič ne zaleže Sad)

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #12 : torek, 10.08.2004 : 11:28:38 »

Fortuna!

Psa se najlazje uci z 10 m vrvico! Znas delati z njo?

Lp, Ursa

PS: Sicer je pa Drejci dobro napisala!
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #13 : torek, 10.08.2004 : 11:35:28 »

Drejči, se popolnoma strinjam s tabo.

Napaka, ki jo delam že od začetka, je ta, da se s psico igram samo doma. Ko sva v stanovanju, se igrava notri, ko jo peljem ven samo na opravljanje potrebe (naj omenim da imamo ogromen vrt), pa se igrava tam. Metanje palice in prinašanje nazaj, igra z žogo, včasih vzamem ven tudi njene igračke in malo vadiva prinesi, spusti, išči po imenih, da vidim da razloči ipd... Ampak vse to se dogaja DOMA.

Ko pa gremo na sprehod, je pa čisto res, kar si napisala ti. Sprehod, šnjofanje, šnjofanje, oprezanje za kakšnim pasjim kolegom. Na začetku smo na sprehodih veliko vadili skrivalnice - tj ko me/naju je psica malo prehitela, sva skočila v prvi grm in se skrila. Vedno počakam, da ona sama ugotovi da me ni in pridirja nazaj. Veliko smo vadili tudi odpoklic, tako kot v mali šoli, tudi na sprehodih. Nekdo je držal psico, jaz sem tekla, jo klicala in ko sem prišla za oviro, so jo spustili in pridirjala je do mene.

S tem, da je pozorna ona name in ne jaz nanjo, nimam problemov. Psica je neverjetno navezana name (preveč) in če me nekaj sekund ne vidi, me začne prav panično iskati. Zato skrivalnice še sedaj dokaj redno izvajam na sprehodih, igre pa, zanimivo, nikoli.

Nekoč sem vzela s sabo na sprehod njeno najljubšo igračko, pa je bilo čisto tako, kot da je ne bi imela. Morda sem igro na sprehodih zato opustila. Huh

Je pa nekaj časa pomagalo (bolj kot odpoklic ali katerikoli ukaz), da sem s sabo nosila piščalko, tako, ki je bila nekoč v ježku. Ob pisku tiste piščalke je psica pozabila na vse in  pritekla do mene češ - kje je moj ježi??? Grin

Toliko zaenkrat, saj sem sigurno še kaj pozabila, bom dopisala kasneje. Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #14 : torek, 10.08.2004 : 11:36:46 »

Linch and Drejči,
hvala za nasvete, bom sprobala.
Moram pa povedati, da trenutno Bonie posluša samo ukaz STOJ ( v kolikor drug pes ni že kaksnih 5-10 metrov vstran), odpoklic ni šans. Tako da ji ponavadi, ko zagledam psa, ukažem stoj in jo dam na vrvico. Ko pa greva mimo tega drugega psa, pa seveda vleče kot zmešana, čeprav drugače na vrvici hodi v redu (ne poleg,ampak ne vleče).
Kar se pa tiče igranja z vsakim psom, to niti slučajno ne pride v poštev, že zaradi tega ne, ker večina lastnikov psov, niti ne bi pustila, da se Bonie z njimi igra. Tako da ji igre seveda ne pustim vsakič, ko srečama drugega psa. Igra se samo z nekaj prijatelji, ampak v zadnjem času, ko je ena izmed psic, s katerimi se ponavadi igra, imela neke zdravstvene probleme, Bonie nisem pustila, da se igra z njo, lahko pa se je igrala z drugimi psmi. Pa moram reči, da je kar ubogala, čeprav se s tisto psico najraje igra.
Sicer pa na sprehodih ni tako, kot je Drejči napisala. Ponavadi grema sami eno tako daljšo turo, po poti se igrama, delama vaje in šele na poti nazaj se ustavima na travniku, kjer so ponavadi že ostali psi iz soseščine. Pa še nekaj, čisto nepozorna name tudi med igro ni, ker ko ji rečem Adijo in grem vstran, takoj priteče za mano. Adijo je taka moja ukana, ker na ime oziroma pridi oz. sem vem, da v taki situaciji ne bo reagirala.
Mogoče bi morala vaditi odpoklic med igro na dolgi vrvici? Kaj menite?
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kako odvaditi/umiriti psico ko....
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines