mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:37:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: BASSET
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49   Dol
Natisni
Avtor Tema: BASSET  (Prebrano 129951 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #645 : petek, 22.01.2010 : 17:01:41 »

Mislim, da sem ga našla na drugem forumu.. tricolor? Smiley
Logiran
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #646 : petek, 22.01.2010 : 21:44:29 »

Res hvala za nasvet, tega pa res nisem vedela,...edini problem se mi je zdel da lahko se le prehladi.
Smo pa bili pri veterinarju in je potrdil moje slutnje o zobkih. Pač, ta proces moramo dati skoz čem bolj naravo brez kakršnih posegov,...
Kaj mogoče kdo ve koliko je registriranih bassetov v SLO?
 
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #647 : sobota, 23.01.2010 : 08:38:11 »

nezzek, ja Brynmor Zenith je plaščasti tricolor.
Odett če se jaz ne motim,imata zadnja dva rojena Basset Hounda v Sloveniji tet.št.347 in 348,ampak toliko jih ni.Mogoče pa se bo število v kratkem še malo povečalo. Wink
LP Tjaša
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #648 : sobota, 23.01.2010 : 09:08:00 »

Uh,pozabila sem vprašati,Odett,od kod pa prihaja vaša psička,kdo sta njena oče in mati?
LP Tjaša
Logiran
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #649 : nedelja, 24.01.2010 : 01:08:58 »

Da bi jih bilo toliko 348?...dvomim.
Ja naša Odett prihaja iz psarne *****. Gospa oz. lastnica Odettine mame je predsednica bassetov na Madžarskem. Moram povedati, da sem bila res prav pozitivno presenečena na prvi kontakt z njimi in ob obisku pri njih. Kolikor je negativnih komentarjev iz strani Madžarskih pasjih prodajalcev in njihovih psov, tolikor lahko rečem samo kapo dol tem ljudem.
Ko smo prišli k njim me je prevzela "celotna kolekcija" pokalov in priznan, ki so jih imeli na polici oz na eni celotni steni sobe. Pozabila sem še to napisati, da gospod (se pravi mož od te gospe) ima pa bernardinca, ki pa je bil lansko leto svetovni prvak (mislim da je rekel v Nemčiji). Res so pravi profesonalci. Prvo kot prvo nam je predstavlja njeno mamo-psico, ki je bi euro dog leta 2002 v Franciji, cacib Madžarske,...( mogla bi na rodovnik pogledati), pokazala nam je tipične lastnosti pravega basseta, kar v nobeni literaturi nisem prebrala in demonstrirala osnovno higijeno. Full sem bila presenečena, nisem pričakovala kaj takšnega ( čeprav sem imela že psa). Na koncu, ko smo odhajali pa nam je podarila knjigo o baseet houndu, ki jo je sama napisala. Noter je napisano od zgodovine, anatomije, higijene, pristope na rastave, lastnosti,... Edino kar je problem, da je doma še imela edino knjige napisano v madžarščini. pa tudi v redu, saj je kar dosti slik, iz katerih se da kaj odnesti.
 Res svaka jim čast! Gospa se piše ****. Je mogoče komu znano?   
Logiran
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #650 : nedelja, 24.01.2010 : 01:10:52 »

...mimo grede doma že pobiramo zobe po tleh....

LP Irena
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #651 : nedelja, 24.01.2010 : 20:20:11 »

Ne,348 jih res ni.Tetovirna št.samo pomeni koliko jih je bilo registriranih pri nas od prvega pa vse do danes.
Sicer se mi malo sanja iz katere psarne je vaša Odett.Nisem čisto prepričana,ker na Madžarskem obstajata dva Basset Hound kluba.Obe predsednici sta znani vzrediteljici Basset Houndov,vendar pa vem,da je le ena začela svojo vzrejo najprej z Bernardinci.Če imam prav ji je ime Katalin in je iz Budimpešte.Bi me pa zanimalo rodovniško ime njene mame in očeta.Daj,napiši ju prosim.Me prav zanima tvoj odgovor.Če imam prav ti bom kasneje napisala nekaj več.Ta knjiga,ki ti jo je dala je najbrž zelo zanimiva.Tudi jaz jih imam cel kup v različnih jezikih,pa vedno najdem notri kaj kar me zanima.
Me veseli,da ste začeli pobirati zobke.
LP Tjaša
Logiran
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #652 : nedelja, 24.01.2010 : 23:09:14 »

...sem si kar mislila, da bo ta podatek za vse ki so bili in so registrirani v sloveniji.
Gospa Katalin je dejala, da so že pri njih doma vzgajali bassete. Starši od Ody  sta mama K&K Happy end, ata pa Palkerti Bernat. Bernardince pa ima njen mož. 
ja knjiga je res zanimiva,...zasledila sem, da jim striže nosne brkice.Mogoče veš zakaj? osnova je obrezovanje repa, striženje kremplov, redno čiščenje ušes,...Res škoda, da nimam nobenega, ki bi mi znav saj malo prevesti. Tako da predvidevam in ugotavljam po slikah.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #653 : ponedeljek, 25.01.2010 : 07:48:34 »

Bingo! Grin Se mi je kar zdelo,da imam prav.No sedaj ti pa lahko povem kako vem za njo.Sicer se še nisva srečali osebno.Pred leti je Katalin imela prekrasnega samca z imenom Oregon Dominik,ki je po poreklu izhajal iz ene najboljših psarn Basset Houndov na Češkem,in je bil med drugim tudi oče mojega pokojnega samca Lojza.
Sicer ne vem,zakaj jim striže nosne brke,drugače pa tudi jaz pri naših prirežem konico repa,redno strižem kremplje in čistim sluhovode.Striženje krempljev je pri tej pasmi zelo pomembno zaradi prave stoje šap.Če so kremplji predolgi lahko sčasoma pride do tega,da postane šapa nekoliko preveč dolga(zajčja) in pa razcepljena(prsti na šapi so preveč razmaknjeni).
LP Tjaša
Logiran
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #654 : ponedeljek, 25.01.2010 : 15:54:09 »

Ja, vidiš kako je svet mali. Bom se malo bolj poglobila v v rodovnik. Malo se mi svita o imenu Oregon Dominik iz rodovnika (mogoče). Moram pa pogledati še v knjigo če ga kje omenja.
Ja gospa je zelo prijazna. Pa res obvlada zadevo.
Sem pa študirala, če te seveda zanima, da bi ti poslala po mailu kakšno slikico od naše Ody. Samo mail mi moraš napisati....ti boš še skenirala te del knjige ko je naslikano kako obrezuje brke.
Moram pa ti povedati, da sem tudi jaz preko prebiranja tega foruma spoznala tvojega pokojnega Lojzeta. Namreč že takrat sem prebirala in iskala informacije za pasmo basset.
Kaj je že dolgo od tega da ga ni več? Kaj pa imaš sedaj?

 
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #655 : torek, 26.01.2010 : 08:15:19 »

Na žalost mojega zlatega Lojza ni več od 01.09.2008 Cry. Sedaj imamo pri hiši tri punce(Bluebery Od Berounky,Bassbarr Salentino in Brynmor Zaino)ter samčka Brynmor Zanija.Je pa bil naš Lojz čista podoba svojega očeta Oregona.
Kar pa se tiče Oregona je,če se ne motim,stari oče po materini strani od tvoje Odett.Oregon je bil sin samca Wykretas Z Gangu Dlugich,ki je bil eden izmed izredno pomembnih Basset Houndov v vzhodnem delu Evrope.Rojen je bil na Poljskem in kot mladič prodan na Češko,kjer je kasneje postal eden od stebrov vzreje Basset Houndov v osemdesetih letih prejšnjega stoletja.V to vzrejo je posredno pripeljal tudi ameriško kri,saj je bil njegov oče Leu V.Herzogtum Julich sin ameriško-kanadskih psov.Tisti,ki so ga še videli v živo pravijo,da je bil Wykretas samec z izredno močno energijo in temperamentom.Dal je veliko kvalitetnih potomcev,ki so Češko vzrejo pripeljali do tega,da je postala primerljiva z vzrejo Basset Houndov iz zahodne evrope in med njimi je tudi veliko interšampionov.
No malo zgodovine o "slavnih" prednikih tvoje psičke.
LP Tjaša
Logiran
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #656 : torek, 26.01.2010 : 22:27:22 »

Ja, bingo. Čestitke. Uganila si skoraj vse podrobnosti. Kar se tiče Oregona je res pra ded naše Ody.  Wykretas Z Gangu Dlugich je pa pra pra ded Ody. V tretjem "kolenu" sem ga našla. Ja, moram ti rečti da sem zelo vesela za tvoje informacije in za nova odkritja.
Za Lojzeta pa ti lahko povem, da vem kakšni so te občutki ko izgubiš svojega ljubljenčka.     
Zdaj bi te prosila še za en odgovor,... včasih se mi zdi kot da se hoče Ody skašlati na koncu pa potem kot da rigne, nevem,... ali ima to od "hlastanja po hrani". Pa še to naša gospodišna ko je, sedi pri skledi. Kaj je to kaj narobe?
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #657 : sreda, 27.01.2010 : 07:50:58 »

Ne,nič ni narobe,če sedi pri skledi ko je.Tudi naša Zaina je ista.Edino bodi pozorna,če preveč hlasta za hrano.To ni dobro,ker pri tem požre preveč zraka in lahko kdaj pride do zasuka želodca.Če je hlastanje problem,ji daj v skledo z briketi kakšno žogico,ki jo bo morala odmikati z gobcem,s tem pa bo posredno tudi počasneje jedla.Je pa edino pravilno,da po hranjenju rigne. Grin Na ta način spravi iz želodca odvečen požrt zrak.Jaz moje vedno pohvalim,ko jim uspe "podreti kupček". Cheesy Grin.Po jedi pa imajo ravno zaradi preventive proti zasuku želodca predpisano 1-1,5 ure mirovanja.Na žalost so Basset Houndi pasma,ki je temu stanju podvržena zaradi globoko spuščenega prsnega koša.Mi smo ga doživeli in na srečo preživeli pri Lojzu,pa ti povem,da si resnično ne želim še ene takšne izkušnje,čeprav je ne izključujem.Si namreč ne predstavljam življenja brez Basset Hounda,tako da je še vse možno.
LP Tjaša
Logiran
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #658 : sreda, 27.01.2010 : 12:37:21 »

Hvala Lunca, ampak za res nevem če je to riganje, ker to ne dela po hrani. Pa še to ugotavljam, da včasih kot da bi imela polni nos ko diha...izcedka pa nima iz nosu nikoli. Kar se pa tiče prejšega mojega opisa o riganju, pa ti moram povedati oz. opisati, da njeno "riganje" zgleda med pripravljanjem na bruhanje in med glasnim kašlanjem. Na koncu pa te ;nevem kakobi se obredelila, ...med rigom in praznim izločanjem (tako ko se napenjajo da bodo bruhali in potem izbruhnejo izloček). Moram pa povedati, da se ji kar pogosto kavca...kaj je to kaj narobe? Kakšni pa so znaki pri zasuko želodca?
Vprašala bi še (če lahko, verjetno sem za ta mesec bonus že izpolnila pri tebi) kakšne velikosti naj bo žogica v hrani?
Lunca v naprej se ti zahvaljujem in res sem vesela, da imam nekoga ki mi lahko pomaga pri tej moji Ody. Ne bi rada, da bi bilo kaj narobe. Preveč jo imamo radi in nevem kako bi to prenesli, če bi se ji kaj zgodilo.
LP Irena-   
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #659 : sreda, 27.01.2010 : 13:41:58 »

Možno je,da si je malo prehladila grlo.Pozimi ji raje ne dajajte preveč mrzle vode.Jaz našim rajši dajem mlačno.Kolcanje je običajno posledica prevelike količine zaužitega zraka.
Znaki pri zasuku želodca so: pes probava bruhati pa ne more,je nemiren,trebuh pa se hitro napihuje.
Žogica v hrani naj bo večja kot je njen gobček.
LP Tjaša
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: BASSET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines