mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:14:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: BASSET
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49   Dol
Natisni
Avtor Tema: BASSET  (Prebrano 129954 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #660 : sreda, 27.01.2010 : 14:18:14 »

Joj, hvala... zdaj sem že prestrašena! Kaj naj naredim, da se ji nebo kavcalo? Sem pa veterinarju omenla in mi je rekel da je to značilo za mladiča...in to riganje saj nevem če sploh rigne...? Mogoče bolj na tiho,ali...bi morala glasno? Ampak kavcati začne iz ljubega miru in ne po hrani.

Lp irena
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #661 : sreda, 27.01.2010 : 14:39:54 »

Pri kolcanju ne moreš nič narediti.Se bo že sčasoma umirilo,če se ji ne kolca po hranjenju.Če je psička živahna,normalno je in pije ji najbrž nič ne manjka.
V glavnem ne delaj po nepotrebnem paniko, vaša psička je še mladiček in zato polna nepredvidljivih situacij.
LP Tjaša
Logiran
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #662 : sreda, 27.01.2010 : 15:21:13 »

Ja, hvala za pomiritev...upam, da me razumeš. To je naš drugi otrok.

LP Irena

P.S.
Če hočeš videti slike naše Ody, ti lahko pošljem, ampak mi sporoči e-naslov. 
Logiran
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #663 : četrtek, 18.02.2010 : 22:01:58 »

Tako, spet se oglašam z novim problemom. Naša Odett je dobila nekakšne izpuščaje. Ne po celem teleso, ampak samo "pod pazduho". Koža je na tem mestu rdečkasta in mogoče vidiš kakšno rdečo pikico.
 Hranimo jo z Nutro choice - riž,ovčetina. Kaj se tiče zajedalcev; dobila je ampulo proti bovham, tabletke proti glistom, umivam jo sedaj samo z vodo oz. enkrat smo jo kopali s šamponom za mladiče.
Zdaj sem ji namazala z Lampretovim matilom (baby krema, ki jo izdelujejo samo v lekarnah). Vprašala bi če je mogoče kdo že imel kakšne izkušnje z spuščaji...
Hvala
LP Irena
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #664 : petek, 19.02.2010 : 08:03:17 »

Mogoče je samo umazana.Tudi naši imajo večkrat probleme s tem,čeprav nimajo izpuščajev.Probaj jo tam umiti z Plivasept peneči šampon.Tega lahko kupiš v vsaki lekarni.Če pa ima izpuščaje še kje drugje bi bilo možno tudi da ima zamašene paranalne žleze.
LP Tjaša
Logiran
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #665 : petek, 19.02.2010 : 18:44:14 »

Hvala. Bom kupila ta šampon. Zanima ne, če je hrana kvalitetna, ki jo ji dajemo? Pa so basseti podvrženi vnetju mehurja? Ker naša Oddet ima rahlo vnetje...povsej vrjetnosti zaradi snega, saj je čisto nora na sneg skače kot nora in še je ga včasih. Sedaj dobiva  Primotrena, pol tabletke zjutraj po jedi in pol zvečer.
...lunca, a ste mogoče dobili slike od naše Oddet?
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #666 : sobota, 20.02.2010 : 08:35:08 »

Ja,sem dobila slike.Kar se hrane tiče rabi Basset Hound v dobi odraščanja visoko kvalitetno pestro prehrano.Jaz že leta uporabljam samo eno vrsto hrane,saj sem ugotovila,da jim od vsega najbolj ustreza.Pa sem probala kar nekaj znamk.Ne kompliciram tudi  z okusi hrane,občasno pa jim dodajam tudi druge stvari kot so goveje meso,konjsko meso,kunčje meso,kuhane ali pečene ribe,občasno tudi ribe iz konzerve,zelenjava,riž,kuskus,polento,ovsene in ječmenove kosmiče,jogurt ali kislo mleko.
LP Tjaša
Logiran
zoki28
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #667 : sobota, 06.03.2010 : 16:09:38 »

najprej bi vse lepo pozdravo ojla.kar nekaj časa me ni bilo zdaj pa se oglašam z zelo veselo novico da po zelo tehtnem razmisleku smo tudi mi dobili novo članico družine po imenu luna in sicer pasme basset. Sicer nima rodovnika je pa prava upam. smo pa ji sicer rešli nekako živlenje. ker v takem kot je ta psička živela res nevem kak so lahko eni ljudje taki.
Logiran
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #668 : torek, 22.06.2010 : 15:05:39 »

Po dolgem času se oglašam z eno veliko težavo. Namreč naša Ody se je gonila in se spet ponovno goni...krvavitve so se začele 25.05. s tem, da je po treh tednih prenehala krvaviti, sedaj pa se je spet pojavilo. Sem bila že pri veretinarju pa mi je rekel da je pač prišlo do hormonskih motenj in da se bo normaliziralo caa v dveh tednih,...Kaj je to normalno? Kaj bo kaj narobe s našo Ody?
   
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #669 : torek, 22.06.2010 : 15:59:33 »

Pri nekaterih psicah se pojavi "split season". To pomeni, da se zaradi hormonskih motenj psica goni dvakrat zapored v kratkem razmaku. Sem pred kratkim slišala za primer take psice pri kokrih. Wink
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #670 : sreda, 23.06.2010 : 12:57:59 »

Ja,nezzek ima prav.Lahko je split season.Pojavi se zaradi hormonskih motenj.Lahko da se bo samo popravilo.Bodite pa pozorni pri njeni naslednji gonitvi,koliko časa bo trajala in kakšna bo.V primeru,da se bo to spet ponovilo takšna psica ni primerna za vzrejo preprosto iz razloga,da pri njej najbrž nikoli ne bo prišlo do oploditev,ker tega ni sposobna.
LP Tjaša
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #671 : sreda, 23.06.2010 : 18:10:05 »

No prav ta španjelka je imela ogromno problemov z gonitvijo, prva se je pojavila šele pri 2 letih in seveda takoj je bila parjena. V prvi ni bilo dovolj progesterona a na začudenje lastnice se je gonila prav tako kot tvoja po zelo kratkem času. Parila jo je v drugi gonitvi, tokrat uspešno saj je preverjeno breja.
Seveda pa ni to nujno. Wink
Logiran
zoki28
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #672 : sobota, 17.07.2010 : 10:13:59 »

lep pozrav vsem. Kaj mi lahko kdo pove kakšne briketi so naj bolj primerni za basseta.
Logiran
anubis
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #673 : ponedeljek, 15.11.2010 : 00:20:53 »

no naj še jaz nekaj stvari o našem bassetu Bayku napišem!

Glede teh izšuščajev pod pazduho je verjetno res zardi umazanije ker ima naš tudi na vsake toliko časa rdečo kožo in se liže! Čez čas pa svinjarija postane temne barve (verjetno se svinjarija zalepi ali kakorkoli že) to rešiš tako, da ga umiješ in to je to! Se mi pa zdi da imajo pod pazduho te psi vedno kožo kot uneto (pa vendar ni) ker je takna in nežna Smiley

no naš je imel probleme z ekscemi in to smo rešil s hrano od hillsa salmo and rice! vsa druga hrana mu je povrzočala eksceme in prhljaj! Pa tudi med prsti na sprednjih tacah ima kdaj probleme s pordečelo kožo in to je verjetno spet vzrok svinjarije, vlage in mogoče tudi hrane!

In še to! Ali ima kdo idejo kako bassetu porezat nohte? naš ne pusti (kot njegova mama Bella), in mu lahko nohte postrižemo samo pri veterinarju na drseči mizi ko mu držim glavo blokirano pod mojo roko veterinar pa se na vso moč trudi rezati nohte (trudi se zaradi njegove moči)

In naj še poreklamiram psa! Ima vzrejno dovoljenje! Tako, da če koga zanima in ima psičko z vzrejnim dovoljenjem naj me kontaktira na privat sporočilo pa se dogovorimo naprej!

LP, Andrej
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #674 : ponedeljek, 22.11.2010 : 11:05:10 »

Po dolgem času se oglašam še jaz.Danes zjutraj mi je dan polepšala izjemna novica.Mali kmečki fantek iz Slovenije,ki je pred dvemi leti odšel z trebuhom za kruhom v Ameriko nas je ponovno vse presenetil.Am.Ch.Brynmor Zenith je izpolnil vse pogoje in postal Am.Grandchampion Brynmor Zenith.
Tjaša
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: BASSET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines