mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:33:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kako odvaditi/umiriti psico ko....
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako odvaditi/umiriti psico ko....  (Prebrano 21108 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #30 : četrtek, 12.08.2004 : 18:33:04 »

Andi, sigurno pridem na naslednji "piknik" pasjeljubcev. Sedaj vas že malo poznam, mislim, vem h komu katerega psa dati ipd... Grin

Andi, eno malenkost ti pošljem pa še na pvt.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #31 : petek, 13.08.2004 : 08:08:38 »

Pogosto se tudi čisto naježi. Zdaj pa ne vem, ali je mogoče da se psi ježijo tudi ko so vznemirjeni na tak prijeten način. Sally namreč vsa naščeperjena teka po travnikih in zdaj sumim, da se ježi od veselja- je to mogoče?

Ne vem, ce se jezi od veselja, je pa mozno, da se za vsak slucaj, ce pes ne bo OK!
Sicer se pa moja Aika (obcasno) najezi tudi, ko se igra z Lino - pa se nikoli ne skregata!


Tudi jaz imam podoben problem (AST, samec 15 mesecev), odpoklic obvlada, težava pa nastane, če je v bližini pes. Takrat postane gluh in teče direkt do psa. Rada bi vedela, kako naj ga naučim, da ne sme do drugega psa, razen, če mu ne pustim jaz ...

Moje mnenje je, da se psa najlazje nauci z 10 metersko vrvico! Ali znate delati z njo?

Ali ste bili v pasji soli (socializacija) ... glede na preteklost ... za azilante - na primer!

Lp, Ursa
Logiran
sky_watcher
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #32 : petek, 13.08.2004 : 11:05:23 »

Čau, znam delati z 1o metersko vrvico, na začetku sva tudi tako trenirala, saj na odpoklic uboga, če ni drugega psa... Najbrž si mislila tako, da imam vrvico, zraven pa je še en pes in tako potem vadiva. Bova poskusila, hvala.
Za pasjo šolo za azilante sem slišala in bi bila zelo vesela, če mi lahko posreduješ kakšen kontakt.
Hvala in LP,
Alenka
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #33 : petek, 13.08.2004 : 11:27:27 »

10 m vrvico ima pes skoz gor in ce ne reagira na stoj, stopis na vrvico in stoj je stoj!  Wink

Xena (forumovka) je naslov za azilante! To je KD Krim!

Lp, Ursa
Logiran
IgiS
gost
« Odgovor #34 : petek, 13.08.2004 : 12:02:44 »

Verjetno ji manjka pasje druzbe - peljite jo v pasjo malo solo ... ce se prav spomnim, je se mlada!

Pa omogocite ji dovolj igranja z ostalimi stirinozci!

Lp, U.


Jao, kakšne kozlarije pišeš  Angry
Ti si potencial za inštruktorja  Grin

LP
Igor
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #35 : petek, 13.08.2004 : 12:23:34 »

Citat
Jao, kakšne k******je pišeš  
Ti si potencial za inštruktorja  

LP
Igor

 IgiS, smem vprašati kaj si nam, ki iščemo tu nasvete za svoje štirinožce, s tem pomagal?

Prosim, pustite osebne zamere zunaj in takšne in drugačne kajle. Ok?

Hvala.

Lp, Fortuna.

P.S.: Če imaš pa kak nasvet, si pa dobrodošel. Več glav več ve. Grin
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
IgiS
gost
« Odgovor #36 : petek, 13.08.2004 : 12:31:18 »

IgiS, smem vprašati kaj si nam, ki iščemo tu nasvete za svoje štirinožce, s tem pomagal?

Prosim, pustite osebne zamere zunaj in takšne in drugačne kajle. Ok?

Hvala.

Lp, Fortuna.

P.S.: Če imaš pa kak nasvet, si pa dobrodošel. Več glav več ve. Grin

Kakšne osebne zamere  Huh
Napisal sem samo dejstvo, da je njen pristop totalno zgrešen.
Sicer pa se malo vprašajte, kdo ....

LP
Igor
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #37 : petek, 13.08.2004 : 12:33:57 »

IgiS, če imaš kakšen boljši pristop in ga ne bi želel tu javno napisati, te lepo prosim da me kontaktiraš privat.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 02.06.2010 : 14:51:17 »

Pred enim tednom sem mojo psičko končno odvadila tega. Vedno ko je videla psa je vsa vesela začela vlečt na povodcu. Saj tudi zdaj kdaj pa kdaj povleče ampak sem stanje oblažila. Odvadila sem jo tako, da sem jo imela na 1m dolgem povodcu za šolanje in sem zanalašč šla mimo psov, preden je videla psa sem jo zamotila z igračo, potem pa je bila itak pozorna na mene. Če pa sem psa zagledala prepozno in ga je ona zagledala prej, pa sem jo pač cuknila ko je potegnila in ji ukazala "poleg". Ali pa sem ji ukazala "mir" ali "sedi".  Pred nekaj dnevi so se v gozdu igrali prosto spuščeni psi, moja je bila na povodcu. Zanalašč sem šla do psov, da smo bili oddaljeni 25m približno. Seveda je Nala ves čas pogledovala h psom, ampak v tistem trenutku ko je povlekla sem se obrnila in šla nazaj, in ji ukazovala trike. Čez 10 sekund (če šteješ zelo počasi) sva šli malo bližje 15m. Ker je spet vlekla sem se spet obrnila nazaj. (In ponovila trike). Nato sem razdalijo postopoma zmanjševala. Dokler ni bila popolnoma pozorna name. Morda sem naredila kakšno napako ampak se še učim, sem stara 13 let hehe.


lp

Anja
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kako odvaditi/umiriti psico ko....
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines